Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Illmatic09 » 13 nov 2018, 13:26

Samo Mozzila.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la AshburtonG » 13 nov 2018, 23:26

Neko posjeduje ACER NITRO 5? Kakve su mu real performanse, na papiru za te pare ne vjerujem da postoji bolji, od ovih relevantnijih brendova.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la SMR187 » 14 nov 2018, 17:04

Ovak,
neki dan sam pomjerao PC iz sobe u dnevni boravak i spajao ga na TV. Prvo ga spojio preko HDMI, ali nesto nije ok bilo s grafikom i spojim ga onda preko VGA kabla. Otkako sam to uradio jednostavno je sve poludilo. Opera mi crasha nakon 2 minute koristenja, FM12 nece ni da otvori, League of Legends otvori client, odradim champ select, ali onda nece da se loada. Pojavi se ikona, ali kad kliknes na nju nista se ne desava.

Sad sam takodjer primijetio da mi Windows Explorer crasha svaki put kad idem na Advanced Settings od displeja.
slika
Mozilla takodjer crasha s vremena na vrijeme, ali rijetko. Svi programi koji crashaju izbacuju isti error, tj. vecina njih. Vecina izbacuje APPCRASH i ovo StackHash, sta god to bilo. Dok neki izbacuju Event Name: BEX umjesto APPCRASH.

Znaci sve se pocelo desavati onog trenutka kad sam odspojio HDMI kablo i konektovo racunar na TV preko VGA kabla, a nista se nije promijenilo ni kad sam ga vratio u sobu, kako je i prije bilo.

Pokusavao sam googlati problem, gledao po answers.microsoft.com i dzaba se iznerviro. Hebo ja sebi sve po spisku ako oni mogu sami sebi pomoc, a da ne pricam o drugima

EDIT:
Windows Media Player koristim na redovnoj bazi, znaci kad radi PC, radi i on u vecini slucajeva. A evo i ono mi upravo izbaci gresku, minut nakon sto objavih post. Ovo je tek mozda drugi put da WMP crashuje
slika
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ramiy » 14 nov 2018, 17:25

Neke banalne stvari provjeri
-da ti nije otisao ram
-da nisi spojio na integrisanu grafu
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 14 nov 2018, 17:35

SMR187 je napisao/la:Ovak,
neki dan sam pomjerao PC iz sobe u dnevni boravak i spajao ga na TV. Prvo ga spojio preko HDMI, ali nesto nije ok bilo s grafikom i spojim ga onda preko VGA kabla. Otkako sam to uradio jednostavno je sve poludilo. Opera mi crasha nakon 2 minute koristenja, FM12 nece ni da otvori, League of Legends otvori client, odradim champ select, ali onda nece da se loada. Pojavi se ikona, ali kad kliknes na nju nista se ne desava.

Sad sam takodjer primijetio da mi Windows Explorer crasha svaki put kad idem na Advanced Settings od displeja.
slika
Mozilla takodjer crasha s vremena na vrijeme, ali rijetko. Svi programi koji crashaju izbacuju isti error, tj. vecina njih. Vecina izbacuje APPCRASH i ovo StackHash, sta god to bilo. Dok neki izbacuju Event Name: BEX umjesto APPCRASH.

Znaci sve se pocelo desavati onog trenutka kad sam odspojio HDMI kablo i konektovo racunar na TV preko VGA kabla, a nista se nije promijenilo ni kad sam ga vratio u sobu, kako je i prije bilo.

Pokusavao sam googlati problem, gledao po answers.microsoft.com i dzaba se iznerviro. Hebo ja sebi sve po spisku ako oni mogu sami sebi pomoc, a da ne pricam o drugima

EDIT:
Windows Media Player koristim na redovnoj bazi, znaci kad radi PC, radi i on u vecini slucajeva. A evo i ono mi upravo izbaci gresku, minut nakon sto objavih post. Ovo je tek mozda drugi put da WMP crashuje
slika

Napravi novi user na racunaru to bi trebalo sve probleme da ti rijesi,ako ti to ne pomogne onda reinstaliraj windows(keep all files and app)

Predpostavljam da se radi o nekom starom racunaru,moguce da polako umire ako ti ovo gore navedeno ne pomogne.
Zadnja izmjena: Ponos Torina, dana/u 14 nov 2018, 17:37, ukupno mijenjano 1 put.
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la SMR187 » 14 nov 2018, 17:36

Ramiy je napisao/la:Neke banalne stvari provjeri
-da ti nije otisao ram
-da nisi spojio na integrisanu grafu
1. Kako to da provjerim?
2. Nisam 100%, na integrisanu grafu ide VGA kablo, a na ovu grafu sto koristim moram preko DVI adaptera

Nece ni dxdiag da pokrene
slika
slika
Kad odem yes, onda hoce
Ponos Torina je napisao/la:Napravi novi user na racunaru to bi trebalo sve probleme da ti rijesi,ako ti to ne pomogne onda reinstaliraj windows(keep all files and app)
Ok, sad cu probat to sa novim userom.
EDIT: Nista, sve isto
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 14 nov 2018, 17:50

koji ti je windows u pitanju ?

i napisi mi konfiguraciju ako ti nije problem

Moguce da ti se srusio driver od grafike,moguce da imas virusa na racunaru pa ti je zeznuo sistemske fajlove..

Najbolje ti je da uradis reinstalaciju windowsa jer ovako ako uspijes rijesiti jedan problem,drugi ce se stvoriti i konstantno ces se patiti..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la SMR187 » 14 nov 2018, 18:01

Ponos Torina je napisao/la:koji ti je windows u pitanju ?

i napisi mi konfiguraciju ako ti nije problem

Moguce da ti se srusio driver od grafike,moguce da imas virusa na racunaru pa ti je zeznuo sistemske fajlove..
Intel Core2Quad Q9400 2,6ghz
4GB RAM
1GB AMD HD 7450 grafa

I mene najvise vuce na grafu, imam antivirus skoro sam skenirao komplet PC i nije nista izbacilo, dok s druge strane mijenjao sam mu taj nacin prikaza pa sve kontam da nisam tu sta poyebao
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 14 nov 2018, 18:05

SMR187 je napisao/la:
Ponos Torina je napisao/la:koji ti je windows u pitanju ?

i napisi mi konfiguraciju ako ti nije problem

Moguce da ti se srusio driver od grafike,moguce da imas virusa na racunaru pa ti je zeznuo sistemske fajlove..
Intel Core2Quad Q9400 2,6ghz
4GB RAM
1GB AMD HD 7450 grafa

I mene najvise vuce na grafu, imam antivirus skoro sam skenirao komplet PC i nije nista izbacilo, dok s druge strane mijenjao sam mu taj nacin prikaza pa sve kontam da nisam tu sta poyebao
Probaj reinstalirati driver za grafiku,ali skini DDU i sa njim obrisi drivere od grafike i onda instaliraj na novo,vidi hoce li sta pomoci ako ne onda instaliraj novi sistem i to je to.

Probaj naci restore pa vrati sistem nazad nekoliko dana ako je moguce.
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la SMR187 » 14 nov 2018, 18:43

Ponos Torina je napisao/la:
SMR187 je napisao/la:
Ponos Torina je napisao/la:koji ti je windows u pitanju ?

i napisi mi konfiguraciju ako ti nije problem

Moguce da ti se srusio driver od grafike,moguce da imas virusa na racunaru pa ti je zeznuo sistemske fajlove..
Intel Core2Quad Q9400 2,6ghz
4GB RAM
1GB AMD HD 7450 grafa

I mene najvise vuce na grafu, imam antivirus skoro sam skenirao komplet PC i nije nista izbacilo, dok s druge strane mijenjao sam mu taj nacin prikaza pa sve kontam da nisam tu sta poyebao
Probaj reinstalirati driver za grafiku,ali skini DDU i sa njim obrisi drivere od grafike i onda instaliraj na novo,vidi hoce li sta pomoci ako ne onda instaliraj novi sistem i to je to.

Probaj naci restore pa vrati sistem nazad nekoliko dana ako je moguce.
Reinstaliro sam drivere. Zasad izgleda sve ok. Probao sam dxdiag i LoL, nije crashovalo.
Hvala ti :salut:
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 15 nov 2018, 01:51

:salut:
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
forgempp
Postovi: 6553
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la forgempp » 16 nov 2018, 16:35

Kada upalim racunar, prvo sto bude pokrenuto jeste neki "open with..." file. Kako iskljuciti ili podesavati sta ce se pokrenuti kada ja upalim racunar ili ipak se to mora podesavati u svakom programu zasebno.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
anell
Postovi: 21084
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la anell » 16 nov 2018, 18:18

Ako koristiš windows 10 samo otvoriš task manager- startup i tu isključiš programe koje nećeš da ti se pokreću sa dizanjem windowsa. Na windows7 u polje search kucas msconfig - i onda odeš na startup...
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
sancho21
Postovi: 214
Pridružen/a: 10 mar 2010, 21:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la sancho21 » 17 nov 2018, 18:00

Da li mi neko zna u čemu je problem? Hvala!

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Penaltiky » 17 nov 2018, 18:02

sancho21 je napisao/la:Da li mi neko zna u čemu je problem? Hvala!
drajveri il si pritsno dugme na tastaturi :mrgreen: konektuj se kablom pa provjeri drajvere
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
bega_afc
Postovi: 13722
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la bega_afc » 17 nov 2018, 18:07

Penaltiky je napisao/la:
sancho21 je napisao/la:Da li mi neko zna u čemu je problem? Hvala!
drajveri il si pritsno dugme na tastaturi :mrgreen: konektuj se kablom pa provjeri drajvere
Nije platio račun. :rol:
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Penaltiky » 17 nov 2018, 18:12

bega_afc je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:
sancho21 je napisao/la:Da li mi neko zna u čemu je problem? Hvala!
drajveri il si pritsno dugme na tastaturi :mrgreen: konektuj se kablom pa provjeri drajvere
Nije platio račun. :rol:
mene jedan supak jednom zove "pokvario internet" ja doso on ono dugme na tastaturi pritsno, ja cacko, onstaliro neke gluposti briso uzo dvajs maraka dugme i razgulim :rol:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
bega_afc
Postovi: 13722
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la bega_afc » 17 nov 2018, 18:15

Penaltiky je napisao/la: mene jedan supak jednom zove "pokvario internet" ja doso on ono dugme na tastaturi pritsno, ja cacko, onstaliro neke gluposti briso uzo dvajs maraka dugme i razgulim :rol:
Ima tih dogodovstina. :rol:

Ali najjaca tarifa za sve racunarske probleme u komsiluku - cvaja u cijelu. :lol:

I uzmes podatke za ruter, svako malo nema interneta. :urnebes:
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
sancho21
Postovi: 214
Pridružen/a: 10 mar 2010, 21:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la sancho21 » 17 nov 2018, 18:19

Evo šta je problem, kako da ovo završim?

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Puma » 17 nov 2018, 18:20

Gdje da skinem windows aktivator za WIN 10, od jucer mi stoji u donjem desnom uglu zig "Activate Windows Go to Setting to activate Windows" koji se nikad ne mice.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAGarfia, Muumii, numanumaye22 i 57 gostiju.