"Pomoc u vezi PC-a"

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

Epidaurus
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Epidaurus » 20 dec 2016, 01:05

Ljudi jel ima slucajno neko da zna programirat u C ? Trebalo bi mi uradit barem djelomicno jedan program sutra do 2 popodne, prilicno je hitno haha :cry:
#MambaOut
#HalleLuka
#ShineonYoucrazyDiamond

disara
Kontakt:

PostPostao/la disara » 20 dec 2016, 07:08

Planirao sam uzeti neki eksterni hard disk da mogu malo rasteretiti laptop od slika, posto su mi skupi puno, planirao sam uzeti kuciste i hard disk posto me jeftinije izadje, sad koliko to funkcionise, sta mi se vise isplati?

BvB09
Kontakt:

PostPostao/la BvB09 » 20 dec 2016, 14:29

Federer17 WroteColonJaran mi se zalio kako mu mis (touchpad) cesto uspori (kao da ga nesto koci), a tastatura isto tako neka slova prilikom kucanja ne napise dok ne pricekas, ili se ponovo ne vratis do odredjenog slova... Ja mu govorio da provjeri sta mu najvise trosi ram, neke programe iskljucio da se ne pokrecu pri paljenju, skenirao full system sa avastom, sa onim 360 isto tako, uradio clean sa ccleanerom, jos nekih fazona pokusavao i dzaba. Uradim sad sistem (win 7), identican problem...

Zna li neko do cega moze biti i kako rijesiti? :D

Go to "Control Panel".

Click on "Printers and Other Hardware".

Click on "Keyboard".

Now, in the "Speed" tab, set everything to max.

Ili neka proba da drži "shift",nekih 8 sekundi.
Apsolutne sreće nema, ona je u traženju.
Meša Selimović.

reeds
Kontakt:

PostPostao/la reeds » 20 dec 2016, 16:19

ako moze neko da mi pojasni, do sada mi se ovo nikad nije desilo, pa me bas zanima u cemu je problem...

naime, racunar mi je do sada uvijek bio ukljucen u produzni kabal-vec nekoliko godina uvijek tako koristim, i danas dodjem kuci, upalim racunar i nakon par sekundi se ugasi sam od sebe. Prvo nisam znao sta se desava, pa sam zamjenio napojni kabal ali je bio isti problem, zatim sam promjenio drugi produzni kabal ali opet je bilo isto (oba produzna kabla rade na drugim uredjajima sasvim normalno).
Na kraju sam spojio racunar direkt u uticnicu i upalio je bez problema-bez gasenja. Cudno mi je sta je tu problem i zasto se to desava.

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 20 dec 2016, 16:29

Vjerovatno je napojna otišla na računaru, jest malo čudno što se uključio kad si u utičnicu direkt uštekao ali to može biti da je tek tad probilo.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

reeds
Kontakt:

PostPostao/la reeds » 20 dec 2016, 16:36

Unofficialpage WroteColonVjerovatno je napojna otišla na računaru, jest malo čudno što se uključio kad si u utičnicu direkt uštekao ali to može biti da je tek tad probilo.

kasnije sam ga ponovo ukljucio u produzni cisto da vidim da li ce ponovo, i opet je bilo isto, znaci radi samo kada je upaljen direkt u uticnicu, tacnije radi vec nekih 2 sata od kada sam dosao kuci, zanima me cisto da li je to bio taj trenutni problem ili je nesto vece da rjesavam prije nego sto smi sve nestne iz racunara.

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 20 dec 2016, 16:40

BvB09 WroteColon
Go to "Control Panel".

Click on "Printers and Other Hardware".

Click on "Keyboard".

Now, in the "Speed" tab, set everything to max.

Ili neka proba da drži "shift",nekih 8 sekundi.

Sve je vec bilo tako podeseno, sumnjam da ima veze s tim. Koristio sam ja laptop, mozda 1 h koristenja je bilo sve sasvim normalno (i mis i tastatura), a onda ti ponovo treba minut da dodjes kursorom misa s jednog kraja monitora na drugi, a prilikom kucanja na tastaturi se mora cekati po 2 sekunde nakon svakog slova koje tipkas (kako bi se napisalo slovo)... :mrgreen: Pokusao sam milion nekakvih fazona i nista nije uspjelo. Kaze da mu se to otprilike pocelo desavati otkako je baterija skroz otisla, a inace je laptop star max 2 godine. ASUS je u pitanju.

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 20 dec 2016, 16:43

reeds WroteColon
Unofficialpage WroteColonVjerovatno je napojna otišla na računaru, jest malo čudno što se uključio kad si u utičnicu direkt uštekao ali to može biti da je tek tad probilo.

kasnije sam ga ponovo ukljucio u produzni cisto da vidim da li ce ponovo, i opet je bilo isto, znaci radi samo kada je upaljen direkt u uticnicu, tacnije radi vec nekih 2 sata od kada sam dosao kuci, zanima me cisto da li je to bio taj trenutni problem ili je nesto vece da rjesavam prije nego sto smi sve nestne iz racunara.

Hmmm pa ne znam sad, vuče mi da je napojna, moguće da produni uzme nešto struje i računar ne dobije dovoljnu količinu. Nisam neki stručnjak elektro struke. :D Probaj ga očistiti, možda ima prašire i to mu smeta.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

BvB09
Kontakt:

PostPostao/la BvB09 » 20 dec 2016, 16:43

Federer17 WroteColonSve je vec bilo tako podeseno, sumnjam da ima veze s tim. Koristio sam ja laptop, mozda 1 h koristenja je bilo sve sasvim normalno (i mis i tastatura), a onda ti ponovo treba minut da dodjes kursorom misa s jednog kraja monitora na drugi, a prilikom kucanja na tastaturi se mora cekati po 2 sekunde nakon svakog slova koje tipkas (kako bi se napisalo slovo)... Pokusao sam milion nekakvih fazona i nista nije uspjelo. Kaze da mu se to otprilike pocelo desavati otkako je baterija skroz otisla, a inace je laptop star max 2 godine. ASUS je u pitanju.

Provjeri temperature ili tastatura ima memory lapse uzročnik je naravno baterija zbog toga se nemoj dalje mučit.
Meša Selimović.

BvB09
Kontakt:

PostPostao/la BvB09 » 20 dec 2016, 16:54

reeds WroteColonako moze neko da mi pojasni, do sada mi se ovo nikad nije desilo, pa me bas zanima u cemu je problem...

naime, racunar mi je do sada uvijek bio ukljucen u produzni kabal-vec nekoliko godina uvijek tako koristim, i danas dodjem kuci, upalim racunar i nakon par sekundi se ugasi sam od sebe. Prvo nisam znao sta se desava, pa sam zamjenio napojni kabal ali je bio isti problem, zatim sam promjenio drugi produzni kabal ali opet je bilo isto (oba produzna kabla rade na drugim uredjajima sasvim normalno).
Na kraju sam spojio racunar direkt u uticnicu i upalio je bez problema-bez gasenja. Cudno mi je sta je tu problem i zasto se to desava.

Nikad ne drži računar na produžnom možeš "monitor", ali napojnu jedinicu nikad jer su ti produžni kablovi jako loše kvalitete.
Meša Selimović.

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 20 dec 2016, 16:57

BvB09 WroteColonProvjeri temperature ili tastatura ima memory lapse uzročnik je naravno baterija zbog toga se nemoj dalje mučit.

Da mu kazem da izvadi bateriju skroz?

BvB09
Kontakt:

PostPostao/la BvB09 » 20 dec 2016, 17:01

Federer17 WroteColonDa mu kazem da izvadi bateriju skroz?

Da neka pokuša.
Meša Selimović.

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 20 dec 2016, 17:53

BvB09 WroteColonDa neka pokuša.

Evo sad ja isao, izvadio bateriju (jer se mora sve ono odvrtati) i radi sve (mis i tasta) bez ikakvih problema, a prije nego sto sam ga ugasio, haos kocilo. Vjeruj mi da sam ja isto mislio na tu mogucnost, ali mi bilo mrsko sve ono skidati da bih provjerio je li do nje, a nije mi se doduse nikada ovakvo nesto desavalo. Ako bude do toga, dzaba sinoc sate potrosih praveci ovu glupost (od sistema, pa nadalje). :lol:

Hvala ti drug, valjda se vise ne bude vracalo 'na staro'.

BvB09
Kontakt:

PostPostao/la BvB09 » 20 dec 2016, 18:01

Federer17 WroteColonHvala ti drug, valjda se vise ne bude vracalo 'na staro'.

Ma ništa druže :thumbup:
Meša Selimović.

Murga
Kontakt:

PostPostao/la Murga » 21 dec 2016, 02:39

disara WroteColonPlanirao sam uzeti neki eksterni hard disk da mogu malo rasteretiti laptop od slika, posto su mi skupi puno, planirao sam uzeti kuciste i hard disk posto me jeftinije izadje, sad koliko to funkcionise, sta mi se vise isplati?

Ovo je bolje neko da ti odgovori ko zivi tu I zna kako se cijene krecu, ali recimo kupiti interni pa kupiti kuciste itd. da napravis externi, to se ovde gdje ja zivim ne isplati vise. Kao sto rekih, kod nas ne znam situaciju. Sad kupis externi (1TB za $50, 5TB za $120), prikopcas ga preko USB I to je to. Sretno.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Quinlan

PostPostao/la Quinlan » 21 dec 2016, 07:45

Možeš naći ispod 100km 500gb hdd, možda čak polovan i od 1tb, ako baš nemaš para uzmeš za 40-50km od 250-320gb polovan pa izdržat će sigurno par godina ;)

Cautinho
Kontakt:

PostPostao/la Cautinho » 22 dec 2016, 01:42

Otelo WroteColon
Cautinho WroteColonPozdrav
Laptop HP Probook 450
Razmišljam se uzeti,u pitanju su potrebe kao npr. faks,prezentacije,filmovi,relativno brz rad na internetu,cijena je oko 300 €,malo je rabljen.
Vrijedi li uzeti?

Zavisi koji model.

g3
Keep walking.

koalem
Kontakt:

PostPostao/la koalem » 22 dec 2016, 02:30

Imaš oko 100 - 120 KM 1 TB hard disk. to ti je najisplativije. Eksterni hdd dođe oko 10% skuplji.
4.10.2009.

BvB09
Kontakt:

PostPostao/la BvB09 » 22 dec 2016, 11:44

Cautinho WroteColong3

Za tvoje potrebe dobar vidim da ima i5 6200U 2,3ghz skylake procesor.
Meša Selimović.

Serpicoo

PostPostao/la Serpicoo » 22 dec 2016, 17:39

Ljudi treba mi pomoc oko one gluposti "Windows not genuine".
Iskoristio sam onu foru slmgr -rearm vec 3 puta,pa ako neko zna nesta novo.
Takodjer sam probao deaktivirati slmgr rearm tj da ga ponovo imam,ali nakon sto resetujem racunar i dalje mi stoji u uglu windows not genuine....

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: jasmin10, Rauber33 i 5 gostiju.