Ljubav & Sex - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Da li neko stvarno vjeruje da Rio govori istinu?

Ne
193
49%
Da
199
51%
 
Ukupno glasova: 392

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la chily-rz » 28 jan 2020, 16:27

HakanSukur je napisao/la:
28 jan 2020, 16:24
Druže, kakav brak sa 18-19 godina kada se ljudi najviše taslače, seks je prirodna potreba i tu nema bula, ne bula, osim ako nije pod striktnom kontrolom, onda se sama trlja, ne možeš protiv biologije, osim ako si aseksualan, a takvih je oko 2%.
Pa taslači se, ko ti brani ? Svako ima pravo na svoj izbor, ne vidim smisao u tvom izlaganju.

HakanSukur
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 jan 2020, 20:39

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la HakanSukur » 28 jan 2020, 16:31

Ne vidim ni ja smisao u hemijskim shemama, sve mi skoro isto izgleda, poenta je ni Mevlid, ni pop, ni bula, ne mogu u potpunosti suzbiti primarni animalni nagon i moraju ga zadovoljiti, neko religiozan se mlad upusti u bračnu zajednicu, ali većina nema taj luksuz i onda ostaje oprostiće dragi Allah, tako psiha funkcioniše. I ovi talibanjerosi ga bacaju ako ništa i onda se kaju, priličan haos u glavi, ali biologija je jača od slova na papiru.

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la skoroalen » 28 jan 2020, 16:35

chily-rz je napisao/la:
28 jan 2020, 16:27
HakanSukur je napisao/la:
28 jan 2020, 16:24
Druže, kakav brak sa 18-19 godina kada se ljudi najviše taslače, seks je prirodna potreba i tu nema bula, ne bula, osim ako nije pod striktnom kontrolom, onda se sama trlja, ne možeš protiv biologije, osim ako si aseksualan, a takvih je oko 2%.
Pa taslači se, ko ti brani ? Svako ima pravo na svoj izbor, ne vidim smisao u tvom izlaganju.
Tako je, u svakoj vjeri postoje ograničenja i ako si religiozan, poštovat ćeš.
Nema ništa loše u seksu i alkoholu recimo, povremeno čaša vina je dobra za krvotok, pivo je odlično za bubrege. Al islamom je zabranjeno. Blud je zabranjen u svakoj religiji, samo se u islamu i dalje najviše poštuje, bez obzira kako to izgledalo. Tako da, niko tim bulama ne brani, al ko vjeruje u Boga drugi svijet, ko misli da će odgovarat za svoje postupke, poštovat će ta ograničenja.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la chily-rz » 28 jan 2020, 16:41

HakanSukur je napisao/la:
28 jan 2020, 16:31
Ne vidim ni ja smisao u hemijskim shemama, sve mi skoro isto izgleda, poenta je ni Mevlid, ni pop, ni bula, ne mogu u potpunosti suzbiti primarni animalni nagon i moraju ga zadovoljiti, neko religiozan se mlad upusti u bračnu zajednicu, ali većina nema taj luksuz i onda ostaje oprostiće dragi Allah, tako psiha funkcioniše. I ovi talibanjerosi ga bacaju ako ništa i onda se kaju, priličan haos u glavi, ali biologija je jača od slova na papiru.
Ima ona u narodu poznata : " sto ljudi, sto ćudi", nije svakom psiha ista a ustalom na istu može uticati mnogo toga,.Sasvim je logično ako gledaš pronjavu da će tvoji seksualni nagoni se razvijati jer već u glavi imaš slike golih žena,.

HakanSukur
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 jan 2020, 20:39

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la HakanSukur » 28 jan 2020, 16:58

Da sad' pišem elaborat o psihološkim aspektima seksualnosti i korelaciji super ega i id-a, ne da mi se, svakako nema svrhe. Seksualni nagon je jači od straha prema Velikom bratu na dugoročnom nivou, naravno da zadovoljenje istog na "haram" način kod' takvih struktura ličnosti izaziva osjećaj dodatne nelagode i naknadnog kajanja, ali ih ne spriječava i to govorim iz aspekta struke, a sad' što neko Pezića sluša i time se rukovodi, ja tu ništa ne mogu.

Uostalom, koga zanima ima dostupno sve danas, a ko pojma nema, taj sve zna i svaka daljnja diskusija je besmislena.

Avatar
Fowl95
Postovi: 2268
Pridružen/a: 03 apr 2019, 19:59
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Fowl95 » 28 jan 2020, 17:08

HakanSukur je napisao/la:
28 jan 2020, 16:58
Da sad' pišem elaborat o psihološkim aspektima seksualnosti i korelaciji super ega i id-a, ne da mi se, svakako nema svrhe. Seksualni nagon je jači od straha prema Velikom bratu na dugoročnom nivou, naravno da zadovoljenje istog na "haram" način kod' takvih struktura ličnosti izaziva osjećaj dodatne nelagode i naknadnog kajanja, ali ih ne spriječava i to govorim iz aspekta struke, a sad' što neko Pezića sluša i time se rukovodi, ja tu ništa ne mogu.

Uostalom, koga zanima ima dostupno sve danas, a ko pojma nema, taj sve zna i svaka daljnja diskusija je besmislena.
al Pezić je šaljiv
Let's talk about SIX baby!

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la chily-rz » 28 jan 2020, 17:23

HakanSukur je napisao/la:
28 jan 2020, 16:58
Da sad' pišem elaborat o psihološkim aspektima seksualnosti i korelaciji super ega i id-a, ne da mi se, svakako nema svrhe. Seksualni nagon je jači od straha prema Velikom bratu na dugoročnom nivou, naravno da zadovoljenje istog na "haram" način kod' takvih struktura ličnosti izaziva osjećaj dodatne nelagode i naknadnog kajanja, ali ih ne spriječava i to govorim iz aspekta struke, a sad' što neko Pezića sluša i time se rukovodi, ja tu ništa ne mogu.

Uostalom, koga zanima ima dostupno sve danas, a ko pojma nema, taj sve zna i svaka daljnja diskusija je besmislena.
Pa oženiš se i imaš seksualne odnose a pri tome nemaš strah od "velikoga brata", jednostavno je..Brak je muslimanu sunnet, preporučen je a za one koji ne mogu kontrolisati svoje seksualne nagone, odnosno koji su skloni nemoralu i bludu brak je farz (obaveza).

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Federer17 » 28 jan 2020, 17:30

Marsal je napisao/la:
28 jan 2020, 16:01
Sve je to ok, ali ako dijete ne želi upisati medresu i sa njim nije ozbiljno razgovarano na tu temu, šta onda očekivati od takvog djeteta nego prkos roditeljima/sistemu pa će se cure tako guzit, a muški šta ja znam, kockat. To sve rade iz inata jer ne žele biti tu, meni je jedan moj drug s kojim nekad popijem kafu pričao kako je sa njim u medresi bilo momaka koji su 'sovali od do, eto onako. Znam trebu što je završila medresu, puši travu i pije. Doduše, to su izolovani slučajevi.

Ono što hoću reći mnogo je gore natjerat dijete u medresu koja je internatskog karaktera sa veoma zafrkanim pravilima i prevelikom kontrolom za tu uzrast nego u gimnaziju. Mene su moji natjerali u gimnaziju, pa sam im se inatio kroz čitavo školovanje, a čak mi je bilo ok. Kako je djetetu u medresi, a ne želi biti tu. Zatvor jarane.
Sta god da (poslije) (u)rade - sebi ce, ni roditelja se to nesto posebno ne tice kad vec vidis da nema smisla. Iako, mnogi (takvi) roditelji to odrade na svoj nacin, isao u medresu ili ne. Ako cete se sloziti da roditelj dijete od 14-15 godina treba mirno pustiti da se kocka, drogira i sl., a jok poduzeti dobro poznate mjere kod nas Bosnjaka (barem ovih starijih generacija), onda nemamo sta pricati.

Vjeruj mi da u medresi nece dugo raditi nesto iz inata, vrlo brzo ce dobiti izlaznu kartu iz skole. Znam za jedan slucaj od prije mozda godinu dana, ni mjesec se nije zadrzao.

Sto se tice tih pravila, uopste nisu rigorozna. Mnogi se brzo naviknu i prilagode, tako da vjerujem da tih 70% naraste na 90+% onih koji placu kada zavrse tu skolu. Steknes prijatelje za citav zivot, tu si s drugovima 24h, imas savrsene uslove za neke aktivnosti poput sporta i sl. Kada se vec uhodas s profesorima, mnogo toga 'zabranjenog' postaje dozvoljeno. Oni kojima ta pravila predstavljaju neki poseban teret vrlo brzo pronadju one slicne sebi, pa tako medjusobno olaksaju jedni drugima. :mrgreen:

Sto se mene tice, mozda jedina greska u zivotu i za sta se kajem je to sto nisam upisao BBM.

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Fantasista » 28 jan 2020, 17:34

Ma ne znam, meni svi oni izgledaju kao fina djeca. Malo prošetaju po slatini, paša bunaru i to je to. E sad šta rade vikendom kad se vrate u svoje selo to je drugo pitanje :mrgreen:

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Federer17 » 28 jan 2020, 17:39

Fantasista je napisao/la:
28 jan 2020, 17:34
Ma ne znam, meni svi oni izgledaju kao fina djeca. Malo prošetaju po slatini, paša bunaru i to je to. E sad šta rade vikendom kad se vrate u svoje selo to je drugo pitanje :mrgreen:
Ma fini su uglavnom svi, djeca su to sve.

Zalazio sam tamo nekad medju cure, pa je ostalo nesto od ovih 'pravila' iz skole. :mrgreen:

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Osim13 » 28 jan 2020, 17:58

a znači vi o djeci sve vrijeme



slika

:mrgreen: :mrgreen:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

HakanSukur
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 jan 2020, 20:39

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la HakanSukur » 28 jan 2020, 17:59

Nije dijete ako je prokrvarila, islamofobe.

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Heller » 28 jan 2020, 18:18

Fantasista je napisao/la:
28 jan 2020, 17:34
Ma ne znam, meni svi oni izgledaju kao fina djeca. Malo prošetaju po slatini, paša bunaru i to je to. E sad šta rade vikendom kad se vrate u svoje selo to je drugo pitanje :mrgreen:
Jedan Srbin kojeg znam, zbog bule zamalo ostade bez glave od strane braće i oca, divljaka iz Srednje Bosne. :urnebes:
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
dirkules
Postovi: 4466
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la dirkules » 28 jan 2020, 18:19

Ee @Federer17 šta je sve bilo prije 7-11 godina u BBM. U razred krenulo 32 završilo 23, što zbog alkohola, što zbog trave, neopravdanih, tuče, krađe, sve se brzo otkrije i sankcioniše. Pa je bilo i fotki nekih djevojaka, kasnije se dosta postrožilo i desi se jedan slučaj među 50. Ali i tad su djeca bila svjesna pravila, samo je bila furka sakriti što je skoro nemoguća misija.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Federer17 » 28 jan 2020, 20:39

dirkules je napisao/la:
28 jan 2020, 18:19
Ee @Federer17 šta je sve bilo prije 7-11 godina u BBM. U razred krenulo 32 završilo 23, što zbog alkohola, što zbog trave, neopravdanih, tuče, krađe, sve se brzo otkrije i sankcioniše. Pa je bilo i fotki nekih djevojaka, kasnije se dosta postrožilo i desi se jedan slučaj među 50. Ali i tad su djeca bila svjesna pravila, samo je bila furka sakriti što je skoro nemoguća misija.
Ma o tome i ja pricam, ali eto postoje oni koji misle da to tek tako hoda. Znam da si isao u BBM.

Iako ima dosta stvari koje me tamo nerviraju, od nekih profesora do toga kako je sve organizovano, ali je skola generalno za primjer.

Avatar
dirkules
Postovi: 4466
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la dirkules » 28 jan 2020, 22:25

Federer17 je napisao/la:
28 jan 2020, 20:39
dirkules je napisao/la:
28 jan 2020, 18:19
Ee @Federer17 šta je sve bilo prije 7-11 godina u BBM. U razred krenulo 32 završilo 23, što zbog alkohola, što zbog trave, neopravdanih, tuče, krađe, sve se brzo otkrije i sankcioniše. Pa je bilo i fotki nekih djevojaka, kasnije se dosta postrožilo i desi se jedan slučaj među 50. Ali i tad su djeca bila svjesna pravila, samo je bila furka sakriti što je skoro nemoguća misija.
Ma o tome i ja pricam, ali eto postoje oni koji misle da to tek tako hoda. Znam da si isao u BBM.

Iako ima dosta stvari koje me tamo nerviraju, od nekih profesora do toga kako je sve organizovano, ali je skola generalno za primjer.
Najjača srednja na TK godinama, odkud znaš? Zna @Kobe24 il tako nešto :hmmmmm:
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
MVN1994
Postovi: 764
Pridružen/a: 15 jun 2017, 17:02
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la MVN1994 » 28 jan 2020, 22:49

Joooj ove dvojice, upalili se ko kutnjak :tokralju:

@Ghuraba
Hvala na pitanju! - Jesam normalan hvala Bogu! Dobrog zdravlja i dobre pameti :thumbup:
Ehh, sad - Ko kaže da su bule kurve??
Momak koji je sjedio za volanom nije izgledao stariji od 20 godina. Da je otac, brat, rodbina valjda bi čekali ispred medrese gdje ima parking a ne 200 metara od medrese parkirati i to na onom dijelu gdje ih kuće štite od pogleda.... I što je meni bilo još smješnije, frajer čeka u kolima, ne ispred kola, one sjedoše i odmah gas do daske jbt, ko da ga sam đavo goni :rol: :rol:

@Federer
Ne znam pravila medrese, niti znam jel bio radni dan ili vikend. Što se mogu sjetiti znam da je bilo prohladno vrijeme, 11 ili 12 mjesec, ne više od pet sati kad sam ih vidio. A to sve što si napisao da ih čeka profesor, otac, rođak, desni lijevi čekao bi valjda pred medresom a ne skrivao se ko kakav tajni agent. Čekao bi pred kolima valjda jbt. de malo skontaj.. :roll:
JEDAN KLUB, JEDAN GRAD, JEDNA LJUBAV, JEDAN TOŠK.

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Heller » 28 jan 2020, 23:18

dirkules je napisao/la:
28 jan 2020, 22:25
Federer17 je napisao/la:
28 jan 2020, 20:39
dirkules je napisao/la:
28 jan 2020, 18:19
Ee @Federer17 šta je sve bilo prije 7-11 godina u BBM. U razred krenulo 32 završilo 23, što zbog alkohola, što zbog trave, neopravdanih, tuče, krađe, sve se brzo otkrije i sankcioniše. Pa je bilo i fotki nekih djevojaka, kasnije se dosta postrožilo i desi se jedan slučaj među 50. Ali i tad su djeca bila svjesna pravila, samo je bila furka sakriti što je skoro nemoguća misija.
Ma o tome i ja pricam, ali eto postoje oni koji misle da to tek tako hoda. Znam da si isao u BBM.

Iako ima dosta stvari koje me tamo nerviraju, od nekih profesora do toga kako je sve organizovano, ali je skola generalno za primjer.
Najjača srednja na TK godinama, odkud znaš? Zna @Kobe24 il tako nešto :hmmmmm:
teško http://www.umtk.info/index.php?option=c ... e&Itemid=3
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

HakanSukur
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 jan 2020, 20:39

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la HakanSukur » 28 jan 2020, 23:22

Lako je tako, matematika, fizika, biologija, hemija... I onda kao nisu oni prosperitetni, ćafirska logika. Đe su osnove islamskog ahlaka, tefsir sura i ajeta, poznavanje Buharijine zbirke hadisa i slične naučne oblasti?

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Heller » 28 jan 2020, 23:25

HakanSukur je napisao/la:
28 jan 2020, 23:22
Lako je tako, matematika, fizika, biologija, hemija... I onda kao nisu oni prosperitetni, ćafirska logika. Đe su osnove islamskog ahlaka, tefsir sura i ajeta, poznavanje Buharijine zbirke hadisa i slične naučne oblasti?
Samo s jednim likom iz Medrese sam studirao pa ne mogu zakljucivati, ali znam da i nisu baš bili najbolji na takmicenjima. GMS i KSC maturanti su bili najbolji iz matematike i hemije na faksu. Bio je i neki Sarajlija koji je bio odlican iz tih predmeta. Mi tehnicari smo opet bili bolji iz strucnih predmeta. Nazalost sure nismo imali na faksu.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Confiance, Jabroni, kraljttbvb, Marsal i 43 gosta.