Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 05 jun 2019, 00:24

TonySosa je napisao/la:Uglavnom od YIFY-a skidam filmove, i svi su MP4 uglavnom. Barem ovi 1080p. Jedino me kopka zašto ove novije neće, i očigledno da veličina fajla ne igra nikakvu ulogu.

Ovaj mkv štoo sam skinuo je od DTS-JYK, ali on je prestao izbacivati filmove prošle godine.
A sto se mucis sa USB-om zar ne mozes gledati preko pc-a samo hdmi u tv i tako gledaj ?Osim ako ne nosi u drugu sobu usb da bi gledao..

A to sto izbacuje i stane to je do bit rate i velicine fajla i codeka,neki citaju sve i svasta dok neki traze dlaku u jajetu da bi ga blokirao :mrgreen:

Pogledas u video fajlu specifikacije od bit rate,fps i vidjet ces razliku..Oni svi sad konvertuju da bi radio na vlc specificno i sto manji fajl da je za upload..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la TonySosa » 05 jun 2019, 17:57

Ponos Torina je napisao/la:
TonySosa je napisao/la:Uglavnom od YIFY-a skidam filmove, i svi su MP4 uglavnom. Barem ovi 1080p. Jedino me kopka zašto ove novije neće, i očigledno da veličina fajla ne igra nikakvu ulogu.

Ovaj mkv štoo sam skinuo je od DTS-JYK, ali on je prestao izbacivati filmove prošle godine.
A sto se mucis sa USB-om zar ne mozes gledati preko pc-a samo hdmi u tv i tako gledaj ?Osim ako ne nosi u drugu sobu usb da bi gledao..

A to sto izbacuje i stane to je do bit rate i velicine fajla i codeka,neki citaju sve i svasta dok neki traze dlaku u jajetu da bi ga blokirao :mrgreen:

Pogledas u video fajlu specifikacije od bit rate,fps i vidjet ces razliku..Oni svi sad konvertuju da bi radio na vlc specificno i sto manji fajl da je za upload..
Nosim u drugu sobu, za vlastite potrebe imam sasvim dobar monitor.

Ako neko zna ko je najbolji releaser 1080p filmova veličine do nekih 5-6 GB, neka napiše. Video da bude x264, pošto TV ne podržava x265 i po mogućnosti mkv da bude.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 05 jun 2019, 18:22

Probaj honey8ee(Hon3yHD)na tpb ali nije mkv ali provjeri 1 film pa vidi kako ce ici..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la TonySosa » 05 jun 2019, 18:46

Ponos Torina je napisao/la:Probaj honey8ee(Hon3yHD)na tpb ali nije mkv ali provjeri 1 film pa vidi kako ce ici..
Skinuo sam FGT neki, taj je prošao.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
adnan_nanda
Postovi: 1999
Pridružen/a: 11 jul 2008, 10:36
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la adnan_nanda » 07 jun 2019, 23:55

Laptop mi ne prepoznaje moju wifi mrežu a od svih komšija prepoznaje. Telefon prepoznaje i konektuje se bez problema, ali laptop nikako.Googlam već desetak dana ali sve što sam našao i pokušao ništa nije upalilo, signala nema pa nema. Windows 7 je u pitanju, ako imate bilo kakvu ideju bio bih zahvalan.
Povjerenje je trpeza za kojom se jadni služe i kad nisu gladni, druže. :)

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Federer17 » 08 jun 2019, 00:04

adnan_nanda je napisao/la:Laptop mi ne prepoznaje moju wifi mrežu a od svih komšija prepoznaje. Telefon prepoznaje i konektuje se bez problema, ali laptop nikako.Googlam već desetak dana ali sve što sam našao i pokušao ništa nije upalilo, signala nema pa nema. Windows 7 je u pitanju, ako imate bilo kakvu ideju bio bih zahvalan.
Probaj s resetom modema, ili instaliraj nove drajvere od wifija.

Avatar
adnan_nanda
Postovi: 1999
Pridružen/a: 11 jul 2008, 10:36
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la adnan_nanda » 08 jun 2019, 00:16

Federer17 je napisao/la:Probaj s resetom modema, ili instaliraj nove drajvere od wifija.
Resetovao nisam, bijim se da ću šta zeznuti pa bih se načekao da dođu da mi poprave hehe a pokušao sam drajvere nove instalirati, kaže da su najnoviji već instalirani, mijenjao neke kanale, nema šta nisam, ali bezuspješno.
Povjerenje je trpeza za kojom se jadni služe i kad nisu gladni, druže. :)

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la ItsRamiz » 08 jun 2019, 00:18

promjeni naziv wifi mreze mozda je onda nadje :D
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

vedoz
Postovi: 1335
Pridružen/a: 25 jun 2014, 23:16
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la vedoz » 08 jun 2019, 00:20

adnan_nanda je napisao/la:
Federer17 je napisao/la:Probaj s resetom modema, ili instaliraj nove drajvere od wifija.
Resetovao nisam, bijim se da ću šta zeznuti pa bih se načekao da dođu da mi poprave hehe a pokušao sam drajvere nove instalirati, kaže da su najnoviji već instalirani, mijenjao neke kanale, nema šta nisam, ali bezuspješno.
Sve navedeno odradio, mijenjao i ime mreže i 101 k, čitao po netu, četiri dana bio na komšijinoj konekciji... na kraju promjenio modem, neš vjerovat radi.

Avatar
adnan_nanda
Postovi: 1999
Pridružen/a: 11 jul 2008, 10:36
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la adnan_nanda » 08 jun 2019, 00:51

vedoz je napisao/la: Sve navedeno odradio, mijenjao i ime mreže i 101 k, čitao po netu, četiri dana bio na komšijinoj konekciji... na kraju promjenio modem, neš vjerovat radi.
Sad sam ga i resetovao ali opet ništa :D I meni izgleda samo to preostaje. :facepalm:
Povjerenje je trpeza za kojom se jadni služe i kad nisu gladni, druže. :)

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Azpi » 08 jun 2019, 19:43

adnan_nanda je napisao/la:
vedoz je napisao/la: Sve navedeno odradio, mijenjao i ime mreže i 101 k, čitao po netu, četiri dana bio na komšijinoj konekciji... na kraju promjenio modem, neš vjerovat radi.
Sad sam ga i resetovao ali opet ništa :D I meni izgleda samo to preostaje. :facepalm:
Promjeni kanal wifia
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la redbull93 » 08 jun 2019, 21:23

Imam problem kada pokrenem neku igru, nije bitno koju nakon 15-20min monitor mi ode u sleep mode. Racunar i dalje radi, igra i dalje ide, ali monitor u sleep mode ode i ne mogu ga pokrenuti dok ne resetujem racunar. Sve sam mijenjao, od sistema novog do graficke. Citao na netu sve, niko nije napisao da je rijesio ovaj problem. Mozda neko ovdje imao taj problem?
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Azpi » 08 jun 2019, 21:34

redbull93 je napisao/la:Imam problem kada pokrenem neku igru, nije bitno koju nakon 15-20min monitor mi ode u sleep mode. Racunar i dalje radi, igra i dalje ide, ali monitor u sleep mode ode i ne mogu ga pokrenuti dok ne resetujem racunar. Sve sam mijenjao, od sistema novog do graficke. Citao na netu sve, niko nije napisao da je rijesio ovaj problem. Mozda neko ovdje imao taj problem?
meni lici na problem graficke, kao da se ona ugasi, to kad se ugasi ima li na monitoru poruka nije prikopcan kabal i sl.?
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la redbull93 » 08 jun 2019, 21:39

Azpi je napisao/la:
redbull93 je napisao/la:Imam problem kada pokrenem neku igru, nije bitno koju nakon 15-20min monitor mi ode u sleep mode. Racunar i dalje radi, igra i dalje ide, ali monitor u sleep mode ode i ne mogu ga pokrenuti dok ne resetujem racunar. Sve sam mijenjao, od sistema novog do graficke. Citao na netu sve, niko nije napisao da je rijesio ovaj problem. Mozda neko ovdje imao taj problem?
meni lici na problem graficke, kao da se ona ugasi, to kad se ugasi ima li na monitoru poruka nije prikopcan kabal i sl.?
Nista, samo.pojavi se ono kao inace sleep mode da ode i crno sve. Mijenjao graficku i nista, stvarno nisam pametan vise.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Azpi » 08 jun 2019, 21:42

redbull93 je napisao/la:
Azpi je napisao/la:
redbull93 je napisao/la:Imam problem kada pokrenem neku igru, nije bitno koju nakon 15-20min monitor mi ode u sleep mode. Racunar i dalje radi, igra i dalje ide, ali monitor u sleep mode ode i ne mogu ga pokrenuti dok ne resetujem racunar. Sve sam mijenjao, od sistema novog do graficke. Citao na netu sve, niko nije napisao da je rijesio ovaj problem. Mozda neko ovdje imao taj problem?
meni lici na problem graficke, kao da se ona ugasi, to kad se ugasi ima li na monitoru poruka nije prikopcan kabal i sl.?
Nista, samo.pojavi se ono kao inace sleep mode da ode i crno sve. Mijenjao graficku i nista, stvarno nisam pametan vise.
ako si mjenjao grafiku jbg onda je ekran, prikopcaj ga na tv i testiraj ili drugi ekran ako slucajno imas
a bas je licilo na to da se dekativira graficka, ali ako je i sa drugom tako, a PC nastavlja raditi jbg onda je ekran nema trece opcija :mrgreen:

to kad se desi, zvuk nastavlja, sve nastavlja ako sam te dobro skonto?
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 08 jun 2019, 21:49

redbull93 je napisao/la:Imam problem kada pokrenem neku igru, nije bitno koju nakon 15-20min monitor mi ode u sleep mode. Racunar i dalje radi, igra i dalje ide, ali monitor u sleep mode ode i ne mogu ga pokrenuti dok ne resetujem racunar. Sve sam mijenjao, od sistema novog do graficke. Citao na netu sve, niko nije napisao da je rijesio ovaj problem. Mozda neko ovdje imao taj problem?
Drajver od Grafike ti je problem,Stopped Working.. Driver ti se rusi i gasi i ne baca sliku na monitor,vidi koja ti je verzija drajvera i nadji drugi drajver i skini ga,skini DDU sa neta i pokreni racunar u safe modu i pokreni DDU i sa njim obrisi sve drajvere za grafiku,restartuj pc i onda instaliraj novi drajver za grafiku ali nadji drugi drajver nemoj taj isti da vracas.

Ili su ti kondenzatori na monitoru otisli to nije skupo za zamjeniti odnesi u servis i reci mu sta je problem i on ce ti reci da su kondenzatori vjerovatno.

Ovo gore sto sam napisao iznad je najcesci problem vezano za ovo sto si opisao..Probaj sa promjenom hdmi kabla po mogucnosti ako imas neki novi i probaj na drugom monitoru/LCD tv(ako si u mogucnosti) to sve isto sto radis da se uvjeris da je monitor zapravo propblem ili nesto drugo..
Zadnja izmjena: Ponos Torina, dana/u 08 jun 2019, 21:54, ukupno mijenjano 1 put.
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la redbull93 » 08 jun 2019, 21:51

Azpi je napisao/la: ako si mjenjao grafiku jbg onda je ekran, prikopcaj ga na tv i testiraj ili drugi ekran ako slucajno imas
a bas je licilo na to da se dekativira graficka, ali ako je i sa drugom tako, a PC nastavlja raditi jbg onda je ekran nema trece opcija :mrgreen:

to kad se desi, zvuk nastavlja, sve nastavlja ako sam te dobro skonto?
Da sve ostalo normalno radi, racunar ide i dalje, na zvuku cujem i sve samo monitor u sleep modu. Dok ovamo kad ga koristim normalno sve, nikad nista. Zna mi raditi po 12h sati, sve normalno nikad nista. Samo kada igru neku pokrenem to se desi, obicni pubg mobile emulator onaj nece.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la redbull93 » 08 jun 2019, 21:53

Ponos Torina je napisao/la:
redbull93 je napisao/la:Imam problem kada pokrenem neku igru, nije bitno koju nakon 15-20min monitor mi ode u sleep mode. Racunar i dalje radi, igra i dalje ide, ali monitor u sleep mode ode i ne mogu ga pokrenuti dok ne resetujem racunar. Sve sam mijenjao, od sistema novog do graficke. Citao na netu sve, niko nije napisao da je rijesio ovaj problem. Mozda neko ovdje imao taj problem?
Drajver od Grafike ti je problem,Stopped Working.. Driver ti se rusi i gasi i ne baca sliku na monitor,vidi koja ti je verzija drajvera i nadji drugi drajver i skini ga,skini DDU sa neta i pokreni racunar u safe modu i pokreni DDU i sa njim obrisi sve drajvere za grafiku,restartuj pc i onda instaliraj novi drajver za grafiku ali nadji drugi drajver nemoj taj isti da vracas.
Pokusao i drajver promijeniti, nista opet. Mijenjao skroz sistem na racunaru, 2 razlicite graficke i drajveri isto i opet. Odustao eto, ne znam sta bi vise.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 08 jun 2019, 21:56

Hdmi novi kabal,testirati na drugom monitoru ili lcd tv-u..Kakve su ti temperature racunara pod stresom tj u igri?

Pregledaj ovo

https://windowsreport.com/black-screen-gaming-fix/
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la redbull93 » 08 jun 2019, 22:14

Ponos Torina je napisao/la:Hdmi novi kabal,testirati na drugom monitoru ili lcd tv-u..Kakve su ti temperature racunara pod stresom tj u igri?

Pregledaj ovo

https://windowsreport.com/black-screen-gaming-fix/
I kabal probao i ovo isto bio nasao, pola googla pretrazio eto. Sve isprobao, osim monitora.

Al gdje ce on biti, lg nov ured, a nemam drugi. Jedino na plazmu da ga skopcam pa probam.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: bavariapivo, Hightower, Kajzer10, Marsal, Muumii, samocelik, samoposmatram, Surreal i 35 gostiju.