Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 22 okt 2018, 16:15

Evo naletih na gaming racunar :problem: jeftino :hmmmmm:

https://www.olx.ba/artikal/19658272/gam ... -komjuter/
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ramiy » 22 okt 2018, 16:27

ne znam po meni ne treba uzimati vise graficke slabije od 4gb
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 22 okt 2018, 16:29

Ramiy je napisao/la:ne znam po meni ne treba uzimati vise graficke slabije od 4gb

jesi vidio monitor? :hmmmmm:

Sto se tice grafike ispod 6gb ne treba uzimati..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ramiy » 22 okt 2018, 16:30

Ponos Torina je napisao/la:
Ramiy je napisao/la:ne znam po meni ne treba uzimati vise graficke slabije od 4gb

jesi vidio monitor? :hmmmmm:

Sto se tice grafike ispod 6gb ne treba uzimati..
samo zbog ovog monitora niko ne treba uzeti :urnebes:
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
harden
Postovi: 23572
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la harden » 22 okt 2018, 16:36

Ta graficka je krc, jos je GDDR3 ako se dobro sjecam...

A monitor je masina.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la keno94 » 22 okt 2018, 23:47

Aerials je napisao/la:Haj' upomoć.
Rodici se upali računar i baci samo wallpaper na kojem nema nijedne ikone, i prikaže start traku dole, ali ne reaguje ni na šta, čak ne može ni start da otvori, samo joj se vrti onaj krug umjesto kursora. Pokušala sam sa "ubacivanjem" explorer.exe preko task managera ali ništa. Ima li neko neko rješenje?
Restartovan je par puta i ništa.
Neka proba napraviti novi account. Ako tastatura reaguje, probaj windows+i. To bi trebalo otvoriti Settings, dalje je jednostavna procedura. Users and accounts, add user... Ako novi user radi uredno, odlično, samo obrise stari account.

Može usput i probati Microsoftov troubleshooter. Negdje u Updates and security bi trebao biti, ako se dobro sjećam.

Treća opcija ti je da probaš sfc /scannow
Otvori task manager, file, drži ctrl i klik na New task. To bi trebalo otvoriti command prompt kao administrator. Tu upiši sfc /scannow
To je Microsoftov System File Checker koji skenira i popravlja oštećene fajlove. Moguće je da će ti trebati cd/usb sa windows instalacijom. Ako prođe, restartuj i trebalo bi raditi.

Ako i to zakaže, jbg. Ja više nemam ideja, vjerovatno nova instalacija sistema.
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Aerials » 23 okt 2018, 00:06

keno94 je napisao/la:
Aerials je napisao/la:Haj' upomoć.
Rodici se upali računar i baci samo wallpaper na kojem nema nijedne ikone, i prikaže start traku dole, ali ne reaguje ni na šta, čak ne može ni start da otvori, samo joj se vrti onaj krug umjesto kursora. Pokušala sam sa "ubacivanjem" explorer.exe preko task managera ali ništa. Ima li neko neko rješenje?
Restartovan je par puta i ništa.
Neka proba napraviti novi account. Ako tastatura reaguje, probaj windows+i. To bi trebalo otvoriti Settings, dalje je jednostavna procedura. Users and accounts, add user... Ako novi user radi uredno, odlično, samo obrise stari account.

Može usput i probati Microsoftov troubleshooter. Negdje u Updates and security bi trebao biti, ako se dobro sjećam.

Treća opcija ti je da probaš sfc /scannow
Otvori task manager, file, drži ctrl i klik na New task. To bi trebalo otvoriti command prompt kao administrator. Tu upiši sfc /scannow
To je Microsoftov System File Checker koji skenira i popravlja oštećene fajlove. Moguće je da će ti trebati cd/usb sa windows instalacijom. Ako prođe, restartuj i trebalo bi raditi.

Ako i to zakaže, jbg. Ja više nemam ideja, vjerovatno nova instalacija sistema.
Eh da si ranije napisao. :D Al' hvala svakako, možda se nekad ponovi s nečim drugim.
Već sam joj novi sistem instalirala, nije mi se dalo zezati se okolo i čačkati dalje.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la keno94 » 23 okt 2018, 00:14

Vjerovatno i najlakše rješenje. Ako ti nešto znači, Apple support je isto preporučio jednoj djevojci za problem s Macom.
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

filip13
Postovi: 38041
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la filip13 » 28 okt 2018, 23:33

imam problem sa bs playerom,naime,pokrenem film,seriju,pronadjem titlove,ucitam ih,ali se oni ne pojave?

p.s. rijesio

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Penaltiky » 29 okt 2018, 11:52

filip13 je napisao/la:imam problem sa bs playerom,naime,pokrenem film,seriju,pronadjem titlove,ucitam ih,ali se oni ne pojave?

p.s. rijesio
Fićo brate za tebe dežurni na temi treba :mrgreen:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

filip13
Postovi: 38041
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la filip13 » 29 okt 2018, 12:54

Penaltiky je napisao/la:
filip13 je napisao/la:imam problem sa bs playerom,naime,pokrenem film,seriju,pronadjem titlove,ucitam ih,ali se oni ne pojave?

p.s. rijesio
Fićo brate za tebe dežurni na temi treba :mrgreen:

a jbg,sta bi sad

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la MirsoNi » 31 okt 2018, 17:21

Zna li neko kako riješiti problem prilikom pokretanja laptopa, uvijek mi Disc na Task manageru bude 100%, a od aplikacija koje ga koriste, ne vidim ništa značajno, što može na to uticati. Laptop je nov, nemam ništa ni instalirano na njega.

Slika:
slika
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Penaltiky » 31 okt 2018, 18:29

Jel se dugo boota sistem?
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la MirsoNi » 31 okt 2018, 18:36

Penaltiky je napisao/la:Jel se dugo boota sistem?
Nemam SSD ali opet ne treba mu dugo za boot, jednostavno kad se tek uključi, disk je uvijek na 100%, a ne prikazuje nijednu ozbiljnu aplikaciju koja to narušava, već jednostavno kao na slici piše 100%, a ispod se na top listi smjenjuju te aplikacije od po 0,6 do 2,5 MB.. Ovaj je laptop u pitanju:

NB DELL Inspiron 15-3567, 15,6'' FHD(1920x1080) , i3-6006U(3M, 2.0 GHz), 4GB DDR4, 1T HDD, 2GB AMD R5 M430, 4-Cell Battery(40WHr)
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Penaltiky » 31 okt 2018, 18:39

MirsoNi je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:Jel se dugo boota sistem?
Nemam SSD ali opet ne treba mu dugo za boot, jednostavno kad se tek uključi, disk je uvijek na 100%, a ne prikazuje nijednu ozbiljnu aplikaciju koja to narušava, već jednostavno kao na slici piše 100%, a ispod se na top listi smjenjuju te aplikacije od po 0,6 do 2,5 MB.. Ovaj je laptop u pitanju:

NB DELL Inspiron 15-3567, 15,6'' FHD(1920x1080) , i3-6006U(3M, 2.0 GHz), 4GB DDR4, 1T HDD, 2GB AMD R5 M430, 4-Cell Battery(40WHr)
Mislim dugo za HDD, daj koji je disk tačno

Probaj ovaj proces ugasit
Task Manager> Services> Find DiagTrack
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 31 okt 2018, 18:47

MirsoNi je napisao/la:Zna li neko kako riješiti problem prilikom pokretanja laptopa, uvijek mi Disc na Task manageru bude 100%, a od aplikacija koje ga koriste, ne vidim ništa značajno, što može na to uticati. Laptop je nov, nemam ništa ni instalirano na njega.

Slika:
slika
Open up a run dialog by holding down the Windows Key and pressing R. In the "Open" field, enter "services.msc". Look for "Windows Search" and "Superfetch."

Go to each of these entries. Right click on one and select "Properties." In the dropdown box labeled "Startup type," choose Disabled. After leaving the properties window, press "Stop" in the upper left corner. Do this for both.
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la MirsoNi » 31 okt 2018, 18:56

Ponos Torina je napisao/la:
MirsoNi je napisao/la:
Zna li neko kako riješiti problem prilikom pokretanja laptopa, uvijek mi Disc na Task manageru bude 100%, a od aplikacija koje ga koriste, ne vidim ništa značajno, što može na to uticati. Laptop je nov, nemam ništa ni instalirano na njega.

Slika:
slika
Open up a run dialog by holding down the Windows Key and pressing R. In the "Open" field, enter "services.msc". Look for "Windows Search" and "Superfetch."

Go to each of these entries. Right click on one and select "Properties." In the dropdown box labeled "Startup type," choose Disabled. After leaving the properties window, press "Stop" in the upper left corner. Do this for both.
Ovo je riješilo problem odmah, ne prelazi 10% više, hvala puno obojici :salut: :salut:
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 31 okt 2018, 19:15

;)
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
AA23
Postovi: 16088
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la AA23 » 02 nov 2018, 00:49

Neko imao problema sa proxy virusom?

Tj svako malo na Chromeu ili na PCu nestane neta i pise da DNS server ne radi, ili proxy no internet connection i onda dodje za par sekundi?

Citao sam i izgleda da je u pitanju proxu virus, ovi u Telemahu nemaju pojma kazu da nije do njihovog interneta, a meni se ovo zadnjih mjesec dana pojavljuje nazalost

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la jopaa7 » 13 nov 2018, 08:23

Neki dan sam rusio windowse (desetka) i sad skinem Chrome kad ono nesto sporo otvara, ponekad nece uopce ni otvoriti odredene stranice. Skinem npr Operu ista stvar, dok ovaj Windows Edge sto je na njemu radi normalno. Dok nisam srusio windowse bilo je sve normalno radilo :problem:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAGarfia, samirr i 34 gosta.