Ljubav & Sex - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Da li neko stvarno vjeruje da Rio govori istinu?

Ne
193
49%
Da
199
51%
 
Ukupno glasova: 392

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Derdiyok » 07 okt 2018, 01:36

Marsal je napisao/la:Kako ste vi svoji roditeljima saopstavali za vezu tj. momka/djevojku i sta raditi ako mislite da bi oni bili protiv te veze?
Ako se radi o ozbiljnoj vezi ( sljedeća stanica vjenčanje ) ne može te zaustaviti ni Bakir ni SDA sve dok ti tu osobu voliš, nebitno koje je vjere. Koliko god roditelji bili protiv, ti ćeš biti/živjeti sa tom osobom.

Ja sam prije imao takvih momenata kad bezveze spomenem da sam sa bosanskom katolkinjom ili pravoslavkom. Naiđem na negodovanje ali ne yebem tuđa mišljenja. Kod "naših" djevojaka je to malo degutantno, mamica, tatica bla bla...
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Marsal
Postovi: 22753
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Marsal » 07 okt 2018, 01:41

Nazalost nije taj tip neodobrovanja kod mene koji bi me zadesio... nije brak iduca stanica ali nije ni djecija veza nego nesto sto se polako razvija u nesto ozbiljno, ne zelim otici negdje sa tom osobom a da moram roditeljima maslat da npr idem kod jarana na dva dana i te gluposti... drugo poprilicno sam siguran da ne bi odobravali moj izbor jer oni naravno znaju bolje od mene sta mi treba... nije to ni neodobravanje ni da bi mi branili ali ne bih mogao trpit one cinicne osmijehe i uzrecice poput "eee moje dijete, moja budalo"... itd.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Derdiyok » 07 okt 2018, 01:46

Marsal je napisao/la:Nazalost nije taj tip neodobrovanja kod mene koji bi me zadesio... nije brak iduca stanica ali nije ni djecija veza nego nesto sto se polako razvija u nesto ozbiljno, ne zelim otici negdje sa tom osobom a da moram roditeljima maslat da npr idem kod jarana na dva dana i te gluposti... drugo poprilicno sam siguran da ne bi odobravali moj izbor jer oni naravno znaju bolje od mene sta mi treba... nije to ni neodobravanje ni da bi mi branili ali ne bih mogao trpit one cinicne osmijehe i uzrecice poput "eee moje dijete, moja budalo"... itd.
Roditelji se poštuju, normalno, dali su ti život, ali to opet ne znači da mogu upravljati njim. Uredu je saslušati tuđe mišljenje ali samim time i ne znači nužno da su upravu. Imaš svoj život, ako se zayebeš sam si kriv, ono " e reko sam ti da će biti tako, e jesam ti ja govorila " i slično ne pije vode. Niko ne zna šta će se desiti sutra, a kamo li za godinu dana. Milion faktora da veza ne uspije, odnosno da uspije. Roditelj kao roditelj bi trebao da podrži odluku djeteta ( gledajući na normalne stvari ).

Naravno, ovo sve govorim gledajući na to da su obje osobe u vezi normalne. Kakav je tvoj izbor ( na šta tačno ciljaš ) pa se dovodiš u to iskušenje vezano za roditelje ?
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Marsal
Postovi: 22753
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Marsal » 07 okt 2018, 01:54

Derdiyok je napisao/la:
Naravno, ovo sve govorim gledajući na to da su obje osobe u vezi normalne. Kakav je tvoj izbor ( na šta tačno ciljaš ) pa se dovodiš u to iskušenje vezano za roditelje ?
Poprilicno sam ozbiljan, nisam covjek koji se upusta u emotivnu vezu ako ne vidi nesto vise... i tu onda dolazim do misli za koju sam siguran 80%, a to je da roditelji moj izbor ne bi gledali bas blagonaklono. A ne zelim se skrivati i to...to mi nema smisla nikakvog :|
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Derdiyok » 07 okt 2018, 02:00

Marsal je napisao/la:
Derdiyok je napisao/la:
Naravno, ovo sve govorim gledajući na to da su obje osobe u vezi normalne. Kakav je tvoj izbor ( na šta tačno ciljaš ) pa se dovodiš u to iskušenje vezano za roditelje ?
Poprilicno sam ozbiljan, nisam covjek koji se upusta u emotivnu vezu ako ne vidi nesto vise... i tu onda dolazim do misli za koju sam siguran 80%, a to je da roditelji moj izbor ne bi gledali bas blagonaklono. A ne zelim se skrivati i to...to mi nema smisla nikakvog :|

Pa onda tvojim roditeljima ne preostaje ništa drugo nego da se naviknu na tvoj izbor. I ako bi negodovali, kad tad bi morali popustiti i prihvatiti jer se radi o odluci njihovog djeteta. Isto važi i za suprotnu stranu.

Ako prihvate još bolje za tebe. :thumbup:

Razumijem te da ti je stalo do roditelja, logično, ali nekad mora doći i do konflikta s njima. U slučaju negodovanja moraš ostati dosljedan i imati svoj stav, koliko god ti bilo žao što te ne razumiju. Neke stvari se jednostavno moraju riješiti na gori način.

Moj ti je savjet da se što prije riješiš tih nedoumica, jer očigledno da je neizbježno. Makar ćeš znati šta ko misli.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Marsal
Postovi: 22753
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Marsal » 07 okt 2018, 02:06

slika

Ne mozes spojit 2 dobra da si pita.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Aerials » 07 okt 2018, 02:10

Moja rahmetli nena nije baš u početku prihvatala moju mamu iz skoro pa istog razloga koji tebe brine Maršale, al' je vremenom vidjela da se slaže sa mojim ocem pa je popustila sa svim tim. Još je živjela čitav život vrata do naših pa je zvocala non stop i petljala se u život. Tvoji će ili prihvatiti sad, ili kasnije, sumnjam da će biti toliko ljuti čitav život.
Usput, ne kažem da trebaš totalno odyebati svoju porodicu, al' trebaš gledati i na sebe i na to kako će tvoj život da izgleda za 10-15 godina. Oni neće vječno biti tu, ti nastavljaš da živiš.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la JackTheStripper » 07 okt 2018, 02:11

Kada bi mi dijete sutra saopstilo da je u vezi s osobom bilo koje etnicke pripadnosti osim bosnjacke, odrekao bi se djeteta momentalno, bez da okom trepnem.

:kafa:
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Kanye » 07 okt 2018, 02:14

27 godina ti je? Imaš posao. Imaš i perspektive za nešto bolje. Ne trebaš brinuti toliko o roditeljima.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
CashMan
Moderator
Postovi: 2396
Pridružen/a: 29 nov 2012, 00:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la CashMan » 07 okt 2018, 02:28

Kanye je napisao/la:27 godina ti je? Imaš posao. Imaš i perspektive za nešto bolje. Ne trebaš brinuti toliko o roditeljima.
True, true... Roditelje treba poštovati, ali ih udaljiti od sebe kada su takvi izbori u pitanju.

I ako je druge vjere moj maršale samo naprijed, meni je najbolja veza bila sa djevojkom koja je bila druge vjere (mada sam ja daleko od vjernika)...

Opušteno i uživaj :kafa:
Maybe I look like I don't care but deep down inside of me I don't give a single fuck!

Avatar
Marsal
Postovi: 22753
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Marsal » 07 okt 2018, 02:49

Ama nije vjera, nije mene i Hendu isti otac pravio :mrgreen: Upravu ste vi sve ali ja nemam volje za razgovore i objasnjavanja sa njima sta i kako, pogotovo sto su stariji od prosjecnih roditelja jbg.

@Aerials
Nemoj više bodrit me :P zezam se, cijenim tvoj post. Mene malo i koči to što i prvi put imam nešto malo ozbiljnije u životu, nisam dosad bio u ovakvoj situaciji.

Hvala svima na savjetima i pomoći.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la zizu1991 » 07 okt 2018, 09:05

Jebote prica. Pa je li ti biras ili oni? Ko ce zivjeti s njom, ti, ili oni? Pa jebote led. Zivot je prepun usranih poteza i gresaka, ali to je nas zivot, na nama je da se nosimo sa eventualnim posljedicama svojih odluka. Kraj priče.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la muhamedhulk » 07 okt 2018, 09:08

Jaran imo curu pravoslavku, znaci odljepili jedno za drugim, meco joj :urnebes: ali njen brat sazno i sabotiro lagano..
Iskreno i ja sam mu govorio da to rijesi ali osladila mu se :mrgreen:

Oko biranja i mijesanja; pitati za misljenje (ne samo roditelja) apsolutno da, ali odluciti sam 1000%.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la ASD » 07 okt 2018, 09:12

JackTheStripper je napisao/la:Kada bi mi dijete sutra saopstilo da je u vezi s osobom bilo koje etnicke pripadnosti osim bosnjacke, odrekao bi se djeteta momentalno, bez da okom trepnem.

:kafa:
A Turcin?

FoSte95
Postovi: 12643
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la FoSte95 » 07 okt 2018, 09:22

TonySosa je napisao/la:
FoSte95 je napisao/la:Jes baš će vrh treba od 29-30 godina obraćati pažnju na studenta od 23 godine pored onih silnih baja hahaha
Jesil nabildan?
pa s obzirom da tek kontam ozbiljno početi trenirati nisam loš :kafa:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Derdiyok » 07 okt 2018, 14:38

FoSte95 je napisao/la:
TonySosa je napisao/la:
FoSte95 je napisao/la:Jes baš će vrh treba od 29-30 godina obraćati pažnju na studenta od 23 godine pored onih silnih baja hahaha
Jesil nabildan?
pa s obzirom da tek kontam ozbiljno početi trenirati nisam loš :kafa:
Jesi sišo sa Jahorine ? Ili te MILFara svezala za radijator :mrgreen:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

FoSte95
Postovi: 12643
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la FoSte95 » 07 okt 2018, 15:31

Derdiyok je napisao/la:Jesi sišo sa Jahorine ? Ili te MILFara svezala za radijator :mrgreen:
Nije me vezala nažalost već je sa nekim libijcem plesala na zabavi :(
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 07 okt 2018, 15:48

Hocu samo nevinu da zenim.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la JackTheStripper » 07 okt 2018, 15:55

Bosniacum Lilium je napisao/la:Hocu samo nevinu da zenim.

Ko jos vjeruje u instituciju braka?
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 07 okt 2018, 16:08

JackTheStripper je napisao/la:
Bosniacum Lilium je napisao/la:Hocu samo nevinu da zenim.

Ko jos vjeruje u instituciju braka?
Ne vjeruju samo nimfomanke, drkadzije i partijski cinovnici koji steluju žene jedni drugima
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 43 gosta.