Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
Otelo
Postovi: 33502
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Otelo » 28 mar 2023, 10:34

bombaysaphire je napisao/la:
28 mar 2023, 10:22


Smeće od kliksa ili instaqrac isto je to sranje , nema razlike :kafa:
Ima par sedmica kako sam deaktivirao Instagram. Milina.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bombaysaphire » 28 mar 2023, 10:39

Otelo je napisao/la:
28 mar 2023, 10:34
bombaysaphire je napisao/la:
28 mar 2023, 10:22


Smeće od kliksa ili instaqrac isto je to sranje , nema razlike :kafa:
Ima par sedmica kako sam deaktivirao Instagram. Milina.
Bravo za odluku , još da to uradiš i sa smećem od kliksa bićeš nov čovjek :kafa:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24514
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Goalgetter » 28 mar 2023, 10:45

https://sportsport.ba/fudbal/erik-ten-h ... MLnpCAx8-E

Ljudi hladno citiraju fake profil Erik Ten Haga na twitteru :rol: SS.ba strikes again :rol:
Društvene mreže preplavile su fotografije Brandona Williamsa u automobilu, a sve je na kraju stiglo i do trenera Manchester Uniteda.

On je na svom Twitter nalogu podijelio fotografije svog fudbalera, uz jasan opis.



"Hvala navijačima Manchester Uniteda što su mi proslijedili ove fotografije. Sa Brandonom ću sutra sve riješiti. On trenutno ne odgovara na pozive, a vjerujemo da je još uvijek pod uticajem. Prošli mjesec ga je Fletcher pronašao kako spava u grmlju ispred Tesca u Salfordu", napisao je Ten Hag.

Jasno je da je zvijezda Manchester Uniteda u ogromnom problemu, te je pitanje da li će više zaigrati u dresu ovog kluba.

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12939
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la nerkolfc » 28 mar 2023, 10:47

Goalgetter je napisao/la:
28 mar 2023, 10:45
https://sportsport.ba/fudbal/erik-ten-h ... MLnpCAx8-E

Ljudi hladno citiraju fake profil Erik Ten Haga na twitteru :rol: SS.ba strikes again :rol:
Zeznulo ih to sto ovo zvuci kao totalno realan scenarij kad su u pitanju osobe povezane sa Unitedom
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bombaysaphire » 28 mar 2023, 11:10

Goalgetter je napisao/la:
28 mar 2023, 10:45
https://sportsport.ba/fudbal/erik-ten-h ... MLnpCAx8-E

Ljudi hladno citiraju fake profil Erik Ten Haga na twitteru :rol: SS.ba strikes again :rol:
Društvene mreže preplavile su fotografije Brandona Williamsa u automobilu, a sve je na kraju stiglo i do trenera Manchester Uniteda.

On je na svom Twitter nalogu podijelio fotografije svog fudbalera, uz jasan opis.



"Hvala navijačima Manchester Uniteda što su mi proslijedili ove fotografije. Sa Brandonom ću sutra sve riješiti. On trenutno ne odgovara na pozive, a vjerujemo da je još uvijek pod uticajem. Prošli mjesec ga je Fletcher pronašao kako spava u grmlju ispred Tesca u Salfordu", napisao je Ten Hag.

Jasno je da je zvijezda Manchester Uniteda u ogromnom problemu, te je pitanje da li će više zaigrati u dresu ovog kluba.
Kao da je bitno što je lažni profil ? Oni su uradili što je najbitnije za njih , ti si kliknuo i pročitao .
Po meni jedina greška što nisu stavili Dilettu ili Wandu da igraju za Manchester United .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 28 mar 2023, 11:16

nerkolfc je napisao/la:
28 mar 2023, 10:47
Goalgetter je napisao/la:
28 mar 2023, 10:45
https://sportsport.ba/fudbal/erik-ten-h ... MLnpCAx8-E

Ljudi hladno citiraju fake profil Erik Ten Haga na twitteru :rol: SS.ba strikes again :rol:
Zeznulo ih to sto ovo zvuci kao totalno realan scenarij kad su u pitanju osobe povezane sa Unitedom
Jest u tvojoj glavi sigurno
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2083
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la numanumaye22 » 28 mar 2023, 11:18

Sta ovo ljudi u Mostaru politicarima za 5000 prodavali stanove, 100-200 KM po kvadratu :rol: Bokte pa ima li gdje da nisu ruke zavukli zeleni, postoji li grana privrede koju nisu osakatili?

Avatar
Asteriks
Postovi: 14329
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Asteriks » 28 mar 2023, 13:06

Gotovo polovina uvezenog meda je lažna? U njemu sirupi od riže, pšenice i šećerne repe. Najveći apsolutni broj sumnjivih pošiljaka bio je iz Kine, ali je najveći relativni udio takvih pošiljki imao onaj porijeklom iz Turske.

Objavljeni su rezultati koordinirane akcije provedene širom Evropske unije, "Iz košnica", o medu koji je kontaminiran šećerima. Akciju je vodila Glavna uprava Evropske komisije za zdravlje i sigurnost hrane (DG SANTE), s nacionalnim tijelima 18 zemalja koje su dio EU mreže prijevara s hranom, OLAF-a i Zajedničkog istraživačkog centra (JRC) Evropske komisije.

Ukupno je prikupljeno 320 uzoraka meda uvezenih iz 20 zemalja, a uzorkovani su nasumično, između novembra 2021. te februara 2022.
Utvrđeno je da se za 147 uzoraka (46%) sumnja da je krivotvoreno, odnosno da nisu u skladu s općom odredbom EU Direktive o medu, a kojim se zahtijeva da "... med ne smije sadržavati nijedan sastojak hrane, uključujući prehrambene aditive, niti smije biti stavljen bilo koji drugi dodatak osim meda".
Zlatom ce se placati pravi kvalitetni med kao i domaca jaja.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
bavariapivo
Postovi: 1547
Pridružen/a: 25 sep 2013, 16:26
Lokacija: Salzburg
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bavariapivo » 28 mar 2023, 13:22

Asteriks je napisao/la:
28 mar 2023, 13:06
Gotovo polovina uvezenog meda je lažna? U njemu sirupi od riže, pšenice i šećerne repe. Najveći apsolutni broj sumnjivih pošiljaka bio je iz Kine, ali je najveći relativni udio takvih pošiljki imao onaj porijeklom iz Turske.

Objavljeni su rezultati koordinirane akcije provedene širom Evropske unije, "Iz košnica", o medu koji je kontaminiran šećerima. Akciju je vodila Glavna uprava Evropske komisije za zdravlje i sigurnost hrane (DG SANTE), s nacionalnim tijelima 18 zemalja koje su dio EU mreže prijevara s hranom, OLAF-a i Zajedničkog istraživačkog centra (JRC) Evropske komisije.

Ukupno je prikupljeno 320 uzoraka meda uvezenih iz 20 zemalja, a uzorkovani su nasumično, između novembra 2021. te februara 2022.
Utvrđeno je da se za 147 uzoraka (46%) sumnja da je krivotvoreno, odnosno da nisu u skladu s općom odredbom EU Direktive o medu, a kojim se zahtijeva da "... med ne smije sadržavati nijedan sastojak hrane, uključujući prehrambene aditive, niti smije biti stavljen bilo koji drugi dodatak osim meda".
Zlatom ce se placati pravi kvalitetni med kao i domaca jaja.
prosle godine gledan neku istragu na NovaHR i kupovali med na cesti od prodavaca, od 13 uzoraka cini mi se, samo jedan bio prodao pravi med. sve drugo neko smece sirup ovo ono...

Avatar
alemsa
Postovi: 23948
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 28 mar 2023, 13:26

RacioEmocionalan je napisao/la:
28 mar 2023, 07:55
Je l' to Alem prica o jugoslavenskom ekonomskom cudu dok je narod u kesama pare nosio da bi jedan hljeb kupio?

Sto bi se reklo, malo se za vratove uhvatili 90-tih. Puno lupa nas Alem.
Pa da citas da razumijes ili se mozda ja ne izjasnjavam dobro (nesto jeste) vidio bi da pise da im je inflacija skocila za 40% u jednom od postova, to je kraj 80ih (devize, marke). Za ekonomiju kad im je bila dobra isto fino pise pocetak 80ih, i spominjem 84-u godinu, fino provjeri ako zelis. Tako da ti je ironicni post nepotreban da si htio citati. No, i nebitno je.bo yugu
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Asteriks
Postovi: 14329
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Asteriks » 28 mar 2023, 13:51

bavariapivo je napisao/la:
28 mar 2023, 13:22
prosle godine gledan neku istragu na NovaHR i kupovali med na cesti od prodavaca, od 13 uzoraka cini mi se, samo jedan bio prodao pravi med. sve drugo neko smece sirup ovo ono...

Pri kontroli gleda se minimalna granica redukujucih secera (oko 65 %) te maximalna kolicina saharoze u medu (mozda 5%). Pa kolicina vode, onda kontrola procenta primjesa i sl.

Cesto je obicaj da se svasta gura naravno zbog vece kolicina, pa ces vidjeti kako ga vrcaju kantama, dok onaj ko postuje cistocu uzme nekoliko kg po kosnici ako nema nastavka ili kako to vec struka mjeri.

Pcelarstvo trazi predanost pocev od prevoza pcela na kvalitetnu ispasu, pa pravilne prehrane i zastite itd. Kilogram pravog meda na danasnjem trzistu treba da kosta barem 30 KM a ovi fuseraj guraju po 25.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 28 mar 2023, 15:12

RacioEmocionalan je napisao/la:
28 mar 2023, 07:55
Je l' to Alem prica o jugoslavenskom ekonomskom cudu dok je narod u kesama pare nosio da bi jedan hljeb kupio?

Sto bi se reklo, malo se za vratove uhvatili 90-tih. Puno lupa nas Alem.
Pa nije im inflacija bila 30 godina, nego pred raspad. Kada je sve otišlo u đavola i tražile se reforme.

p.s. ne volim socijalizam.

Avatar
alemsa
Postovi: 23948
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 28 mar 2023, 15:28

ASD je napisao/la:
28 mar 2023, 15:12
RacioEmocionalan je napisao/la:
28 mar 2023, 07:55
Je l' to Alem prica o jugoslavenskom ekonomskom cudu dok je narod u kesama pare nosio da bi jedan hljeb kupio?

Sto bi se reklo, malo se za vratove uhvatili 90-tih. Puno lupa nas Alem.
Pa nije im inflacija bila 30 godina, nego pred raspad. Kada je sve otišlo u đavola i tražile se reforme.

p.s. ne volim socijalizam.
Ne volim ga ni ja, ja sam cisti kapitalista money over everything, ali pod istim dahom mogu razumijeti da postoje drzave gdje demokratski- socijalizam fukcionise poprilicno dobro tipa Canada, Skandinavija. Samo sto sam ovo drugo ne mora znaciti da ne postoji nista pozitivno u tom drugom sistemu.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 28 mar 2023, 15:50

alemsa je napisao/la:
28 mar 2023, 15:28
ASD je napisao/la:
28 mar 2023, 15:12
RacioEmocionalan je napisao/la:
28 mar 2023, 07:55
Je l' to Alem prica o jugoslavenskom ekonomskom cudu dok je narod u kesama pare nosio da bi jedan hljeb kupio?

Sto bi se reklo, malo se za vratove uhvatili 90-tih. Puno lupa nas Alem.
Pa nije im inflacija bila 30 godina, nego pred raspad. Kada je sve otišlo u đavola i tražile se reforme.

p.s. ne volim socijalizam.
Ne volim ga ni ja, ja sam cisti kapitalista money over everything, ali pod istim dahom mogu razumijeti da postoje drzave gdje demokratski- socijalizam fukcionise poprilicno dobro tipa Canada, Skandinavija. Samo sto sam ovo drugo ne mora znaciti da ne postoji nista pozitivno u tom drugom sistemu.
Ne bih se nazvao "money over everything" tipom. Ali svakako ne volim birokratiju, javne ustanove i taj oblik organizacije društva. Ne bih mogao raditi u državnoj firmi nikad.

Ali isto tako. Znamo svi da ovdje prije socijalizma nije bilo med i mlijeko, te da su nam donijeli mnoge dobre stvari.

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Robust » 28 mar 2023, 16:07

Asteriks je napisao/la:
28 mar 2023, 13:51
bavariapivo je napisao/la:
28 mar 2023, 13:22
prosle godine gledan neku istragu na NovaHR i kupovali med na cesti od prodavaca, od 13 uzoraka cini mi se, samo jedan bio prodao pravi med. sve drugo neko smece sirup ovo ono...

Pri kontroli gleda se minimalna granica redukujucih secera (oko 65 %) te maximalna kolicina saharoze u medu (mozda 5%). Pa kolicina vode, onda kontrola procenta primjesa i sl.

Cesto je obicaj da se svasta gura naravno zbog vece kolicina, pa ces vidjeti kako ga vrcaju kantama, dok onaj ko postuje cistocu uzme nekoliko kg po kosnici ako nema nastavka ili kako to vec struka mjeri.

Pcelarstvo trazi predanost pocev od prevoza pcela na kvalitetnu ispasu, pa pravilne prehrane i zastite itd. Kilogram pravog meda na danasnjem trzistu treba da kosta barem 30 KM a ovi fuseraj guraju po 25.


Ko nas je kleo dobro nas je prokleo koja smo mi stoka od ljudi da namjerno druge trujemo za sitni sicar :puke: :puke:

Avatar
Asteriks
Postovi: 14329
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Asteriks » 28 mar 2023, 16:32

Msm znalo se odavno ali eto i zvanicna potvrda nakon analize da krezavi mesetaneri sa prosirenja na svojim tezgama prodaju otrov.

I ne samo to, pijace vrve od slicnih muljatora.

Inspekcijski nadzor nikakav, a rezultati validnog monitoringa jednostavno ne postoje. Kod nas je i uvozno i domace lose.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la RacioEmocionalan » 28 mar 2023, 16:44

alemsa je napisao/la:
28 mar 2023, 13:26
Pa da citas da razumijes ili se mozda ja ne izjasnjavam dobro (nesto jeste) vidio bi da pise da im je inflacija skocila za 40% u jednom od postova, to je kraj 80ih (devize, marke). Za ekonomiju kad im je bila dobra isto fino pise pocetak 80ih, i spominjem 84-u godinu, fino provjeri ako zelis. Tako da ti je ironicni post nepotreban da si htio citati. No, i nebitno je.bo yugu
Procitaj malo o Pareto distribuciji pa ces vidjeti da je to sistem koji je od zacetka bio spreman sa umre. Farbali su se brojevi i islo se u ogromne unutrasnje dugove od samog pocetka. Samo se cekalo kada ce balon da ispuse.

Moj dedo je isao u Njemacku prije 50 godina, zajedno s prvim Turcima po gradjevini radio. Hocu da kazem da se nije nista odjednom srusilo.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bombaysaphire » 28 mar 2023, 16:49

RacioEmocionalan je napisao/la:
28 mar 2023, 16:44
alemsa je napisao/la:
28 mar 2023, 13:26
Pa da citas da razumijes ili se mozda ja ne izjasnjavam dobro (nesto jeste) vidio bi da pise da im je inflacija skocila za 40% u jednom od postova, to je kraj 80ih (devize, marke). Za ekonomiju kad im je bila dobra isto fino pise pocetak 80ih, i spominjem 84-u godinu, fino provjeri ako zelis. Tako da ti je ironicni post nepotreban da si htio citati. No, i nebitno je.bo yugu
Procitaj malo o Pareto distribuciji pa ces vidjeti da je to sistem koji je od zacetka bio spreman sa umre. Farbali su se brojevi i islo se u ogromne unutrasnje dugove od samog pocetka. Samo se cekalo kada ce balon da ispuse.

Moj dedo je isao u Njemacku prije 50 godina, zajedno s prvim Turcima po gradjevini radio. Hocu da kazem da se nije nista odjednom srusilo.
Znači dedo ti je prenosio ljubav prema Njemačkoj ? :kafa:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la RacioEmocionalan » 28 mar 2023, 16:56

bombaysaphire je napisao/la:
28 mar 2023, 16:49
Znači dedo ti je prenosio ljubav prema Njemačkoj ? :kafa:
Samo obostrani interes i logika.
P.s. nije imao kad, umro ja bio osnovna skola.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 28 mar 2023, 18:09

Pa naravno da nije bio dobar sistem. Socijalizam ne ide s ljudima.
Da li je trebao da se pojavi u Bosni? Naravno da je trebao, Kraljevina SHS je daleko gora bila, a ova kraljevina BSH što imamo danas je čisti promašaj.

Mu smo imali šansu da se razvijemi da smo izglasali pametnog čovjeka Antu Markovića umjesto ine trojice braće.

Iz ovog ugla je glupo pljuvati po tom sistemu. Pogotovo vi koji ste pobjegli odavde.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 43 gosta.