Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 17 dec 2018, 15:28

miki_92 je napisao/la:hoce to kad od 2015. nisi nista novo izbacio, samo udaras refresh postojecih procesora
AMD is now selling twice as many processors as Intel

These are stats from German tech retailer Mindfactory, which we’ve looked at a number of times in the past, and as Wccftech spotted, the figures for November show that roughly speaking, AMD sold two CPUs for every single Intel model flogged.

Yes – we’ll repeat that, because it bears repeating: AMD sold about twice as many processors, over 16,000 of them in fact, with Intel selling just under 8,000.
a zasto bi intel trosio velike pare u research kad amd prespavao gotovo 10 godina.

svakako intel sprema i diskretnu graficku, i tu su usmjereni resursi, a i preveliki su da ih amd tek tako pretekne, sigurno imaju nesto sa cim ce vratiti.

A toliko ih je AMD uzdrmao, da upste nisu spustili cijene svojih procesora hah

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Tritolone » 17 dec 2018, 16:40

Mislim da cu ubosti ovu kombinaciju, samo zanima me koliko se isplati forsirati ovaj 144hz monitor? Jel uopce ima koristi od 144 hz monitora ako fps ne prelazi preko 100 recimo?
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Azpi » 17 dec 2018, 22:51

Uzmi ps4 pro i uzivaj :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 17 dec 2018, 23:38

Tritolone je napisao/la:Mislim da cu ubosti ovu kombinaciju, samo zanima me koliko se isplati forsirati ovaj 144hz monitor? Jel uopce ima koristi od 144 hz monitora ako fps ne prelazi preko 100 recimo?
treba ti jak gpu da izguras 144hz, s rx580 koja je ustvari rebrandirana 480, nema smisla

moras ici na dosta jace. a sta igras pretezno?

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la delko » 18 dec 2018, 04:30

jopaa7 je napisao/la:i5 > ryzen
Jedino ko ima viska para :) Za isti novac npr. Ryzen 5 2600 nudi daleko vise od slicnih processora iz Intela :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Tritolone » 18 dec 2018, 06:51

QUARESMA 18<<< je napisao/la:
treba ti jak gpu da izguras 144hz, s rx580 koja je ustvari rebrandirana 480, nema smisla

moras ici na dosta jace. a sta igras pretezno?
Dota 2, Black Ops 4, Fortnite. Voli abi igrat i ove novije naslove kao sta je Cyberpunk a i ovo staro sta sam propustio ala Witcher.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 18 dec 2018, 12:25

Tritolone je napisao/la:
QUARESMA 18<<< je napisao/la:
treba ti jak gpu da izguras 144hz, s rx580 koja je ustvari rebrandirana 480, nema smisla

moras ici na dosta jace. a sta igras pretezno?
Dota 2, Black Ops 4, Fortnite. Voli abi igrat i ove novije naslove kao sta je Cyberpunk a i ovo staro sta sam propustio ala Witcher.
znaci fps pretezno, ne znam koliko kosta taj monitor od 144hz, ja bih ganjao neki s 1440p rezolucijom ili neki s 1080p i dobrim panelom

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Tritolone » 18 dec 2018, 13:32

QUARESMA 18<<< je napisao/la:
znaci fps pretezno, ne znam koliko kosta taj monitor od 144hz, ja bih ganjao neki s 1440p rezolucijom ili neki s 1080p i dobrim panelom
Cijena mu je 1660 kuna (1 KM je otprilike 4 kn) mislio sam ako vec nisam u mogucnosti uzivat onda totalno u 144hz kupiti neki jeftiniji, recimo ovaj https://www.futura-it.hr/aoc-lcd-25-169 ... Q/product/

Radije bi onda potrosio novac na konfiguraciju nego na periferiju, a kasnije ako budem u mogucnosti unaprijediti u nesto bolje.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Murga
Postovi: 3116
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Murga » 18 dec 2018, 14:30

Necu da se mjesam u vase gamerske price, ali znam da po nekom pravilu ne bi trebao da ides preko 24" za 1080, jer se onda vec vidi da je malo "pixelated" slika. Preko 24" bi trebao ganjati 1440 rezoluciju. To je pravilo kojeg se i na poslu drzimo koliko sam vidio.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la delko » 18 dec 2018, 16:07

Murga je napisao/la:Necu da se mjesam u vase gamerske price, ali znam da po nekom pravilu ne bi trebao da ides preko 24" za 1080, jer se onda vec vidi da je malo "pixelated" slika. Preko 24" bi trebao ganjati 1440 rezoluciju. To je pravilo kojeg se i na poslu drzimo koliko sam vidio.
Upravo tako :) za 1080 je 24'' odlican a ako ides na veci monitor onda moras i mnogo jacu konfiguraciju da pokrenes na 1440, inace na nekom velikom monitoru ces i dalje imati osjecaj kao da imas kantu od racunara :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Denchi » 18 dec 2018, 19:33

meni je baš zabavno čitat ove patnje oko sklapanja pc-a, pa tek onda softwerske patnje s drajverima dok se sve uhaviza i uskladi, u međuvremenu sam klikno sa mobitela da mi se igrica instalira na xbox dok dođem kući, vlasnici PCa u 2018 su prikriveni mazohisti života mi :facepalm: :damn:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
anell
Postovi: 21085
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la anell » 18 dec 2018, 19:39

Yebo te život ti to opisa ko da je nuklearna fizika, kakve patnje sa drajverima? Ove novije račuare središ sve za pola sata (zavisi od brzine neta).
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Denchi » 18 dec 2018, 19:53

anell je napisao/la:Yebo te život ti to opisa ko da je nuklearna fizika, kakve patnje sa drajverima? Ove novije račuare središ sve za pola sata (zavisi od brzine neta).
i kad sve namjestiš OS, drajvere, update za OS, jel traje ti taj sistem godinu?
možeš li igrat igricu koja izađe sljedeće godine bez diranja postavki?

mazohisti ba :urnebes: :rol: :stop:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
anell
Postovi: 21085
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la anell » 18 dec 2018, 20:00

Denchi je napisao/la:
anell je napisao/la:Yebo te život ti to opisa ko da je nuklearna fizika, kakve patnje sa drajverima? Ove novije račuare središ sve za pola sata (zavisi od brzine neta).
i kad sve namjestiš OS, drajvere, update za OS, jel traje ti taj sistem godinu?
možeš li igrat igricu koja izađe sljedeće godine bez diranja postavki?

mazohisti ba :urnebes: :rol: :stop:
Naravno da traje, evo moj trenutno traje i više od godine i aposlutno nikakvih problema nemam. Igrice ne igram skoro pa nikako, ali ako imaš dobar računar ne vidim razlog zašto je ne bi mogao igrati nove igre bez diranja postavki.

Ti opet spominješ neke apdejte, drajvere, OS isto ko da moraš biti neki stručnjak da to sve namjestiš.
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Denchi » 18 dec 2018, 20:17

anell je napisao/la:
Denchi je napisao/la:
anell je napisao/la:Yebo te život ti to opisa ko da je nuklearna fizika, kakve patnje sa drajverima? Ove novije račuare središ sve za pola sata (zavisi od brzine neta).
i kad sve namjestiš OS, drajvere, update za OS, jel traje ti taj sistem godinu?
možeš li igrat igricu koja izađe sljedeće godine bez diranja postavki?

mazohisti ba :urnebes: :rol: :stop:
Naravno da traje, evo moj trenutno traje i više od godine i aposlutno nikakvih problema nemam. Igrice ne igram skoro pa nikako, ali ako imaš dobar računar ne vidim razlog zašto je ne bi mogao igrati nove igre bez diranja postavki.

Ti opet spominješ neke apdejte, drajvere, OS isto ko da moraš biti neki stručnjak da to sve namjestiš.
:rol: :urnebes: :clap:
slika
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la delko » 18 dec 2018, 20:19

Denchi je napisao/la:
anell je napisao/la:Yebo te život ti to opisa ko da je nuklearna fizika, kakve patnje sa drajverima? Ove novije račuare središ sve za pola sata (zavisi od brzine neta).
i kad sve namjestiš OS, drajvere, update za OS, jel traje ti taj sistem godinu?
možeš li igrat igricu koja izađe sljedeće godine bez diranja postavki?

mazohisti ba :urnebes: :rol: :stop:

Onaj koji se muci sa postavkama zna zasto se muci :) Nikad igra nece dobro izgledati na konzolama kao sto izgleda na PC :) I onda dogodine kad spustis detalje onda izgleda kao ona verzija na konzolama :) Sve ima svoje prednosti i mane, npr. ja imam Xbox One S tako za fudbal i to, ali strategiju da igram na Xboxu......... prosto ne ide :) Cak su i pucacine prilicno zeznute :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Denchi » 18 dec 2018, 20:40

delko je napisao/la: Onaj koji se muci sa postavkama zna zasto se muci :) Nikad igra nece dobro izgledati na konzolama kao sto izgleda na PC :) I onda dogodine kad spustis detalje onda izgleda kao ona verzija na konzolama :) Sve ima svoje prednosti i mane, npr. ja imam Xbox One S tako za fudbal i to, ali strategiju da igram na Xboxu......... prosto ne ide :) Cak su i pucacine prilicno zeznute :)
na kojem PC-u???
onom od milju ili onom 400-600???
:nene: životni vijek konzole i pc-a je neuporediv, a igre se optimiziraju prema konzolama...hiljadu pc-ja, hiljadu konfiguracija...
pucačine na konzolama su masovnije igrane nego na pc-u, lijepi aim assist :urnebes: samo to i igram :wave: igrati pucačinu sa mišom i tastaturom i pritiskati obarač na kontrolleru je neuporedivo ljepše i prirodnije...ne moram instalirati nikakve klijente, antiviruse, nema hakera u lobbyju, upalim i igram i ugasim...rahat ko lokum
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la delko » 18 dec 2018, 21:08

Denchi je napisao/la:
delko je napisao/la: Onaj koji se muci sa postavkama zna zasto se muci :) Nikad igra nece dobro izgledati na konzolama kao sto izgleda na PC :) I onda dogodine kad spustis detalje onda izgleda kao ona verzija na konzolama :) Sve ima svoje prednosti i mane, npr. ja imam Xbox One S tako za fudbal i to, ali strategiju da igram na Xboxu......... prosto ne ide :) Cak su i pucacine prilicno zeznute :)
na kojem PC-u???
onom od milju ili onom 400-600???
:nene: životni vijek konzole i pc-a je neuporediv, a igre se optimiziraju prema konzolama...hiljadu pc-ja, hiljadu konfiguracija...
pucačine na konzolama su masovnije igrane nego na pc-u, lijepi aim assist :urnebes: samo to i igram :wave: igrati pucačinu sa mišom i tastaturom i pritiskati obarač na kontrolleru je neuporedivo ljepše i prirodnije...ne moram instalirati nikakve klijente, antiviruse, nema hakera u lobbyju, upalim i igram i ugasim...rahat ko lokum
Ma to sve sto govoris je tvoj licni dozivljaj, cinjenice su drugacije :D Ne postoji gaming racunar do 600 maraka, prvo to :D Drugo, bas zato sto bez aim assist-a ne mozes igrati (odnosno mozes ali vrlo tesko), zato ljudi ne smatraju konzole ozbiljnim za pucacine, ne znam da li si upucen ali Xbox bas iz tog razloga izbacuje sad novu liniju sluzbenog misa i tastature (Razer) da bi se takve igre mogle igrati na konzolama :) Kao sto rekoh imam Xbox S i super mi je, za taj novac sigurno ne bih mogao igrati neke igre kao na racunaru (dakako racunar sluzi za mnoge druge stvari, ne samo za igre), medjutim cinjenica je da na PC-u prosto izgleda sve bolje :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Denchi » 18 dec 2018, 21:17

delko je napisao/la:
Ma to sve sto govoris je tvoj licni dozivljaj, cinjenice su drugacije :D Ne postoji gaming racunar do 600 maraka, prvo to :D Drugo, bas zato sto bez aim assist-a ne mozes igrati (odnosno mozes ali vrlo tesko), zato ljudi ne smatraju konzole ozbiljnim za pucacine, ne znam da li si upucen ali Xbox bas iz tog razloga izbacuje sad novu liniju sluzbenog misa i tastature (Razer) da bi se takve igre mogle igrati na konzolama :) Kao sto rekoh imam Xbox S i super mi je, za taj novac sigurno ne bih mogao igrati neke igre kao na racunaru (dakako racunar sluzi za mnoge druge stvari, ne samo za igre), medjutim cinjenica je da na PC-u prosto izgleda sve bolje :)
hahaha pa sam si potvrdio baš to što govorim dakle ti da bi imao bolju sliku/grafiku od konzole moraš potrošiti duplo
a onda ti je sve zastarjelo sljedeće godine pa moraš bar grafičku mjenjati, konzola može igrati svaku igru koja izađe sljedećih 5-10 godina jer se optimiziraju prema njima...upućen sam vrlo u izbacivanje podrške za xbox za miš i tastaturu, u preview programu sam ;) , što nije čudno jer je xbox sučelje u biti windows10, sve stvari za koje ti služi pc mimo igrica, možeš raditi na smart mobilnom ili tabletu...PC je dinosaur koji izumire...oduzima vremena više nego ti koristi...spominješ xbox S , koliko ti love treba da bi igrao 4K igrice na PC-u??? baci na papir ;)
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la delko » 18 dec 2018, 21:23

Denchi je napisao/la:
delko je napisao/la:
Ma to sve sto govoris je tvoj licni dozivljaj, cinjenice su drugacije :D Ne postoji gaming racunar do 600 maraka, prvo to :D Drugo, bas zato sto bez aim assist-a ne mozes igrati (odnosno mozes ali vrlo tesko), zato ljudi ne smatraju konzole ozbiljnim za pucacine, ne znam da li si upucen ali Xbox bas iz tog razloga izbacuje sad novu liniju sluzbenog misa i tastature (Razer) da bi se takve igre mogle igrati na konzolama :) Kao sto rekoh imam Xbox S i super mi je, za taj novac sigurno ne bih mogao igrati neke igre kao na racunaru (dakako racunar sluzi za mnoge druge stvari, ne samo za igre), medjutim cinjenica je da na PC-u prosto izgleda sve bolje :)
hahaha pa sam si potvrdio baš to što govorim dakle ti da bi imao bolju sliku/grafiku od konzole moraš potrošiti duplo
a onda ti je sve zastarjelo sljedeće godine pa moraš bar grafičku mjenjati, konzola može igrati svaku igru koja izađe sljedećih 5-10 godina jer se optimiziraju prema njima...upućen sam vrlo u izbacivanje podrške za xbox za miš i tastaturu, u preview programu sam ;) , što nije čudno jer je xbox sučelje u biti windows10, sve stvari za koje ti služi pc mimo igrica, možeš raditi na smart mobilnom ili tabletu...PC je dinosaur koji izumire...oduzima vremena više nego ti koristi...spominješ xbox S , koliko ti love treba da bi igrao 4K igrice na PC-u??? baci na papir ;)

Ajde da zavrsimo raspravu, slicni su nam stavovi donekud :D Na Xbox S-u ne mozes igrati 4K igre ali mozes gledati Blu Ray 4K filmove zato sam ga i uzeo umjesto PS 4 Slim koji to ne moze, pa sam onda nabacio i par igara, takodje gold pretplata je cesto na snizenju tako da bude to sve bas jeftino :) Medjutim recimo Xbox X bi se svakako za 4K gaming isplatio vise nego PC ali nije mi sad to toliko bitno za igre, najbitnije je da je igra zanimljiva :) Uzmes za primjer Nintendo, igre na Switchu su zanimljivije od bilo kojih drugih a tamo se vrti jedva na 720p ili nesto malo vise xD

Ehm samo da kazem sto se tice PC-a, bgm ne moze sve na tabletu, mobilnom pa ja cak ni na laptopu(ali na laptopu jos i nekako), ako je nesto za fakultet, ako pises neke radove ili nesto, ja ga ebem ko na tabletu nesto zavrsi :urnebes: :urnebes:
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Amazon [Bot], Confiance, Evander, Sheyi, VensanKasel i 49 gostiju.