Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Derdiyok » 26 apr 2018, 19:07

Jel ima neko license key i crack za EaseUS Data Recovery :?:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Quinlan » 01 maj 2018, 01:49

Gdje naruciti externi HDD :hmmmmm: kojeg proizvodjaca ganjati, WD? Seagate?

Avatar
Murga
Postovi: 3115
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Murga » 01 maj 2018, 05:21

Isto ti to dodje, oba imaju dobre HDD. Ako biras izmedju nekih modela, onda mozes pogledati zale li se ljudi na nesto.
Ja licno uzimam odredjene proizvode zbog licnih preferencija. Kad je u pitanju HDD, ja uzimam WD. Ako je u pitanju SSD, onda Samsung prvi, alternativna opcija je Intel.
Kako god, nemoj se oslanjati na samo jedan HDD, trebas uvijek imati kopiju od kopije vaznih podataka. Sretno.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Quinlan » 01 maj 2018, 07:55

Murga je napisao/la:Isto ti to dodje, oba imaju dobre HDD. Ako biras izmedju nekih modela, onda mozes pogledati zale li se ljudi na nesto.
Ja licno uzimam odredjene proizvode zbog licnih preferencija. Kad je u pitanju HDD, ja uzimam WD. Ako je u pitanju SSD, onda Samsung prvi, alternativna opcija je Intel.
Kako god, nemoj se oslanjati na samo jedan HDD, trebas uvijek imati kopiju od kopije vaznih podataka. Sretno.
Ma ovo mi za PS4 treba :mrgreen: napunio vec 500GB :rol: :rol:

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la High » 01 maj 2018, 17:35

Ima li kakav solidan programčić za dizajn korica knjige?
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Sveti
Postovi: 10199
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Sveti » 04 maj 2018, 16:37

Pozdrav raja,



Imam laptop Acer e5 573q oko 3 godine vec i prije par dana je poceo iznenada da se gasi, bez blue screena, bez ikakvog upozorenja.



Pregrijavanje nije, sve su temperature na 45 stepeni do 60 tokom igranja. Crystal disk kaze da je sa hardom sve uredu, mijenjao sam mjesta ramu, i svaku plocicu ponaosob koristio u oba mjesta, nije pomoglo. Onda sam mislio da je do baterije pa sam ju skroz izvadio i ostavio da radi samo na punjacu, nije pomoglo, a vrijedi pomenuti i da se gasi kada punjac uopce nije ukljucen. Ikonica za bateriju pokazuje da se baterija normalno puni kada je na punjacu.



Dakle gasenje izgleda bas poput naglog nestanka struje u racunaru, a djeluje da je sa napajanjem sve uredu



Naposlijetku sam smanjio potrosnju energije na izbalansirano te smanjio rad procesora na 70 posto, ali pogadjate, nista



Ima li kakav lijek ili da ga prodam u dijelove
naprijed rejal

Avatar
Lakoste
Postovi: 7890
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Lakoste » 06 maj 2018, 13:20

Izgleda da mi je riknula mrezna, komp koji je povezan lan kablom sa routerom ne hvata internet i uopste ne gore lampe na routeru da je ukljucen lan kabl u port, promijenio sam 3 kabla i nijedan nece, tako da sumnjam na mreznu. Sad mene zanima, da se ne bi ebao oko mrezne karte mogu li ja kupiti neki wifi adapter(usb ili slicno) i da hvatam konekciju sa pc-a preko wifija umjesto mreznog kabla?

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la xaviesta » 06 maj 2018, 13:49

Eh ovako, šta uraditi i je l' moguće uopšte da kada povežem računar HDMI kablom sa TV-om da mi TV emituje zvuk a ne samo sliku. Hvala!
Don't hate what you don't understand.

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 06 maj 2018, 14:01

xaviesta je napisao/la:Eh ovako, šta uraditi i je l' moguće uopšte da kada povežem računar HDMI kablom sa TV-om da mi TV emituje zvuk a ne samo sliku. Hvala!
Odes na sound ikonu u donjem desnom uglu desni klik(playback device) i tu ces naci svoj lcd tv i stavi ga na set as default device i imas sound sa pc-a.


Sveti@

Kod tebe je moguce da hladjenje procesora ne radi kako treba,ili je oslabilo napajanje.Tipujem vise na hladjenje procesora(cooler)vjerovatno ne radi kako treba pa se gasi pc radi preventive..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
Sveti
Postovi: 10199
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Sveti » 06 maj 2018, 16:14

Ponos Torina je napisao/la:
Hm. Ali program za temperature tracking kaze da je temp. Procesora 45 stepeni i skoci na 60 tokom rada :/ da li je moguce da temperatura odjednom naglo skoci pa da se ugasi? mislim cijeli sistem hladjenja laptopa je generalno sranje sa ovom jednom sipkicom.

Sta predlazes?
naprijed rejal

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 06 maj 2018, 16:19

Sveti je napisao/la:
Ponos Torina je napisao/la:
Hm. Ali program za temperature tracking kaze da je temp. Procesora 45 stepeni i skoci na 60 tokom rada :/ da li je moguce da temperatura odjednom naglo skoci pa da se ugasi? mislim cijeli sistem hladjenja laptopa je generalno sranje sa ovom jednom sipkicom.

Sta predlazes?
Imao sam nedavno isti problem na desktop racunaru,pc se ugasi sam od sebe,nece da se upali..Vadio ram testirao peglao se,da bi na kraju skinuo procesor i mjenjao hladjenje i testirao dovod struje za (cooler na maticnoj)hladjenje je bilo problem,fan radi normalno dok ga posmatras i onda sam od sebe negdje zapne i stane ili izgubi dovod struje i pc se automatski gasi tako to funkcionise..Cim cooler stane na nekoliko sekundi temperatura naglo skoci i pc se gasi automatski preventivno da nebi sta izgorilo,u slucaju laptopa to je jos gore nego na desktop racunaru..

Odnesi u servis neka pregledaju sa instrumentima dovod struje na hladjenje procesora i sam cooler to ti je najbolje..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
Sveti
Postovi: 10199
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Sveti » 06 maj 2018, 17:53

Ponos Torina je napisao/la:
Sveti je napisao/la:
Ponos Torina je napisao/la:
Hm. Ali program za temperature tracking kaze da je temp. Procesora 45 stepeni i skoci na 60 tokom rada :/ da li je moguce da temperatura odjednom naglo skoci pa da se ugasi? mislim cijeli sistem hladjenja laptopa je generalno sranje sa ovom jednom sipkicom.

Sta predlazes?
Imao sam nedavno isti problem na desktop racunaru,pc se ugasi sam od sebe,nece da se upali..Vadio ram testirao peglao se,da bi na kraju skinuo procesor i mjenjao hladjenje i testirao dovod struje za (cooler na maticnoj)hladjenje je bilo problem,fan radi normalno dok ga posmatras i onda sam od sebe negdje zapne i stane ili izgubi dovod struje i pc se automatski gasi tako to funkcionise..Cim cooler stane na nekoliko sekundi temperatura naglo skoci i pc se gasi automatski preventivno da nebi sta izgorilo,u slucaju laptopa to je jos gore nego na desktop racunaru..

Odnesi u servis neka pregledaju sa instrumentima dovod struje na hladjenje procesora i sam cooler to ti je najbolje..
Morat ce onda sacekat dok dodjem u bosnu. Svapski servis ce mi naplatit vrijednost i vecu od laptopa. A ybm ti zivot i dovod struje.
naprijed rejal

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 06 maj 2018, 17:55

Pregled bi trebao po pravilu biti besplatan,tj dijagnoza problema..Da nisi bios mjenjao nedavno?
Skini neki program za monitoring brzine coolera na procesoru i prati kako mu se krece brzina,vidi pada li drasticno i slicno...
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
Lakoste
Postovi: 7890
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Lakoste » 06 maj 2018, 23:22

Lakoste je napisao/la:Izgleda da mi je riknula mrezna, komp koji je povezan lan kablom sa routerom ne hvata internet i uopste ne gore lampe na routeru da je ukljucen lan kabl u port, promijenio sam 3 kabla i nijedan nece, tako da sumnjam na mreznu. Sad mene zanima, da se ne bi ebao oko mrezne karte mogu li ja kupiti neki wifi adapter(usb ili slicno) i da hvatam konekciju sa pc-a preko wifija umjesto mreznog kabla?

Avatar
harden
Postovi: 23579
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la harden » 07 maj 2018, 00:34

Lakoste je napisao/la:
Lakoste je napisao/la:Izgleda da mi je riknula mrezna, komp koji je povezan lan kablom sa routerom ne hvata internet i uopste ne gore lampe na routeru da je ukljucen lan kabl u port, promijenio sam 3 kabla i nijedan nece, tako da sumnjam na mreznu. Sad mene zanima, da se ne bi ebao oko mrezne karte mogu li ja kupiti neki wifi adapter(usb ili slicno) i da hvatam konekciju sa pc-a preko wifija umjesto mreznog kabla?
Naravno da mozes, ali ako ti je komp. malo vise udaljen od rutera ja ti to ne bih preporucio. Bolje da uzmes drugu mreznu pa povezes kablom.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Quinlan » 07 maj 2018, 01:03

Lakoste je napisao/la:Izgleda da mi je riknula mrezna, komp koji je povezan lan kablom sa routerom ne hvata internet i uopste ne gore lampe na routeru da je ukljucen lan kabl u port, promijenio sam 3 kabla i nijedan nece, tako da sumnjam na mreznu. Sad mene zanima, da se ne bi ebao oko mrezne karte mogu li ja kupiti neki wifi adapter(usb ili slicno) i da hvatam konekciju sa pc-a preko wifija umjesto mreznog kabla?
Kupi mreznu i ubaci je i povezi, cak mislim da ja imam neku staru ako si iz sarajeva ako je nadjem dati cu ti je :D

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Quinlan » 07 maj 2018, 01:29

xaviesta je napisao/la:Eh ovako, šta uraditi i je l' moguće uopšte da kada povežem računar HDMI kablom sa TV-om da mi TV emituje zvuk a ne samo sliku. Hvala!
Nije moguce bar ono sto mislim da hoces, slika sa drugog izvora a zvuk sa pc-a?

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la xaviesta » 07 maj 2018, 01:37

Quinlan je napisao/la: Nije moguce bar ono sto mislim da hoces, slika sa drugog izvora a zvuk sa pc-a?
Ne, oboje sa PC objasnio mi je momak.
Sada pokušavam spojiti dva monitora odjednom, odnosno obicni monitor i TV.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
adnan_nanda
Postovi: 1999
Pridružen/a: 11 jul 2008, 10:36
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la adnan_nanda » 08 maj 2018, 21:40

slika

Često vidim da mi je ovaj postotak na Disku, pola diska prazno, samo jedna aplikacija radi sportzone gdje gledam utakmicu, sad sam i nju isključio i opet je isto, šta je problem pa ovako dere disk, zna li neko?
Povjerenje je trpeza za kojom se jadni služe i kad nisu gladni, druže. :)

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Chstal » 08 maj 2018, 22:04

adnan_nanda je napisao/la:slika

Često vidim da mi je ovaj postotak na Disku, pola diska prazno, samo jedna aplikacija radi sportzone gdje gledam utakmicu, sad sam i nju isključio i opet je isto, šta je problem pa ovako dere disk, zna li neko?
virus ili greska windowsa

evo ti rjesenje

https://www.drivereasy.com/knowledge/10 ... -10-fixed/

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, forgempp, Licniznanstvenik i 39 gostiju.