odjeca, patike etc etc

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la Puma » 12 maj 2021, 15:43

rio_Ferdy88 je napisao/la:
12 maj 2021, 03:46
Noviji batchevi Creeda jesu losiji performansama, zato su oni stariji, vintage Creed batchevi puno skuplji od ovih novih.

Meni su svakako GIT i Virgin Island Water pa i Millesime Imperiale zanimljiviji od Aventusa, samo sto vecina ljudi poistovjecuje Creed kucu sa njim, a za ove nisu ni culi.

Armaf je dobar klon, vecina tih klonova ima to otvaranje sa ananasom, al je meni kod Aventusa najbolji onaj drydown i to je nesto gdje osjetis tu kompleksnost parfema.

Npr Nishane Hacivat je performansama sad vec prekucao Aventus, i ako vec neko ima pare onda preporucujem da proba njega jer nece ostati razocaran barem zbog toga jer ce on trajati haman citav dan, za razliku od novih batcheva Aventusa. Ako se vec ganja Aventus onda stariji neki, prije 2015.
Na koji nacin se narucuje preko onog pesoto-a, znam da si postavljao jednom.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la AshburtonG » 12 maj 2021, 22:35

rio_Ferdy88 je napisao/la:
12 maj 2021, 03:46
Noviji batchevi Creeda jesu losiji performansama, zato su oni stariji, vintage Creed batchevi puno skuplji od ovih novih.

Meni su svakako GIT i Virgin Island Water pa i Millesime Imperiale zanimljiviji od Aventusa, samo sto vecina ljudi poistovjecuje Creed kucu sa njim, a za ove nisu ni culi.

Armaf je dobar klon, vecina tih klonova ima to otvaranje sa ananasom, al je meni kod Aventusa najbolji onaj drydown i to je nesto gdje osjetis tu kompleksnost parfema.

Npr Nishane Hacivat je performansama sad vec prekucao Aventus, i ako vec neko ima pare onda preporucujem da proba njega jer nece ostati razocaran barem zbog toga jer ce on trajati haman citav dan, za razliku od novih batcheva Aventusa. Ako se vec ganja Aventus onda stariji neki, prije 2015.
Armaf i jeste bio poznat zbog skoro jednakog drydowna, tj mirisa kad se parfem razvije. Normalno da Armaf nikad nece dobiti taj krug najskupljih sastojaka poput Aventusa, ali to niko i ne ocekuje za 50e. Jos nisam upoznao osobu kojoj je signature scent Aventus, a da ne koristi alternativu, a Aventus eto samo pri posebnim prilikama, dok sve vise i vise ljudi trazi novi parfem, jer ovo sto Creed izbacuje u zadnje vrijeme je smece i bezobrazluk. Sad su popravili sa EDP i Limited Edition EDP to grubo otvaranje, koje je bilo odbojno vecini.

Stariji Aventus je nemoguce dobiti za realan novac, jer svakako ne vrijedi ni tih 250+ modernih.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41154
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 12 maj 2021, 23:46

Puma je napisao/la:
12 maj 2021, 15:43


Na koji nacin se narucuje preko onog pesoto-a, znam da si postavljao jednom.
Naručiš sa amazona ili drugih američkih stranica na njihovu adresu u Americi, u Delawareu, imaju skladište tamo i ljude koji rade i prepakuju i ubacuju u avion za BiH, sad avion ide svako dvije ili tri sedmice, dok ga ne napune, dolazi u Sa, imaju na Skenderiji ofis, gdje možeš podići ili da ti poštom dođe na adresu, tako što oni ovdje odma šalju na poštu.

Plaća se po težini paketa, al imaš opciju da ti oni prepakuju taj originalni paket i ubace u manji, ili kesu neku tako da ti smanje težinu. Samo paziš opet da ne prelazi onih 3 stoje zbog carine i tu ti uračunavaju i njihove usluge, tako da sveukupno ne bude preko 300.

I pazi da ne naručuješ više istih artikala, jer znaju zezati na carini, i tražiti da ti ocarine to kao da ćeš za preprodaju jer su radili ljudi tako i onda im postali sumnjivi. :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41154
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 12 maj 2021, 23:52

AshburtonG je napisao/la:
12 maj 2021, 22:35
rio_Ferdy88 je napisao/la:
12 maj 2021, 03:46
Noviji batchevi Creeda jesu losiji performansama, zato su oni stariji, vintage Creed batchevi puno skuplji od ovih novih.

Meni su svakako GIT i Virgin Island Water pa i Millesime Imperiale zanimljiviji od Aventusa, samo sto vecina ljudi poistovjecuje Creed kucu sa njim, a za ove nisu ni culi.

Armaf je dobar klon, vecina tih klonova ima to otvaranje sa ananasom, al je meni kod Aventusa najbolji onaj drydown i to je nesto gdje osjetis tu kompleksnost parfema.

Npr Nishane Hacivat je performansama sad vec prekucao Aventus, i ako vec neko ima pare onda preporucujem da proba njega jer nece ostati razocaran barem zbog toga jer ce on trajati haman citav dan, za razliku od novih batcheva Aventusa. Ako se vec ganja Aventus onda stariji neki, prije 2015.
Armaf i jeste bio poznat zbog skoro jednakog drydowna, tj mirisa kad se parfem razvije. Normalno da Armaf nikad nece dobiti taj krug najskupljih sastojaka poput Aventusa, ali to niko i ne ocekuje za 50e. Jos nisam upoznao osobu kojoj je signature scent Aventus, a da ne koristi alternativu, a Aventus eto samo pri posebnim prilikama, dok sve vise i vise ljudi trazi novi parfem, jer ovo sto Creed izbacuje u zadnje vrijeme je smece i bezobrazluk. Sad su popravili sa EDP i Limited Edition EDP to grubo otvaranje, koje je bilo odbojno vecini.

Stariji Aventus je nemoguce dobiti za realan novac, jer svakako ne vrijedi ni tih 250+ modernih.
Aventus ne vrijedi tih para, ovi novi batchevi, imao sam jedan takav i super je miris, al performanse su baš sramota za tu cijenu, doduše onaj manji, jedino se isplati uzeti onu veliku bocu od pola litra i to na više dijelova pa podijeliti, tako da ispadne jeftinije.

Ili Hacivat, jer on im sastojke jednako kvalitetne a performanse daleko bolje.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
wolfie
Postovi: 3240
Pridružen/a: 21 feb 2020, 14:20
Lokacija: Baza!
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la wolfie » 18 maj 2021, 22:53

Koliko je pouzdan ovaj Drago iz BL? Vidim Orhideja 135KM...
Život je pun uspona i Padova je grad u Italiji.

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2556
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la StrikeWarzone » 19 maj 2021, 01:21

wolfie je napisao/la:
18 maj 2021, 22:53
Koliko je pouzdan ovaj Drago iz BL? Vidim Orhideja 135KM...
Pouzdan koliko je i Sanja 3km udaljena od tebe... :rol:
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la AshburtonG » 19 maj 2021, 20:56

wolfie je napisao/la:
18 maj 2021, 22:53
Koliko je pouzdan ovaj Drago iz BL? Vidim Orhideja 135KM...
Koja kolicina?

Najmanjoj i jest cijena oko 50e.

Evo vidio sam, da je rijec o 50ml. Online kod provjerenih shopova je cijena izmedju 65e i 75e. Tako da je to otprilike regularna cijena. Oduzmes bilo kakav porez, jer ih vjerovatno kupuje preko sive zone i svercuje u BiH, te onda dobijes neku cijenu od 100-110KM, a ostatak je njegovo. Mislim da je legit.

EDIT:

Nosio sam ga ja par puta, imao malu bocicu tj. minijaturu od 5ml cini mi se. Odlican je, pogotovo ako volis jake i slatkaste note u parfemima. Parfem zapravo vise naginje zenskom, iako je unisex, ali je ekstremno likeable na muskarcima, iako je bas odlicne projekcije i jacine. Na odjeci ce ti trajat sedam dana. :mrgreen:
Za zimu i taj hladniji prijelazni period je dusu dao.
Zadnja izmjena: AshburtonG, dana/u 19 maj 2021, 21:07, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
wolfie
Postovi: 3240
Pridružen/a: 21 feb 2020, 14:20
Lokacija: Baza!
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la wolfie » 19 maj 2021, 21:01

AshburtonG je napisao/la:
19 maj 2021, 20:56
wolfie je napisao/la:
18 maj 2021, 22:53
Koliko je pouzdan ovaj Drago iz BL? Vidim Orhideja 135KM...
Koja kolicina?

Najmanjoj i jest cijena oko 50e.
Nisam ni vidio da je 50ml u pitanju. :rol:

Ima li iko da je probao Black Orchid Parfum?

EDIT:
@Ash Vidim stranci ga mnogo više cijene nego stari BO, zapravo, stari BO im je bio fail, samo eto što na našem području vlada unazad godinama. Imaju li se gdje uzeti ti dekanti?
Život je pun uspona i Padova je grad u Italiji.

Avatar
JHam
Postovi: 9030
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la JHam » 19 maj 2021, 22:34

Ima li ko preporuciti kakve naocale dobre a da nosu preskupe, do nekih 150 max 200 km

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la AshburtonG » 20 maj 2021, 08:40

wolfie je napisao/la:
19 maj 2021, 21:01
AshburtonG je napisao/la:
19 maj 2021, 20:56
wolfie je napisao/la:
18 maj 2021, 22:53
Koliko je pouzdan ovaj Drago iz BL? Vidim Orhideja 135KM...
Koja kolicina?

Najmanjoj i jest cijena oko 50e.
Nisam ni vidio da je 50ml u pitanju. :rol:

Ima li iko da je probao Black Orchid Parfum?

EDIT:
@Ash Vidim stranci ga mnogo više cijene nego stari BO, zapravo, stari BO im je bio fail, samo eto što na našem području vlada unazad godinama. Imaju li se gdje uzeti ti dekanti?
Nisam ni procitao da pitas za Parfum. Njega jos nisam probao. Ja ti probam tih vecinu parfema, jer radim u firmi, koja ima i svoju parfimeriju, pa se posluzim probama i testerima, kad mi se nesto svidi. :)

@JHam
Zavisi kakav ti je oblik glave. Imas milion RB modela u toj cijeni.

Avatar
wolfie
Postovi: 3240
Pridružen/a: 21 feb 2020, 14:20
Lokacija: Baza!
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la wolfie » 20 maj 2021, 08:45

Ma nosio sam ja dugo Orhideju, samo prije nego sto sam je prestao koristiti izgubila mi je taj cokoladni smek i pocela mi projektovati cvijece neko, a slozit cemo se da to uz muskarca ne ide. :rol:

Nadam se da cu pronaci negdje BOP, vidim da su recenzije odlicne.
Život je pun uspona i Padova je grad u Italiji.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la AshburtonG » 20 maj 2021, 08:56

Ma reformulisali je jbg. Svaki bolji parfem promijene, kako bi povecali dobit. Sad nisam kao ti nosio nikad duze vrijeme Orhideju, da mogu dati neki objektivan sud, ali i meni se cinilo zadnji put da je bio sladji i blazi nego prije par godina. Mada, i dalje je bio odlican, ako cu da budem iskren. Zavisi dosta i od koze. Parfemi isto projektuju i mirisu samo na odjeci, dok je na kozi druga stvar.

Npr. kod mene npr ADG Profumo, Armaf i Prada L´Homme ostanu cijeli dan i to sa pofinom projekcijom, dok npr Sauvage ili Fahrenheit nestanu za manje od 4-5h, a oni kod 90% ljudi traju najduze od dizajnera.

Avatar
wolfie
Postovi: 3240
Pridružen/a: 21 feb 2020, 14:20
Lokacija: Baza!
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la wolfie » 20 maj 2021, 09:25

Ja sam od ovih jacih, takoreci zimskih parfema najvise komplimenata i najbolju projekciju dobijao sa Tobacco Vanille, zaista parfem je perfektan ali posto sam se napaceno "kupao" sa njim, isfurao mi je. Sad sam promjenio i radno mjesto, u uredu sam, pa nije bas pozeljno da nosim izrazito jake parfeme, te cu sad na ljeto ici vjerovatno sa Mandarino Di Amalfi, Neroli Portofino ili se vratiti na klasik Dylan Blue.
Život je pun uspona i Padova je grad u Italiji.

Avatar
Pogba
Postovi: 19681
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la Pogba » 20 maj 2021, 09:29

Za one kojima su komplimenti zena primarni cilj (a to je vecina), Dior Sauvage EDT je vise nego dovoljan. :mrgreen:
Neki dan u jednom trznom centru mi zena baca komplimente, osjetila kroz masku i pleksiglas ispred nje. :lol:
A pri tome ne nanosim isti kao neizivljen.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la AshburtonG » 20 maj 2021, 09:57

wolfie je napisao/la:
20 maj 2021, 09:25
Ja sam od ovih jacih, takoreci zimskih parfema najvise komplimenata i najbolju projekciju dobijao sa Tobacco Vanille, zaista parfem je perfektan ali posto sam se napaceno "kupao" sa njim, isfurao mi je. Sad sam promjenio i radno mjesto, u uredu sam, pa nije bas pozeljno da nosim izrazito jake parfeme, te cu sad na ljeto ici vjerovatno sa Mandarino Di Amalfi, Neroli Portofino ili se vratiti na klasik Dylan Blue.
Probaj zimi Amber Oud Tobacco Edition. Jako slican TV, ali parfem je nekako dublji i slozeniji od TV, koliko god to cudno zvuci, jer nema tu izrazenu vanilu, nego neki cudan miks duhana, cimeta, djumbira i tragova vanile. Jako dominantan parfem. Gdje god dodjes bit ces primijecen, ali ga ne bih nosio u office ili na nekim susretima u zatvorenom prostoru, jer je bas duga i jaka projekcija.
Nakon bombasticnog otvaranja, sljedecih 10h mirise bukvalno isto i skoro istom jacinom. :tokralju:

Za office ti je Prada safe bet vazda. Ne znaju proizvesti neugodan parfem, a sto se tice sapunastih parfema, tu ni Niche kuce ne mogu poljevat noge vodom Pradi.
Luna Rossa je jedan od mirnijih i ugodnijih parfema. :)

Imas i Versace Pour Homme, jer je DB malo prejak za office, barem na mojoj kozi(a volim se ponekad i oversprayat, priznajem :rol: ).


@Pogba

Sauvage EDT od 200ml za ispod 100e je odlicna investicija, a najvise za raju koja koristi samo jedan ili 2 parfema. I dalje mirise kao prvog dana, a odradjuje posao. :salut:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41154
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 20 maj 2021, 10:18

AshburtonG je napisao/la:
20 maj 2021, 09:57
wolfie je napisao/la:
20 maj 2021, 09:25
Ja sam od ovih jacih, takoreci zimskih parfema najvise komplimenata i najbolju projekciju dobijao sa Tobacco Vanille, zaista parfem je perfektan ali posto sam se napaceno "kupao" sa njim, isfurao mi je. Sad sam promjenio i radno mjesto, u uredu sam, pa nije bas pozeljno da nosim izrazito jake parfeme, te cu sad na ljeto ici vjerovatno sa Mandarino Di Amalfi, Neroli Portofino ili se vratiti na klasik Dylan Blue.
Probaj zimi Amber Oud Tobacco Edition. Jako slican TV, ali parfem je nekako dublji i slozeniji od TV, koliko god to cudno zvuci, jer nema tu izrazenu vanilu, nego neki cudan miks duhana, cimeta, djumbira i tragova vanile. Jako dominantan parfem. Gdje god dodjes bit ces primijecen, ali ga ne bih nosio u office ili na nekim susretima u zatvorenom prostoru, jer je bas duga i jaka projekcija.
Nakon bombasticnog otvaranja, sljedecih 10h mirise bukvalno isto i skoro istom jacinom. :tokralju:

Za office ti je Prada safe bet vazda. Ne znaju proizvesti neugodan parfem, a sto se tice sapunastih parfema, tu ni Niche kuce ne mogu poljevat noge vodom Pradi.
Luna Rossa je jedan od mirnijih i ugodnijih parfema. :)

Imas i Versace Pour Homme, jer je DB malo prejak za office, barem na mojoj kozi(a volim se ponekad i oversprayat, priznajem :rol: ).


@Pogba

Sauvage EDT od 200ml za ispod 100e je odlicna investicija, a najvise za raju koja koristi samo jedan ili 2 parfema. I dalje mirise kao prvog dana, a odradjuje posao. :salut:
Imaš i Herod od Parfum de Marly koji ima taj duhanski šmek, ako si u tom fazonu. Ili Serge Lutens Chergui, ili ako se možeš protegnuti do Naxxosa koji isto ima tog duhana u sebi, al ne toliko jako kao ovi drugi, ekstra za posla po meni :thumbup:

Od dizajnerskih od Muglera A Men pure Havane.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Fullspeed
Postovi: 66
Pridružen/a: 20 feb 2021, 15:12
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la Fullspeed » 21 maj 2021, 09:26

Je li neko koristio this is not a blue bottle od ovih parfemdzija?

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41154
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 21 maj 2021, 10:26

Fullspeed je napisao/la:
21 maj 2021, 09:26
Je li neko koristio this is not a blue bottle od ovih parfemdzija?
Od HdP

Pravi proljetni parfem, onako dnevna varijanta, ima te svježine i citrusa, al nije naporan, dobra trajnost.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41154
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 maj 2021, 13:26

JHam je napisao/la:
19 maj 2021, 22:34
Ima li ko preporuciti kakve naocale dobre a da nosu preskupe, do nekih 150 max 200 km
Ako ćeš kvalitet onda Maui Jim, od optike, kvaliteta izrade do dizajna, neprevaziđeni su, samo izabereš model koji tebi najviše paše, a možeš vala probrati jer imaju za sva lica.

Mislim da kod nas još nemaju, al nisam plaho zagledao po optikama, al imaju ti u Švabiji i vrijede svake marke :thumbup:

Ove dizajnerske izbjegavaj, jer su svi pod jednom kućom, tj Luxxotica je vlasnik i to je sve isto sranje, samo drugo ime. Ne vrijede ni blizu tih novaca koje traže, za razliku od Maui Jima :salut:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
JHam
Postovi: 9030
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la JHam » 22 maj 2021, 13:29

rio_Ferdy88 je napisao/la:
22 maj 2021, 13:26
JHam je napisao/la:
19 maj 2021, 22:34
Ima li ko preporuciti kakve naocale dobre a da nosu preskupe, do nekih 150 max 200 km
Ako ćeš kvalitet onda Maui Jim, od optike, kvaliteta izrade do dizajna, neprevaziđeni su, samo izabereš model koji tebi najviše paše, a možeš vala probrati jer imaju za sva lica.

Mislim da kod nas još nemaju, al nisam plaho zagledao po optikama, al imaju ti u Švabiji i vrijede svake marke :thumbup:

Ove dizajnerske izbjegavaj, jer su svi pod jednom kućom, tj Luxxotica je vlasnik i to je sve isto sranje, samo drugo ime. Ne vrijede ni blizu tih novaca koje traže, za razliku od Maui Jima :salut:
Ma ne mora biti nikakva specijalna marka, brend me ne zanima, samo da nije cista plastika ona sto na wishu mozes za 7km sa dostavom uzeti.. I da se ne istopi na +40 xD

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: rio_Ferdy88, TefalTava i 22 gosta.