Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Odgovori
Avatar
NKBRATSTVOGR
Postovi: 318
Pridružen/a: 28 maj 2023, 12:39
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la NKBRATSTVOGR » 03 jun 2023, 13:57

Pozdrav.
Kao što tema kaže u dilemi sam.
Imam solidan posao, žena također.
Para ima dovoljno, ali nikad dosta.

Znači pokušavam smisliti, online posao ili ovako da se zaradi koja stoja mjesečno.
Pišite prijedloge, iskustva, možete i u privatne poruke.
Možete i ponuditi posao mi 😁

Jako zanimljiva i opširna tema.
🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵
🌕🔵🌕🔵🌕NK BRATSTVO🔵🌕🔵🌕🔵🌕
🔵🌕🔵🌕🔵GRAČANICA🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵
🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la Sveti » 03 jun 2023, 13:59

Ovo je pitanje za finansijskog savjetnika
naprijed rejal

19vendetta87
Postovi: 4572
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la 19vendetta87 » 03 jun 2023, 14:20

NKBRATSTVOGR je napisao/la:
03 jun 2023, 13:57
Pozdrav.
Kao što tema kaže u dilemi sam.
Imam solidan posao, žena također.
Para ima dovoljno, ali nikad dosta.

Znači pokušavam smisliti, online posao ili ovako da se zaradi koja stoja mjesečno.
Pišite prijedloge, iskustva, možete i u privatne poruke.
Možete i ponuditi posao mi 😁

Jako zanimljiva i opširna tema.
U pogresnoj se crkvi molis brate moj :urnebes:
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Gunther
Postovi: 211
Pridružen/a: 30 apr 2023, 10:07
Kontakt:

Re: Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la Gunther » 03 jun 2023, 14:26

Radi dostavu hrane za Korpu ili Glovo

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la Ado1922 » 03 jun 2023, 14:59

Radi dropshipping preko olxa ili traži online poslove na feveru, upworku i sličnim stranicama
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Avatar
NKBRATSTVOGR
Postovi: 318
Pridružen/a: 28 maj 2023, 12:39
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la NKBRATSTVOGR » 03 jun 2023, 15:06

Sveti je napisao/la:
03 jun 2023, 13:59
Ovo je pitanje za finansijskog savjetnika
Ma drug onako sam mislio da podijelimo iskustva, sigurno ima ljudi koji osim posla u slobodno vrijeme radi nešto još pa možemo dijeliti iskustva.
Neko sije maline, neko elektro poslove radi, neko kreči, online poslovi, namještaj po mjeri itd.
🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵
🌕🔵🌕🔵🌕NK BRATSTVO🔵🌕🔵🌕🔵🌕
🔵🌕🔵🌕🔵GRAČANICA🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵
🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕

Avatar
NKBRATSTVOGR
Postovi: 318
Pridružen/a: 28 maj 2023, 12:39
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la NKBRATSTVOGR » 03 jun 2023, 15:19

Ado1922 je napisao/la:
03 jun 2023, 14:59
Radi dropshipping preko olxa ili traži online poslove na feveru, upworku i sličnim stranicama
Možeš ovdje pisati vodič za početnike za neke poslove.
🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵
🌕🔵🌕🔵🌕NK BRATSTVO🔵🌕🔵🌕🔵🌕
🔵🌕🔵🌕🔵GRAČANICA🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵
🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la Ado1922 » 03 jun 2023, 15:55

Imaš na internetu dosta dobrih vodiča


Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Avatar
donDondon
Postovi: 3479
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la donDondon » 03 jun 2023, 16:00

NKBRATSTVOGR je napisao/la:
03 jun 2023, 13:57
Pozdrav.
Kao što tema kaže u dilemi sam.
Imam solidan posao, žena također.
Para ima dovoljno, ali nikad dosta.

Znači pokušavam smisliti, online posao ili ovako da se zaradi koja stoja mjesečno.
Pišite prijedloge, iskustva, možete i u privatne poruke.
Možete i ponuditi posao mi 😁

Jako zanimljiva i opširna tema.
moleraj,keramika to je sad unosno ako znas raditi.Zavisi sve koliko ti se nudi slobodnog vremena sta inace radis.
ako nemas mnogo vremena onda preprodaja preko interneta
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la xaviesta » 03 jun 2023, 16:13

Nadogradnja noktiju.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
NKBRATSTVOGR
Postovi: 318
Pridružen/a: 28 maj 2023, 12:39
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la NKBRATSTVOGR » 03 jun 2023, 16:26

donDondon je napisao/la:
03 jun 2023, 16:00
NKBRATSTVOGR je napisao/la:
03 jun 2023, 13:57
Pozdrav.
Kao što tema kaže u dilemi sam.
Imam solidan posao, žena također.
Para ima dovoljno, ali nikad dosta.

Znači pokušavam smisliti, online posao ili ovako da se zaradi koja stoja mjesečno.
Pišite prijedloge, iskustva, možete i u privatne poruke.
Možete i ponuditi posao mi 😁

Jako zanimljiva i opširna tema.
moleraj,keramika to je sad unosno ako znas raditi.Zavisi sve koliko ti se nudi slobodnog vremena sta inace radis.
ako nemas mnogo vremena onda preprodaja preko interneta
Slobodno vrijeme.
Većinom naveče, ili poslijepodne.
Tako da bi mi online nešto najbolje leglo.
🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵
🌕🔵🌕🔵🌕NK BRATSTVO🔵🌕🔵🌕🔵🌕
🔵🌕🔵🌕🔵GRAČANICA🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵
🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕🔵🌕

Avatar
DamirT
Postovi: 13962
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la DamirT » 03 jun 2023, 16:48

Zavisi od toga sta ti znas i volis radit. Puno je opcija danas
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
bavariapivo
Postovi: 1537
Pridružen/a: 25 sep 2013, 16:26
Lokacija: Salzburg
Kontakt:

Re: Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la bavariapivo » 04 jun 2023, 00:16

Sudi utakmice, bice sigurno koja stoja vise u dzepu. :mrgreen:

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8058
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la baboedindzeko09 » 04 jun 2023, 02:26

Pošto vidim da pitaš prvenstveno za online, napisat ću neka svoja iskustva što znam i iskustva prijatelja/poznanika/kolega.

Jednostavno, ako želiš samo "novca sa strane" onda je za to jedina i najbolja solucija freelancing.

Ako znaš nešto raditi tj. imaš neki skill, možeš ga unovčiti isključivo uz dobar marketing i plasiranje svojih "usluga" potencijalnim klijentima. Sad, koji je to skill koji posjeduješ, da li pričaš tečno neki strani jezik pa možeš ponuditi usluge online časova, da li znaš matematiku, fiziku, hemiju pa možeš ponuditi osnovcima, srednjoškolcima časove, da li poznaješ rad u nekom programu kao Photoshop, AutoCad, Ilustrator, Premiere Pro, to je do tebe. Ukoliko ne znaš, onda je najbolje da počneš učiti nešto, možda neki programski jezik s obzirom da je to trenutno "hot" i imaš najviše mogućnosti, možda web dizajn, logo dizajn... vidi gdje je recimo konkurencija na upworku ili fiverru najmanja i tu plasiraj svoj proizvod ili uz dobar marketing (koji naravno košta, FB ads, IG ads).

Ne bih ti preporučio dropshipping za strano tržište nikako, jednostavno nemoguće je trenutno uspjeti u tome, vrijeme kad se uzimao novac na tome je davno prošao, a problem je svakako dodatan što mi iz BiH nemamo mogućnost integracije Shopify paymentsa ili Apple paya na svom webu. FB je postao lihvarska firma koja će te zaklati za samo jedan ad set, a treba ti nekoliko da bi uopšte dobio možda, i to možda, jedan sale. TikTok ads je bio hot jedno vrijeme, organic rast profila uz neke viralne hookove pa tako faktički nemaš ulaganja u reklame, međutim i to je postalo trenutno saturated. Da li se isplati dropshipping za naše tržište? Ne vjerujem, osim ako ne prodaješ neki baš dobar high-end proizvod i ako ti je profit 50% u odnosu na ono koliko ti plaćaš na AliExpressu ili Alibabi, a o s obzirom na užasno vrijeme čekanja dostave koja ide i do mjesec dana i jako skup shipping, skoro je pa nemoguće naći takvu marginu. Dakle, margine su premale i postoji milion problema s kojima se možeš susresti i tako faktički puno vremena, živaca a naročito novca baciti niz vodu.

Marketing i ostale zezancije (SMMA) su baš postale over-saturated trenutno, a i imaš 2-3 kompanije koje drže monopol na našem tržištu. Možeš li sa strancima raditi? Svakako, ali moraš imati vrhunsko znanje prilikom korištenja, postavljanja i razumijevanja facebook, google i tiktok oglašavanja, te vrhunski engleski jezik i content creation skills. Prije svega ovog, ono najbitnije, MORAŠ, ali moraš znati "prodavati". Moraš imati baš razvijenu kvalitetu da privučeš klijenta, prodaš svoju uslugu, a s obzirom na današnju konkurenciju i koliko pojedine agencije ulažu u svoj marketing + uz jak portfolio, jako je teško. Uvijek naravno možeš kupiti bulk e-mail leads listu sa fiverra ili Upworka, bazirati se na jednu "niche" (npr. kompanije/firme/biznisi koje se bave prodajom PVC i ALU stolarije) pa vlasnicima/odgovornima poslati na hiljade i hiljade mailova gdje im nudiš svoje usluge marketinga. Kakve su ti šanse da uspiješ? Male, jako male, pitanje je hoćeš li dobiti i povratni odgovor, a ako dobiješ, kako nagovoriti potencijalnog klijenta da si ti pravi izbor za njega i da treba da ti vjeruje te isplati jako finu sumu novca za tvoje usluge a da pritom prethonodno nemaš iskustva niti neki jak portfolio.

Crypto, day-trading i ostalo ni ne pomišljaj. Samo ćeš izgubiti puno novca, vremena, a ono najgore i dosta živaca. Treba godina i godina prije nego uopšte nađeš neku strategiju i plan koji radi, testirat ga milion puta da bi pronašao onu "pravu" formulu koja radi, tačnije koja će te u konačnosti držati u + kada gledamo procentualni rast.

Ne znam kakva je situacija sa Youtube automation trenutno, ali je baš hot-topic i možda bi se tu moglo šta odraditi s obzirom na pojavu AI platformi i programa (npr. Opus Clip) koji ti faktički omogućavaju da napraviš 10 shorts videa na osnovu jednog podcasta bez ikakvog znanja oko video editinga. Ako imaš živaca da se bakčeš time, onda možda, ali možda nije loš izbor. Izabereš neki niche (recimo, motivacijski kanal, kanal o hrani, kanal o kućnim ljubimcima, kanal o putovanjima, kanal o nekom podcastu, kanal o misterijama itd.), otvoriš youtube kanal i dereš 2 shortsa na dan. Možda možeš i video neki ako imaš vremena (ma da i ovo ne treba sad puno s obzirom na AI alate koji su se pojavili), bez da uopšte pokazuješ lice svoje ili da moraš govoriti u mikrofon možeš doći do 10k+ subs ako ti samo jedan video ode viralan. Ne moraš čak ni ideje za video smišljati, ni tekst kojim će ići video, bukvalno ništa, niti ti treba šta od opreme (kamera, mikrofon), imaš AI trenutno za sve to. Samo pazi, i tu je sada baš ogromna konkurencija u bukvalno svakoj niche.

Možda ovako na oko jedina i najbolja opcija koliko toliko je preprodavanje artikala na fb marketplaceu ili OLX-u. Ako možeš pronaći negdje proizvod da je jeftiniji nego što dosta prodavača nudi ili plasira na OLX-u, onda nije loša opcija ako imaš vremena.

To je ono što ja znam, u šta sam upućen koliko toliko i s čim sam se susretao što lično, što kod slučajeva kolega ili prijatelja. Sa srećom ako šta kreneš i da uspiješ :thumbup:
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2057
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la numanumaye22 » 06 jun 2023, 16:29

Prodaji slike stopala, znam ljude koji su digli kuce na tom.

Convicts
Postovi: 3225
Pridružen/a: 09 avg 2022, 18:49
Kontakt:

Re: Šta početi, šta pokrenuti. Koji posao?

Post Postao/la Convicts » 06 jun 2023, 16:38

Šta zna hrđa kako se kalio Čelik.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: bavariapivo, Hightower, MrPink i 17 gostiju.