Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa traje do: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
18
44%
2. Bez jajeta
23
56%
 
Ukupno glasova: 41

enobarca
Postovi: 8096
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la enobarca » 01 dec 2021, 16:47

Yebem ti drzavu kad se hapsi onaj koji je ostetio plocu ratnog zlocinca a ne onaj koji je istu postavio :puke:

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la jasmin10 » 01 dec 2021, 17:05

1600 za ulazak u jamu nije puno. Pričaš gluposti. To sto si ti završio Fax ne znaci da moraš imati veću platu od ovih bez faxa. A niti imaš veću platu od nekog majstora na građevini. Razlika je samo u tome sto ti imaš ljepši posao.

BenWhite
Postovi: 2584
Pridružen/a: 28 okt 2021, 19:23
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la BenWhite » 01 dec 2021, 17:41

Prestani da izmišljaš jer ja nisam rekao da je puno niti da se to treba smanjivati. Dakle bezočno lažeš tj. pričaš gluposti. Jedini koji su rekli da će se to smanjiti su oni koji su protestvovali što je naravno bila laž.
41:34

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 01 dec 2021, 17:45

Ja ti kažem da će se smanjiti sigurno. Možda ne sada zbog pritiska ali u budućnosti siugrno.
Ko god radi ili ima nekoga ko radi u rudniku zna da je ugovor o radu totalno nejasan.
U Banovićima su u zadnjih godinu dvije smanjili za 200 maraka platu svima. Od Uhljeba po direkciji do rudara.
Isto se govorilo da neće doći do smanjenja.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6286
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la AshburtonG » 01 dec 2021, 18:27

Ja uzeo nedavno od starog platnu listu tj. liste zadnjih par mjeseci i nevjerovatno mi je kakve se tu fluktuacije dogadjaju. Bukvalno 2 mjeseca, iste vrijednosti/norme/dodaci/odbici i plata zna bit i po preko 300KM razlike.

Ne mozes se uhvatit necega, pa da po tome racunas i skontas u 50ak KM kolika ce ti bit plata, nego je svako otvaranje platne liste kao mistery unboxing. U slucaju mog starog, plata nije smanjena, ali mislim da sad mnogo vise radi. Pogotovo nakon ovih nekih problema i on kao elektricar mora ponekad silazit i cistit te prolaze.

bob
Postovi: 4402
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bob » 01 dec 2021, 18:36

mah iskreno ne znam sta se raja ufatila visine plate, zavrseno skole itd. naravno da su svi potrebni, i aBD svima bila plata veca .. samo stvari tipa rukovodilac neke sluzbe ili sektora kako se zove bude imenovan a frajer sam nema ljudi :D ne mozes poslovati ako ne mozes zaraditi platu a to npr kreka ova ne moze bar su nju spominjali, jbga uvedi kriznu neku stavku svima u firmi da je vrijednost ta neka prosjecna plata bar na neki period dok se ne regulise poslovanje ... nisam upratio jel sindikat rekao da je 20% povecanje cijene uglja dovoljno da izmire svoje obaveze ili ce 20% dici cijenu uglja da povecaju platu :D

BenWhite
Postovi: 2584
Pridružen/a: 28 okt 2021, 19:23
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la BenWhite » 01 dec 2021, 18:38

ASD je napisao/la:
01 dec 2021, 17:45
Ja ti kažem da će se smanjiti sigurno. Možda ne sada zbog pritiska ali u budućnosti siugrno.
Ko god radi ili ima nekoga ko radi u rudniku zna da je ugovor o radu totalno nejasan.
U Banovićima su u zadnjih godinu dvije smanjili za 200 maraka platu svima. Od Uhljeba po direkciji do rudara.
Isto se govorilo da neće doći do smanjenja.
Za ljude koji RADE i IZRADE svoju dnevnicu, smanjenja plata NEĆE biti. Može biti samo povećanja. Ovo je jedina istina.
41:34

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 01 dec 2021, 18:43

AshburtonG je napisao/la:
01 dec 2021, 18:27
Ja uzeo nedavno od starog platnu listu tj. liste zadnjih par mjeseci i nevjerovatno mi je kakve se tu fluktuacije dogadjaju. Bukvalno 2 mjeseca, iste vrijednosti/norme/dodaci/odbici i plata zna bit i po preko 300KM razlike.

Ne mozes se uhvatit necega, pa da po tome racunas i skontas u 50ak KM kolika ce ti bit plata, nego je svako otvaranje platne liste kao mistery unboxing. U slucaju mog starog, plata nije smanjena, ali mislim da sad mnogo vise radi. Pogotovo nakon ovih nekih problema i on kao elektricar mora ponekad silazit i cistit te prolaze.
Tako je. O tome ne mogu ljudi pričati koji nemaju pojma.
Ne možeš izračunati svoju platu da si Ajnštajn.

Možda nije generalno kod njeg, ali kod 90 posto ljudi jeste. Kod nekih došlo i do 300 maraka više.
Zbog toga su imali problem da je jamu napustilo desetak električara.

Avatar
ljevak
Postovi: 599
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ljevak » 01 dec 2021, 18:47

Fudo dogodine rusi vjecnu vlast u ZDK. :kafa:
A naredne lokalne ce imati 50.000 glasova.

Mislio sam da ce pasti kao i moja nacelnica. Donosio je iste odluke kao i ona. Rodbina se zaposljavala, poskupila voda, uveo se strah u javna preduzeca i ustanove … Ali nakon ovog danas on ce biti samo jaci. SDA Zenica nema ni jednog kvalitetnog covjeka.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41137
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 01 dec 2021, 19:02

ja sam vegan vozim reno megan :njanjanja:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6286
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la AshburtonG » 01 dec 2021, 19:03

ASD je napisao/la:
01 dec 2021, 18:43
AshburtonG je napisao/la:
01 dec 2021, 18:27
Ja uzeo nedavno od starog platnu listu tj. liste zadnjih par mjeseci i nevjerovatno mi je kakve se tu fluktuacije dogadjaju. Bukvalno 2 mjeseca, iste vrijednosti/norme/dodaci/odbici i plata zna bit i po preko 300KM razlike.

Ne mozes se uhvatit necega, pa da po tome racunas i skontas u 50ak KM kolika ce ti bit plata, nego je svako otvaranje platne liste kao mistery unboxing. U slucaju mog starog, plata nije smanjena, ali mislim da sad mnogo vise radi. Pogotovo nakon ovih nekih problema i on kao elektricar mora ponekad silazit i cistit te prolaze.
Tako je. O tome ne mogu ljudi pričati koji nemaju pojma.
Ne možeš izračunati svoju platu da si Ajnštajn.

Možda nije generalno kod njeg, ali kod 90 posto ljudi jeste. Kod nekih došlo i do 300 maraka više.
Zbog toga su imali problem da je jamu napustilo desetak električara.
Stari je neki poslovodja tog nekog elektro tima, i mislim da je jedino on ostao od stare ekipe, pa mu i ne mogu drasticno smanjit platu, ali ga zato yebu na druge nacine(rad u smjenama, treca svako malo, slanje u jamu). Da ne radi nocne, vjerovatno bi i njemu bila pofino manja plata. Svi su otisli u Sloveniju u neku firmu, jer je direktor te kompanije bio frapiran da neko takve radnike (svi preko 30godina iskustva) pusta bez ikakvih zajebancija i taj prvi koji je otisao, povukao jos 5-6 ljudi. Kod mene stari s 50 godina razmislja da ide isto, a poslije rata(96e ili 97e) ostao i poderao americku vizu. Eto dokle je doslo. :mrgreen:

Kao sto si i rekao gore, nemoguce je izracunat platu. Nema uopce nekog multiplikatora koeficijenata pa da po njemu pokusas. Ja uvezem 2 mjeseca nekom logikom, pa onda dodju sljedeca dva koja su totalna suprotnost. Nekad placen nocni rad vise, nekad manje. Nekad obicni rad placen vise od praznika ili nocnog rada. :rol:

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 01 dec 2021, 19:37

Da. Otišli su u slovensku firmu ali rade po terenu u Njemačkoj.
Jedan prijatelj od tih mi rekao da ne treba neko specijalno znanje, a ni ne radi se ništa specijalno.
Troškovi im samo hrana. Imaju i plaćen smještaj.

Što se tiče tih platnih lista. Ima kao neka formula ali se sve svodi na procjenu, nije ništa što možeš kvantitativno izračunati.
Priča baš drug što radi u jami. Dolazili im neki likovi da objasne te promjene oko plate. Kažu oni, džaba nam objašnjavate kada mi nemamo pojma kako to funkcioniše.
Jedino na kraju što vidimo iznos i to je to.
To je poseban cirkus kada neko bude na bolovanju ili na godišnjem.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la SMR187 » 01 dec 2021, 19:57

Jbt u zivotu nisam vidio da neko na nekom random forumu ovoliko puta spomene svoj stepen strucne spreme.
On konta ovdje je isti SDA sistem ko onaj sto ga je uhljebio, zavrsi neki brzinski fax i apliciraj za admina. :rol:

Ko da ima diplomu sa Harvarda, a ne mostarskog masinstva koje je "skolovalo" svakog drugog nehljebara sa UNTZ.
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

BenWhite
Postovi: 2584
Pridružen/a: 28 okt 2021, 19:23
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la BenWhite » 01 dec 2021, 20:08

Od takvih lažova poput tebe, koji izvrćete činjenice, meni i svakoj normalnoj osobi je kompliment kada pokušavate sa nekim omaložavanjem,

samo mu glava viri iz govana i takav neko pokušava na nekom 'random' forumu nekome spustiti za nešto o čemu nema pojma. Strašno hahaha.
41:34

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la SMR187 » 01 dec 2021, 20:13

Pa eto ako i zanemaris taj SDA-uhljebski dio, sta sam pogrijesio? Studirao sam i ja masinstvo na UNTZ, samo sto sam odlucio napustit za razliku od tone mojih kolega koji su otisli u Mostar i sad su "inzinjeri", a na UNTZ nisu mogli izborni predmet polozit
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

BenWhite
Postovi: 2584
Pridružen/a: 28 okt 2021, 19:23
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la BenWhite » 01 dec 2021, 20:18

Šta mene briga šta si ti studirao i jesi li studirao. Hahah. Ja danas to jednom ili dva puta spomenuo a ne 'ovoliko'
Ali eto, sad mi je već jasno zbog čega to toliko pogađa, kad već to pominješ. Pretpostavljao sam, no sad mi je i potpuno jasno,

LP.
41:34

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la SMR187 » 01 dec 2021, 20:27

Jes, jes, jednom il dva puta :rol: A ne sikiraj se ti za mene, i sa SSS mi u zivotu ide dovoljno dobro da ne zavidim nikome, pa ni tebi. Jos sve to bez stranacke pozadine.
Svako se snalazi kako mora, takva nam je domovina i sta's, ne osudjujem nikoga.
A, po istoj logici kojom se ti vodis, i ja mogu zakljuciti zasto te "SDA-uhljeb" komentari toliko pogadjaju
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Apolon
Postovi: 2191
Pridružen/a: 04 apr 2021, 15:12
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Apolon » 01 dec 2021, 20:32

Prijavljeno :yawn:
Bio je i bog streličarstva, a njegove strijele nikad nisu promašile metu👈

Avatar
StevieG8
Postovi: 13110
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la StevieG8 » 01 dec 2021, 20:36

UNTZ :kuknjava:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

GG3
Postovi: 2687
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la GG3 » 01 dec 2021, 21:43

U zdravom drustvu ne moras imati studij da bi bio nesto specijalno. Skola je samo papir, ako nemas Interesa i volje za rad mozes samo sa papirom guzicu obrisat.
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.