Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2081
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la numanumaye22 » 31 maj 2023, 21:39

ASD je napisao/la:
31 maj 2023, 21:27
numanumaye22 je napisao/la:
31 maj 2023, 21:24
ASD je napisao/la:
31 maj 2023, 20:07
Dobar engleski, nije ovo mogao naučiti za par godina, kao što je inače slučaj s našim političarima.

Inače, jel ko primijetio koliko se postarao?
Politika je nevjerovatno stresna.
Nema sta, pravo stresna a lik na drzavnoj sisi od rata skoro. :rol: Ili ljudi misle da je lik postao politicar prije 2 godine? Brzo ste mi zaboravili Bosnu Asu. :rol:
Pa stresna itekako jer moć je zarazna.
Brdo ih je koji su preko noći ostarili.
Ne znam jaro, 5000 KM mjesecno od 1996 u Parlamentu, recimo Komsic, dakle skoro 2M maraka samo na platama lapio lik, laganica kroz suplju. Da je i meni tako ostarit preko noci. :rol:

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la kraljttbvb » 31 maj 2023, 23:38

numanumaye22 je napisao/la:
31 maj 2023, 21:39
ASD je napisao/la:
31 maj 2023, 21:27
numanumaye22 je napisao/la:
31 maj 2023, 21:24


Nema sta, pravo stresna a lik na drzavnoj sisi od rata skoro. :rol: Ili ljudi misle da je lik postao politicar prije 2 godine? Brzo ste mi zaboravili Bosnu Asu. :rol:
Pa stresna itekako jer moć je zarazna.
Brdo ih je koji su preko noći ostarili.
Ne znam jaro, 5000 KM mjesecno od 1996 u Parlamentu, recimo Komsic, dakle skoro 2M maraka samo na platama lapio lik, laganica kroz suplju. Da je i meni tako ostarit preko noci. :rol:
Ti to zaradis do rucka, tebi je to pckn dim...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Brokula
Postovi: 30994
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Brokula » 01 jun 2023, 08:28

Jesam li ja usnio nekad za registarske tablice ili kod nas na tablicama nema slova O ili nule?
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
harden
Postovi: 23588
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la harden » 01 jun 2023, 08:46

Brokula je napisao/la:
01 jun 2023, 08:28
Jesam li ja usnio nekad za registarske tablice ili kod nas na tablicama nema slova O ili nule?
Ima nula, a trebalo bi i O biti
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

TheWeekndXO
Postovi: 422
Pridružen/a: 30 mar 2018, 08:08
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la TheWeekndXO » 01 jun 2023, 08:48

Brokula je napisao/la:
01 jun 2023, 08:28
Jesam li ja usnio nekad za registarske tablice ili kod nas na tablicama nema slova O ili nule?
Imam oboje na tablicama :D

Avatar
Brokula
Postovi: 30994
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Brokula » 01 jun 2023, 08:52

harden je napisao/la:
01 jun 2023, 08:46
Brokula je napisao/la:
01 jun 2023, 08:28
Jesam li ja usnio nekad za registarske tablice ili kod nas na tablicama nema slova O ili nule?
Ima nula, a trebalo bi i O biti
Da li je ikad takav zakon postojao :think: . Ubijeđen sam 100% da sam negdje čitao o tome jbt, a ne mogu ništa naći :urnebes:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la dscile » 01 jun 2023, 09:00

Gdje da nema O ili 0

Pa vozio sam auto sa tablicama koje pocinju O02

Avatar
Marsal
Postovi: 22755
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 01 jun 2023, 09:06

Brokula je napisao/la:
01 jun 2023, 08:28
Jesam li ja usnio nekad za registarske tablice ili kod nas na tablicama nema slova O ili nule?

Ima, samo je nula drugačije napisana sa onom crticom ja mislim. Meni su najsmješnije oznake za slova kod policije, kad su mi kaznu pisali ja imao slova E i J i onaj preko stanice zove Centar i govori auto registarskih
oznaka Europa 46 Jajce 975 (E46-J-975). Ja umro od smijeha :mrgreen:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Vjeverica777
Postovi: 651
Pridružen/a: 24 maj 2020, 23:47
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Vjeverica777 » 01 jun 2023, 09:08

numanumaye22 je napisao/la:
31 maj 2023, 21:24
ASD je napisao/la:
31 maj 2023, 20:07
Dobar engleski, nije ovo mogao naučiti za par godina, kao što je inače slučaj s našim političarima.

Inače, jel ko primijetio koliko se postarao?
Politika je nevjerovatno stresna.
Nema sta, pravo stresna a lik na drzavnoj sisi od rata skoro. :rol: Ili ljudi misle da je lik postao politicar prije 2 godine? Brzo ste mi zaboravili Bosnu Asu. :rol:
Naravno da je stresna, evo i sam sam prošao razne poslove u životu, na početku od građevinca, skladištara pa kasnije dok sam se obrazovao krenuo raditi posao u struci i gdje imas ljude s kojima moras surađivati i upravljati, a i te kako imaš kome odgovarati i to čovjeku izaziva veliki stres iako mu je fizički lakše. A isto tako putem rada sa njima izravno znam kako je ovima i na državnom nivou i da taj posao zahtjeva ogromne količine informacija, znanja koje čovjek treba posjedovati. Evo usporedite posao običnog majstora keramičar ili šofera, svaka čast umor fizički je ogroman ali posao ne zahtijeva učenje tokom cijelog života, brzo se nauči i radi po šablonu. I zamislite npr posao gradonačelnika bez obzira šta mi mislili, tu čovjek treba biti stalno na oprezu, miliona poziva, pola grada, sela se žali na nešto, nikome ništa ne valja, sukob među kolegama, ljudi ti podmeću. Pogotovo u većim gradovima. Mislim sam sam tako govorio dok sam sa 19 godina lijepio pločice i dok sam se fizički lomio ali sam mogao predvečer lagano piti pivo da i zaboravim taj dan da sam radio. A evo sad kad sam ne višem nivou, uredski posao i kad imaš moć odlučivanja skoro svaki dan probleme s posla donesem doma. I dosta puta pomislim kako je bilo lijepo prije, ali eto čovjeku bi trebalo biti u glavi da ide naprijed poslovno iako to ne znači zadovoljstvo.

Avatar
harden
Postovi: 23588
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la harden » 01 jun 2023, 09:09

Brokula je napisao/la:
01 jun 2023, 08:52
Da li je ikad takav zakon postojao :think: . Ubijeđen sam 100% da sam negdje čitao o tome jbt, a ne mogu ništa naći :urnebes:
Jesi li siguran da je bilo za BiH? Ja nikad nisam cuo za takvo nesto... imam 0 na tablici, a vidjao sam i O da ga yebes.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Brokula
Postovi: 30994
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Brokula » 01 jun 2023, 09:16

harden je napisao/la:
01 jun 2023, 09:09
Brokula je napisao/la:
01 jun 2023, 08:52
Da li je ikad takav zakon postojao :think: . Ubijeđen sam 100% da sam negdje čitao o tome jbt, a ne mogu ništa naći :urnebes:
Jesi li siguran da je bilo za BiH? Ja nikad nisam cuo za takvo nesto... imam 0 na tablici, a vidjao sam i O da ga yebes.
Moguće da sam negdje pročitao za neku drugu državu, nemam pojma iskreno :hmmmm:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Blejzer10 » 01 jun 2023, 09:18

dscile je napisao/la:
01 jun 2023, 09:00
Gdje da nema O ili 0

Pa vozio sam auto sa tablicama koje pocinju O02
Pusti Brokulu, nije se otrijeznio od Sotona

Avatar
Asteriks
Postovi: 14323
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Asteriks » 01 jun 2023, 10:33

Vjeverica777 je napisao/la:
01 jun 2023, 09:08

Naravno da je stresna, evo i sam sam prošao razne poslove u životu, na početku od građevinca, skladištara pa kasnije dok sam se obrazovao krenuo raditi posao u struci i gdje imas ljude s kojima moras surađivati i upravljati, a i te kako imaš kome odgovarati i to čovjeku izaziva veliki stres iako mu je fizički lakše. A isto tako putem rada sa njima izravno znam kako je ovima i na državnom nivou i da taj posao zahtjeva ogromne količine informacija, znanja koje čovjek treba posjedovati. Evo usporedite posao običnog majstora keramičar ili šofera, svaka čast umor fizički je ogroman ali posao ne zahtijeva učenje tokom cijelog života, brzo se nauči i radi po šablonu. I zamislite npr posao gradonačelnika bez obzira šta mi mislili, tu čovjek treba biti stalno na oprezu, miliona poziva, pola grada, sela se žali na nešto, nikome ništa ne valja, sukob među kolegama, ljudi ti podmeću. Pogotovo u većim gradovima. Mislim sam sam tako govorio dok sam sa 19 godina lijepio pločice i dok sam se fizički lomio ali sam mogao predvečer lagano piti pivo da i zaboravim taj dan da sam radio. A evo sad kad sam ne višem nivou, uredski posao i kad imaš moć odlučivanja skoro svaki dan probleme s posla donesem doma. I dosta puta pomislim kako je bilo lijepo prije, ali eto čovjeku bi trebalo biti u glavi da ide naprijed poslovno iako to ne znači zadovoljstvo.
Keramicar ce svakodnevno imati glavobolju da profesionalno odradi zadatak te postavi primjer keramicke il kamene plocice. Iako zna taj posao, za svako odstupanje i fuseraj biti ce prozvan, na losem glasu te izgubiti klijente.

Politika je stresna samo u uredjenim zemljama.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Bundesliga
Postovi: 11495
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Bundesliga » 01 jun 2023, 11:05

Kakvo je ovo narandžasto ruglo na portalu :shock:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 01 jun 2023, 11:09

Bundesliga je napisao/la:
01 jun 2023, 11:05
Kakvo je ovo narandžasto ruglo na portalu :shock:
neko je css zahebao
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Finn
Postovi: 9174
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Finn » 01 jun 2023, 11:26

Nije niko zahebao, već se uzimaju parice od grundiga :mrgreen:

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 01 jun 2023, 11:28

Finn je napisao/la:
01 jun 2023, 11:26
Nije niko zahebao, već se uzimaju parice od grundiga :mrgreen:
Pa mogli su barem header bijeli staviti da bude kakav takav kontrast, od ovoga krvare oci.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Vjeverica777
Postovi: 651
Pridružen/a: 24 maj 2020, 23:47
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Vjeverica777 » 01 jun 2023, 12:15

Asteriks je napisao/la:
01 jun 2023, 10:33
Vjeverica777 je napisao/la:
01 jun 2023, 09:08

Naravno da je stresna, evo i sam sam prošao razne poslove u životu, na početku od građevinca, skladištara pa kasnije dok sam se obrazovao krenuo raditi posao u struci i gdje imas ljude s kojima moras surađivati i upravljati, a i te kako imaš kome odgovarati i to čovjeku izaziva veliki stres iako mu je fizički lakše. A isto tako putem rada sa njima izravno znam kako je ovima i na državnom nivou i da taj posao zahtjeva ogromne količine informacija, znanja koje čovjek treba posjedovati. Evo usporedite posao običnog majstora keramičar ili šofera, svaka čast umor fizički je ogroman ali posao ne zahtijeva učenje tokom cijelog života, brzo se nauči i radi po šablonu. I zamislite npr posao gradonačelnika bez obzira šta mi mislili, tu čovjek treba biti stalno na oprezu, miliona poziva, pola grada, sela se žali na nešto, nikome ništa ne valja, sukob među kolegama, ljudi ti podmeću. Pogotovo u većim gradovima. Mislim sam sam tako govorio dok sam sa 19 godina lijepio pločice i dok sam se fizički lomio ali sam mogao predvečer lagano piti pivo da i zaboravim taj dan da sam radio. A evo sad kad sam ne višem nivou, uredski posao i kad imaš moć odlučivanja skoro svaki dan probleme s posla donesem doma. I dosta puta pomislim kako je bilo lijepo prije, ali eto čovjeku bi trebalo biti u glavi da ide naprijed poslovno iako to ne znači zadovoljstvo.
Keramicar ce svakodnevno imati glavobolju da profesionalno odradi zadatak te postavi primjer keramicke il kamene plocice. Iako zna taj posao, za svako odstupanje i fuseraj biti ce prozvan, na losem glasu te izgubiti klijente.

Politika je stresna samo u uredjenim zemljama.
Sve zavisno od čovjeka do čovjeka. Ja govorim iz vlastitog iskustva jer sam radio kao keramičar 5 godina u timu sa 2 majstora. Umor je bio fizički ali ako nemaš namjeru da nešto kentraš, moći ćeš imati posla i dobiti povjerenje. Ali iz iskustva posla na višim razinama, posla sa šefovima, menadžerima, institucijama, inspekcijama je po meni puno stresnije i zahtjeva puno veću angažiranost oko nekih stvari, praćenje propisa, zakona, sudstva i slično. Mislim realno i treba biti tako, ako si već se obrazovao za to, normalno da je posao zahtjevniji. Tako da, već sam naveo primjer gradonačelnika da je sigurno stresan posao bez obzira na plaću koju primaju, ili evo političari što got mislili o njima, evo ja prvi ne bih mogao podnijeti no tu kritiku, pritisak i sve ostalo što ide uz to. Ovdje ne govorim o nekim izmišljenim pozicijama npr raznim agencijama i ministarstvima.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14323
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Asteriks » 01 jun 2023, 12:55

Ti kao keramicar si uvijek morao biti na visini zadatka. Znaci max posvecenost da bi dobio rezultat koji se podrazumijeva od nekog majstora.

Drzavni sluzbenici, primjer direktori su stranacki igraci koji imaju zamjenike, sekretarice itd. Naravno privatne kompanije traze produktivnost ali ovdje ciljam na uhljebe.

Evo uzet cemo posao npr. direktora neke skole, cije se obaveze svode na kopiranje i prosljedjivanje sadrzaja obavjestenja ministra, nesto papirologije itd. Ali vecinski to je ispijanje ka(h)ve te zderanje po sjednicama. Msm pogledaj profil takvih, mahom zatupljenih likova.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 01 jun 2023, 13:00, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2081
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la numanumaye22 » 01 jun 2023, 12:56

Pa svaki posao nosi odredjen stres, e sad sta je bolje fizicki ili psihicki, to je na pojedincu, zavisi za koji pravac se odluci u zivotu. Politika jeste stresna, ali kod nas definitvno nije. Prst u uho i velika hladovina, izadjes na TV, konstantno lazes i samo se saltas s pozicije na poziciju. Nista ne radis a pare kapaju. Za mene to nije stres uopste. Da se razumijemo, ne moze svako biti politicar, moras biti sposoban da obmanjujes javnost i konstantno lazes, krades i da s tim zaspes ko beba. Obraz nula da bude.

Ima x primjera gdje ljudi kod nas, ubaci ga u 5 upravnih i nadzornih odbora, bude jos direktor recimo skole, a kasnije ode i u Parlament. A nista ne radi, 50 % vremena se i ne pojavi na sjednicama. Nit se za sta zalaze, prst u uho. I tako do penzije, gdje si bio sta si radio? Nista. Klepio lovu samo. 90 % uhljeba je takvih. Eto hajde sad neko nek objasni, kako je to stresno?

Uporedimo za vrijeme pandemije samo jednog gazdu privatnika, (ne branim gazdurine privatne da se razumijemo, oni su najgori vecinom robovlasnici) evo reci cemo automehanicar koji ima 2-3 prijavljenih. Zatvorili ga na 3 mjeseca, nije marke dobio sigurno od drzave a morao osiguravati radnike i uplacivati platu. S druge strane politicar laganica, 5000 KM mjesecno a nista nije radio 90 dana, zajebavao se sa zenom i djecom kuci. Kakav stres i politika kod nas. Bjezi ba.

Evo vam samo primjer Zukana Heleza zadnjih 15 godina. Profesor geografije, budzet. Zatim u Parlament ide, plata 4500 KM, pa ministar za boracka pitanja, covjek samo pio i mlavio se po kafanama. Kasnije nije bio ministar, ali uredno se vratio u skolu da predaje i jos plus radio u Parlamentu logicno. Presudjen covjek, davao lazni iskaz i onda jos opet izabran kao ministar odbrane. Kakav je to stres? Alan Ford drzava.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Rauber33, TefalTava i 47 gostiju.