Gdje otići, šta vidjeti? U Bih.

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

19vendetta87
Postovi: 4159
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Gdje otići, šta vidjeti? U Bih.

Post Postao/la 19vendetta87 » 06 jun 2023, 00:24

Ima li ista zanimljivo u Zenici vidjeti? Toliko puta sam gledao na TV i na internetu reklame za izlete u Bosni i nase ljepote drzave, ali nikad nisam vidio nijednu turisticku atrakciju u Zenici da se reklamira
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
numanumaye22
Postovi: 1799
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Gdje otići, šta vidjeti? U Bih.

Post Postao/la numanumaye22 » 06 jun 2023, 00:37

Pa Zenica ti je gora od Cernobila, normalno je da nema atrakcija tu, ako hoces da se tusis citavu godinu, e onda dodjes tu i udises ko covjek. Doduse Sarajevo ih polako stize u tom.

zaostrog
Postovi: 767
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Gdje otići, šta vidjeti? U Bih.

Post Postao/la zaostrog » 06 jun 2023, 01:28

Zenica nema ništa specifično, ali zapravo je vrlo uredan gradić u kojem vrijedi popiti kahvu, pa pričati šta je i kako je. I u Zenici se recimo na vrlo maloj udaljenosti mogu naći džamija, jedna i druga crkva, te sinagoga. Meni je zapravo tamo fascinantno kako ni od čega (jer grad nema potencijal kao neki drugi gradovi) prave nešto, u smislu urednosti, dosta lijepih ulica, saobraćaja. Može se i lijepo pojesti u Zenici, prošetati čaršijom, skroz ok :D Oko Zenice se može skoknuti na Smetove, Tvrtkovac za malo planinske šetnje, uvezati sa Vrandukom ili Bistričakom i nije loše. :)

Hercegovina i Krajina su bez sumnje predjeli gdje se najviše može uživati. Gotovo da nema mjesta i predjela koji ne nosi nešto lijepo ovdje. Evo ja ću ukratko o Hercegovini (neka mjesta bolje, neka lošije):
Konjic - čaršija sama po sebi, obići Titov bunker, iskusiti nekad rafting svakako, a i bez toga otići na Boračko jezero, do Glavatičeva; naći vodopad Crni vir u Džajićima; čak je i selo Lukomir u općini Konjic, dimenzija više; ko hoće dodatno, može otići i u etno selo Raj u raju, vidjeti neuspjelu branu na rijeci Idbar i sl.
Jablanica - jablaničko jezero prije svega, okupati se, provozati splavom; otići na janjetinu :D ; popeti se na Blidinje (nije komplet Jablanica, ali ok), ko voli planinarenje onda Čvrsnica, hajdučka vrata, a Boga mi i izvor mostarska Bijele (ni ovo možda nije Jablanica, ali ok); kanjon Neretve, Grabovica, Drežnica, okupati se na Drežanki.
Prozor-Rama - ramsko jezero koje baš vrijedi posjetiti, i biti kod samostana, a i popeti se na neki vidikovac.
Mostar - dosta toga poznatog, može i neki izlet na Rujište, obavezno sada Fortica, bunski kanali, vrelo Bune, Blagaj, vrelo Bunice, tvrđava Herceg Stjepana Kosače.
Čapljina - Počitelj, sam grad Čapljina, Mogorjelo, Hutovo blato, vožnja brodicom; kanu safari po Trebižatu.
Stolac - sam grad vrijedi posjetiti, Bregava, nekropola Radimlja, ilirski grad Daorson.
Ravno - pećina Vjetrenica.
Zapadna Hercegovina - vodopadi Kravice i Koćuša, tvrđava Herceg Stjepana Kosače iznad Ljubuškog, brdo ukazanja u Međugorju i ono etno selo, avanturistički park Peć Mlini, vodopad Žukovice kod Posušja, pa i Čabulja ko voli planinarenje.
Isstočna Hercegovina - Trebinje vrijedi posjetiti fakat, Morine između Nevesinja i Kalinovika su fantastične, planina Zelengora sa svojim jezerima još bolja, a ako se računa i to, onda svakako NP Sutjeska sa svim što nosi.

Helem, za one koji nisu vidjeli većinu ovoga, rekao bih da bi obavezna "literatura" za života trebali biti Ramsko jezero, Vjetrenica, Počitelj, Kravice i Koćuša, Hutovo blato, Stolac sa nekropolom Radimlja, Trebinje, Mostar (sa Forticom, Bunskim kanalima i Blagaj) i NP Sutjeska. Nakon ovog uživanje na vodi, bilo kroz rafting na Neretvi, kanu na Trebižatu, splav na Jablaničkom ili kupanje na Bregavi :D

Avatar
numanumaye22
Postovi: 1799
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Gdje otići, šta vidjeti? U Bih.

Post Postao/la numanumaye22 » 06 jun 2023, 16:23

Ma izgradila se ko Real Madrid.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Goalgetter, Jabroni i 16 gostiju.