Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7411
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la kraljttbvb » 27 jan 2023, 13:40

Robust je napisao/la:
27 jan 2023, 11:09
prije se cherry coca cola i gatorade mogli uzeti na petrol pumpama sad vise nema ni tamo :cry: , jednostavno da imam kesh otvorio bi radnju koja bi samo to prodavala :rol: ubio bi posao
Ne bi , vjeruj mi.

I Cola sa limunom se prodaje jako sporo, dok prodas paket "limunke", obicne prodas 10 paketa.

Vjerovatno trgovci i ne uvoze ove druge vrste jer im dugo stoji, pa nije isplativo.

Otelo je napisao/la:
27 jan 2023, 12:16
ASD je napisao/la:
27 jan 2023, 12:04
Jesam li ja jedini građanin BiH koji nije ljubitelj auta?
Nisi. Ni mene nešto ne interesiraju.

Samo neka je pouzdano i više mi ne treba.
+1

Odlazak od tacke A do tacke B i to je to.

Kad bi mi sad neko dao auto od 50 milja, prodao bih ga za 45 i pare potrosio na putovanja :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la BosniaBoston » 27 jan 2023, 13:44

Do prije 5-6 godina nismo imali ni najobičniji oreo keks u ponudi konstantno a kamoli te pikanterije. Mislim da je kod nas najslabija ponuda tih stvari. Sjećam se dobro negdje do 2015-2016 odeš u piljaru pa u merkator slična raznolikost stranih brendova. Kola, Milka, Pepsi i tu je kraj
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 27 jan 2023, 13:47

Svaka čast dečki, stvarno sam mislio da sam jedini, jer gdje god da odeš u Bosni priča se o autima.

U Bosni realno kad prođe auto od 100 000, od 50 osoba, 40 će ih se okrenuti i dati neki komentar. Ja lično neću ni primijetiti. Nisam ljubitelj i nije mi interesantno, hbg.

Mislim, ne miješam se u tuđi život. Ko voli auta i ko svaki dan provodi po par sati u autu apsolutno razumijem što daje pare u to. Jednostavno voli.

Ja ću recimo kupiti bajk od 1000 maraka, a pojedine osobe ne daju ni stoju, jer nisu ljubitelji.
Ili ću ne znam ni ja, kupiti sebi 2-3 laptopa, i svaki dobro platiti, dok mi jaran nije 5 godina laptopa upalio.

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Robust » 27 jan 2023, 14:00

BosniaBoston je napisao/la:
27 jan 2023, 13:44
Do prije 5-6 godina nismo imali ni najobičniji oreo keks u ponudi konstantno a kamoli te pikanterije. Mislim da je kod nas najslabija ponuda tih stvari. Sjećam se dobro negdje do 2015-2016 odeš u piljaru pa u merkator slična raznolikost stranih brendova. Kola, Milka, Pepsi i tu je kraj
nisu to pikanterije nego nas je duopol konzuma i binga doveo do toga , ljudi imaju 95% istu ponudu kad se izbace njihove trgovacke marke , tacno se vidi koliko je crvena Jabuka u Sarajevo vratila te ponude , jer vecina te ponude se u Sarajevu mogla uzeti prije desetak godina mislim na neke sireve, slatkise itd.

i kod nas narod ziheraski zivi i kako je naucio ev pogledaj samo izlaske u gradu 90% restorana za izlaske dovuce tamburase , isti izbor hrane tj neka corba, dvije vrste pite i meza i ti tamburasi pjevaju na repeat 10x kafanica laganica, ponoc, i ja bez tebe ne mogu da zivim :sick: :sick:

Avatar
alemsa
Postovi: 23907
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 27 jan 2023, 14:20

ASD je napisao/la:
27 jan 2023, 13:47
Svaka čast dečki, stvarno sam mislio da sam jedini, jer gdje god da odeš u Bosni priča se o autima.

U Bosni realno kad prođe auto od 100 000, od 50 osoba, 40 će ih se okrenuti i dati neki komentar. Ja lično neću ni primijetiti. Nisam ljubitelj i nije mi interesantno, hbg.

Mislim, ne miješam se u tuđi život. Ko voli auta i ko svaki dan provodi po par sati u autu apsolutno razumijem što daje pare u to. Jednostavno voli.

Ja ću recimo kupiti bajk od 1000 maraka, a pojedine osobe ne daju ni stoju, jer nisu ljubitelji.
Ili ću ne znam ni ja, kupiti sebi 2-3 laptopa, i svaki dobro platiti, dok mi jaran nije 5 godina laptopa upalio.
Normalno svakom svoje, meni licno je suludo uloziti 30k u bilo sta a ne vidjeti dinara od tog, naprotiv.

Koliko predjes biciklom? Nekad sam po 18 milja minimum kad god ufatim vremena, normalno da ti je potrebno kvalitetno biciklo, Trek uzeo, lahak k'o perka, 2 puta okrenes pedalu 300 metara predjes.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 27 jan 2023, 14:37

alemsa je napisao/la:
27 jan 2023, 14:20
ASD je napisao/la:
27 jan 2023, 13:47
Svaka čast dečki, stvarno sam mislio da sam jedini, jer gdje god da odeš u Bosni priča se o autima.

U Bosni realno kad prođe auto od 100 000, od 50 osoba, 40 će ih se okrenuti i dati neki komentar. Ja lično neću ni primijetiti. Nisam ljubitelj i nije mi interesantno, hbg.

Mislim, ne
miješam se u tuđi život. Ko voli auta i ko svaki dan provodi po par sati u autu apsolutno razumijem što daje pare u to. Jednostavno voli.

Ja ću recimo kupiti bajk od 1000 maraka, a pojedine osobe ne daju ni stoju, jer nisu ljubitelji.
Ili ću ne znam ni ja, kupiti sebi 2-3 laptopa, i svaki dobro platiti, dok mi jaran nije 5 godina laptopa upalio.
Normalno svakom svoje, meni licno je suludo uloziti 30k u bilo sta a ne vidjeti dinara od tog, naprotiv.

Koliko predjes biciklom? Nekad sam po 18 milja minimum kad god ufatim vremena, normalno da ti je potrebno kvalitetno biciklo, Trek uzeo, lahak k'o perka, 2 puta okrenes pedalu 300 metara predjes.
Pa da, ko je ljubitelj biciklizma, taj razumije šta znači uložiti u to.
Ko vozi jednom godišnje, njemu je svejedno, imati bajk od hiljadu i sto maraka,

Pa sad, zavisi od relacije. Znaš da je moj kraj veoma brdovit. Tako da ja to ne mjerim po kilometrima nego po vremenu na biciklu.
Ako se vozi po ravnom, 30 kilometara se može preći za 2 sata.
Ako se vozi po brdima, to može trajati satima.
Ljeti kad vozim, otprilike svaki dan sat, dva. jednom sedmično provedem čitav dan na biciklu. Namjestim sebi da su sve brda, to bude nekih 50 kilometara.

Čuo sam priče da je Amerika baš gotivna za biciklizma, doduše ne znam za tvoj kraj. Ali sam čuo za par država da je veoma interesantno.
Znam par luđaka što u Ameriku idu turistički samo zbog biciklizma.

Avatar
alemsa
Postovi: 23907
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 27 jan 2023, 15:16

@asd
Gdje sam isao je extra, trails kroz shumu, jedno 9 milja (90% ravnica) i onda kao krug i dok odem, vratim se 18, to sam sa Trekom za jedno sat i po. Opustencija ziva, biciklo je odmor za mozak, mada nisam odavno neam kad jebga.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

soko
Postovi: 3763
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la soko » 27 jan 2023, 15:27

Robust je napisao/la:
27 jan 2023, 10:09
Marsal je napisao/la:
27 jan 2023, 09:38
Bio sam uvijek pro Pepsi dok mi zeta nisu sjebali sa rasizmom :mrgreen: otad samo kokakolja pogotovo ona Zero sa limunom :bow: nema je bolje

slika

nema bolje od cola vanilije druga je cola cherry i naravno u ovom supku od drzave nista se ne moze uzeti kako bog zapovijeda, uvozio je nekad penny colu od tresnje i vise je ne uvozi :crazy: :crazy:

isto tako Pepsi je jedno vrijeme kad se tej vratio 2019 imao od vanilije i povukli je sa trzista

al Cadbury su najjace cokoladice na svijetu :mrgreen:
Meni se te cole nikako ne svidjaju. Ovdje u Americi imas dosta neki vrsta. Kad mi se pije cola onda uzmem meksicku u flasi, ona me malo podjseca na bosansku. Ove americke su pravo tanke, izlape sa 30 sekundi.
Sto se tice cokoladica, lindt prva. Meni te engleske bacaju na secernu tablu. Imaju neke iz italije sto su jako dobre al jedna cokolada 10 dolara kosta, jbt je

Avatar
moj uzor-S.G
Postovi: 6239
Pridružen/a: 03 avg 2011, 12:54
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la moj uzor-S.G » 27 jan 2023, 15:34

alemsa je napisao/la:
27 jan 2023, 15:16
@asd
Gdje sam isao je extra, trails kroz shumu, jedno 9 milja (90% ravnica) i onda kao krug i dok odem, vratim se 18, to sam sa Trekom za jedno sat i po. Opustencija ziva, biciklo je odmor za mozak, mada nisam odavno neam kad jebga.
:thumbup:
Zauvijek u svojim srcima
brata cuva bordo armija

Istina za Vedrana!

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Robust » 27 jan 2023, 16:08

soko je napisao/la:
27 jan 2023, 15:27
Robust je napisao/la:
27 jan 2023, 10:09
Marsal je napisao/la:
27 jan 2023, 09:38
Bio sam uvijek pro Pepsi dok mi zeta nisu sjebali sa rasizmom :mrgreen: otad samo kokakolja pogotovo ona Zero sa limunom :bow: nema je bolje

slika

nema bolje od cola vanilije druga je cola cherry i naravno u ovom supku od drzave nista se ne moze uzeti kako bog zapovijeda, uvozio je nekad penny colu od tresnje i vise je ne uvozi :crazy: :crazy:

isto tako Pepsi je jedno vrijeme kad se tej vratio 2019 imao od vanilije i povukli je sa trzista

al Cadbury su najjace cokoladice na svijetu :mrgreen:
Meni se te cole nikako ne svidjaju. Ovdje u Americi imas dosta neki vrsta. Kad mi se pije cola onda uzmem meksicku u flasi, ona me malo podjseca na bosansku. Ove americke su pravo tanke, izlape sa 30 sekundi.
Sto se tice cokoladica, lindt prva. Meni te engleske bacaju na secernu tablu. Imaju neke iz italije sto su jako dobre al jedna cokolada 10 dolara kosta, jbt je
zato sto se cola u USA pravi sa corn syrup kao zasladjivacem a u ostatku svijeta ide sugarcane zato je takva razlika

ma daj mi izbora pa nek kupuje svako sta zeli to je najveci nas nedostatak u mentalitetu ono nisam jednom cuo ta ce ti to imas ovo , pa sta ako ima ako zelim ovo :rol: :rol: ono nismo svi kalibrisani da jedemo i pijemo iste stvari

a za švicarsku kod njih i najlosija cokolada je bolja od vecine ostalih normalnih

soko
Postovi: 3763
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la soko » 27 jan 2023, 16:22

@robust
Imas i ovdje ove cole sa "real sugar", al opet nije to to.
A to sto se tice izbora, jbg nema. Dodji ovamo, imas sve.😁
Meni jedino sto fali iz Europe ili ti Bosne i Njemacke su cevapi ili doner kebab.
Cevapi su prilicno dobri u St.lousi, nisu bas ono pravi. Al donera kao u Njemackoj jos nisam nasao, a bio sam u skoro svakom vecem gradu u Americi.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17805
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la akisarajevo92 » 27 jan 2023, 16:27

prije par godina naletio bih na par mjesta u Sarajevu da prodaju Coca Colu sa vanilijom i tresnjom, cini mi se da su uvozene iz Poljske

a nema vise ni onih flasa od 2.5l koje bi uglavnom bile pred Novu Godinu :mrgreen:
Don't believe the hype.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13302
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Kaunas » 27 jan 2023, 16:31

Ovo su najbolje čokoladice ikad :tokralju:

slika
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
alemsa
Postovi: 23907
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 27 jan 2023, 16:36

soko je napisao/la:
27 jan 2023, 16:22
@robust
Imas i ovdje ove cole sa "real sugar", al opet nije to to.
A to sto se tice izbora, jbg nema. Dodji ovamo, imas sve.😁
Meni jedino sto fali iz Europe ili ti Bosne i Njemacke su cevapi ili doner kebab.
Cevapi su prilicno dobri u St.lousi, nisu bas ono pravi. Al donera kao u Njemackoj jos nisam nasao, a bio sam u skoro svakom vecem gradu u Americi.
Kako nisi naso brother & sister dobri cevapi, a doner kebab imas u svakom halal meatu
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la BosniaBoston » 27 jan 2023, 17:09

Kola sa fruktoznim sirupom hits different, koliko sam puta jeo u meku samo zbog nje…Definitivno ukusnija, ali ona sa šećerom je gaziranija i agresivnija pa šta ko voli, nekad i ona baš dobro legne
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Robust » 27 jan 2023, 17:20

BosniaBoston je napisao/la:
27 jan 2023, 17:09
Kola sa fruktoznim sirupom hits different, koliko sam puta jeo u meku samo zbog nje…Definitivno ukusnija, ali ona sa šećerom je gaziranija i agresivnija pa šta ko voli, nekad i ona baš dobro legne

slika

vecinom je drugaciji okus zbog ovog aparata ovaj je u sarajevskom drive-in KFC-u na licu mjesta prave coca colu, a mcd je uvozio iz vana svoju colu

soko
Postovi: 3763
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la soko » 27 jan 2023, 17:29

alemsa je napisao/la:
27 jan 2023, 16:36
soko je napisao/la:
27 jan 2023, 16:22
@robust
Imas i ovdje ove cole sa "real sugar", al opet nije to to.
A to sto se tice izbora, jbg nema. Dodji ovamo, imas sve.😁
Meni jedino sto fali iz Europe ili ti Bosne i Njemacke su cevapi ili doner kebab.
Cevapi su prilicno dobri u St.lousi, nisu bas ono pravi. Al donera kao u Njemackoj jos nisam nasao, a bio sam u skoro svakom vecem gradu u Americi.
Kako nisi naso brother & sister dobri cevapi, a doner kebab imas u svakom halal meatu
Tanko je to. Mislio sam na dobre cevape i donere.
Bio je u chicagu dobar doner, turcin i svabica otvorili. Zatvorio se prije par godina.

Avatar
Apolon
Postovi: 2191
Pridružen/a: 04 apr 2021, 15:12
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Apolon » 27 jan 2023, 17:35

soko je napisao/la:
27 jan 2023, 17:29
Al donera kao u Njemackoj jos nisam nasao, a bio sam u skoro svakom vecem gradu u Americi.
Uradi prekvalifikaciju za periguzana i pravac Njemacka, ima da ti doner iz usiju ispada :yawn:
Bio je i bog streličarstva, a njegove strijele nikad nisu promašile metu👈

Avatar
Apolon
Postovi: 2191
Pridružen/a: 04 apr 2021, 15:12
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Apolon » 27 jan 2023, 17:38

Kaunas je napisao/la:
27 jan 2023, 16:31
Ovo su najbolje čokoladice ikad :tokralju:

slika
Preslatke. Sa tih u Svicarskoj ne skidaju markicu snizenja :yawn:
Bio je i bog streličarstva, a njegove strijele nikad nisu promašile metu👈

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7411
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la kraljttbvb » 27 jan 2023, 17:44

Dobre su vam zato što niste probali Lastine krem štapiće :kafa:

Idemo novi krug hvaljena Lastinih štapića :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: ArtemisFowl, VensanKasel i 20 gostiju.