Problemi sa podjelom nekretnine

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7396
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la kraljttbvb » 30 maj 2023, 00:18

nebeskasila je napisao/la:
30 maj 2023, 00:15
ljevak je napisao/la:
30 maj 2023, 00:12
Jel vi sad imate 1 parcelu na kojoj su tri kuce sa tim omjerima? Tvoja prva do puta legalna pa iza dvije nelegalne?
1 parcela koja je podijeljena na 5 dijelova, prva je moja druga je od strica, i onda 3 od tog majmuna, 2 je dobio od 2 tetke, isto smuljao na neke nacine, nebitno sad to.
Zbog toga on ima 3/5
Moja prva koja je legalna zbog stare kuce, iza 2 nemaju nista, tek sad je pokrenuo za legalizaciju
Pa ti si jedini legalan.

Meni se cini da on tebe može samo za chunu povući, ako sudija bude normalan...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

nebeskasila
Postovi: 2411
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la nebeskasila » 30 maj 2023, 00:20

StevieG8 je napisao/la:
30 maj 2023, 00:17
I sta on je odlucio da sad kao legalizuje svoju nelegalnu kucu da bi mogao srusiti tudju nelegalnu kucu a pri tome ni zemlja nije 1/1 na njemu :urnebes: pa to ne bi proslo ni u filmu.
Upravo to, za nepovjerovati, zavrsio skolu za konobara a radi u kantonalnoj bolnici, sta dalje da kazem

Avatar
StevieG8
Postovi: 13366
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la StevieG8 » 30 maj 2023, 00:22

Ma ne sekiraj se ti za tu zemlju i kucu nego ti pripazi na svoju sigurnost s takvim budalama se nikad ne zna pogotovo kad su te imovinske zajebancije u pitanju.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

nebeskasila
Postovi: 2411
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la nebeskasila » 30 maj 2023, 00:23

kraljttbvb je napisao/la:
30 maj 2023, 00:18
nebeskasila je napisao/la:
30 maj 2023, 00:15
ljevak je napisao/la:
30 maj 2023, 00:12
Jel vi sad imate 1 parcelu na kojoj su tri kuce sa tim omjerima? Tvoja prva do puta legalna pa iza dvije nelegalne?
1 parcela koja je podijeljena na 5 dijelova, prva je moja druga je od strica, i onda 3 od tog majmuna, 2 je dobio od 2 tetke, isto smuljao na neke nacine, nebitno sad to.
Zbog toga on ima 3/5
Moja prva koja je legalna zbog stare kuce, iza 2 nemaju nista, tek sad je pokrenuo za legalizaciju
Pa ti si jedini legalan.

Meni se cini da on tebe može samo za chunu povući, ako sudija bude normalan...
Nadam se da ce me na kraju povuci, nikad pomislio nisam da bi njegovo nit me kad zanimalo, ali eto nejga je neko dobro nasavjetovao jer je odjednom poceo to sve raditi

Ovo je njegova poruka danas sto mi je napjsao

Zvao da te obavjestim da sam pokrenuo legalizaciju kuce i da cu raditi diobu preko advokata,posto se ne mozemo dogovoriti oko puta,,neka oni nadju put i odcjepit ce te 3/5 sudski i u putu i u zemlji i svemu gdje sljeduje,ja svakako moram naci i za mene pogodno rjesenje

ljevak
Postovi: 636
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la ljevak » 30 maj 2023, 00:27

nebeskasila je napisao/la:
30 maj 2023, 00:15
ljevak je napisao/la:
30 maj 2023, 00:12
Jel vi sad imate 1 parcelu na kojoj su tri kuce sa tim omjerima? Tvoja prva do puta legalna pa iza dvije nelegalne?
1 parcela koja je podijeljena na 5 dijelova, prva je moja druga je od strica, i onda 3 od tog majmuna, 2 je dobio od 2 tetke, isto smuljao na neke nacine, nebitno sad to.
Zbog toga on ima 3/5
Moja prva koja je legalna zbog stare kuce, iza 2 nemaju nista, tek sad je pokrenuo za legalizaciju
Pa brate moj spavaj mirno. To je jedna parcela koja ima x suvlasnika bez tacne granice. Abd nekad kad se dogovorite bit ce tri parcele xxxx/1, xxxx/2 i xxxx/3. Posto se necete dogovoriti s takvim medjusobnim postupcima, ostat ce kako jeste.

On ce legalizovat kad rijesite odnose. A to ce biti kad se svi slozite. To za rusenje je smijesno. Nije Asim Sarajlic.

Al zato ni ti neces izvadit papire za to prosirenje na starim temeljima. Morat ces trazit dozvolu od njega posto je jedna parcela.

Nadam se da ce doci do dogovora a da su svi zadovoljni. **** je stvar oko tih podjela. Svasta se desava.

nebeskasila
Postovi: 2411
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la nebeskasila » 30 maj 2023, 00:43

StevieG8 je napisao/la:
30 maj 2023, 00:22
Ma ne sekiraj se ti za tu zemlju i kucu nego ti pripazi na svoju sigurnost s takvim budalama se nikad ne zna pogotovo kad su te imovinske zajebancije u pitanju.
Ne sikiram se brate zato sto sam ispravan milion posto u svemu tome, a on se boji jer mulja na sve strane, misli da je najpametniji, ima 40 godins on i zena, nemaju djece, i bori se za zemlju koliko god moze

nebeskasila
Postovi: 2411
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la nebeskasila » 30 maj 2023, 04:13

ljevak je napisao/la:
30 maj 2023, 00:27
Sve bi se mi mogli dogovoriti da taj ne puca na nase kuce, ali posto je on pohlepan ide na sud pa misli da ce dobiti sve, a da cemo mi rusiti kuce, vidjecemo sta ce biti tek, hvala tebi brate na odgovorima

Avatar
Sage
Postovi: 5330
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la Sage » 30 maj 2023, 06:50

Kad god se neko spomene zemlje, naumpadne mi izraz "Međa-total war", radi one strateške igre Rome-total war.
Nego zaje.bano je to, imam poznanika koji je na kraju morao prodat kuću i preselit se koliko je imao problema u vezi zemlje i podjele i na kraju sa komšijom radi međe i ograde, džaba geometar, jedan drugi treći, Sud, ma kakvi...dolazili mu kod nas u firmu da se žale na njega, dokle ide bezobrazluk.
@nebeskasila, moj ti je savjet, idi sve zakonski, taman da budeš i donji...
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

nebeskasila
Postovi: 2411
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la nebeskasila » 30 maj 2023, 12:27

Sage je napisao/la:
30 maj 2023, 06:50
Kad god se neko spomene zemlje, naumpadne mi izraz "Međa-total war", radi one strateške igre Rome-total war.
Nego zaje.bano je to, imam poznanika koji je na kraju morao prodat kuću i preselit se koliko je imao problema u vezi zemlje i podjele i na kraju sa komšijom radi međe i ograde, džaba geometar, jedan drugi treći, Sud, ma kakvi...dolazili mu kod nas u firmu da se žale na njega, dokle ide bezobrazluk.
@nebeskasila, moj ti je savjet, idi sve zakonski, taman da budeš i donji...
Zakonski brate pa sta god da bude, taj problsm ima 80% ljudi u druzavi jer svi imamo jednu budalu koja bi otrla tudje

Avatar
harden
Postovi: 23524
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la harden » 30 maj 2023, 12:56

On tebi moze lijevo mudo sisati, pa ako je vecinski vlasnik parcele ne daje mu za pravo da moze u ostatku koji nije njegov raditi sta hoce. Taj kabadahija ocigledno nije dobar ni sa sobom.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

nebeskasila
Postovi: 2411
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la nebeskasila » 30 maj 2023, 13:21

harden je napisao/la:
30 maj 2023, 12:56
On tebi moze lijevo mudo sisati, pa ako je vecinski vlasnik parcele ne daje mu za pravo da moze u ostatku koji nije njegov raditi sta hoce. Taj kabadahija ocigledno nije dobar ni sa sobom.
Pa i ja ga zovem kabadahija brate, nema veze, tek cu ja tuzbe da podnesem sto je radio sve do sad, pa za kupljene diplome, za jos par tih stvari pa cu biti i ja kabadahija, jer ne moze se na ovo sjediti i cekati

nebeskasila
Postovi: 2411
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la nebeskasila » 31 maj 2023, 15:47

Zanima me samo jos nesto, ako neko zna odgovor.

5 parcela ima na zemljistu, gdje moj otac ima 1/5 tj.jednu parcelu.
Ostale 4 su 2 strica i 2 tetke.
2 tetke su prepisale parcele na jednog strica tako da on ima 3/5, a tata i drugi stric 1/5

Zanima me kako su one mogle njemu prepisati parcele na kojoma udio ima i moj otac i drugi stric

Avatar
tabba77
Postovi: 2209
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la tabba77 » 31 maj 2023, 15:51

Pozdrav, ne znam je li za ovu temu, ali mi treba informacija ako neko zna.

Prodao sam stan, kupac diže kredit u Raiffeisen banci i čeka evo već 15 dana. Jutros mu je stiglo na risk i kažu da će biti brzo gotovo. Znate li koliko to može potrajati?
Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti
dole na terenu srce ostavi
a tvoje Horde će tebi pjevati
i na kraju svijeta tebe bodriti

Wanderson
Postovi: 2659
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la Wanderson » 31 maj 2023, 15:55

tabba77 je napisao/la:
31 maj 2023, 15:51
Pozdrav, ne znam je li za ovu temu, ali mi treba informacija ako neko zna.

Prodao sam stan, kupac diže kredit u Raiffeisen banci i čeka evo već 15 dana. Jutros mu je stiglo na risk i kažu da će biti brzo gotovo. Znate li koliko to može potrajati?
To ti ni kreditni sluzbenik taj sto mu je dao kredit ne moze reci.
Zavisi koliko je uredan, ako je veca cifra vise ce mu traziti, moze potrajati i do 2,3 mjeseca.

Avatar
tabba77
Postovi: 2209
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la tabba77 » 31 maj 2023, 15:58

Wanderson je napisao/la:
31 maj 2023, 15:55
tabba77 je napisao/la:
31 maj 2023, 15:51
Pozdrav, ne znam je li za ovu temu, ali mi treba informacija ako neko zna.

Prodao sam stan, kupac diže kredit u Raiffeisen banci i čeka evo već 15 dana. Jutros mu je stiglo na risk i kažu da će biti brzo gotovo. Znate li koliko to može potrajati?
To ti ni kreditni sluzbenik taj sto mu je dao kredit ne moze reci.
Zavisi koliko je uredan, ako je veca cifra vise ce mu traziti, moze potrajati i do 2,3 mjeseca.
Bolje da nisam ni pitao :rol: okahri me u sekundi.
Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti
dole na terenu srce ostavi
a tvoje Horde će tebi pjevati
i na kraju svijeta tebe bodriti

Wanderson
Postovi: 2659
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la Wanderson » 31 maj 2023, 16:01

tabba77 je napisao/la:
31 maj 2023, 15:58

Bolje da nisam ni pitao :rol: okahri me u sekundi.
Ma zavisi od njega znas li lika? Ako je
budzetlija zavrsit ce brzo, ako radi u jakoj firmi i ima dobra stalna primanja isto ce dobiti brzo.
Ako je srednji stalez trazit ce mu sigurno vise ziranata, koje ce dalje provjeravati.
Ako je hipotekarni kredit istrazit ce mu objekte koje daje u hipoteku.

Moj ti je savjet uzmi kaparu 2,3 hiljade KM sacekaj ga koliko trazi, sve to ovjeri ugovorom.

Avatar
tabba77
Postovi: 2209
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la tabba77 » 31 maj 2023, 16:06

Wanderson je napisao/la:
31 maj 2023, 16:01
tabba77 je napisao/la:
31 maj 2023, 15:58

Bolje da nisam ni pitao :rol: okahri me u sekundi.
Ma zavisi od njega znas li lika? Ako je
budzetlija zavrsit ce brzo, ako radi u jakoj firmi i ima dobra stalna primanja isto ce dobiti brzo.
Ako je srednji stalez trazit ce mu sigurno vise ziranata, koje ce dalje provjeravati.
Ako je hipotekarni kredit istrazit ce mu objekte koje daje u hipoteku.

Moj ti je savjet uzmi kaparu 2,3 hiljade KM sacekaj ga koliko trazi, sve to ovjeri ugovorom.
Znam, radi u jakoj IT kompaniji koja posluje u cijelom svijetu. Radili su i aplikaciju Raiffeisenu, zato je i otišao kod njih.
Dobra primanja ima, otprilike mu je rata 1/3 od plate a diže 200k.
Uzeo sam kaparu, predugovor smo napravili i ovjerili u opštini. Msm ne kažem da će me zayebat nego me samo zanimalo koliko se može čekati. Lik sam kaže da mu stan gori da što prije useli jer treba da se ženi kroz koju sedmicu.
Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti
dole na terenu srce ostavi
a tvoje Horde će tebi pjevati
i na kraju svijeta tebe bodriti

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7396
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la kraljttbvb » 31 maj 2023, 17:43

nebeskasila je napisao/la:
31 maj 2023, 15:47
Zanima me kako su one mogle njemu prepisati parcele na kojoma udio ima i moj otac i drugi stric
Poklonile svoj dio.

Isto kao što tvoj otac može tebi kod notara pokloniti svoj dio, pa ćeš ti biti 1/5 vlasnik te parcele, a ne on.
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

nebeskasila
Postovi: 2411
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la nebeskasila » 31 maj 2023, 17:59

kraljttbvb je napisao/la:
31 maj 2023, 17:43
nebeskasila je napisao/la:
31 maj 2023, 15:47
Zanima me kako su one mogle njemu prepisati parcele na kojoma udio ima i moj otac i drugi stric
Poklonile svoj dio.

Isto kao što tvoj otac može tebi kod notara pokloniti svoj dio, pa ćeš ti biti 1/5 vlasnik te parcele, a ne on.
Pa dobro poklonile su dio zemlje njemu, ali da li i dalje moj otac na toj njihovoj parceli ima 1/5 ili ne

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7396
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Problemi sa podjelom nekretnine

Post Postao/la kraljttbvb » 31 maj 2023, 23:34

nebeskasila je napisao/la:
31 maj 2023, 17:59
kraljttbvb je napisao/la:
31 maj 2023, 17:43
nebeskasila je napisao/la:
31 maj 2023, 15:47
Zanima me kako su one mogle njemu prepisati parcele na kojoma udio ima i moj otac i drugi stric
Poklonile svoj dio.

Isto kao što tvoj otac može tebi kod notara pokloniti svoj dio, pa ćeš ti biti 1/5 vlasnik te parcele, a ne on.
Pa dobro poklonile su dio zemlje njemu, ali da li i dalje moj otac na toj njihovoj parceli ima 1/5 ili ne
One poklonile svoje dijelove, pa rodjak sad ima 3/5, a ostala dvojica po 1/5...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Surreal i 18 gostiju.