Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
harden
Postovi: 23564
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la harden » 22 sep 2019, 20:28

idma75 je napisao/la:Rebootao sam Windows 10 i sada nije aktiviran... kako da ga ponovo aktiviram??
tražio sam na yt i uradio sve, ali i dalje piše da treba aktivirati...
Skini KMSpico, pokreni i kad se aktivira izbrisi.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Beko
Postovi: 1872
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Beko » 23 sep 2019, 13:58

Azpi je napisao/la:Da ne listam a znam bila je prica, gdje je ono provjereno uzeti laptop? Je li winwin onaj srpski provjeren, a jeftin?
Ima li u Sarajevu kakvih radnji normalnih?

Koje ono marke valjaju/ne valjaju?
:mrgreen:

Ja furam ovaj HP EliteBook 850 G5.
Brz. Pouzdan. Baterija ide preko 6 sati. Idealan za rad u biroju a i homeoffice t.j. Starbucks. :D

Ova Elitebook serija od HP je jako dobra. Cak i refurbed ako se moze naci. Uzeo bi i Lenovo. I jos jedan brand koji je meni jako okay, inace no name PEAQ - imam ga za gajmerske zajebancije. Dobre konfiguracije za solidno nizke pare.

Avatar
anell
Postovi: 21082
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la anell » 23 sep 2019, 14:06

Kod nas je to preskupo.
Pld W D L
38 26 12 0

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Puma » 04 okt 2019, 22:33

Prijedlog nekog monitora do 300 KM ? Uslov je da ima HDMi utor.

Da li valja ovo cemu ?


https://imtec.ba/monitori/46497-philips ... &results=2

https://imtec.ba/monitori/43286-lg-24mk ... &results=1
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la SMR187 » 07 okt 2019, 13:48

zvuk na laptopu mi je pretih. Kad otvorim prozor jedva mogu film gledat, nista se ne razumije.
Ovo na slici je max pojacano i nigdje ne mogu naci neke dodatne opcije da se nesto pojaca
slika
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Illmatic09 » 07 okt 2019, 14:35

SMR187 je napisao/la:zvuk na laptopu mi je pretih. Kad otvorim prozor jedva mogu film gledat, nista se ne razumije.
Ovo na slici je max pojacano i nigdje ne mogu naci neke dodatne opcije da se nesto pojaca
slika
Slušalice ili zvučnici od laptopa?

Probaj kliknuti na ikonu zvuka dole u čošku, desni klik i odi na podešavanja, tamo imaš neki opcija za pojačavanja.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la SMR187 » 07 okt 2019, 14:40

Illmatic09 je napisao/la:
SMR187 je napisao/la:zvuk na laptopu mi je pretih. Kad otvorim prozor jedva mogu film gledat, nista se ne razumije.
Ovo na slici je max pojacano i nigdje ne mogu naci neke dodatne opcije da se nesto pojaca
slika
Slušalice ili zvučnici od laptopa?

Probaj kliknuti na ikonu zvuka dole u čošku, desni klik i odi na podešavanja, tamo imaš neki opcija za pojačavanja.
Gledao sam tu, sve pojacano. Ali sad gledam, kad pustim na WMP neku pjesmu onda je normalna jacina. Ali youtube ili bilo sta na chromu kad se pojaca do kraja ide samo na pola od normalne jacine
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Federer17 » 07 okt 2019, 17:53

SMR187 je napisao/la:
Probaj: Speakers Properties (vjerovatno desni klik na to Speakers ili nekako ces otvoriti, da ne palim laptop) pa Enhancements pa dole cekiraj Equalizer. Isto tako tu (u tom prozoru) pod Settings pojacaj sve do kraja ako je smanjeno.

bob
Postovi: 4422
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la bob » 11 okt 2019, 09:32

Moze pomoc treba mi servis laptopa u sarajevu pa ne znam koja je ok firma ... dell-ov laptop ... prosu levat po tastaturi na njega nakon sat prestade raditi :lol:

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Chinaglia » 12 okt 2019, 20:35

imam hp compaq 8200 i nikako ne mogu da udjem u bios

f1, f2, f10, esc, del, nista... mozel pomoc :mrgreen:

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Osim13 » 12 okt 2019, 22:21

Kod jarana neće da se upali monitor iako računar radi. Imao ja isti belaj nedavno, samo RAM izvadio i vratio proradilo bez problema. On isto uradio međutim sad mu se pored toga gasi i pali računar repeatedly sam od sebe :mrgreen:

Imal neko ideju neku šta bi moglo biti? Također nema onog prvog beepa pri paljenju. Kontam da nije matična za rahmeta :mrgreen:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Derdiyok » 12 okt 2019, 22:28

Chinaglia je napisao/la:imam hp compaq 8200 i nikako ne mogu da udjem u bios

f1, f2, f10, esc, del, nista... mozel pomoc :mrgreen:
Ja se sjećam prije onoga ctrl+alt+del :hmmmmm: :mrgreen:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Chinaglia » 12 okt 2019, 22:32

evidentno nisam strucnjak za racunare, pa me zanima jel ovo valja cemu, znam da graficka ne valja jer je integrisana i bas zbog toga i trazim graficku za igre... neka u skladu s danasnjim igrama, nista pretjerano, vec optimalno, po mogucnosti s prihvatljivom cijenom :mrgreen:

slika

united14
Postovi: 8
Pridružen/a: 19 nov 2018, 18:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la united14 » 12 okt 2019, 23:21

bob je napisao/la:Moze pomoc treba mi servis laptopa u sarajevu pa ne znam koja je ok firma ... dell-ov laptop ... prosu levat po tastaturi na njega nakon sat prestade raditi :lol:
ComTrade d.o.o.
Dzemala Bijedica St 179, Sarajevo 71000 .


Kim Tec Servis
Aleja Bosne Srebrene 34, Sarajevo 71000

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Puma » 16 okt 2019, 11:57

Na koji nacin mogu izbrisati igru sa racunara, niti igru prikazuje u control panelu, niti ima uninstall opcije u folderu igre.

Probao sam sa iobit i revo uninstall, medjutim ni tamo ne prikazuje igru na listi, niti je mogu pronaci ako idem preko searcha.

Modern warfare 3, skinuo sam sa piratebay, ona RELOADED verzija.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Azpi » 16 okt 2019, 12:00

Puma je napisao/la:Na koji nacin mogu izbrisati igru sa racunara, niti igru prikazuje u control panelu, niti ima uninstall opcije u folderu igre.

Probao sam sa iobit i revo uninstall, medjutim ni tamo ne prikazuje igru na listi, niti je mogu pronaci ako idem preko searcha.

Modern warfare 3, skinuo sam sa piratebay, ona RELOADED verzija.
Pa Izbrisi folder igre i to je to
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Osim13 » 16 okt 2019, 12:02

Osim13 je napisao/la:Kod jarana neće da se upali monitor iako računar radi. Imao ja isti belaj nedavno, samo RAM izvadio i vratio proradilo bez problema. On isto uradio međutim sad mu se pored toga gasi i pali računar repeatedly sam od sebe :mrgreen:

Imal neko ideju neku šta bi moglo biti? Također nema onog prvog beepa pri paljenju. Kontam da nije matična za rahmeta :mrgreen:
Nije niko odgovorio al evo update, fixali smo problem pa ako nekome bude trebalo :mrgreen:

Izvadili pločice od RAM-a i običnom gumicom za brisanje obrisali ulaz, četkicom očistili, vratili i proradilo :urnebes:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 16 okt 2019, 12:33

Puma je napisao/la:Na koji nacin mogu izbrisati igru sa racunara, niti igru prikazuje u control panelu, niti ima uninstall opcije u folderu igre.

Probao sam sa iobit i revo uninstall, medjutim ni tamo ne prikazuje igru na listi, niti je mogu pronaci ako idem preko searcha.

Modern warfare 3, skinuo sam sa piratebay, ona RELOADED verzija.
Sa revo uninstall ides na (Hunter mode) pa nadjes folder u kojem je igra i kliknes na exe da bi on obrisao sve vezano za igru..
Osim13 je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:Kod jarana neće da se upali monitor iako računar radi. Imao ja isti belaj nedavno, samo RAM izvadio i vratio proradilo bez problema. On isto uradio međutim sad mu se pored toga gasi i pali računar repeatedly sam od sebe :mrgreen:

Imal neko ideju neku šta bi moglo biti? Također nema onog prvog beepa pri paljenju. Kontam da nije matična za rahmeta :mrgreen:
Nije niko odgovorio al evo update, fixali smo problem pa ako nekome bude trebalo :mrgreen:

Izvadili pločice od RAM-a i običnom gumicom za brisanje obrisali ulaz, četkicom očistili, vratili i proradilo :urnebes:
Vidi kakvi su kondenzatori oko ram slotova,problemi mogu biti i druge prirode pogotovo ako je mala maticna ploca slikaj pa posalji..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
Lakoste
Postovi: 7890
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Lakoste » 19 okt 2019, 12:01

Moze li neko da mi posalje link za download windows 10, koji god sam skin'o nije valjao. :roll:
I ako moze neko da mi pomogne kako da usb napravim bootabilnim jer nemam na centralnoj otvor za cd/rom

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la ItsRamiz » 19 okt 2019, 12:28

ne moze brate
kupi key na ebay bude 2 dolara i skines win sa zvanicne stranice i cao
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.