Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Denchi » 18 dec 2018, 21:45

delko je napisao/la:

Ajde da zavrsimo raspravu, slicni su nam stavovi donekud :D Na Xbox S-u ne mozes igrati 4K igre ali mozes gledati Blu Ray 4K filmove zato sam ga i uzeo umjesto PS 4 Slim koji to ne moze, pa sam onda nabacio i par igara, takodje gold pretplata je cesto na snizenju tako da bude to sve bas jeftino :) Medjutim recimo Xbox X bi se svakako za 4K gaming isplatio vise nego PC ali nije mi sad to toliko bitno za igre, najbitnije je da je igra zanimljiva :) Uzmes za primjer Nintendo, igre na Switchu su zanimljivije od bilo kojih drugih a tamo se vrti jedva na 720p ili nesto malo vise xD

Ehm samo da kazem sto se tice PC-a, bgm ne moze sve na tabletu, mobilnom pa ja cak ni na laptopu(ali na laptopu jos i nekako), ako je nesto za fakultet, ako pises neke radove ili nesto, ja ga ebem ko na tabletu nesto zavrsi :urnebes: :urnebes:
e da zaboravio sam koji xbox ima 4K igre :D znači xbox x koji je sad 400 dolara sa igricom, a govoriš o grafici jbg, detalji slika ludilo :D a opet štimanja nula minuta :D da ne spominjemo da je sad svaka xbox/msoft igra i na PCju crossplay...switch je interesantan samo za putovanja meni, nema ništa bitno osim ZeldeBOTW, ostalo bootovi starijih igrica, dobro je da su je hakovali pa će sad to biti totalni no brainer :D

e jbg jel to nikad nisi vidio ovo?
slika
a uostalom brate upališ record na predavanju na mobilnom imaš snimak predavanja motaj kako hoš...21-vi je vijek majka mu stara
surface pro je isto tablet :D
možeš ko u teci bilješke pravit, touchscreen majka :D ili si previše vezan za miš :rol:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la delko » 18 dec 2018, 22:09

Ovaj ja imam, Acer Spin 5
Intel Core i7-7500U
39,6 cm (13.3") Full HD 16:9 Touch LED Display
8 GB RAM, 256 GB SSD

i stvarno sam zadovoljan sa njim i hajde de moze se ponesto uraditi ali nema meni nista dok ne sjednem za racunar, monitor fino tu, otvorim 5 tabova, u jednom cosku word i radim :D ovako na laptopu me sve nervira :D #kratak_fitilj :D

P.S. imao sam Surface na kratko, moram reci da je glupost zesca :) rezolucija ekrana je stogod - bolju nisam vidio..ali.. ALI :) ne mozes lezati sa njim i koristiti ga zbog ovog sto ga moras nageti na nesto, inace ekran stalno pada.... pa onda kad vec moram ustati draze mi je na racunaru :) strasno me razocarao :D ovaj Spin je nadomjestio sto je ovome falilo :)


slika
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Denchi » 19 dec 2018, 20:09

delko je napisao/la:
P.S. imao sam Surface na kratko, moram reci da je glupost zesca :) rezolucija ekrana je stogod - bolju nisam vidio..ali.. ALI :) ne mozes lezati sa njim i koristiti ga zbog ovog sto ga moras nageti na nesto, inace ekran stalno pada....
spajder mama :urnebes: :rol:
slika
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Puma
Moderator
Postovi: 14277
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Puma » 31 dec 2018, 15:57

Jel ima jos neko problem na youtube da u sred videa pocne neka random reklama ili pjesma a da se pritom ne moze ni skipati, tj.preskociti ?

Imam adblocker na chrome-u ali ne pomaze u ovom slucaju.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 01 jan 2019, 16:40

delko je napisao/la: P.S. imao sam Surface na kratko, moram reci da je glupost zesca :) rezolucija ekrana je stogod - bolju nisam vidio..ali.. ALI :) ne mozes lezati sa njim i koristiti ga zbog ovog sto ga moras nageti na nesto, inace ekran stalno pada.... pa onda kad vec moram ustati draze mi je na racunaru :) strasno me razocarao :D ovaj Spin je nadomjestio sto je ovome falilo :)


ima smisla, na kraju, windows nije zamisljen kao touch only sistem, nista bez misa i tastature.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la AshburtonG » 01 jan 2019, 16:55

Denchi je napisao/la:
delko je napisao/la: Onaj koji se muci sa postavkama zna zasto se muci :) Nikad igra nece dobro izgledati na konzolama kao sto izgleda na PC :) I onda dogodine kad spustis detalje onda izgleda kao ona verzija na konzolama :) Sve ima svoje prednosti i mane, npr. ja imam Xbox One S tako za fudbal i to, ali strategiju da igram na Xboxu......... prosto ne ide :) Cak su i pucacine prilicno zeznute :)
na kojem PC-u???
onom od milju ili onom 400-600???
:nene: životni vijek konzole i pc-a je neuporediv, a igre se optimiziraju prema konzolama...hiljadu pc-ja, hiljadu konfiguracija...
pucačine na konzolama su masovnije igrane nego na pc-u, lijepi aim assist :urnebes: samo to i igram :wave: igrati pucačinu sa mišom i tastaturom i pritiskati obarač na kontrolleru je neuporedivo ljepše i prirodnije...ne moram instalirati nikakve klijente, antiviruse, nema hakera u lobbyju, upalim i igram i ugasim...rahat ko lokum
Aim assist i ti nekog zajebavas sto nije full time gamer? :lol: :rol:

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la miki_92 » 01 jan 2019, 16:58

ovo je prvi put da cujem da je prirodnije igrati FPS na dzojstiku
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Denchi » 01 jan 2019, 17:16

miki_92 je napisao/la:ovo je prvi put da cujem da je prirodnije igrati FPS na dzojstiku
uzmi plastični pištolj(ili pravi) kad želiš opucati povlačiš okidač
na džojstiku postoji taj okidač (trigger) dugmić, na logičnom mjestu gdje ti liježe kažiprst
poslije toga klikni mišem

pa napiši šta je prirodnije/sličnije ovdje ;) :wave: :kafa:
AshburtonG je napisao/la: Aim assist i ti nekog zajebavas sto nije full time gamer? :lol: :rol:
drugi dio rečenice je neko tvoje tumačenje koje ne pratim iz čega si izvukao?
debata je išla od lagode korišćenja konzola naspram pc-a
taj strawman ti je skroz pogrešan, ima ljudi koji su fulltime gameri ali idalje nisu progameri ;)
čak i brdo love uzimaju kao streameri ali idalje nisu progameri :D i sa aim assistom :D
Zadnja izmjena: Denchi, dana/u 01 jan 2019, 17:24, ukupno mijenjano 1 put.
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la AshburtonG » 01 jan 2019, 17:19

Ma trolla. Nema drugog objasnjenja.

Izvukao sam iz gifa koji si postao decku nipodistavajuci njegovo misljenje, jer nije regular gamer. Community pc streamera i samih igraca FPS igara je mnogo veci, i sama ta cinjenica ti je dovoljna da shvatis sta je priorodnije. Ok, jasno mi je da je tebi licno lakse i bolje igrat, al ne mozes na osnovu toga stvarat fakte i argumente koji se kose svakoj logici i opceprihvacenom misljenju.
Kakve veze imaju programerski skillovi sa ovim?

Trollas ili te radi i dalje od sinoc brate haha

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Illmatic09 » 01 jan 2019, 22:34

Ma na džojstiku samo fudbal, košarka, mogu i auta neka, ostalo je patnja.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 02 jan 2019, 17:29

Denchi je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:ovo je prvi put da cujem da je prirodnije igrati FPS na dzojstiku
uzmi plastični pištolj(ili pravi) kad želiš opucati povlačiš okidač
na džojstiku postoji taj okidač (trigger) dugmić, na logičnom mjestu gdje ti liježe kažiprst
poslije toga klikni mišem

pa napiši šta je prirodnije/sličnije ovdje ;) :wave: :kafa:


dobar :lol:

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Denchi » 02 jan 2019, 21:41

AshburtonG je napisao/la:Ma trolla. Nema drugog objasnjenja.

Izvukao sam iz gifa koji si postao decku nipodistavajuci njegovo misljenje, jer nije regular gamer. Community pc streamera i samih igraca FPS igara je mnogo veci, i sama ta cinjenica ti je dovoljna da shvatis sta je priorodnije. Ok, jasno mi je da je tebi licno lakse i bolje igrat, al ne mozes na osnovu toga stvarat fakte i argumente koji se kose svakoj logici i opceprihvacenom misljenju.
Kakve veze imaju programerski skillovi sa ovim?

Trollas ili te radi i dalje od sinoc brate haha
Ne znas citati PRO-GAMER
Ne programer

Community? Konzole vs pc prodaje ce te iznenadit, uzmi samo nintendo konzole eto :rol:
Streameri su spomenuti u kontekstu da koriste aim assist jer vecina streamera nisu profesionalni gameri I oni idu na pc zbog kvaliteta streama...aplikacija koje mozes instalirati da ti pomazu na streamu, efekti itd.
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 02 jan 2019, 22:45

Denchi je napisao/la:
AshburtonG je napisao/la:Ma trolla. Nema drugog objasnjenja.

Izvukao sam iz gifa koji si postao decku nipodistavajuci njegovo misljenje, jer nije regular gamer. Community pc streamera i samih igraca FPS igara je mnogo veci, i sama ta cinjenica ti je dovoljna da shvatis sta je priorodnije. Ok, jasno mi je da je tebi licno lakse i bolje igrat, al ne mozes na osnovu toga stvarat fakte i argumente koji se kose svakoj logici i opceprihvacenom misljenju.
Kakve veze imaju programerski skillovi sa ovim?

Trollas ili te radi i dalje od sinoc brate haha
Ne znas citati PRO-GAMER
Ne programer

Community? Konzole vs pc prodaje ce te iznenadit, uzmi samo nintendo konzole eto :rol:
jel to poredis prodaju pc-a sa konzolom? jel ti trolas il si fakat ozbiljan?

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la AshburtonG » 03 jan 2019, 00:10

Decko je sa marsa ocito spao. :lol:

Mislim da si napisao prvo programeri, pa editovao. Ako ne, onda moja greska. Svakako ne mijenja cinjenicu da zivis u zabludi i iskrivljenoj slici realnog stanja. :wave:

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Denchi » 03 jan 2019, 07:24

AshburtonG je napisao/la:Decko je sa marsa ocito spao. :lol:

Mislim da si napisao prvo programeri, pa editovao. Ako ne, onda moja greska. Svakako ne mijenja cinjenicu da zivis u zabludi i iskrivljenoj slici realnog stanja. :wave:
nisam
i
nema podataka o tome čega se više proda, jer i npr. soliter i minesweeper se računa kao gaming tehnički...
što je apsurd
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 05 jan 2019, 19:46

Predložite mi neku konfiguraciju da mu igrati npr pubg na mediumu npr. Ne mora biti vrh konfiguracija
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la miki_92 » 05 jan 2019, 19:48

Bosniacum Lilium je napisao/la:Predložite mi neku konfiguraciju da mu igrati npr pubg na mediumu npr. Ne mora biti vrh konfiguracija
de ti nama reci budzet
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 05 jan 2019, 19:52

miki_92 je napisao/la:
Bosniacum Lilium je napisao/la:Predložite mi neku konfiguraciju da mu igrati npr pubg na mediumu npr. Ne mora biti vrh konfiguracija
de ti nama reci budzet
A yebo pare. Para ima, ali mi se sad ne baca previse. Recimo mogu uzeti drugu grafu ako tu pregazi vrijeme? Mislio sam uzeti u doper, imaju garanciju, sta ce mi nov. Mislim da mi je za takvu konfiguraciju potrebno oko 500 KM
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la AshburtonG » 06 jan 2019, 04:49

Bosniacum Lilium je napisao/la:Predložite mi neku konfiguraciju da mu igrati npr pubg na mediumu npr. Ne mora biti vrh konfiguracija
PUBG je jako slabo optimizovana igra, te je nju jako nezahvalno uzimat kao osnovu za prijedloge. Spomenuo si dole budzet od 500KM. Na mediumu za te pare, cak i polovan komp, tesko da ces imati vise od 30fpsa, i to uz najmanju rezoluciju.

Postavi par konfiguracija, koje se nude za te pare pa ti moze neko pomoc da odaberes najbolju.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 06 jan 2019, 14:33

Da me pitas koje motorno ulje uzeti i filtere, ja bih ti preporučio. Ovako ne znam ništa posebno.

8 gb rama
i5 ne znam ni ja koje generacije
1gb gforce quadro nesto

To za 300 KM.

To valjda ne moze za pubg...

Onda mi je bolje uzeti play station za igrice :think:

Najbolje bi bilo da mi neko objašnjava te konfiguracije u golfovima. Npr. Ova konfiguracija ti je golf 6 :lol:
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 38 gostiju.