Zdravlje

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la Evolution87 » 16 avg 2013, 14:36

evo sta ces koristiti ;)
slika
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la Puma » 17 avg 2013, 15:36

Da li mozda neko imao ili ima problema sa urtikarijom ili koprivnjacom ? Jutros se probudim, lice i gornji dio tijela u ospicama. Odem u ambulantu, kaze teta da imam alergijsku reakciju na neku hranu. Pa mi je preporucila da jedno 6-7 dana zivim na rizi i caju. :mrgreen:

E sad je meni misterija koja hrana mi izaziva to. Sumnjam ne neki mladi sir koji sam uzeo u prodavnici. :roll:
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
nime_tm87
Postovi: 5980
Pridružen/a: 23 jun 2009, 13:08
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la nime_tm87 » 17 avg 2013, 15:43

Odes na dermatologiju i dobijes one flastere koje zalijepis na tijelo negdje i nosis nekoliko dana, odneses im i oni ti kazu na sta si alergican. Ukratko odes gore i kazes hocu da radim alergo test.

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la Puma » 17 avg 2013, 20:43

Odlicno, to cu i uraditi, hvala ti. ;)
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la Neutral » 19 avg 2013, 01:49

High je napisao/la:Zasad dobro, samo da nema ove gluposti od gastroskopije. Život mi zagroča. Problem je kad nabasaš na ovaj problem, a nemaš ni trideset.
Strpiš se 30-45 sekundi pa saznaš šta sve imaš. Patio sam se godinu dana, ako ne i više dok nisam napokon saznao šta je sa mnom. Nije toliko gadno, samo imaš osjećaj da se gušiš i to je to. Bolje i gastroskopija nego kolposkopija. Nadam se da neće nikada biti potrebe za njom.

Avatar
nedim1993
Postovi: 6134
Pridružen/a: 23 okt 2011, 19:39
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la nedim1993 » 19 avg 2013, 19:55

danas me pčela ubola. kako grozno iskustvo. stvarno se nadam da niste alergični na ova **** mala leteća
Vođa zna.

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la Dex » 19 avg 2013, 19:59

nedim1993 je napisao/la:danas me pčela ubola. kako grozno iskustvo. stvarno se nadam da niste alergični na ova **** mala leteća
Bezze je to, mene je jednom za jezik, nisam vidio da je u soku bila, ništa mi nije bilo :D
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
nedim1993
Postovi: 6134
Pridružen/a: 23 okt 2011, 19:39
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la nedim1993 » 19 avg 2013, 20:00

Dex je napisao/la:
nedim1993 je napisao/la:danas me pčela ubola. kako grozno iskustvo. stvarno se nadam da niste alergični na ova **** mala leteća
Bezze je to, mene je jednom za jezik, nisam vidio da je u soku bila, ništa mi nije bilo :D
beze ko nije alergičan. za mene je to otrov isto ko kad nekog zmija ugrize :roll:
Vođa zna.

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la Cautinho » 19 avg 2013, 20:09

Mene je osa ubola milimetar ispod donje trepavice.
Kad je to oteklo,tjedan dana nisam vidio na lijevo oko i vecina me nije mogla prepoznati.
Druga osoba.
Keep walking.

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la hilmo » 19 avg 2013, 20:16

Neutral je napisao/la:
High je napisao/la:Zasad dobro, samo da nema ove gluposti od gastroskopije. Život mi zagroča. Problem je kad nabasaš na ovaj problem, a nemaš ni trideset.
Strpiš se 30-45 sekundi pa saznaš šta sve imaš. Patio sam se godinu dana, ako ne i više dok nisam napokon saznao šta je sa mnom. Nije toliko gadno, samo imaš osjećaj da se gušiš i to je to. Bolje i gastroskopija nego kolposkopija. Nadam se da neće nikada biti potrebe za njom.
A fakat nije toliko gadno koliko se raja boji, malo je nezgodno ali ne traje dugo.
Meni je bilo šega kad sam radio, žmurim ja od nekakvog silnog straha, kad se ona gospođa proderala "otvori oči!", ja otvorio a ona metar od mene izvlači onaj šlauf... :) :) :)

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la Cautinho » 20 avg 2013, 17:34

imam nekoliko sampona,puni,neotvoreni.
ali prosao im je rok.
koliko to moze biti opasno,i kakve su posljedice?
Keep walking.

Avatar
EvoMene
Postovi: 708
Pridružen/a: 09 jan 2013, 22:33
Lokacija: Šamac
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la EvoMene » 21 avg 2013, 00:06

Nadam se da će mi neko znati odgovoriti barem približno na ovo pitanje. Imao sam trening večeras (fudbal) i u jednom duelu mi je neko stao na nogu. Boljelo je malo, ali dešava se stalno tako nešto, pa sam nastavio s treningom i trčao tako joj 20-ak minuta, sve dok nisam osjetio da zbog bola ne mogu više. Kad sam skinuo kopačku vidio sam da je čarapa skroz crvena od krvi. Uglavnom, zeznuo sam nokat na palcu lijeve noge totalno. Odvojio se nokat od kože, ali nije otpao, nego se samo "zavratio". Ne znam kako da to drugačije opišem, nemam baš neki vokabular u ovim sitacijama. : :mrgreen: Stradalo mi je otprilike pola nokta, ne cijeli. Uglavnom, otišao sam u najbližu hitnu, osjekli su mi taj dio nokta koji se odvojio, poprskali jodom i zavili. Moje pitanje je koliko bih sad trebao pauzirati, dakle koliko dugo ne smijem igrati fudbal. Da li je opasno da odigram utakmicu za vikend? Bojim se malo da se ne pogorša stanje ako mi neko opet stane na tu nogu. Nadam se da će se naći neko da mi pomogne s ovom nedoumicom.
Smoke Weed Everyday!

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la hilmo » 21 avg 2013, 00:13

Moj ti je savjet da ne igraš utakmicu za vikend, pauziraj dok bar bol ne prođe (kolika da je ona sigurno postoji) možeš napraviti goru stvar ako ti još jednom neko stane na nogu, a to je u fudbalu neizbježno.

Avatar
uschtipak
Postovi: 4767
Pridružen/a: 09 maj 2012, 22:05
Lokacija: Made in PRC
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la uschtipak » 21 avg 2013, 00:18

Ne razumijem po kojoj logici bi mogao uopce obuti patike i napucavati loptu, sve i da ti niko ne stane na nogu, a da te prst ne krene boljet'. Ostaces bez nokta dibidus. :D
LANET OLSUN!

Ja volim, volim, volim samo tebe, i samo tebi, tebi dajem sve, sa Istoka ces cuti nasu pjesmu, Sarajevo volim te!

Avatar
EvoMene
Postovi: 708
Pridružen/a: 09 jan 2013, 22:33
Lokacija: Šamac
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la EvoMene » 21 avg 2013, 00:20

Želja za igrom prevelika pa zato. :mrgreen:

Šta ja znam, ima 5 dana dotad, kontam da bi već mogao tjerati "bubamaru". :) Ali vidjeću kako ću se osjećati, mada je vjerovatno bolje da ne igram.
Smoke Weed Everyday!

Avatar
uschtipak
Postovi: 4767
Pridružen/a: 09 maj 2012, 22:05
Lokacija: Made in PRC
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la uschtipak » 22 avg 2013, 00:35

Je l' jos neko od vas provjerava ljude koji spavaju da li disu il' sam samo ja pOkla? :roll:
LANET OLSUN!

Ja volim, volim, volim samo tebe, i samo tebi, tebi dajem sve, sa Istoka ces cuti nasu pjesmu, Sarajevo volim te!

Avatar
AgresivnoDjubre
Postovi: 4243
Pridružen/a: 08 dec 2012, 15:31
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la AgresivnoDjubre » 22 avg 2013, 01:00

uschtipak je napisao/la:Je l' jos neko od vas provjerava ljude koji spavaju da li disu il' sam samo ja pOkla? :roll:
Pokusavas iskoristiti priliku pa dati usta na usta,al haman svi disu.
Cudno je kako je malo potrebno da budemo sretni, a jos cudnije kako nam cesto bas to malo nedostaje.

Avatar
uschtipak
Postovi: 4767
Pridružen/a: 09 maj 2012, 22:05
Lokacija: Made in PRC
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la uschtipak » 22 avg 2013, 01:07

:lol: :lol: :lol:

Ti si vise pOk'o od mene :!: :D
LANET OLSUN!

Ja volim, volim, volim samo tebe, i samo tebi, tebi dajem sve, sa Istoka ces cuti nasu pjesmu, Sarajevo volim te!

Avatar
BadrHari
Postovi: 3730
Pridružen/a: 22 maj 2013, 23:54
Lokacija: Bilino Polje
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la BadrHari » 22 avg 2013, 01:17

Ja sam imao 9 godina i prvi put na moru mi se pojavile bijele fleke, kao krugovi oko benova na ledjima.
Mislim imaju samo tri bena, ali ispocetka bile manje bijele fleke, pa se malo povecale a ben nestao u potpunosti.

Cudno mi sad skroz.. Na kozi imaju ti bijeli krugovi velicine kovanice od 10 feninga.

Kad sam na suncu one postanu roze.
Ne znam od cega mi je to, ali sam vidio cesto kod raje na bazenu isto, zna li iko sta je to :?:
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

bavarian_bk
Postovi: 4858
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post Postao/la bavarian_bk » 22 avg 2013, 02:18

uschtipak je napisao/la:Je l' jos neko od vas provjerava ljude koji spavaju da li disu il' sam samo ja pOkla? :roll:
+1 :roll:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.