Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
bihuzur
Postovi: 2609
Pridružen/a: 08 feb 2018, 05:14
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la bihuzur » 18 feb 2018, 01:36

SMR187 je napisao/la:Pozdrav raja. Jucer sam uzeo HP-ov monitor (polovan), trebao mi je hitno za posla.
ali milion problema s njim otkako sam ga spojio. Prvo slika je sve, samo nije HD. Laik sam sto se tice ovog hardvera, nisam pitao da li je HD, ali pretpostavljam da bi trebala makar bit ostra slika. Monitor ne djeluje kao krs. S vana izgleda poprilicno novo..
Kod mene se sve nekako razljeva, ima neke linije sto trepere u pozadini kao watermark. Ne znam kako da opisem, ne uspijevam ni telefonom da slikam. Ne primijeti se.
A ovo sto se "razljeva" moze se vidjeti na slici ispod u spoileru. Najbolje se vidi na logu od CSa, kako bjezi malo u stranu i logo i slova.
slika
I nije do kamere, vec fakat tako i na oko izgleda.
Druga stvar nikako ne mogu da namjestim rezoluciju za ovaj monitor. Monitor je 16:10 a maksimalna rezolucija koju ja mogu postavit je 1600x1200. I to kad postavim izbaci mi ovo:
slika
Pa mi je trenutno 1440x950, nekako ona kao najvise odgovara. Al opet ima po 1-1,5cm prazno sa obje strane. I to sam je rastegnuo horizontalno, pa kao da nije widescreen vec samo istegnuta slika..
Isao sam sve redom, nema ni jedna rezolucija da potpuno odgovara i popuni monitor. Osim ove 1600x1200 ali je i dalje losa kvaliteta slike i eto jbg ne da mi da je postavim vec trazi da postavim drugu. (Ovaj prozor na slici se ne moze skloniti dok se ne stavi druga rezolucija)

Jel u monitoru problem ili mozda u racunaru? Grafickoj? Driver neki mozda?
Ako treba model monitora onda HP LE2201w
gdje drzis monitor i kako ti je okrenut?

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la SMR187 » 18 feb 2018, 06:10

bihuzur je napisao/la:gdje drzis monitor i kako ti je okrenut?
Kako mislis? :D
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
bihuzur
Postovi: 2609
Pridružen/a: 08 feb 2018, 05:14
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la bihuzur » 18 feb 2018, 07:08

SMR187 je napisao/la:
bihuzur je napisao/la:gdje drzis monitor i kako ti je okrenut?
Kako mislis? :D
ako je npr u kuhinji nemoj ga drzati blizu sporeta, ili ako je u sobi pazi da nije okrenut prema prozoru ili prema suncu, jer boje ne podnose toplotu pa se cesto istope i onda ti sve izgleda malo cudno..najbolje ti je da ga preko zime drzis napolju na nekoj normalnoj temperaturi (do minus 3 celzijusa), a ljeti ili nabavi nesto bolje, ili nek ti je dragi bog na pomoci..nadam se da ce ti ovaj savjet pomoci, a ako slucajno ne pomogne javi se pa skontacemo nesto akobogda

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la SMR187 » 18 feb 2018, 07:33

bihuzur je napisao/la:
SMR187 je napisao/la:
bihuzur je napisao/la:gdje drzis monitor i kako ti je okrenut?
Kako mislis? :D
ako je npr u kuhinji nemoj ga drzati blizu sporeta, ili ako je u sobi pazi da nije okrenut prema prozoru ili prema suncu, jer boje ne podnose toplotu pa se cesto istope i onda ti sve izgleda malo cudno..najbolje ti je da ga preko zime drzis napolju na nekoj normalnoj temperaturi (do minus 3 celzijusa), a ljeti ili nabavi nesto bolje, ili nek ti je dragi bog na pomoci..nadam se da ce ti ovaj savjet pomoci, a ako slucajno ne pomogne javi se pa skontacemo nesto akobogda
U sobi je okrenut prozoru, ali je prozor pokriven klapnama i ne prolazi puno svjetlosti. Ali nije to fazon, monitor je kupljen prije 2 dana i od prvog paljenja je takav

Ako mogu slikovito objasnit: Slika izgleda bukvalno kao na CRT monitoru. Ni blizu kvaliteti koju bi trebao bacati jedan LCD monitor
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
bihuzur
Postovi: 2609
Pridružen/a: 08 feb 2018, 05:14
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la bihuzur » 18 feb 2018, 07:39

SMR187 je napisao/la: U sobi je okrenut prozoru, ali je prozor pokriven klapnama i ne prolazi puno svjetlosti. Ali nije to fazon, monitor je kupljen prije 2 dana i od prvog paljenja je takav
a jesi li se raspitao dje ga je drzao taj sto ti ga je prodao?
necu reci da sam 100% siguran, ali ako je tako kao sto kazes, vrlo je vjerovatno da ga je taj sto ti ga je prodao pregrijao, pa ga odlucio prodati..zajebo te frajer. zadnja solucija ti je da ga prilizis frizideru i drzi ga tako 3-4 dana, pa vidjecemo jbg.. ako taj lik nije pretjerao sa grijanjem mozda mu ima spasa..uglavnom, sretno druze

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la SMR187 » 18 feb 2018, 07:46

bihuzur je napisao/la:
SMR187 je napisao/la: U sobi je okrenut prozoru, ali je prozor pokriven klapnama i ne prolazi puno svjetlosti. Ali nije to fazon, monitor je kupljen prije 2 dana i od prvog paljenja je takav
a jesi li se raspitao dje ga je drzao taj sto ti ga je prodao?
necu reci da sam 100% siguran, ali ako je tako kao sto kazes, vrlo je vjerovatno da ga je taj sto ti ga je prodao pregrijao, pa ga odlucio prodati..zajebo te frajer. zadnja solucija ti je da ga prilizis frizideru i drzi ga tako 3-4 dana, pa vidjecemo jbg.. ako taj lik nije pretjerao sa grijanjem mozda mu ima spasa..uglavnom, sretno druze
Hvala u svakom slucaju
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
bihuzur
Postovi: 2609
Pridružen/a: 08 feb 2018, 05:14
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la bihuzur » 18 feb 2018, 08:07

SMR187 je napisao/la:
bihuzur je napisao/la:
SMR187 je napisao/la: U sobi je okrenut prozoru, ali je prozor pokriven klapnama i ne prolazi puno svjetlosti. Ali nije to fazon, monitor je kupljen prije 2 dana i od prvog paljenja je takav
a jesi li se raspitao dje ga je drzao taj sto ti ga je prodao?
necu reci da sam 100% siguran, ali ako je tako kao sto kazes, vrlo je vjerovatno da ga je taj sto ti ga je prodao pregrijao, pa ga odlucio prodati..zajebo te frajer. zadnja solucija ti je da ga prilizis frizideru i drzi ga tako 3-4 dana, pa vidjecemo jbg.. ako taj lik nije pretjerao sa grijanjem mozda mu ima spasa..uglavnom, sretno druze
Hvala u svakom slucaju
nema na cemu brate..tu smo da pomognemo jedni drugima i iskreno se nadam da ce ovi savjeti rijesiti tvoj problem..jedino jos sto mi je preostalo(ali to je bas zadnja opcija) je da ga operes ledenim cajem bez secera, ili se okreni vjeri..u vjeri je spas, jer samo dragi allah ti tu moze pomoci, ja kao strucnjak se osjecam pomalo bespomocno

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la DenchiNL » 18 feb 2018, 08:39

SMR187 je napisao/la:Pozdrav raja. Jucer sam uzeo HP-ov monitor (polovan), trebao mi je hitno za posla.
ali milion problema s njim otkako sam ga spojio. Prvo slika je sve, samo nije HD. Laik sam sto se tice ovog hardvera, nisam pitao da li je HD, ali pretpostavljam da bi trebala makar bit ostra slika. Monitor ne djeluje kao krs. S vana izgleda poprilicno novo..
Kod mene se sve nekako razljeva, ima neke linije sto trepere u pozadini kao watermark. Ne znam kako da opisem, ne uspijevam ni telefonom da slikam. Ne primijeti se.
A ovo sto se "razljeva" moze se vidjeti na slici ispod u spoileru. Najbolje se vidi na logu od CSa, kako bjezi malo u stranu i logo i slova.
slika
I nije do kamere, vec fakat tako i na oko izgleda.
Druga stvar nikako ne mogu da namjestim rezoluciju za ovaj monitor. Monitor je 16:10 a maksimalna rezolucija koju ja mogu postavit je 1600x1200. I to kad postavim izbaci mi ovo:
slika
Pa mi je trenutno 1440x950, nekako ona kao najvise odgovara. Al opet ima po 1-1,5cm prazno sa obje strane. I to sam je rastegnuo horizontalno, pa kao da nije widescreen vec samo istegnuta slika..
Isao sam sve redom, nema ni jedna rezolucija da potpuno odgovara i popuni monitor. Osim ove 1600x1200 ali je i dalje losa kvaliteta slike i eto jbg ne da mi da je postavim vec trazi da postavim drugu. (Ovaj prozor na slici se ne moze skloniti dok se ne stavi druga rezolucija)

Jel u monitoru problem ili mozda u racunaru? Grafickoj? Driver neki mozda?
Ako treba model monitora onda HP LE2201w
jesi probao priključit monitor negdje drugo? to prvo uradi raskopčaj i probaj kod nekog da vidiš u čemu je fol...
kad si kupovao je li bio ok? što se slike tiče? jer ti ovo vrlo lako može bit do grafičke...da nisu kompatibilni...probaj naći drivere za svoj komp/grafičku..možda im treba update, ili oficijelni software da aktiviraš neki HD mod rada/rezoluciju...obično ima skinut sa stranice proizvođača..
kaže ti komp da ga ne prepoznaje jer kaže "non-PnP" nije plug & play, dakle probaj naći i za monitor drivere, evo probaj ovo:
https://support.hp.com/us-en/product/hp ... 23/drivers
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la miki_92 » 18 feb 2018, 09:02

SMR187 je napisao/la:Pozdrav raja. Jucer sam uzeo HP-ov monitor (polovan), trebao mi je hitno za posla.
ali milion problema s njim otkako sam ga spojio. Prvo slika je sve, samo nije HD. Laik sam sto se tice ovog hardvera, nisam pitao da li je HD, ali pretpostavljam da bi trebala makar bit ostra slika. Monitor ne djeluje kao krs. S vana izgleda poprilicno novo..
Kod mene se sve nekako razljeva, ima neke linije sto trepere u pozadini kao watermark. Ne znam kako da opisem, ne uspijevam ni telefonom da slikam. Ne primijeti se.
A ovo sto se "razljeva" moze se vidjeti na slici ispod u spoileru. Najbolje se vidi na logu od CSa, kako bjezi malo u stranu i logo i slova.
slika
I nije do kamere, vec fakat tako i na oko izgleda.
Druga stvar nikako ne mogu da namjestim rezoluciju za ovaj monitor. Monitor je 16:10 a maksimalna rezolucija koju ja mogu postavit je 1600x1200. I to kad postavim izbaci mi ovo:
slika
Pa mi je trenutno 1440x950, nekako ona kao najvise odgovara. Al opet ima po 1-1,5cm prazno sa obje strane. I to sam je rastegnuo horizontalno, pa kao da nije widescreen vec samo istegnuta slika..
Isao sam sve redom, nema ni jedna rezolucija da potpuno odgovara i popuni monitor. Osim ove 1600x1200 ali je i dalje losa kvaliteta slike i eto jbg ne da mi da je postavim vec trazi da postavim drugu. (Ovaj prozor na slici se ne moze skloniti dok se ne stavi druga rezolucija)

Jel u monitoru problem ili mozda u racunaru? Grafickoj? Driver neki mozda?
Ako treba model monitora onda HP LE2201w
ako je skopcan na VGA, probaj s DVI
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la SMR187 » 18 feb 2018, 09:07

bihuzur je napisao/la: nema na cemu brate..tu smo da pomognemo jedni drugima i iskreno se nadam da ce ovi savjeti rijesiti tvoj problem..jedino jos sto mi je preostalo(ali to je bas zadnja opcija) je da ga operes ledenim cajem bez secera, ili se okreni vjeri..u vjeri je spas, jer samo dragi allah ti tu moze pomoci, ja kao strucnjak se osjecam pomalo bespomocno
Hvala ti na pomoci ali to sam prvo probao. Ali haj reko sta zna svevisnji u odnosu na vas velike forumske znalce. Morao sam probati

@Denchi Nisam ga ja kupovao sto je najveci problem. Stari ga uzeo i vjerovatno nije ni palio kod covjeka, samo kupio.
Drivere nisam probao traziti, pokusat cu. Hvala

@miki probacu i to cim zavrsim sa smjenom. Hvala
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Quinlan » 19 feb 2018, 16:16

Eh ovako treba mi neki program za editovanje video snimka, znaci da mogu neke dijelovi ko ubrzati ne znam 10x da brze idu, a na neke staviti pauzu par sek u tekst napisati?

Avatar
forgempp
Postovi: 6543
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la forgempp » 19 feb 2018, 22:50

Moze li mi neko pomoci sa sljedecom situacijom?
Zelim gledati film na TV, tacnije skinem ga na racunar, dodam titl, prebacim na usb i ubacim na TV i gledam. Znam za jedan nacin, pomocu programa MKV merge, ali su titlovi, odnosno prevod i njegova slova veoma mala, imam slab vid ma nmg da bas procitam.
Zanima me da li neko ima ideju sta da se radi, da se nalijepi titl na film i da mogu podesit velicinu fonta.
Hvala
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la miki_92 » 19 feb 2018, 23:46

forgempp je napisao/la:Moze li mi neko pomoci sa sljedecom situacijom?
Zelim gledati film na TV, tacnije skinem ga na racunar, dodam titl, prebacim na usb i ubacim na TV i gledam. Znam za jedan nacin, pomocu programa MKV merge, ali su titlovi, odnosno prevod i njegova slova veoma mala, imam slab vid ma nmg da bas procitam.
Zanima me da li neko ima ideju sta da se radi, da se nalijepi titl na film i da mogu podesit velicinu fonta.
Hvala
Wondershare Video Converter

slika

slika

i onda biraj velicinu, font...

kad zavrsis onda convert u format koji zelis
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
forgempp
Postovi: 6543
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la forgempp » 20 feb 2018, 00:18

Hocu sa piratebaya skinuti program?
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la miki_92 » 20 feb 2018, 00:20

ma imas free verziju skini s njihove stranice
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
forgempp
Postovi: 6543
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la forgempp » 20 feb 2018, 00:24

miki_92 je napisao/la:ma imas free verziju skini s njihove stranice
Ma skinuo sam brate nego samo 1/3 filma convertuje, nece jer nije kupljena...
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la arelinho » 22 feb 2018, 15:06

Gdje mi je najbolje da nabavim wi fi adapter s kojim bi mogao spojiti gamepad na pc?

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Quinlan » 22 feb 2018, 17:10

arelinho je napisao/la:Gdje mi je najbolje da nabavim wi fi adapter s kojim bi mogao spojiti gamepad na pc?
Ebay

Kupio ga ja ima eto mjesec, dosao mi posle sedmice sve ok za sada, par dolara

I nemoj fuliti nije WiFi nego bluetooth adapter tj. Dongle ti treba
Zadnja izmjena: Quinlan, dana/u 22 feb 2018, 17:53, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la arelinho » 22 feb 2018, 17:18

Quinlan je napisao/la:
arelinho je napisao/la:Gdje mi je najbolje da nabavim wi fi adapter s kojim bi mogao spojiti gamepad na pc?
Ebay

Kupio ga ja ima eto mjesec, dosao mi posle sedmice sve ok za sada, par dolara

I nemoj fuliti nije WiFi nego bluetooth adapter tj. Dogledno ti treba
pošalji na pp link tog adaptera :)

Avatar
Brokula
Postovi: 30535
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Brokula » 22 feb 2018, 17:33

forgempp je napisao/la:Hocu sa piratebaya skinuti program?
Zar ne možeš na TV povećat font jednostavno :hmmmmm:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brokula, Rosicky, StevieG8, tabba77 i 14 gostiju.