Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa traje do: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
27
47%
2. Bez jajeta
30
53%
 
Ukupno glasova: 57


Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Robust » 28 jan 2023, 21:21

AjsKjub je napisao/la:
28 jan 2023, 21:19
@surreal
Ma jok, ovo je cisto da ubijam vrijeme i sa strane zaradim jos nesto. Ide 27 u martu, pa da iskoristim jos ovu fizicku spremu dok ledja ne odu u 3pm :mrgreen:
Jedino problematicno kad je neko nevrijeme ili u ovom slucaju poplave.
CrniParatici je napisao/la:
28 jan 2023, 21:08
AjsKjub je napisao/la:
28 jan 2023, 20:24
Srba recimo sve vise vidjam, ne bi me iskr iznenadilo i da nekad u buducnosti bude val nase raje.
kriza je, a i zima dolazi, mislis da ce vlada NZ dopustiti da nasa raja ima prednost ispred gradjana Nove Kaledonije, Vanuatua i Fidzia :nene:
Takvih je najmanje. Najvise imas indijaca i azijata. Samo sto su ovi drugi izolovani pa ne mozes ni skontat onda.
Ma mladja raja u bosni i onako tecno govori engleski sto je velika prepreka inace. Pa zbog tog mozda. Opet ici sam na drugi kraj svijeta i jest jeb.ena stvar i nece svako imati tamo vec porodicu ko u mom slucaju. Ali eto, opet svugdje nadjes kamaru juznih slovena pa cak i ovdje :mrgreen:
bosnju ces naci svugdje osim u sjevernoj Koreji :mrgreen: :mrgreen: , kod mene kucni prijatelji zive na fucking Islandu :urnebes: :urnebes: , jedina dobra stvar da cu mozda otici gore gledati repku na gostovanju :mrgreen:

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 28 jan 2023, 21:24

AjsKjub je napisao/la:
28 jan 2023, 21:19
@surreal
Ma jok, ovo je cisto da ubijam vrijeme i sa strane zaradim jos nesto. Ide 27 u martu, pa da iskoristim jos ovu fizicku spremu dok ledja ne odu u 3pm :mrgreen:
Jedino problematicno kad je neko nevrijeme ili u ovom slucaju poplave.
CrniParatici je napisao/la:
28 jan 2023, 21:08
AjsKjub je napisao/la:
28 jan 2023, 20:24
Srba recimo sve vise vidjam, ne bi me iskr iznenadilo i da nekad u buducnosti bude val nase raje.
kriza je, a i zima dolazi, mislis da ce vlada NZ dopustiti da nasa raja ima prednost ispred gradjana Nove Kaledonije, Vanuatua i Fidzia :nene:
Takvih je najmanje. Najvise imas indijaca i azijata. Samo sto su ovi drugi izolovani pa ne mozes ni skontat onda.
Ma mladja raja u bosni i onako tecno govori engleski sto je velika prepreka inace. Pa zbog tog mozda. Opet ici sam na drugi kraj svijeta i jest jeb.ena stvar i nece svako imati tamo vec porodicu ko u mom slucaju. Ali eto, opet svugdje nadjes kamaru juznih slovena pa cak i ovdje :mrgreen:
Indijci će pokoriti taj dio Svijeta veoma brzo. Doduše i Evropu će.
Pogledati samo koliko studenata imaju na Univerzitetima.

Koliko sam skontao, u tebe je majka udata na Novi Zeland, pa si tako odlučio doći?
Zadnja izmjena: ASD, dana/u 28 jan 2023, 21:24, ukupno mijenjano 1 put.

MunjirkaPFC
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2022, 02:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la MunjirkaPFC » 28 jan 2023, 21:24

FoSte95 je napisao/la:
28 jan 2023, 05:33
bodi123 je napisao/la:
28 jan 2023, 00:24
Počivaj u miru Saša :salut:

Baš dobar čovjek, komšija, svaki put kad ga vidim pozdravi i progovori koju, nažalost već nekoliko godina muku mučio sa najgorom bolesti i eto, nije više bilo snage da se bori.
Zar nije od srca umro?

Šteta velika, mnogo gotivan glumac bio
Umro od svoje ruke. Bolest i materijalno siromastvo ga gurnuli u prijeku smrt.
Nije imao od cega da zivi. Bukvalno. Nepostovan u svojoj sredini, radio i to sto je radio za bijednu crkavicu, svaka susa ga levatila, talentovan i nesnadjen u ovom svijetu. Kada je postao svjestan svojih iluzija, prekratio sebi muku. Nazalost, nije jedini. Premekan covjek, nije bio alav i nametljiv.
Nirton je napisao/la: ↑
29 jan 2023, 11:40
Tsitsipas se vraca u ovom mecu, zapisite sta sam rekao :kafa:

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4258
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la AjsKjub » 28 jan 2023, 21:24

@Robust
Pa tako, sta te briga. Meni vrhunac gledati Chris Wooda protiv Fijia. :rol:

@ASD
Tako nekako
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 28 jan 2023, 21:29

Prati ragbi i kriket ko i svi normalni novozelanđani.

Tvoj život ima i prednosti i nedostatke, sad ko voli.
Prednost je velika što si bukvalno odvojen od našeg mentaliteta jer nema tamo naših ljudi. Odmor za mozak.
Ali nedostatak je bukvalno što si se morao odreći bukvalno svega u životu. Možda ne u tvom slučaju, jer si išao preko porodice, ali da sad recimo ja ili neko drugi dođe. To bi značilo viđati porodicu i prijatelje svakih par godina.
Robust je napisao/la:
28 jan 2023, 21:21


bosnju ces naci svugdje osim u sjevernoj Koreji :mrgreen: :mrgreen: , kod mene kucni prijatelji zive na fucking Islandu :urnebes: :urnebes: , jedina dobra stvar da cu mozda otici gore gledati repku na gostovanju :mrgreen:
neki Hrvat živi na hebenom Svalbardu. Gdje god odeš naći ćeš nekog s ovih prostora. Jedino u Bangladeš se preseliti, pa da od velike mase Južnoazijaca ne možeš vidjeti ništa bijelo, tako ćeš nas jedino mimoići.

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la RacioEmocionalan » 28 jan 2023, 22:03

Kroz moje kratko iskustvo (cca 3 mjeseca) u Njemackoj sam odnedavno, mogu da kazem da bilo ko, ko misli ovamo kao individualac dolaziti (znaci bez porodice ili cure/djevojke), mora da ima ili da stvori citav niz interesovanja da bi svoje bitisanje ucinio podnosljivim.

Ukoliko ste ekstrovertna osoba, izolacija ce vam mnogo tesko pasti. Pozdrav za svu dijasporu koja je imala prednost ispred Rumuna, Bugara ili Ceha kao sto bi rekao @Fufna. :mrgreen:
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Avatar
CrniParatici
Postovi: 110
Pridružen/a: 20 jan 2023, 21:55

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la CrniParatici » 28 jan 2023, 22:04

RacioEmocionalan je napisao/la:
28 jan 2023, 22:03
Kroz moje kratko iskustvo (cca 3 mjeseca) u Njemackoj sam odnedavno, mogu da kazem da bilo ko, ko misli ovamo kao individualac dolaziti (znaci bez porodice ili cure/djevojke), mora da ima ili da stvori citav niz interesovanja da bi svoje bitisanje ucinio podnosljivim.

Ukoliko ste ekstrovertna osoba, izolacija ce vam mnogo tesko pasti. Pozdrav za svu dijasporu koja je imala prednost ispred Rumuna, Bugara ili Ceha kao sto bi rekao @Fufna. :mrgreen:
tesko je na pocetku, treba ti 2 god da se aklimatizujes, ali svakako neces imati priliku za to, jer ce nas sve vratiti uskoro :mrgreen:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Robust » 28 jan 2023, 22:06

ASD je napisao/la:
28 jan 2023, 21:29
Prati ragbi i kriket ko i svi normalni novozelanđani.

Tvoj život ima i prednosti i nedostatke, sad ko voli.
Prednost je velika što si bukvalno odvojen od našeg mentaliteta jer nema tamo naših ljudi. Odmor za mozak.
Ali nedostatak je bukvalno što si se morao odreći bukvalno svega u životu. Možda ne u tvom slučaju, jer si išao preko porodice, ali da sad recimo ja ili neko drugi dođe. To bi značilo viđati porodicu i prijatelje svakih par godina.
Robust je napisao/la:
28 jan 2023, 21:21


bosnju ces naci svugdje osim u sjevernoj Koreji :mrgreen: :mrgreen: , kod mene kucni prijatelji zive na fucking Islandu :urnebes: :urnebes: , jedina dobra stvar da cu mozda otici gore gledati repku na gostovanju :mrgreen:
neki Hrvat živi na hebenom Svalbardu. Gdje god odeš naći ćeš nekog s ovih prostora. Jedino u Bangladeš se preseliti, pa da od velike mase Južnoazijaca ne možeš vidjeti ništa bijelo, tako ćeš nas jedino mimoići.
najjace sto sam cuo od Bosanaca su osobe koje su namjenski studirale kineski jezik na univerzitetu u istočnom Sarajevu :mrgreen: , znam lika naucio ga znao bolje nego bosanski ubijao pare prije korone na koneskim turistima ovdje , zivio u kini dvije godine, sad zbog covida se morao vratiti i radi sa kinezima sto rade autoput i prugu kod nas kao prevoditelj

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la RacioEmocionalan » 28 jan 2023, 22:13

CrniParatici je napisao/la:
28 jan 2023, 22:04
tesko je na pocetku, treba ti 2 god da se aklimatizujes, ali svakako neces imati priliku za to, jer ce nas sve vratiti uskoro :mrgreen:
Ja se aklimatizovao drugi dan. Sad mogu mirno da me vrate. :mrgreen:

Naravno da treba covjek jos da prikupi mnogo informacija o tome kako sistem funkcionira, ali vrijeme je pred mnom.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9496
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 28 jan 2023, 22:16

E svaka ti čast druže, meni se krene mantati u glavi samo kad vidim na mapi koliko je Novi Zeland daleko :urnebes:
Koliko su to visoke cijene generalno života tamo? Mislim, ostane li išta sa strane da se skuplja malo po malo?
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 28 jan 2023, 22:24

Robust je napisao/la:
28 jan 2023, 22:06


najjace sto sam cuo od Bosanaca su osobe koje su namjenski studirale kineski jezik na univerzitetu u istočnom Sarajevu :mrgreen: , znam lika naucio ga znao bolje nego bosanski ubijao pare prije korone na koneskim turistima ovdje , zivio u kini dvije godine, sad zbog covida se morao vratiti i radi sa kinezima sto rade autoput i prugu kod nas kao prevoditelj
Da samo znaš koje pare se mogu uzeti po Svijetu sa znanjem kineskog. Pogotovo ako si još uz to nešto drugo studirao.
Nije rijetkost za evropske studente da nakon srednje škole ode u Kinu samo učiti jezik, dvije godine program traje, pretpostavljam da je i taj lik bio u tom programu. Za naše nisam do sad čuo, to je prvi što si mi ti ispričao. :D
Jedna prijateljica kaže, da je u Kini bila na nekom programu gdje je bukvalno 10 sati dnevno imala kurseve kineskog jezika. Kaže, počela sanjati na kineskom. :urnebes:

Znam isto tako da Kinezi imaju programe, tipa, studira građevinu ili ekonomiju na francuskom jeziku. Što je za Kineze prezahtjevno. Pa odu u Afriku da budu šefovi jer Kinezi sve više ulažu dole (zemlje francuskog govornog područja).
Nisam lično upoznao, ali sam čuo od zajedničkih prijatelja, da dobiju plate preko 10 hiljada neto s tom kombinacijom.

Ja sam ambiciozno krenuo s učenjem kineskog, ali mislim da je prezahtjevno i da će potrajati.

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Robust » 28 jan 2023, 22:30

ASD je napisao/la:
28 jan 2023, 22:24
Robust je napisao/la:
28 jan 2023, 22:06


najjace sto sam cuo od Bosanaca su osobe koje su namjenski studirale kineski jezik na univerzitetu u istočnom Sarajevu :mrgreen: , znam lika naucio ga znao bolje nego bosanski ubijao pare prije korone na koneskim turistima ovdje , zivio u kini dvije godine, sad zbog covida se morao vratiti i radi sa kinezima sto rade autoput i prugu kod nas kao prevoditelj
Da samo znaš koje pare se mogu uzeti po Svijetu sa znanjem kineskog. Pogotovo ako si još uz to nešto drugo studirao.
Nije rijetkost za evropske studente da nakon srednje škole ode u Kinu samo učiti jezik, dvije godine program traje, pretpostavljam da je i taj lik bio u tom programu. Za naše nisam do sad čuo, to je prvi što si mi ti ispričao. :D
Jedna prijateljica kaže, da je u Kini bila na nekom programu gdje je bukvalno 10 sati dnevno imala kurseve kineskog jezika. Kaže, počela sanjati na kineskom. :urnebes:

Znam isto tako da Kinezi imaju programe, tipa, studira građevinu ili ekonomiju na francuskom jeziku. Što je za Kineze prezahtjevno. Pa odu u Afriku da budu šefovi jer Kinezi sve više ulažu dole (zemlje francuskog govornog područja).
Nisam lično upoznao, ali sam čuo od zajedničkih prijatelja, da dobiju plate preko 10 hiljada neto s tom kombinacijom.

Ja sam ambiciozno krenuo s učenjem kineskog, ali mislim da je prezahtjevno i da će potrajati.

slika

ma ide kineski jezik u istocnom sve u 16 :mrgreen: :rol:, samo me cudi kako je filozofski fakultet u Sarajevu propustio tu priliku da ima katedru za ovaj jezik :crazy: :crazy:

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 28 jan 2023, 22:35

Moćno, to bi značilo da ima u BiH bar 500 govornika tog jezika.
Ja sam mislio da to samo entuzijasti znaju, koji su slučajno zalutali da ga uče, a ne institucionalno.

Na zapadu skoro svaki univerzitet ima konfuncijev institut, ne znam da li to ima u Sarajevu, u Tuzli nema.
Kineski jezik postaje dio obrazovnog sistema u Svijetu.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17730
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la akisarajevo92 » 28 jan 2023, 22:40

:tokralju:

slika
Don't believe the hype.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bombaysaphire » 28 jan 2023, 22:43

Od maja 2023. godine aerodrom Sarajevo će biti otvoren 24 sata. Sa ovim radnim vremenom aerodrom će omogućiti znatno veći broj letova a pogotovo za kompanije koje planiraju kasni dolazak u Sarajevo, sa ranim polascima slijedećeg dana. Pregovori o uspostavi baze na aerodromu Sarajevo su u završnoj fazi i ovo radno vrijeme će doprinijeti većoj fleksibilnosti i uspostavi novih letova koji će stizati u Sarajevo oko ponoći. U prošlosti Air Serbia je željela uspostaviti dodatne letove iz Sarajeva sa polaskom oko 05:00 ujutro da bih se uspjele izvršiti konekcije na jutarnji val letova Air Serbia-e iz Beograda.

Izgleda da Ryanair otvara bazu u Sarajevu !!!

@MortemHz spavaš li mirno ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4258
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la AjsKjub » 28 jan 2023, 22:44

GospodinIzSarajeva je napisao/la:
28 jan 2023, 22:16
E svaka ti čast druže, meni se krene mantati u glavi samo kad vidim na mapi koliko je Novi Zeland daleko :urnebes:
Koliko su to visoke cijene generalno života tamo? Mislim, ostane li išta sa strane da se skuplja malo po malo?
Bruto sa ova 2 posla mi je 70k NZD godisnje. Minimalna je oko 45k. Meni poprilicno fino. Jest da sam radnim danima zakovan za racunar 8-6, ali mi ne smeta. Evo guglam "cost of living new zealand 2023" i vecina ovih linkova prica istinu pa prelistaj troskove i stosta.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54018
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la MortemHz » 28 jan 2023, 22:48

bombaysaphire je napisao/la:
28 jan 2023, 22:43
Od maja 2023. godine aerodrom Sarajevo će biti otvoren 24 sata. Sa ovim radnim vremenom aerodrom će omogućiti znatno veći broj letova a pogotovo za kompanije koje planiraju kasni dolazak u Sarajevo, sa ranim polascima slijedećeg dana. Pregovori o uspostavi baze na aerodromu Sarajevo su u završnoj fazi i ovo radno vrijeme će doprinijeti većoj fleksibilnosti i uspostavi novih letova koji će stizati u Sarajevo oko ponoći. U prošlosti Air Serbia je željela uspostaviti dodatne letove iz Sarajeva sa polaskom oko 05:00 ujutro da bih se uspjele izvršiti konekcije na jutarnji val letova Air Serbia-e iz Beograda.

Izgleda da Ryanair otvara bazu u Sarajevu !!!

@MortemHz spavaš li mirno ?
Ja sad tražim da te citiram majke mi :rol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9496
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 28 jan 2023, 22:54

bombaysaphire je napisao/la:
28 jan 2023, 22:43
Od maja 2023. godine aerodrom Sarajevo će biti otvoren 24 sata. Sa ovim radnim vremenom aerodrom će omogućiti znatno veći broj letova a pogotovo za kompanije koje planiraju kasni dolazak u Sarajevo, sa ranim polascima slijedećeg dana. Pregovori o uspostavi baze na aerodromu Sarajevo su u završnoj fazi i ovo radno vrijeme će doprinijeti većoj fleksibilnosti i uspostavi novih letova koji će stizati u Sarajevo oko ponoći. U prošlosti Air Serbia je željela uspostaviti dodatne letove iz Sarajeva sa polaskom oko 05:00 ujutro da bih se uspjele izvršiti konekcije na jutarnji val letova Air Serbia-e iz Beograda.

Izgleda da Ryanair otvara bazu u Sarajevu !!!

@MortemHz spavaš li mirno ?
Stvarno aerodrom napreduje iz mjeseca u mjesec :salut:
Znači dobila se odlična zamjena za WizzAir, realno neće se ni osjetiti njihov odlazak :bih:
A baš čitam da će se i pista produžiti. Po onome što sam istražio, sad će i na svojim najvećim težinama a380 moći poletiti :)
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bombaysaphire » 28 jan 2023, 22:58

MortemHz je napisao/la:
28 jan 2023, 22:48
bombaysaphire je napisao/la:
28 jan 2023, 22:43
Od maja 2023. godine aerodrom Sarajevo će biti otvoren 24 sata. Sa ovim radnim vremenom aerodrom će omogućiti znatno veći broj letova a pogotovo za kompanije koje planiraju kasni dolazak u Sarajevo, sa ranim polascima slijedećeg dana. Pregovori o uspostavi baze na aerodromu Sarajevo su u završnoj fazi i ovo radno vrijeme će doprinijeti većoj fleksibilnosti i uspostavi novih letova koji će stizati u Sarajevo oko ponoći. U prošlosti Air Serbia je željela uspostaviti dodatne letove iz Sarajeva sa polaskom oko 05:00 ujutro da bih se uspjele izvršiti konekcije na jutarnji val letova Air Serbia-e iz Beograda.

Izgleda da Ryanair otvara bazu u Sarajevu !!!

@MortemHz spavaš li mirno ?
Ja sad tražim da te citiram majke mi :rol:
Čekamo zvanićnu potvrdu :kafa:
Jedva čekam ljeto , da vidimo kako treća smjena funkcioniše :shock:

Bome ako otvori Ryanair bazu , to će biti ogroman uspjeh za aerodrom Sarajevo jer oni ne otvaraju baze van Evropske Unije , samo u Maroku imaju .
Za neupućene Ryanair je niskobudžetna kompanija , najveća u Evropi po broju aviona - 506 ih imaju trenutno .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, tobaccos i 34 gosta.