Ljubav & Sex - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Da li neko stvarno vjeruje da Rio govori istinu?

Ne
193
49%
Da
199
51%
 
Ukupno glasova: 392

Avatar
alemsa
Postovi: 23938
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la alemsa » 16 jan 2019, 00:51

miki_92 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:E to je legendo pravo pitanje za svu omladinu u ovoj zemlji, baš bih volio vidjeti neko istraživanje na taj fazon.
znas sta je kvaka, sto su roditelji veci problem od omladine

ja sam sa svojim davno obavio taj razgovor i oni nemaju nikakav problem s tim sve dok je normalna osoba ali imas pun qrac zatucanih ljudi kojim je ime alarm a da ne pricam o necemu drugom i dosta ljudi nema svoje ja pa popusti roditeljima i po cijenu da izgubi nekog s kim se konta i vidi u braku
Nije to zatucano burazeru nego necije preferiranje, niti kratak pogled itd. Nego sta je kome bitno. Neam nista protiv nek se zeni i udaje ko s kim hoce a licno ne bih. Sta ja imam slavit Bozic? Nikad mi ga niko u familiji nije slavio i da se meni slavi u kuci, mi je ne potrebno, kad ne moram. Nista protiv Bozica nek ga slavi ko zeli. Sutra pitanje religije de malo da vidimo hoce'l djete biti ovo ili ono, daj ba. 10 generacija (sto znam, sto sam iztrazio) nikad mi se niko nije mjeso jarane, i sad ja da dovodim nake Stephanie, Jelene, Mirjane, ne moze i cao, niti zelim
Zadnja izmjena: alemsa, dana/u 16 jan 2019, 00:53, ukupno mijenjano 1 put.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la kobe24 » 16 jan 2019, 00:53

ASD je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:
Ma jok, ni prvo, ni drugo ne dolazi u obzir. :D
A djevojka koja ti se fizicki svidi, nije nevina, ali se iskreno pokaje i okrene se vjeri?
Ma kakvi, jednostavno mi je besmisleno cuvati se za nesto 25+ godina i uraditi to prvi put s osobom kojoj ja nisam prvi. :mrgreen: S druge strane, mogao bih biti ozeniti djevojku koja se cvrsto vratila vjeri, a nije pocinila blud i tako te neke velike grijehe.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Lillard
Postovi: 26298
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Lillard » 16 jan 2019, 00:56

kobe24 je napisao/la:
ASD je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:
Ma jok, ni prvo, ni drugo ne dolazi u obzir. :D
A djevojka koja ti se fizicki svidi, nije nevina, ali se iskreno pokaje i okrene se vjeri?
Ma kakvi, jednostavno mi je besmisleno cuvati se za nesto 25+ godina i uraditi to prvi put s osobom kojoj ja nisam prvi. :mrgreen: S druge strane, mogao bih biti ozeniti djevojku koja se cvrsto vratila vjeri, a nije pocinila blud i tako te neke velike grijehe.
Sretno, jer tražiš iglu u plastu sijena.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Raonffa » 16 jan 2019, 00:59

alemsa je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:E to je legendo pravo pitanje za svu omladinu u ovoj zemlji, baš bih volio vidjeti neko istraživanje na taj fazon.
znas sta je kvaka, sto su roditelji veci problem od omladine

ja sam sa svojim davno obavio taj razgovor i oni nemaju nikakav problem s tim sve dok je normalna osoba ali imas pun qrac zatucanih ljudi kojim je ime alarm a da ne pricam o necemu drugom i dosta ljudi nema svoje ja pa popusti roditeljima i po cijenu da izgubi nekog s kim se konta i vidi u braku
Nije to zatucano burazeru nego necije preferiranje, niti kratak pogled itd. Nego sta je kome bitno. Neam nista protiv nek se zeni i udaje ko s kim hoce a licno ne bih. Sta ja imam slavit Bozic? Nikad mi ga niko u familiji nije slavio i da se meni slavi u kuci, mi je ne potrebno, kad ne moram. Nista protiv Bozica nek ga slavi ko zeli. Sutra pitanje religije de malo da vidimo hoce'l djete biti ovo ili ono, daj ba. 10 generacija (sto znam, sto sam iztrazio) nikad mi se niko nije mjeso jarane, i sad ja da dovodim nake Stephanie, Jelene, Mirjane, ne moze i cao, niti zelim
A vidi ovo brate, msm normala sve tvoje pravo to je ok, al' recimo misliš da bi mogao kontrolisati osjećaje prema nekoj osobi jer je druge vjere?

Fakat, ozbiljno te pitam, jer ja lično kada bih se zaljubio u neku, ma nema šanse da bi me kontra vjera mogla odbiti, da li bi se ti mogao iskontrolisati i obrisati osjećaje da tako kažem?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la miki_92 » 16 jan 2019, 01:02

@Alem ako si kao roditelj spreman se svom sinu/kcerki posrati u cejf i ne dozvoliti da udje u brak s nekim ko je druge vjere a sasvim je normalna osoba u mojim ocima si zatucan

znaci bitnija ti je vjera od srece svog djeteta
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
alemsa
Postovi: 23938
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la alemsa » 16 jan 2019, 01:03

Raonffa je napisao/la:
A vidi ovo brate, msm normala sve tvoje pravo to je ok, al' recimo misliš da bi mogao kontrolisati osjećaje prema nekoj osobi jer je druge vjere?

Fakat, ozbiljno te pitam, jer ja lično kada bih se zaljubio u neku, ma nema šanse da bi me kontra vjera mogla odbiti, da li bi se ti mogao iskontrolisati i obrisati osjećaje da tako kažem?
da, bio sam u vezi 5 godina, zaljubio se do usiju, prelamo se jarane, prolazile misle kroz glavu ozeni je pa nek sve gori, nek ide u pm. Ali onda se dohavizas, pa skontas svoju buducnost sta i kako, i ne moze i cao. Krevelji se, udaraj glavom od zid, idi u kafanu, radi sta hos. Neke stvari ne mogu i gotovo. Nikad me niko nije volio kao ta treba, ali burazeru princip je takav i sta ja tu mogu, meni je zao nje sto sam uopste i usao toliko duboko, ali jebga zivot, mlad covjek
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Raonffa » 16 jan 2019, 01:07

alemsa je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
A vidi ovo brate, msm normala sve tvoje pravo to je ok, al' recimo misliš da bi mogao kontrolisati osjećaje prema nekoj osobi jer je druge vjere?

Fakat, ozbiljno te pitam, jer ja lično kada bih se zaljubio u neku, ma nema šanse da bi me kontra vjera mogla odbiti, da li bi se ti mogao iskontrolisati i obrisati osjećaje da tako kažem?
da, bio sam u vezi 5 godina, zaljubio se do usiju, prelamo se jarane, prolazile misle kroz glavu ozeni je pa nek sve gori, nek ide u pm. Ali onda se dohavizas, pa skontas svoju buducnost sta i kako, i ne moze i cao. Krevelji se, udaraj glavom od zid, idi u kafanu, radi sta hos. Neke stvari ne mogu i gotovo. Nikad me niko nije volio kao ta treba, ali burazeru princip je takav i sta ja tu mogu, meni je zao nje sto sam uopste i usao toliko duboko, ali jebga zivot, mlad covjek
E to te pitam, vidiš ti to možeš. Ja to ne bih nikada mogao, nema šanse, doduše ja sigurno ne bih ni razbijao glavu zbog toga kao ti. Možda kada bih imao principe i stavove kao ti, onda bih mogao uraditi to kao ti, možda je u tome razlika :D

Mislim bio sam ja već u vezi sa jednom curom druge vjere, prekinuli smo al' ono nevezano za to. Ni u jednom trenutku mi ta vjera nije bila bitna niti mi je predstavljalo neku prepreku.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
alemsa
Postovi: 23938
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la alemsa » 16 jan 2019, 01:18

Raonffa je napisao/la:
E to te pitam, vidiš ti to možeš. Ja to ne bih nikada mogao, nema šanse, doduše ja sigurno ne bih ni razbijao glavu zbog toga kao ti. Možda kada bih imao principe i stavove kao ti, onda bih mogao uraditi to kao ti, možda je u tome razlika :D

Mislim bio sam ja već u vezi sa jednom curom druge vjere, prekinuli smo al' ono nevezano za to. Ni u jednom trenutku mi ta vjera nije bila bitna niti mi je predstavljalo neku prepreku.
Dobro nisam udaro glavom od zid bukvalno ali ono kontas.

Pa svako ima svoje, imo sam ja i mimo toga drugih red flags, koje bi mi pravile probleme kasnije u zivotu. Da bi ja nju ozenio morao bi promjenit sav svoj koncept psihologije i sta mi je bitno oko djece itd. To nisam htio, Boze moj i cao.

Ti si drugaciji od mene, ja cu radije ozenit zenu koju manje volim a da znam da ce mi odgojit djecu kako treba i kako zamisljam, nego neku za koju ludim a znam da su mi sanse za pogibiju podobre. E sad je do tebe kao individue da doneses tu odluku.

Ja hocu majku svoje djece a ne ljubav svog zivota, a ako mi Bog podari oboje u jednoj zeni, onda Mu hvala ali mi nije presudno
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Raonffa » 16 jan 2019, 01:20

alemsa je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
E to te pitam, vidiš ti to možeš. Ja to ne bih nikada mogao, nema šanse, doduše ja sigurno ne bih ni razbijao glavu zbog toga kao ti. Možda kada bih imao principe i stavove kao ti, onda bih mogao uraditi to kao ti, možda je u tome razlika :D

Mislim bio sam ja već u vezi sa jednom curom druge vjere, prekinuli smo al' ono nevezano za to. Ni u jednom trenutku mi ta vjera nije bila bitna niti mi je predstavljalo neku prepreku.
Dobro nisam udaro glavom od zid bukvalno ali ono kontas.

Pa svako ima svoje, imo sam ja i mimo toga drugih red flags, koje bi mi pravile probleme kasnije u zivotu. Da bi ja nju ozenio morao bi promjenit sav svoj koncept psihologije i sta mi je bitno oko djece itd. To nisam htio, Boze moj i cao.

Ti si drugaciji od mene, ja cu radije ozenit zenu koju manje volim a da znam da ce mi odgojit djecu kako treba i kako zamisljam, nego neku za koju ludim a znam da su mi sanse za pogibiju podobre. E sad je do tebe kao individue da doneses tu odluku.
Ma normala kažem ti, razumijem ja i poštujem to tvoje, samo me zanimalo kako bi se ponio u datoj situaciji, hvala na odgovoru iz vlastitog iskustva.

Razlikujemo se totalno u tim stvarima, al' ono opet normala svako ima svoje :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
alemsa
Postovi: 23938
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la alemsa » 16 jan 2019, 01:46

miki_92 je napisao/la:@Alem ako si kao roditelj spreman se svom sinu/kcerki posrati u cejf i ne dozvoliti da udje u brak s nekim ko je druge vjere a sasvim je normalna osoba u mojim ocima si zatucan

znaci bitnija ti je vjera od srece svog djeteta
Ma donosis pogresan zakljucak, to ako bi mi se desilo, Boze moj sta cu ja tu, prihvatio bi. A da'l bi zelio da mi se desi, ne.
Neam sta okolisat, ne bi volio da mi se cerka uda evo za Mexu, koji ce mi ku.rac Mexo kao zet, nakav Jose recimo daj ba uozbilji se. Neam ja nista protiv njih imam ih jarana, ali sta ce mi u familiji. Ali ako bi mi se desilo sta cu ja tu necu se ubit. Gledaj ti sebe a nek se drugom desava sta hos, sve sto se drugom desava meni ne smeta.

@raonffa

Razumijemo se
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la artemis77 » 16 jan 2019, 01:55

Ako se ograničavaš na jednu naciju od čitave planete, onda si logično ograničen.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
alemsa
Postovi: 23938
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la alemsa » 16 jan 2019, 02:01

artemis77 je napisao/la:Ako se ograničavaš na jednu naciju od čitave planete, onda si logično ograničen.
Posteno brate, k'o balkon sto se toga tice, neam nista protiv. Ali samo sto se tice licne familije, a ovo ostalo nista protiv neam da se udaje ko za kog hoce i radi sta hoce, samo naprijed. Hoce'l @miki ozenit Njemicu ja neam apsolutno nista protiv
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la artemis77 » 16 jan 2019, 02:53

alemsa je napisao/la:
artemis77 je napisao/la:Ako se ograničavaš na jednu naciju od čitave planete, onda si logično ograničen.
Posteno brate, k'o balkon sto se toga tice, neam nista protiv. Ali samo sto se tice licne familije, a ovo ostalo nista protiv neam da se udaje ko za kog hoce i radi sta hoce, samo naprijed. Hoce'l @miki ozenit Njemicu ja neam apsolutno nista protiv
Možda postoji neka ko ti i koja bi gradila porodicu ko ti, a nije "naša".
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
alemsa
Postovi: 23938
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la alemsa » 16 jan 2019, 07:55

.
Zadnja izmjena: alemsa, dana/u 16 jan 2019, 09:01, ukupno mijenjano 1 put.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la sekerbay » 16 jan 2019, 08:30

miki_92 je napisao/la:@Alem ako si kao roditelj spreman se svom sinu/kcerki posrati u cejf i ne dozvoliti da udje u brak s nekim ko je druge vjere a sasvim je normalna osoba u mojim ocima si zatucan

znaci bitnija ti je vjera od srece svog djeteta
Ma kako to bolan. Mi smo progresivni.
Ev recimo ja sam najveći vjernik poslije reisa cerića i selima bešlagića, a ne smeta mi da žena bude druge vjere, naprotiv!
Čak bi bilo poželjno.
Već imam jednu muslimanku, pa je red da druga bude hrvatica, treća srpkinja a četvrta može i iz eu.
Dakle, idemo ispred našeg vremena i običaja :cool:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3099
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Slatinash_7 » 16 jan 2019, 08:41

sekerbay je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:@Alem ako si kao roditelj spreman se svom sinu/kcerki posrati u cejf i ne dozvoliti da udje u brak s nekim ko je druge vjere a sasvim je normalna osoba u mojim ocima si zatucan

znaci bitnija ti je vjera od srece svog djeteta
Ma kako to bolan. Mi smo progresivni.
Ev recimo ja sam najveći vjernik poslije reisa cerića i selima bešlagića, a ne smeta mi da žena bude druge vjere, naprotiv!
Čak bi bilo poželjno.
Već imam jednu muslimanku, pa je red da druga bude hrvatica, treća srpkinja a četvrta može i iz eu.
Dakle, idemo ispred našeg vremena i običaja :cool:
Kakve veze ima bold1 sa bold2 progresivac?
Ja kad sam bio u vezi curi nisam branio nista, niti je ona meni,pet godina tako izdrzali,danas u top odnosima,nikad se poslje toga ni pokusali poljubiti nismo,jer jbg takav mentalni sklop kod oboje.Sta ja njoj imam braniti izlaz nekakav,kad hocu i ja da izadjem,nismo vezani pupcanom vrpcom brate mili.
Ovo vjera nacija,totalno nebitno,druze ti kad se zaljubis i kad nekog volis,da je ne znam ti kakve vjere i nacije,ti si ta osoba i to je to.
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Osim13 » 16 jan 2019, 10:34

Sa Hercegovkom možeš na sampu kliknut c4, težih i nafuranijuh žena na dunjaluku nema
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

bavarian_bk
Postovi: 4861
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la bavarian_bk » 16 jan 2019, 10:36

@alemsa

Bracika, u nekim stvarima se bas slazem sa tobom, dok u nekim stvarima smo bas kontra.

Po tvojoj prici treba imati i naci zenu koja je bila samo u kuci i koja nije ni vidjela drugog momka i sta sve ne, ali koliko je to realno i moguce traziti.

Kako sad komentarisati slucaj koji poznajem, momak i cura bili u vezi godinama, zarucili se, on joj bio prvi momak, planirali brak... Hop, nesreca momak pogine!
Sad da li nju posmatrati kao nemoralnu i "nevaljalu" jer je vec imala momka i vjerovatno spavala s njim i nocivala kod njega, on kod nje, ali nesretnim okolnostima nije zavrsila s njim u braku. I takva sad tebi naidje, sve se poklapa, odgovara ti,lijepa ali ima tu proslost iza sebe.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la ASD » 16 jan 2019, 10:44

Kod mene komsija ozenio curicu prije jedno 5-10 godina direktno iz osnovne skole. On bio tek zavrsio skolu.
Ona nikad momka nije imala.
Zivjeli zajedno godinu dvije, izganjali papire za Njemacku i ni krivog ni duznog ga prijavi za zlostavljanje.
Nije ni mjesec bio tamo deportovali ga, ona sad godinama tamo. :urnebes:

bavarian_bk
Postovi: 4861
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la bavarian_bk » 16 jan 2019, 10:59

ASD je napisao/la:Kod mene komsija ozenio curicu prije jedno 5-10 godina direktno iz osnovne skole. On bio tek zavrsio skolu.
Ona nikad momka nije imala.
Zivjeli zajedno godinu dvije, izganjali papire za Njemacku i ni krivog ni duznog ga prijavi za zlostavljanje.
Nije ni mjesec bio tamo deportovali ga, ona sad godinama tamo. :urnebes:
A iz fine famElija bila sigurno :lol:

To je ono, ne mozes ti generalizovati takve stvari. Svaka osoba je jedinka za sebe. Ko ti garantuje da neces ozeniti zavijenu, a da ce nju za par godina spucati nesto pa ti zagorcati zivot da se ubijes. A znam puno cura koje su pod maramom samo zbog familije i babe.
A ko ti garantuje da neces ozeniti neku koja je nesto protiv tvojih zahtjeva a da ti zivot s njom bude odlican.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: donDondon i 34 gosta.