Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2104
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la CAGarfia » 10 jun 2023, 13:18

StevieG8 je napisao/la:
09 jun 2023, 13:24
Arvid je napisao/la:
09 jun 2023, 12:40
Pojede me OCD. Kad izlazim iz stana 60x provjerim peglu, plin, šporet, pitanje je vremena kad ću odvaliti šteku sa ulaznih vrata koliko je drmam i provjeravam jesam li zaključao. Najgore što pola tih stvari ni ne koristim mahom što provjeravam. Vrijeme je da potražim pomoć :roll:
Bezbroj puta mi se desilo sve moguce provjerim i odem na predavanje ili vjezbe kad samo odjednom presjece stomak *nisam ugasio šporet* :kuknjava:
Jedanput nisam izdrzao i bukvalno izletim s vjezbi u mantilu i full opremi nazad u stan, naravno sve pogaseno bilo.

Pokusaj da verbaliziras radnje, kazem sebi naglas ugasio sam šporet ili zaključao sam stan i onda budem sigurniji.
Ja sam počeo slikati apsolutno sve što koristim kada sam sam kući prije izlaska jer je i mene ovo znalo zajebavati. I odlična je taktika, sekund posla, a mirna glava. :mrgreen:

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la SMR187 » 10 jun 2023, 13:30

StevieG8 je napisao/la:
09 jun 2023, 13:24
Arvid je napisao/la:
09 jun 2023, 12:40
Pojede me OCD. Kad izlazim iz stana 60x provjerim peglu, plin, šporet, pitanje je vremena kad ću odvaliti šteku sa ulaznih vrata koliko je drmam i provjeravam jesam li zaključao. Najgore što pola tih stvari ni ne koristim mahom što provjeravam. Vrijeme je da potražim pomoć :roll:
Bezbroj puta mi se desilo sve moguce provjerim i odem na predavanje ili vjezbe kad samo odjednom presjece stomak *nisam ugasio šporet* :kuknjava:
Jedanput nisam izdrzao i bukvalno izletim s vjezbi u mantilu i full opremi nazad u stan, naravno sve pogaseno bilo.

Pokusaj da verbaliziras radnje, kazem sebi naglas ugasio sam šporet ili zaključao sam stan i onda budem sigurniji.
Isto jbt. Kad idem vikendom za Gradačac, znao sam poslije posla otici da provjerim jesam li zakljucao i pogasio sve. 16km od posla do stana, al dzaba kad te pojede briga
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Arvid
Postovi: 17203
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 10 jun 2023, 13:33

I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 10 jun 2023, 14:43

tuzlak1987 je napisao/la:
10 jun 2023, 13:03
rio_Ferdy88 je napisao/la:
10 jun 2023, 12:37
Dok god imaju jeftine karte i lete iz BiH neka ih, bolje i sa njima letjeti negoli sa nekim ko naplacuje tri puta vise za obicnu kartu.

Ne znam sta misli Sarajevo al ce morati sa nekim potpisati ugovor od tih low cost, ne znam da iko ide vise iz Sa za Evropu pored Tuzle i Banjaluke, sto god rodbine imam svi idu tako, ili Split, jer sto bi placao neko tri puta skuplje karte kad moze ovamo proci jeftinije.
Cim je to u gubitku velika je sansa da fusere i sa odrzavanjem aviona. :oops:
Možda su gubitak stvorili tako što su novac trošili u održavanje aviona?

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la AshburtonG » 10 jun 2023, 15:20

ReX je napisao/la:
10 jun 2023, 12:58
AshburtonG je napisao/la:
10 jun 2023, 07:47
ReX je napisao/la:
10 jun 2023, 02:22


Ja stvarno ne znam jel se novinari uce ovakvim naslovima dok studiraju ili je ovo neka nova praksa u BiH/Balkanu ali staviti ovoliki natpis kao rubriku (ne pricam sad o sadrzaju) i jos dodati tri tacke je teski kriminal. :crazy:

Kad bi ovako nesto pruzio sefu na redakciji mislim da bi me pogledao i rekao sine, jesi ti siguran da je ovaj posao za tebe. :urnebes:
Je li ti stvarno mislis da na ovom portalu radi ijedan skolovan novinar?
Pa yebemu misa valjda postoji neka skola dole za novinarstvo? :mrgreen:

U ostalom brate mili ovo je praksa na 90% portala, ne samo ovdje haha.
Naravno da postoji, ali kazem ti da sumnjam da postoji ijedan skolovan na ovom portalu. Ljudi su sportski portal, a ne znas sta je gore, ovi copy-paste clanci ili smjehotresi od autorskih clanaka. :mrgreen:

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2083
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la numanumaye22 » 10 jun 2023, 15:33

Nema glavnog grada u Europi a da je losije povezan sa istom. To sve govori. Politika i tu umjesala prste. Nula cista. Prejadno.

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la RacioEmocionalan » 10 jun 2023, 15:40

AshburtonG je napisao/la:
10 jun 2023, 15:20
Naravno da postoji, ali kazem ti da sumnjam da postoji ijedan skolovan na ovom portalu. Ljudi su sportski portal, a ne znas sta je gore, ovi copy-paste clanci ili smjehotresi od autorskih clanaka. :mrgreen:
Potraznja diktira ponudu. Dokle god postoje oni koji ce klikati na takve clanke, postojati ce takav sadrzaj. Sama "evolucija" stranice od pocetka ka ovome govori o kvaliteti njenih citaoca a ne o vlasniku posla.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la AshburtonG » 10 jun 2023, 15:48

VensanKasel je napisao/la:
10 jun 2023, 13:01
rio_Ferdy88 je napisao/la:
10 jun 2023, 12:37
Dok god imaju jeftine karte i lete iz BiH neka ih, bolje i sa njima letjeti negoli sa nekim ko naplacuje tri puta vise za obicnu kartu.

Ne znam sta misli Sarajevo al ce morati sa nekim potpisati ugovor od tih low cost, ne znam da iko ide vise iz Sa za Evropu pored Tuzle i Banjaluke, sto god rodbine imam svi idu tako, ili Split, jer sto bi placao neko tri puta skuplje karte kad moze ovamo proci jeftinije.
Svima je dobar WizzAir dok ih jednom ne naguzi , a njima je to sasvim normalno . Otkažu let i nikome ništa , pa se sam snalazi . Nema povrat novca , sa tim parama možeš opet kupiti kartu kod njih . Ljudi plaču na aerodromu , ludilo , vrište haos ... Jednom im je prišao i rekao pa šta hoćete za 20-30 eura koliko ste platili kartu ? :D

Šta znam , ja ću uvijek radije platiti 3 puta skuplju kartu i imati par opcija u slučaju otkazivanja leta .
WizzAir također ako nisi upućen te naguzi za check in - 84 KM , za kofere također.

Sarajevo je pregovaralo sa par kompanija , jedna se javila na tender ali je zapelo oko novca . Loše jeste , ali treba biti oprezan na primjeru WizzAir-a , jednostavno to su g.ovna .
Zadnje informacije koje imam , da će Ryanair uvesti letove na jesen kao što su u Tuzli prošle godine , bez baze .
Pa naguzi te svaka low-budget kompanija za te stvari sto si nabrojao. Ne znam ko jos ocekuje cijenu karte od 30€ i uz to ukljucen kofer? :rol: Ryanair te naguzi za jos vise, jer im je check in na aerodromu 55€. Ovo oko aerodroma isto nije tacno. Sad ove sedmice drug trebao letit u ponedeljak za Maltu iz BG. Otkazan im let zbog nevremena, dobili 2 noci hotel u BG s placenom vecerom i prijevoz do Budimpeste odakle su odletili u srijedu.
Sto se tice Ryanair, dosta neudobnija sjedista im imaju avioni, ali ima covjek nekako vise prostora za noge zbog cinjenice da su one stolice ko u tramvaju i kasne isto ko i Wizz. Letio sam s njima 10ak puta, mozda jednom se desilo da stignemo na vrijeme. Jedino sto im je prednost nad Wizzom je staff, koji je jedno 20x skolovaniji i prijatniji.

@RacionalnoEmocionalan

To niko ne spori. Medjutim, ovaj portal polako pocinje bit gossip stranica, koja svojom ponudom i ne dopusta promjenu ciljne grupe. Ako je 90%(jos nije tako) clanaka o Wandinim sisama, ko jos ocekuje da ce onih 10% doci do izrazaja? Onda ti dodju ovdje odgovorni i se.ru o nekom moralu. Budi principijelan do kraja, a ne selektivno.

VensanKasel
Postovi: 1929
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la VensanKasel » 10 jun 2023, 16:04

ASD je napisao/la:
10 jun 2023, 14:43
tuzlak1987 je napisao/la:
10 jun 2023, 13:03
rio_Ferdy88 je napisao/la:
10 jun 2023, 12:37
Dok god imaju jeftine karte i lete iz BiH neka ih, bolje i sa njima letjeti negoli sa nekim ko naplacuje tri puta vise za obicnu kartu.

Ne znam sta misli Sarajevo al ce morati sa nekim potpisati ugovor od tih low cost, ne znam da iko ide vise iz Sa za Evropu pored Tuzle i Banjaluke, sto god rodbine imam svi idu tako, ili Split, jer sto bi placao neko tri puta skuplje karte kad moze ovamo proci jeftinije.
Cim je to u gubitku velika je sansa da fusere i sa odrzavanjem aviona. :oops:
Možda su gubitak stvorili tako što su novac trošili u održavanje aviona?
Iznenađujuće Ryanair ima prilično staru flotu, u prosjeku čak 12,1 godinu. Ryanair (bez sestinskih kompanija) ima 258 aviona. Najstariji avion je jedini Boeing 737-700 koji je star čak 22,6 godina. Najstariji 737-800 je 18,4 godina, a čak 6 aviona je starije od 18 godina. Najmlađi 737MAX8-200 je star mjesec dana.

Za razliku od toga Wizz Air ima flotu prosječno staru tek 5,6 godina (najstariji avion ima 14,4 godine). EasyJet ima flotu prosječno staru tek 8,7 godina, Norwegian 7,2 godine, Vueling 8,1, Transavia 11,5, Eurowings 11,4, Flydubai 5,4 godine, a Pegasus tek 5,1 godinu. Ovo znači da Ryanair ima bitno stariju flotu od ostalih LCC.

Za poređenje Lufthansa bog allah Evrope ima avione i po 25 godina stare .

Gubitak su najviše stvorili kada su krenuli sa ekspanzijom i otvaranjem baza 2021 godine , godinu poslije "dolaska" korone , tada su mislili da će biti boom ...
Zadnja izmjena: VensanKasel, dana/u 10 jun 2023, 16:09, ukupno mijenjano 2 puta.
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
alemsa
Postovi: 23940
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 10 jun 2023, 16:06

ttps://fb.watch/l4fck7aKnL/?mibextid=YCRy0i

Cuj 10i u evropi
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

VensanKasel
Postovi: 1929
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la VensanKasel » 10 jun 2023, 16:12

AshburtonG je napisao/la:
10 jun 2023, 15:48
VensanKasel je napisao/la:
10 jun 2023, 13:01
rio_Ferdy88 je napisao/la:
10 jun 2023, 12:37
Dok god imaju jeftine karte i lete iz BiH neka ih, bolje i sa njima letjeti negoli sa nekim ko naplacuje tri puta vise za obicnu kartu.

Ne znam sta misli Sarajevo al ce morati sa nekim potpisati ugovor od tih low cost, ne znam da iko ide vise iz Sa za Evropu pored Tuzle i Banjaluke, sto god rodbine imam svi idu tako, ili Split, jer sto bi placao neko tri puta skuplje karte kad moze ovamo proci jeftinije.
Svima je dobar WizzAir dok ih jednom ne naguzi , a njima je to sasvim normalno . Otkažu let i nikome ništa , pa se sam snalazi . Nema povrat novca , sa tim parama možeš opet kupiti kartu kod njih . Ljudi plaču na aerodromu , ludilo , vrište haos ... Jednom im je prišao i rekao pa šta hoćete za 20-30 eura koliko ste platili kartu ? :D

Šta znam , ja ću uvijek radije platiti 3 puta skuplju kartu i imati par opcija u slučaju otkazivanja leta .
WizzAir također ako nisi upućen te naguzi za check in - 84 KM , za kofere također.

Sarajevo je pregovaralo sa par kompanija , jedna se javila na tender ali je zapelo oko novca . Loše jeste , ali treba biti oprezan na primjeru WizzAir-a , jednostavno to su g.ovna .
Zadnje informacije koje imam , da će Ryanair uvesti letove na jesen kao što su u Tuzli prošle godine , bez baze .
Pa naguzi te svaka low-budget kompanija za te stvari sto si nabrojao. Ne znam ko jos ocekuje cijenu karte od 30€ i uz to ukljucen kofer? :rol: Ryanair te naguzi za jos vise, jer im je check in na aerodromu 55€. Ovo oko aerodroma isto nije tacno. Sad ove sedmice drug trebao letit u ponedeljak za Maltu iz BG. Otkazan im let zbog nevremena, dobili 2 noci hotel u BG s placenom vecerom i prijevoz do Budimpeste odakle su odletili u srijedu.
Sto se tice Ryanair, dosta neudobnija sjedista im imaju avioni, ali ima covjek nekako vise prostora za noge zbog cinjenice da su one stolice ko u tramvaju i kasne isto ko i Wizz. Letio sam s njima 10ak puta, mozda jednom se desilo da stignemo na vrijeme. Jedino sto im je prednost nad Wizzom je staff, koji je jedno 20x skolovaniji i prijatniji.

@RacionalnoEmocionalan

To niko ne spori. Medjutim, ovaj portal polako pocinje bit gossip stranica, koja svojom ponudom i ne dopusta promjenu ciljne grupe. Ako je 90%(jos nije tako) clanaka o Wandinim sisama, ko jos ocekuje da ce onih 10% doci do izrazaja? Onda ti dodju ovdje odgovorni i se.ru o nekom moralu. Budi principijelan do kraja, a ne selektivno.
Ja ti pišem za iskustva iz Sarajeva . Meni je isti qrac i WizzAir i Ryanair , da ne bude zablude . Što se tiče udobnosti , RyanAir je koristi Boeing a WizzAir Airbus avione .
Prošlo ljeto WizzAir u Sarajevu je kasnio i po 5 sati , to je bilo sasvim "normalno" ...
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4296
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la AjsKjub » 10 jun 2023, 17:50

Sifilis potrvdjen. Here we go!
slika
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
Pereira
Postovi: 374
Pridružen/a: 28 apr 2023, 21:42
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Pereira » 10 jun 2023, 19:25

VensanKasel je napisao/la:
10 jun 2023, 13:01


Šta znam , ja ću uvijek radije platiti 3 puta skuplju kartu
Kad si putovao zadnji put sa avionom :yawn:
Stone hands👊

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2083
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la numanumaye22 » 10 jun 2023, 19:30

Sta Ryanair naguzi nije mi jasno? Naguzi kad uplatis kofer manjih dimenzija, ili imas samo Carry on luggage a poneses kofercinu, to ti svaka avio kompanija radi logicno. A isto tako i kad u 2023 godini ne znas online check-in odradit pa ti naplate na aerodromu!

Za 20 eura odes iz Nurnberga u Veneciju, pa kafa za 2 osobe tamo ili obrok je skuplji od karte! Kako to moze bit uopste diskusija da je nesto lose?

Kad ides dalje, logicno da ides skupljom i boljom aviokompanijom, ali po Europi za cca sat leta skoro svugdje je i vise nego okej.

Wanderson
Postovi: 2685
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Wanderson » 10 jun 2023, 19:54

Drago mi je cuti da Wizz Air propada jer su opasno digli cijene u odnosu na Ryanair.

Sto se tice Ryanaira, daleko najbolja aviokompanija za putovanja po Evropi i arapskim zemljama. Ja cesto idem ZG-Bergamo karte su uvijek tu do 50ak eura, dok recimo putarina Villesse(ulazak u IT kod Gorice)-Bergamo je oko 75 eura u dva smjera.

Zaliti se na Ryanair moze samo idiot. Price kako su avioni losi, uska sjedista, losa usluga su isto price za malu djecu, ko god zeli malo komfora moze doplatiti za leg free sjedista koja isto tako nisu preskupa. Sto se tice kasnjenja, za preko 3h se naplati odsteta, ja nikad nisam kasnio toliko najvise 1h, dok sam recimo sa Fly Emiratesom koji slovi za vrh imao kasnjenje od 6h.

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la RacioEmocionalan » 10 jun 2023, 20:28

AshburtonG je napisao/la:
10 jun 2023, 15:48
@RacionalnoEmocionalan

To niko ne spori. Medjutim, ovaj portal polako pocinje bit gossip stranica, koja svojom ponudom i ne dopusta promjenu ciljne grupe. Ako je 90%(jos nije tako) clanaka o Wandinim sisama, ko jos ocekuje da ce onih 10% doci do izrazaja? Onda ti dodju ovdje odgovorni i se.ru o nekom moralu. Budi principijelan do kraja, a ne selektivno.
Bi li ti gurao robu koja se ne prodaje ili bi stavljao po par komada od artikla i gledao kojom brzinom se prazni polica? Bilo je par clanaka, (iako se slazem da sada skoro pa nista nema analiticno u njihovim clancima) koji su sigurno bili probni da se vidi da li ima publike za njih, ali malo ko zeli da se "napreze" na internetu, velika vecina je tu da ubije dosadu i da klika instinktivno, otuda dobijes to sto dobijes.

Nisu oni kulturno obraznovna institucija nego privatna firma koja gleda svoj profit i nije subvencionirana ni od koga da vaspita na "ispravan" nacin.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Robust » 10 jun 2023, 20:35

Wanderson je napisao/la:
10 jun 2023, 19:54
Drago mi je cuti da Wizz Air propada jer su opasno digli cijene u odnosu na Ryanair.

Sto se tice Ryanaira, daleko najbolja aviokompanija za putovanja po Evropi i arapskim zemljama. Ja cesto idem ZG-Bergamo karte su uvijek tu do 50ak eura, dok recimo putarina Villesse(ulazak u IT kod Gorice)-Bergamo je oko 75 eura u dva smjera.

Zaliti se na Ryanair moze samo idiot. Price kako su avioni losi, uska sjedista, losa usluga su isto price za malu djecu, ko god zeli malo komfora moze doplatiti za leg free sjedista koja isto tako nisu preskupa. Sto se tice kasnjenja, za preko 3h se naplati odsteta, ja nikad nisam kasnio toliko najvise 1h, dok sam recimo sa Fly Emiratesom koji slovi za vrh imao kasnjenje od 6h.
ma kod nas raja ciganci da uplati priority ma wizzu pa im onda svako kriv :rol: , a u onaj kofer moze svasta stati u 10kg ako se negdje ide samo na izlet

zali boze protracenog vremena koliko se vise drzava moglo obici iz ove vukojebine da iz Sarajeva imaju jeftini letovi

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la AshburtonG » 11 jun 2023, 00:47

RacioEmocionalan je napisao/la:
10 jun 2023, 20:28
AshburtonG je napisao/la:
10 jun 2023, 15:48
@RacionalnoEmocionalan

To niko ne spori. Medjutim, ovaj portal polako pocinje bit gossip stranica, koja svojom ponudom i ne dopusta promjenu ciljne grupe. Ako je 90%(jos nije tako) clanaka o Wandinim sisama, ko jos ocekuje da ce onih 10% doci do izrazaja? Onda ti dodju ovdje odgovorni i se.ru o nekom moralu. Budi principijelan do kraja, a ne selektivno.
Bi li ti gurao robu koja se ne prodaje ili bi stavljao po par komada od artikla i gledao kojom brzinom se prazni polica? Bilo je par clanaka, (iako se slazem da sada skoro pa nista nema analiticno u njihovim clancima) koji su sigurno bili probni da se vidi da li ima publike za njih, ali malo ko zeli da se "napreze" na internetu, velika vecina je tu da ubije dosadu i da klika instinktivno, otuda dobijes to sto dobijes.

Nisu oni kulturno obraznovna institucija nego privatna firma koja gleda svoj profit i nije subvencionirana ni od koga da vaspita na "ispravan" nacin.
Nisi ti shvatio sta sam ja zelio reci, pa mi otkrivas toplu vodu. Vrlo dobro ja znam sta znaci zakon ponude i potraznje, jer sam iz te branse. Finansijski gledano se tu nema sta objasnjavat, kad je to jedan od osnovnih modela u ekonomiji. Ovaj portal je uvijek bio broj 1 u BiH od svog pokretanja sto se tice sportskih vijesti, jer nije imao ni ozbiljnu konkurenciju, ali su isto tako jedni od prvih koji su krenuli sa daily vijestima. Ovdje administracija prica o nekim moralnim vrijednostima, a svjesno plasira ovaj skart od novinarstva zbog materijalne dobiti. Poenta je da bi oni svakako imali sportsku publiku, kojom bi serviranjem kvalitetnog sadrzaja probudio zelju za istim, a to sto su oni odlucili umjesto kvalitetnog sadrzaja privuci fanove Zadruge i ostalih devijacija drusta je druga stvar.
Prica je krenula od cudjenja kolege forumasa za napisane tekstove, a oni su direktan produkt spomenutih odluka. Zbog cega zaposlit skolovanog novinara da ti kopira clanke raznih tabloida i kaca Instagram postove, kad ti to sve moze odradit covjek sa 8 razreda osnovne skole? Cak je i bolje da kopiraju, jer svaki pokusaj autorskog rada im zavrsi tragikomicnim pravopisnim greskama ili emancipacijom od logike.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17813
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la akisarajevo92 » 11 jun 2023, 06:39

Don't believe the hype.

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la RacioEmocionalan » 11 jun 2023, 07:57

AshburtonG je napisao/la:
11 jun 2023, 00:47
Nisi ti shvatio sta sam ja zelio reci, pa mi otkrivas toplu vodu. Vrlo dobro ja znam sta znaci zakon ponude i potraznje, jer sam iz te branse. Finansijski gledano se tu nema sta objasnjavat, kad je to jedan od osnovnih modela u ekonomiji. Ovaj portal je uvijek bio broj 1 u BiH od svog pokretanja sto se tice sportskih vijesti, jer nije imao ni ozbiljnu konkurenciju, ali su isto tako jedni od prvih koji su krenuli sa daily vijestima. Ovdje administracija prica o nekim moralnim vrijednostima, a svjesno plasira ovaj skart od novinarstva zbog materijalne dobiti. Poenta je da bi oni svakako imali sportsku publiku, kojom bi serviranjem kvalitetnog sadrzaja probudio zelju za istim, a to sto su oni odlucili umjesto kvalitetnog sadrzaja privuci fanove Zadruge i ostalih devijacija drusta je druga stvar.
Prica je krenula od cudjenja kolege forumasa za napisane tekstove, a oni su direktan produkt spomenutih odluka. Zbog cega zaposlit skolovanog novinara da ti kopira clanke raznih tabloida i kaca Instagram postove, kad ti to sve moze odradit covjek sa 8 razreda osnovne skole? Cak je i bolje da kopiraju, jer svaki pokusaj autorskog rada im zavrsi tragikomicnim pravopisnim greskama ili emancipacijom od logike.
Nisam primjetio da guraju neke moralne vrijednosti, mozda grijesim. Recimo dosta puta sam se zakacio nekih tema koje su prije bile nepojmljive za pomenuti pa sam prosao bez ikakve sankcije. Ljudi gledaju samo profit.

Mozda ti svoj svijet i svoje interese smatras dominantnijim u bh drustvu od ovih drugih pa otuda iz toga ugla gledas na stvari.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa, Marsal i 30 gostiju.