Ruska invazija na Ukrajinu

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2539
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la LegendKiller » 17 maj 2022, 10:43

Mariuoplj nije pao, on je sravnjen sa zemljom. Tamo nema više ništa da je čitavo. Nisu mi Rusi jasni, ako su mislili koristiti taj grad kao strateški važan, zaštu su ga ovoliko uništili. Uzeli su grad uz velike zrtve, ali od njega nemaju više nikakve koristi. Željeznička i lučka infrastruktu je uništena, čeličanama će trebati godine da prorade.

Još uvijek nije jasna situacija sa predajom i razmjenom, barem kada su u pitanju vojnici, sa ranjenicima je izgleda sve dobro prošlo. Niko ništa konkretno ne govori, svi se nadaju da će proći dobro, šta god da im to značilo.

Avatar
Marsal
Postovi: 22757
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Marsal » 17 maj 2022, 10:43

fukara87 je napisao/la:
17 maj 2022, 10:24
Marsal je napisao/la:
17 maj 2022, 10:22
Mariupolj je pao, nema se tu šta više pričat.
Znaci nista od Eurovozije tamo?
Kakva doskočica, preterano smešno.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
fukara87
Postovi: 5664
Pridružen/a: 15 sep 2010, 17:01
Lokacija: 75000, Tribina Sjever
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la fukara87 » 17 maj 2022, 10:45

Marsal je napisao/la:
17 maj 2022, 10:43
fukara87 je napisao/la:
17 maj 2022, 10:24
Marsal je napisao/la:
17 maj 2022, 10:22
Mariupolj je pao, nema se tu šta više pričat.
Znaci nista od Eurovozije tamo?
Kakva doskočica, preterano smešno.
Nema tu nista smijesno, vec je Zelenski najavio tu odrzavanje Eurovizije sto bi iskreno i volio
Vjera u tebe nikad ne prestaje🔴⚫

Avatar
FKBilder
Postovi: 1741
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FKBilder » 17 maj 2022, 11:09

Meni je muka od dogovorenih ratova, gdje velike sile provode svoje zamisli o kontroli teritorija i resursa, dok sirotinja masta o casti, patriotizmu i gine za sulude lidere i izmisljene ideale.
Od Afrike, njenog krajnjeg zapada do Kine, od Tunisa, Egipta, Iraka, Libije, Palestine, Centralne Afrike Jemena....Narod je vidio samo D(ick)od demoktatije, krv suze, ratovi i patnja da bi veliki kontrolisali sve resurse od gasa, dijamanata, nafte, vode.....
**** li im mater svima u pi cku, puhni u te rogove i trube Asrafile, vakat je dosao

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2539
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la LegendKiller » 17 maj 2022, 11:39

FKBilder je napisao/la:
17 maj 2022, 11:09
Meni je muka od dogovorenih ratova, gdje velike sile provode svoje zamisli o kontroli teritorija i resursa, dok sirotinja masta o casti, patriotizmu i gine za sulude lidere i izmisljene ideale.
Od Afrike, njenog krajnjeg zapada do Kine, od Tunisa, Egipta, Iraka, Libije, Palestine, Centralne Afrike Jemena....Narod je vidio samo D(ick)od demoktatije, krv suze, ratovi i patnja da bi veliki kontrolisali sve resurse od gasa, dijamanata, nafte, vode.....
**** li im mater svima u pi cku, puhni u te rogove i trube Asrafile, vakat je dosao
kako glupo objašnjenje ratova. Za sve su uvijek krivi zapad, imperijalisti, velike sile i ostalo. Uvijek nego drugi. Rat u BiH i cijeloj Jugoslaviji sam doživio, i nikada neću reći da je za naš rat kriva neka velika sila, već smo svi mi u Jugi bili žrtve jednog bolesnog uma u vidu Slobe i njegove politike. Isto je i Ukrajina žrtva politike jednog bolenog uma u vidu Putina. Nešto slično je i sa ostalim državama koje si naveo, sa izuzetkom palestine jer oni nisu žrtve nekog bolenog uma već prvih komšija Egipta, Sirije, Jordana i ostatka Arapa.

Avatar
FKBilder
Postovi: 1741
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FKBilder » 17 maj 2022, 11:46

LegendKiller je napisao/la:
17 maj 2022, 11:39
FKBilder je napisao/la:
17 maj 2022, 11:09
Meni je muka od dogovorenih ratova, gdje velike sile provode svoje zamisli o kontroli teritorija i resursa, dok sirotinja masta o casti, patriotizmu i gine za sulude lidere i izmisljene ideale.
Od Afrike, njenog krajnjeg zapada do Kine, od Tunisa, Egipta, Iraka, Libije, Palestine, Centralne Afrike Jemena....Narod je vidio samo D(ick)od demoktatije, krv suze, ratovi i patnja da bi veliki kontrolisali sve resurse od gasa, dijamanata, nafte, vode.....
**** li im mater svima u pi cku, puhni u te rogove i trube Asrafile, vakat je dosao
kako glupo objašnjenje ratova. Za sve su uvijek krivi zapad, imperijalisti, velike sile i ostalo. Uvijek nego drugi. Rat u BiH i cijeloj Jugoslaviji sam doživio, i nikada neću reći da je za naš rat kriva neka velika sila, već smo svi mi u Jugi bili žrtve jednog bolesnog uma u vidu Slobe i njegove politike. Isto je i Ukrajina žrtva politike jednog bolenog uma u vidu Putina. Nešto slično je i sa ostalim državama koje si naveo, sa izuzetkom palestine jer oni nisu žrtve nekog bolenog uma već prvih komšija Egipta, Sirije, Jordana i ostatka Arapa.
Izuzetno plitko razmisljanje. Pa nista moglo bi se o tome pisati tri dana zasto/kako/ ali ne da mi se svega mi. Ti eto zivi u svom uvjerenju, a ja u svom.
Sto se tice rata u BiH takodjer sam ga prezivio, a ti ako mislis da je kriv Slobo, i da njega nije bilo da rata ne bi bilo onda imas problem.

Avatar
Riquelme
Postovi: 290
Pridružen/a: 26 apr 2021, 09:21
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Riquelme » 17 maj 2022, 11:51

LegendKiller je napisao/la:
17 maj 2022, 10:43

Još uvijek nije jasna situacija sa predajom i razmjenom, barem kada su u pitanju vojnici, sa ranjenicima je izgleda sve dobro prošlo. Niko ništa konkretno ne govori, svi se nadaju da će proći dobro, šta god da im to značilo.
Grupa koja se predala je bila odvojena od glavne grupe, zato je i dogovorena predaja.. Pitanje je šta će biti sa ostalima, odnosno glavnim dijelom Azova. Izričiti su bili da predaja nije opcija, čak je juče Levi objavio "intervju" sa jednim od njih.

Nznm dal će ovo odstupanje od te zapovjedi dijela njihove jedinice uticati i na njihovu predaju..

Takođe, vjerovatno će se neki od njih izvući na osnovu svojih priznanja i svjedočenja, al da će tu biti neke klasične razmjene u većem broju , teško...
Brokula: "..Prije je Kina zapadni Tajvan.." 👌

Avatar
deno_TM87
Postovi: 4154
Pridružen/a: 03 jun 2011, 13:30
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la deno_TM87 » 17 maj 2022, 12:49

slika
Željezničar über alles!

DIRTY LEEDS UTD!

Slava Ukraïni!

Avatar
Marsal
Postovi: 22757
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Marsal » 17 maj 2022, 13:25

deno_TM87 je napisao/la:
17 maj 2022, 12:49
slika
Mislim da su ovo preuveličavane brojke.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
FKBilder
Postovi: 1741
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FKBilder » 17 maj 2022, 13:28

Od 92 -95 nasa Armija BiH je imala 31 000+ poginulih za 4 godine.
Jel realno da rusi imaju tolike gubitke za 4 mjeseca.

Avatar
Brokula
Postovi: 31002
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 17 maj 2022, 13:32

FKBilder je napisao/la:
17 maj 2022, 13:28
Od 92 -95 nasa Armija BiH je imala 31 000+ poginulih za 4 godine.
Jel realno da rusi imaju tolike gubitke za 4 mjeseca.
Savremeno ratovanje. Mada ruku na srce ovo je ruska taktika od pamtivijeka. Staljin je gurnuo milione u smrt bez razloga, pa se danas prica kako su oslobodili Evropu od fasizma
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12897
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Pantelija » 17 maj 2022, 13:41

FKBilder je napisao/la:
17 maj 2022, 11:46


Izuzetno plitko razmisljanje. Pa nista moglo bi se o tome pisati tri dana zasto/kako/ ali ne da mi se svega mi. Ti eto zivi u svom uvjerenju, a ja u svom.
Sto se tice rata u BiH takodjer sam ga prezivio, a ti ako mislis da je kriv Slobo, i da njega nije bilo da rata ne bi bilo onda imas problem.
prezivio si i idalje tvrdis da neko drugi stoji iza svega?
Da, podrska, pomoc, savjeti itd mozda su i dolazili od nekih strana, mozda se ideologija poklapala sa nekima, ali da nije bilo projekta velika srbija, sta bi se tacno to moglo desiti da se desi ono sto se desilo?
Srbi su imali ideologiju da smo mi turci i da se oni svete turcima i da ih sve treba pobiti jer su toboze uzeli njihovu zemlju. Pogledaj malo dokumentarce ziv bio sa izjavama srbočetničkih ratnih poletaraca, poslusaj povik kada je na kobiljoj glavi ubijen Kenan od 17 godina kada se nije ni znalo da je poceo rat, imas video kada se jedan od tri cetnika iz kuce dere...
Pogledaj malo skupstine taada RBIH I SRBIJE(YUGOSAVIJE=*)
91. Pocelo naoruzavanje srba po istocnnoj bosni, imas i tu izjave i nasih i srba sa kamionima iz srbije preko drine, ubistva bosnjaka u novembru 91, pocetak 92. Dakle, ideologija u Bosni je bila vrlo jasna, istrebljenje svakoga ko nije za ideologiju velike srbije (i katolika i pravoslavaca kojima je nacionalnost bosanac-bosnjak). I nema sanse da tebe jedan amerikana, rus, englez, francuz moze natjerati da ubijas bebe tek rodjene, da koljes djecu, zene, dede, nane, da zene silujes pred djecom itd. Nema te sile koja teebe moze natjerati da gadjas bolnice, skole, vrtice, djecija igralista....
Mani se te price Bgt. Sutra da opali prvi metak 80% "raje s one strane" bi opet sve isto jer je to ta ideologija, vidis i po ratu u ukrajini da to jednostavno je takva ideologija, glava i da tu nema popravke.

Ima i iza slobe slobo, i iza mladića mladić, iza karadzica karadzic, iza titntora tintor... tako da vjeruj meni, koji sam bas iz prve ruke iako dijete vidio kako komsije i rodjaci "srbi" u februaru/martu idu minibusevima sa pofalica na sokolac "kod rodbine" ... ;) Pa onda 5 granata direktno u moju kucu
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la TheChief » 17 maj 2022, 14:00

Pantelija je napisao/la:
17 maj 2022, 13:41
FKBilder je napisao/la:
17 maj 2022, 11:46
Izuzetno plitko razmisljanje. Pa nista moglo bi se o tome pisati tri dana zasto/kako/ ali ne da mi se svega mi. Ti eto zivi u svom uvjerenju, a ja u svom.
Sto se tice rata u BiH takodjer sam ga prezivio, a ti ako mislis da je kriv Slobo, i da njega nije bilo da rata ne bi bilo onda imas problem.
prezivio si i idalje tvrdis da neko drugi stoji iza svega?
Da, podrska, pomoc, savjeti itd mozda su i dolazili od nekih strana, mozda se ideologija poklapala sa nekima, ali da nije bilo projekta velika srbija, sta bi se tacno to moglo desiti da se desi ono sto se desilo?
Srbi su imali ideologiju da smo mi turci i da se oni svete turcima i da ih sve treba pobiti jer su toboze uzeli njihovu zemlju. Pogledaj malo dokumentarce ziv bio sa izjavama srbočetničkih ratnih poletaraca, poslusaj povik kada je na kobiljoj glavi ubijen Kenan od 17 godina kada se nije ni znalo da je poceo rat, imas video kada se jedan od tri cetnika iz kuce dere...
Pogledaj malo skupstine taada RBIH I SRBIJE(YUGOSAVIJE=*)
91. Pocelo naoruzavanje srba po istocnnoj bosni, imas i tu izjave i nasih i srba sa kamionima iz srbije preko drine, ubistva bosnjaka u novembru 91, pocetak 92. Dakle, ideologija u Bosni je bila vrlo jasna, istrebljenje svakoga ko nije za ideologiju velike srbije (i katolika i pravoslavaca kojima je nacionalnost bosanac-bosnjak). I nema sanse da tebe jedan amerikana, rus, englez, francuz moze natjerati da ubijas bebe tek rodjene, da koljes djecu, zene, dede, nane, da zene silujes pred djecom itd. Nema te sile koja teebe moze natjerati da gadjas bolnice, skole, vrtice, djecija igralista....
Mani se te price Bgt. Sutra da opali prvi metak 80% "raje s one strane" bi opet sve isto jer je to ta ideologija, vidis i po ratu u ukrajini da to jednostavno je takva ideologija, glava i da tu nema popravke.

Ima i iza slobe slobo, i iza mladića mladić, iza karadzica karadzic, iza titntora tintor... tako da vjeruj meni, koji sam bas iz prve ruke iako dijete vidio kako komsije i rodjaci "srbi" u februaru/martu idu minibusevima sa pofalica na sokolac "kod rodbine" ... ;) Pa onda 5 granata direktno u moju kucu
:salut: :salut:

Avatar
FKBilder
Postovi: 1741
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FKBilder » 17 maj 2022, 14:01

Pantelija je napisao/la:
17 maj 2022, 13:41
FKBilder je napisao/la:
17 maj 2022, 11:46


Izuzetno plitko razmisljanje. Pa nista moglo bi se o tome pisati tri dana zasto/kako/ ali ne da mi se svega mi. Ti eto zivi u svom uvjerenju, a ja u svom.
Sto se tice rata u BiH takodjer sam ga prezivio, a ti ako mislis da je kriv Slobo, i da njega nije bilo da rata ne bi bilo onda imas problem.
prezivio si i idalje tvrdis da neko drugi stoji iza svega?
Da, podrska, pomoc, savjeti itd mozda su i dolazili od nekih strana, mozda se ideologija poklapala sa nekima, ali da nije bilo projekta velika srbija, sta bi se tacno to moglo desiti da se desi ono sto se desilo?
Srbi su imali ideologiju da smo mi turci i da se oni svete turcima i da ih sve treba pobiti jer su toboze uzeli njihovu zemlju. Pogledaj malo dokumentarce ziv bio sa izjavama srbočetničkih ratnih poletaraca, poslusaj povik kada je na kobiljoj glavi ubijen Kenan od 17 godina kada se nije ni znalo da je poceo rat, imas video kada se jedan od tri cetnika iz kuce dere...
Pogledaj malo skupstine taada RBIH I SRBIJE(YUGOSAVIJE=*)
91. Pocelo naoruzavanje srba po istocnnoj bosni, imas i tu izjave i nasih i srba sa kamionima iz srbije preko drine, ubistva bosnjaka u novembru 91, pocetak 92. Dakle, ideologija u Bosni je bila vrlo jasna, istrebljenje svakoga ko nije za ideologiju velike srbije (i katolika i pravoslavaca kojima je nacionalnost bosanac-bosnjak). I nema sanse da tebe jedan amerikana, rus, englez, francuz moze natjerati da ubijas bebe tek rodjene, da koljes djecu, zene, dede, nane, da zene silujes pred djecom itd. Nema te sile koja teebe moze natjerati da gadjas bolnice, skole, vrtice, djecija igralista....
Mani se te price Bgt. Sutra da opali prvi metak 80% "raje s one strane" bi opet sve isto jer je to ta ideologija, vidis i po ratu u ukrajini da to jednostavno je takva ideologija, glava i da tu nema popravke.

Ima i iza slobe slobo, i iza mladića mladić, iza karadzica karadzic, iza titntora tintor... tako da vjeruj meni, koji sam bas iz prve ruke iako dijete vidio kako komsije i rodjaci "srbi" u februaru/martu idu minibusevima sa pofalica na sokolac "kod rodbine" ... ;) Pa onda 5 granata direktno u moju kucu
Druze ovo sve stoji, svaka cast samo si trebao citirati onog kome sam pisao taj komentar, a ne meni. Pratite malo sta ko pise.
I bas tako care moj, onaj ko misli da je kriv Slobo i da njega nije bilo da ne bi bilo rata je lud, ili zelen ili rodjen od 96 na ovamo.
. Samo sto si ti to objasnio u detalj meni se nije dalo da se raspravljam sa likom.Nije kriv Slobo nego citava ideologija iza njega i oko njega.Da nije Slobo, bio bi neko drugi

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54372
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 17 maj 2022, 14:52

Finski parlament gotovo jednoglasno donio odluku o pristupanju NATO-u

slika

Finski zastupnici odobrili su u utorak odluku o podnošenju zahtjeva za članstvo u NATO-u sa 188 glasova za i 8 protiv. Tri zastupnika su tokom glasanja bila odustna.

U nedjelju su predsjednik Sauli Niinisto i premijerka Sanna Marin (SDP) objavili da će Finska nastojati pristupiti NATO savezu. Pitanje je potom prebačeno u Parlament na dugotrajnu raspravu koja je započela u ponedjeljak i naknadno glasanje.

Odobrenje Parlamenta znači da predsjednik i vlada sada mogu pokrenuti službeni postupak prijave, vjerojatno kasnije u utorak.

Glasanje je bilo potrebno nakon što je zastupnik Lijevog saveza Markus Mustajarvi podnio protuzahtjev, tvrdeći da bi Finska trebala ostati vojno nesvrstana. Njegov prijedlog podržali su stranački kolege Johannes Yrttiaho i Katja Hänninen.

Ukupno je održano 212 govora u Saboru tokom 14-satne plenarne sjednice koja je prethodila glasovanju.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Asteriks
Postovi: 14329
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Asteriks » 17 maj 2022, 15:59

slika

Ruška kukavelj. :lol:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54372
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 17 maj 2022, 20:30

slika
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

huupmil
Postovi: 496
Pridružen/a: 25 jun 2018, 21:15
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la huupmil » 17 maj 2022, 23:53

Evo proslo je preko mjesec od javljanja mog izvora za informisanje na ratistu, nema pretjerano detalja kao prva dva nastavka ali daje odredjenu perspektivujednu reda u se ove iscjepkane dnevne izvjestaje, datum 8. maj:
Zadnja izmjena: huupmil, dana/u 11 nov 2022, 20:17, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la BoixosNois1899 » 18 maj 2022, 01:00

Bokte.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Justin » 18 maj 2022, 01:07

BoixosNois1899 je napisao/la:
18 maj 2022, 01:00
Bokte.
Mozes li prevesti napisano?
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Ethel, Marsal, VensanKasel i 54 gosta.