Problemi sa podjelom nekretnine

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la alan_kardec » 02 jun 2023, 19:01

nebeskasila je napisao/la:
31 maj 2023, 17:59
Pa dobro poklonile su dio zemlje njemu, ali da li i dalje moj otac na toj njihovoj parceli ima 1/5 ili ne
Tvoj otac nikakvo zakonsko pravo nema na preostale 4 parcele od tetki i stričeva.
Kao što ni tetke i stričevi nemaju nikakvo zakonsko pravo na parceli tvog oca.
Ta jedna parcela je od tvog oca 100% i niko drugi nema pravo da raspolaže sa njom na bilo koji način. Bez dozvole i potpisa tvog oca, naravno.
E sad, što je jedan od tvojih stričeva dobar komad budale, a rekao bih i dobro bezobrazan, to je druga stvar. Lik razmišlja u fazonu što je moje, moje je, a što je tvoje to je i moje :mrgreen: Nije njega niko nikad kvalitetno iznapušavao, pa se osilio izgleda.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

nebeskasila
Postovi: 2419
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la nebeskasila » 04 jun 2023, 23:09

alan_kardec je napisao/la:
02 jun 2023, 19:01
nebeskasila je napisao/la:
31 maj 2023, 17:59
Pa dobro poklonile su dio zemlje njemu, ali da li i dalje moj otac na toj njihovoj parceli ima 1/5 ili ne
Tvoj otac nikakvo zakonsko pravo nema na preostale 4 parcele od tetki i stričeva.
Kao što ni tetke i stričevi nemaju nikakvo zakonsko pravo na parceli tvog oca.
Ta jedna parcela je od tvog oca 100% i niko drugi nema pravo da raspolaže sa njom na bilo koji način. Bez dozvole i potpisa tvog oca, naravno.
E sad, što je jedan od tvojih stričeva dobar komad budale, a rekao bih i dobro bezobrazan, to je druga stvar. Lik razmišlja u fazonu što je moje, moje je, a što je tvoje to je i moje :mrgreen: Nije njega niko nikad kvalitetno iznapušavao, pa se osilio izgleda.
Bio sam kod advokata pa rijesio se ovih problema.
Zakonski se ima pravo jer nisu rijesene parcele 1 kroz 1, ali u ovom mom slucaju, u mojoj kuci nemaju pravo jer 10 godina i vise zive samo moji roditelji tu, nije zivio ni stric ni niko drugi, tako da advokat je rekao da garantuje da ce rijesiti kucu i papire te, a da je stricevic pobudalio pa puca na te stvari, i da ce tek imati on probleme u vezi kuce jer ni jedan sud ne gleda dobro na osobe koje bi drugima otele kucu
Pa vidjecemo sta ce biti, ugl lakse mi je puno, a i hvala svima sto su dali svoje misljenje

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la AshburtonG » 04 jun 2023, 23:28

Joj cirkusa :rol:

Samo gledaj da se ne upustas u te sudske procese previse, jer ce te na kraju oderat advokat, cak i ako si u pravu. Kod mene se tetka i tetak razveli, pa imali neku kucu, koju su zajedno napravili. Ljudi su platili advokatima skoro pola vrijednosti same kuce, jer se nisu znali dogovorit.
Kao sto neko gore napisa, mislim da ti se vise isplati dat nekome 100e da ti strica dobro izdegeneci. Batina je iz raja izasla u takvim situacijama.

Sto se tice rusenja kuce, po ovome sto si napisao je to nemoguc scenarij. Nemas tu nikakve brige, samo sto ti valja trpit ludog strica do kraja zivota.

nebeskasila
Postovi: 2419
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la nebeskasila » 04 jun 2023, 23:47

AshburtonG je napisao/la:
04 jun 2023, 23:28
Joj cirkusa :rol:

Samo gledaj da se ne upustas u te sudske procese previse, jer ce te na kraju oderat advokat, cak i ako si u pravu. Kod mene se tetka i tetak razveli, pa imali neku kucu, koju su zajedno napravili. Ljudi su platili advokatima skoro pola vrijednosti same kuce, jer se nisu znali dogovorit.
Kao sto neko gore napisa, mislim da ti se vise isplati dat nekome 100e da ti strica dobro izdegeneci. Batina je iz raja izasla u takvim situacijama.

Sto se tice rusenja kuce, po ovome sto si napisao je to nemoguc scenarij. Nemas tu nikakve brige, samo sto ti valja trpit ludog strica do kraja zivota.
Nemoguce je kako se ljudi umisle da su neko i nesto lad zaradi 1000 maraka a zavrsio 3 razreda skole, ali takvi su najgori
Advokat mi je odmah rekao da ce to kostati, a vjeruj 10000 bi dao samo da se rijesi kako treba jer se sa majmunom ne mogu dogovoriti kad hoce da mi uzme pola kuce, a advokat mi kaze kad bi se odrekli on kod mene ja kod njega sve bi rijesili za mjesec dana i bili rahat dok smo zivi

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa, Amazon [Bot], Judd, kraljttbvb, lol89, Muumii, samocelik, Sheyi, Surreal i 61 gost.