Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa traje do: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
18
44%
2. Bez jajeta
23
56%
 
Ukupno glasova: 41

Avatar
StevieG8
Postovi: 13110
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la StevieG8 » 23 jul 2021, 12:36

Jeste naivni, zar stvarno ocekujete da ce se iko od vecih politickih glava s podrucja RSa procesuirat na osnovu ovog zakona :urnebes:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Maestro » 23 jul 2021, 12:38

Kristijan je napisao/la:
23 jul 2021, 12:14
Svako ranije nametanje je BiH od nečega što se država zove miljama udaljilo. Ovo posljednje samo će i simbolički ukazati da je zajednica tri naroda nemoguća, jer se svemu pristupa isključivo selektivno.
Milošević je djelimično slično pokušao sa Jugoslavijom pa je završilo raspadom.
A kako si mislio ovaj zakon usvojiti ako na isti negatori genocida mogu veto staviti?
Zamisli Hrvatsku politiku da u istoj Srbi na sve mogu veto staviti.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la slusalica » 23 jul 2021, 12:45

Kristijan je napisao/la:
23 jul 2021, 12:14
Svako ranije nametanje je BiH od nečega što se država zove miljama udaljilo. Ovo posljednje samo će i simbolički ukazati da je zajednica tri naroda nemoguća, jer se svemu pristupa isključivo selektivno.
Milošević je djelimično slično pokušao sa Jugoslavijom pa je završilo raspadom.
Slazem se da nametanje nije nacin na koji se moze i treba ucvrstiti drzava, ali ne znam odkud ti ideja da ovu zemlju nazivas zajednicom naroda.
Bosna postoji vise od 11 vjekova, i postojat ce, nego se vi, sa takvim nacinom razmisljanna, pocnite brinuti o zadrzavanju ikakvih ustavnih nacionalnih kategorija.
Unutar 20 godina ce se pojam konstitutivnih naroda izbrisati onako kako je i dosao.
tz tz tz tz tz tz

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Shategabri » 23 jul 2021, 12:46

Kristijan je napisao/la:
23 jul 2021, 12:14
Svako ranije nametanje je BiH od nečega što se država zove miljama udaljilo. Ovo posljednje samo će i simbolički ukazati da je zajednica tri naroda nemoguća, jer se svemu pristupa isključivo selektivno.
Milošević je djelimično slično pokušao sa Jugoslavijom pa je završilo raspadom.
Jugoslavija je bila zajednica više država.
BiH je...BiH.
Silom entitet RS i pokušaj HB...a ono, kome god se ne sviđa, ima Srbija, Hrvatska, Njemačka...Australija, Kanada.
Nemoguća je zato što se niko ni s kim ne može i neće dogovoriti, a onda kad se nametne od strane međunarodne zajednice, onda je kuku i pomagaj.
Pa zar se treba nametati zakon o negiranju genocida?! Šta nam to govori?
Ista stvar je i sa Hr komponentom kad je u pitnaju UZP. Zvanična odluka međunarodnog suda se ne poštuje.
Znam, sad ide ona, nema pravde.
Najlakše je reći nameće se, zajednica nemoguća. Ponavljam, kome je nemoguća, svijet je danas globalno selo. BiH je bilo i biće je.
Koševo Zapad

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Shategabri » 23 jul 2021, 12:51

slusalica je napisao/la:
23 jul 2021, 12:45
Kristijan je napisao/la:
23 jul 2021, 12:14
Svako ranije nametanje je BiH od nečega što se država zove miljama udaljilo. Ovo posljednje samo će i simbolički ukazati da je zajednica tri naroda nemoguća, jer se svemu pristupa isključivo selektivno.
Milošević je djelimično slično pokušao sa Jugoslavijom pa je završilo raspadom.
Slazem se da nametanje nije nacin na koji se moze i treba ucvrstiti drzava, ali ne znam odkud ti ideja da ovu zemlju nazivas zajednicom naroda.
Bosna postoji vise od 11 vjekova, i postojat ce, nego se vi, sa takvim nacinom razmisljanna, pocnite brinuti o zadrzavanju ikakvih ustavnih nacionalnih kategorija.
Unutar 20 godina ce se pojam konstitutivnih naroda izbrisati onako kako je i dosao.
Pa sad koja god komponenta zatraži trebalo bi joj dati državicu.
Ili da se pripoji matici jel.
Šta znam, nacionalnoj manjini Bošnjaka u Hr, zapadnoj Hercegovini na HB, RS kao što i jeste, Sandžaku....i onda ćemo imati državica koliko hoćeš.
Nema nama međunarodne zajednice, nema drugog rješenja.
Kad je nije bilo tad su i istočno i zapadno pokušali da nas podjele :bih:
Koševo Zapad

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la slusalica » 23 jul 2021, 13:18

Uz duzno postovanje i velike napore, ja nemam pojma sta si ti htio napisati.
tz tz tz tz tz tz

Bajramovic1999
Postovi: 1083
Pridružen/a: 24 jun 2020, 16:12
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bajramovic1999 » 23 jul 2021, 13:24

Ovo ce obicnim ljudima samo probleme donijeti... Bosnjaci u RS su preplaseni, nadam se da ce sve biti ok

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Shategabri » 23 jul 2021, 13:25

slusalica je napisao/la:
23 jul 2021, 13:18
Uz duzno postovanje i velike napore, ja nemam pojma sta si ti htio napisati.
Ne znam fakat šta je nejasno.
Koševo Zapad

Avatar
Arvid
Postovi: 16628
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Arvid » 23 jul 2021, 13:26

Bošnjake u RS-u je dovoljno sama bošnjačka politika isprepadala.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Shategabri » 23 jul 2021, 13:28

Bajramovic1999 je napisao/la:
23 jul 2021, 13:24
Ovo ce obicnim ljudima samo probleme donijeti... Bosnjaci u RS su preplaseni, nadam se da ce sve biti ok
Tom logikom je trebalo pustiti da završe ono što su počeli '90.tih.
Onda bi svi živjeli rahat od pameti.
Koševo Zapad

huupmil
Postovi: 489
Pridružen/a: 25 jun 2018, 21:15
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la huupmil » 23 jul 2021, 13:37

Shategabri je napisao/la:
23 jul 2021, 12:46
Kristijan je napisao/la:
23 jul 2021, 12:14
Svako ranije nametanje je BiH od nečega što se država zove miljama udaljilo. Ovo posljednje samo će i simbolički ukazati da je zajednica tri naroda nemoguća, jer se svemu pristupa isključivo selektivno.
Milošević je djelimično slično pokušao sa Jugoslavijom pa je završilo raspadom.
Jugoslavija je bila zajednica više država.
BiH je...BiH.
Silom entitet RS i pokušaj HB...a ono, kome god se ne sviđa, ima Srbija, Hrvatska, Njemačka...Australija, Kanada.
Nemoguća je zato što se niko ni s kim ne može i neće dogovoriti, a onda kad se nametne od strane međunarodne zajednice, onda je kuku i pomagaj.
Pa zar se treba nametati zakon o negiranju genocida?! Šta nam to govori?
Ista stvar je i sa Hr komponentom kad je u pitnaju UZP. Zvanična odluka međunarodnog suda se ne poštuje.
Znam, sad ide ona, nema pravde.
Najlakše je reći nameće se, zajednica nemoguća. Ponavljam, kome je nemoguća, svijet je danas globalno selo. BiH je bilo i biće je.
BIH postoji od 43 kada je konstituisana kao ovakva - zajednica naroda. Nikada se nije stigla profilisati kao drzava jedne nacije, ko zna hoce li.
I to su cinjenice i tesko ce se poredjenje sa drzavama u kojima je to rijeseno nesto promijeniti.
Da je ostala prva Jugoslavija kao u okviru koje je Bosna I Hercegovina postojala (kao pokrajina, ne neka drzva) veliko je pitanje kako bi i kao kakva zajednica Bosna i Hercegovina bi danas postojala, vjerovatno nakon 100 godina kontinuiteta kapitalizma ne bismo imali ovakve probleme, ali to je drugi par cipela.
Njeni najbrojniji stanovnici su u AU bili Srbi, kasnije Muslimani.
Austrijanci kada su dosli pokusali su praviti Bosansku naciju od bosanskih Muslimana kao osnove i tada su najveci neprijatelji te ideje Bosanstva bili Muslimani, vidjelo se to tada kao neka politicka podvala.

Muslimani su bastinili u zadnjih 100 godina razne identitete, poistovjecivanje sa Turskom, sa srednjovjekovnom Bosnom sa Srbijom ili Hrvatskom.
Srbi prihvataju Bosnu samo kao onu koja sebe priznaje za jednu od posebnih srpskih zemalja, Hrvati valjda isto tako samo drugi predznak.

Sve je ovdje tako zapetljano sa te strane i sve je to bezveze kada osnovne veze fukncionisu. Ljudi rade zive i nesmetano se krecu.
Te price treba samo ostaviti po strani, vec je dugo novac Bog koji sve upravlja.

Ja da se pitam dao bih i Hrvatima jedan procenat teritorije da ga zvanicno kontrolisu i neki sistem kantona, puno je bolja iscjepkana vlast.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Shategabri » 23 jul 2021, 13:44

huupmil je napisao/la:
23 jul 2021, 13:37
Shategabri je napisao/la:
23 jul 2021, 12:46
Kristijan je napisao/la:
23 jul 2021, 12:14
Svako ranije nametanje je BiH od nečega što se država zove miljama udaljilo. Ovo posljednje samo će i simbolički ukazati da je zajednica tri naroda nemoguća, jer se svemu pristupa isključivo selektivno.
Milošević je djelimično slično pokušao sa Jugoslavijom pa je završilo raspadom.
Jugoslavija je bila zajednica više država.
BiH je...BiH.
Silom entitet RS i pokušaj HB...a ono, kome god se ne sviđa, ima Srbija, Hrvatska, Njemačka...Australija, Kanada.
Nemoguća je zato što se niko ni s kim ne može i neće dogovoriti, a onda kad se nametne od strane međunarodne zajednice, onda je kuku i pomagaj.
Pa zar se treba nametati zakon o negiranju genocida?! Šta nam to govori?
Ista stvar je i sa Hr komponentom kad je u pitnaju UZP. Zvanična odluka međunarodnog suda se ne poštuje.
Znam, sad ide ona, nema pravde.
Najlakše je reći nameće se, zajednica nemoguća. Ponavljam, kome je nemoguća, svijet je danas globalno selo. BiH je bilo i biće je.
BIH postoji od 43 kada je konstituisana kao ovakva - zajednica naroda. Nikada se nije stigla profilisati kao drzava jedne nacije, ko zna hoce li.
I to su cinjenice i tesko ce se poredjenje sa drzavama u kojima je to rijeseno nesto promijeniti.
Da je ostala prva Jugoslavija kao u okviru koje je Bosna I Hercegovina postojala (kao pokrajina, ne neka drzva) veliko je pitanje kako bi i kao kakva zajednica Bosna i Hercegovina bi danas postojala, vjerovatno nakon 100 godina kontinuiteta kapitalizma ne bismo imali ovakve probleme, ali to je drugi par cipela.
Njeni najbrojniji stanovnici su u AU bili Srbi, kasnije Muslimani.
Austrijanci kada su dosli pokusali su praviti Bosansku naciju od bosanskih Muslimana kao osnove i tada su najveci neprijatelji te ideje Bosanstva bili Muslimani, vidjelo se to tada kao neka politicka podvala.

Muslimani su bastinili u zadnjih 100 godina razne identitete, poistovjecivanje sa Turskom, sa srednjovjekovnom Bosnom sa Srbijom ili Hrvatskom.
Srbi prihvataju Bosnu samo kao onu koja sebe priznaje za jednu od posebnih srpskih zemalja, Hrvati valjda isto tako samo drugi predznak.

Sve je ovdje tako zapetljano sa te strane i sve je to bezveze kada osnovne veze fukncionisu. Ljudi rade zive i nesmetano se krecu.
Te price treba samo ostaviti po strani, vec je dugo novac Bog koji sve upravlja.

Ja da se pitam dao bih i Hrvatima jedan procenat teritorije da ga zvanicno kontrolisu i neki sistem kantona, puno je bolja iscjepkana vlast.
Pa Hrvati svakako i kontrolišu zapadnu Hercegovinu i manje više su sva obilježja sa hr predznakom, jedina razlika je što nema službeni naziv kao RS i institucije koje idu uz to.
Bošnjaci imaju problem vodstva, nas uglavnom vode zagovornici bosanskog pašaluka kojima je dovoljan i trokut oko sarajevske regije.
Poenta je da se na kraju ne pitamo ni prvi ni drugi ni treći za konačnu odluku nego je to međunarodni faktor i u tom statusu quo opstaje ovo što se zove BiH. Bilo kakva promjena, pa bilo to i reorganizacija Dejtonskog, reset na postavke u smislu da imaš BiH i neku podjelu na regije, to opet može doći isključivo nametanjem od strane međunarodnog faktora.
Ovim g.ovnima što su nam vlasti odgovara stanje ovakvo kakvo jeste, glomazna administracija, puno uhljebljenih, revolucija bi izbila da neko pokuša ukinuti kantone ili entitete :D
Koševo Zapad

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24165
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 23 jul 2021, 13:46

A ja skoro fasovao ban zbog politike. :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Shategabri » 23 jul 2021, 13:50

Derdiyok je napisao/la:
23 jul 2021, 13:46
A ja skoro fasovao ban zbog politike. :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
Pa i mi ćemo svi sad šta se sikiraš :D

Admin je mislim upozorio, sad je naše da čekamo da nas žžik :urnebes:
Koševo Zapad

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24165
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 23 jul 2021, 13:59

Shategabri je napisao/la:
23 jul 2021, 13:50

Pa i mi ćemo svi sad šta se sikiraš :D

Admin je mislim upozorio, sad je naše da čekamo da nas žžik :urnebes:
Za sve ostalo tu je Lana Stanišić :urnebes:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Shategabri » 23 jul 2021, 14:01

Derdiyok je napisao/la:
23 jul 2021, 13:59
Shategabri je napisao/la:
23 jul 2021, 13:50

Pa i mi ćemo svi sad šta se sikiraš :D

Admin je mislim upozorio, sad je naše da čekamo da nas žžik :urnebes:
Za sve ostalo tu je Lana Stanišić :urnebes:
Ne volim psovati, al 'bem je u žvalje :mrgreen:

Kad malo bolje razmislim nek to bude figurativno....šta ja znam da ne otpadne od onolike plastike.
Koševo Zapad

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Neutral » 23 jul 2021, 14:17

Linfield 20 cm, Austrijanac 30 cm. Dva dana, oba ostavila dubok trag.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la SMR187 » 23 jul 2021, 14:18

Shategabri je napisao/la:
23 jul 2021, 14:01
Derdiyok je napisao/la:
23 jul 2021, 13:59
Shategabri je napisao/la:
23 jul 2021, 13:50

Pa i mi ćemo svi sad šta se sikiraš :D

Admin je mislim upozorio, sad je naše da čekamo da nas žžik :urnebes:
Za sve ostalo tu je Lana Stanišić :urnebes:
Ne volim psovati, al 'bem je u žvalje :mrgreen:

Kad malo bolje razmislim nek to bude figurativno....šta ja znam da ne otpadne od onolike plastike.
slika

:D
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Shategabri » 23 jul 2021, 14:19

Neutral je napisao/la:
23 jul 2021, 14:17
Linfield 20 cm, Austrijanac 30 cm. Dva dana, oba ostavila dubok trag.
I braća Vranješ fasovaše na dvije različite lokacije iste večeri.
Koševo Zapad

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Shategabri » 23 jul 2021, 14:21

SMR187 je napisao/la:
23 jul 2021, 14:18
Shategabri je napisao/la:
23 jul 2021, 14:01
Derdiyok je napisao/la:
23 jul 2021, 13:59


Za sve ostalo tu je Lana Stanišić :urnebes:
Ne volim psovati, al 'bem je u žvalje :mrgreen:

Kad malo bolje razmislim nek to bude figurativno....šta ja znam da ne otpadne od onolike plastike.
slika

:D
Majku mu šta vide u tome :problem:
Nagrdi se i kaže to je danas lijepo :think:
Koševo Zapad

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Goalgetter i 15 gostiju.