Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Neandertalac » 21 apr 2015, 13:35

Consigliere je napisao/la:
messilla je napisao/la:Nije Affleck problem, problem je yebeni Jesse Eisenberg. :hmmmmm:
Ma, jednostavno je prerano za bilo kakve kritike. Mislim, to je film koji radi dokazani reziser i na koji ce biti potroseno stotine miliona dolara. Zar stvarno mislis da bi napravili tako veliku gresku kao sto je miscast jednog od glavnih likova? Sve je to vrlo pazljivo analizirano i planirano. Sjecam se reakcija nakon sto je Ledger izabran za ulogu Jokera i koje su u najmanju ruku bile sumnjicave, a znamo kako je to proslo. PolaHko... :mrgreen:
Poprilicno tacno. Ironicnih komentara ima, preuranjenih kako ti rece, i prilicno neutemeljenih.
Najjaci je onaj sto proziva gej zajednicu, a gologuzan mu na profilnoj :urnebes:
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 21 apr 2015, 13:47

Režiser mi je sumnjiv. Podjeljena su mi mišljenja. Drag mi je i volim njegov stil, ali je na 50% do sada sa superherojskim filmovima. Ako bude više kao Watchmen dobro je, ako bude kao Man of Steel **** onda.

Po traileru izgleda vuče više na ovo prvo, ali i Man of Steel je imao fenomenalne trailere tako da to ništa ne znači.

Ali, ovaj Batman ima šansu da bude najbolji do sada. Ne mislim na film kao cjelinu već kao lik. Sudeći po traileru ovo je najbliža adaptacija do sada, barem vizuelno. Ako bude mračan i razjeban u mozak kao što očekujem bit će svršavanja. Treba imati na umu da ovo nije Batman na naponu snage, već stari penzionisani i još poremećeniji Batman.

Sviđa mi se i glas, čini mi se da je elektronski modifikovan a ne kao u TDK trilogiji. Mislim frajer ima sve moguće sprave koje mu trebaju, ali mora se derat ko kakav idiot.

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Consigliere » 21 apr 2015, 14:35

Nema comic book filma koji ce zadovoljti sve freakove koji drkaju na heroje, odjela, moci i sl. Pogledaj sam na yt kakvih reakcija ima na trailer i na cinjenicu da je Superman predstavljen kao negativac... Ljudi samo sto ne prijete samoubistvom yebote :rol:
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Chinaglia » 21 apr 2015, 15:45

skoro je neko ovdje postavio film, Rusi i Nijemci, sniper, igra mačke i miša, ovo ono :D

o kom filmu se radi, nisam tad stavio u zabilješke :damn:

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Consigliere » 21 apr 2015, 15:47

Chinaglia je napisao/la:skoro je neko ovdje postavio film, Rusi i Nijemci, sniper, igra mačke i miša, ovo ono :D

o kom filmu se radi, nisam tad stavio u zabilješke :damn:
:hmmmmm:
slika
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la OnlyUnited » 21 apr 2015, 15:48

http://www.imdb.com/title/tt0215750/" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Chinaglia » 21 apr 2015, 15:52

eh, eh, hvala momci :thumbup:

odavno hoću da ga odgledam, al' nikad da to i uradim, sad moram :mrgreen:

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la OnlyUnited » 21 apr 2015, 15:55

Sto se tog zarna tice, stavi i ovaj na short listu, (ak' vec nisi gledao)

http://www.imdb.com/title/tt0120815/" onclick="window.open(this.href);return false;

I jedan od boljih

http://www.imdb.com/title/tt0790712/" onclick="window.open(this.href);return false;
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Chinaglia » 21 apr 2015, 18:15

odgledao sam Enemy at the gates, strašan film :bow:

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la DANTES » 21 apr 2015, 18:30

Chinaglia je napisao/la:odgledao sam Enemy at the gates, strašan film :bow:
tek ga sad gledao???


inače pogledao sam Pompeju... zabavan film, samo još da je priča bolja...sviđaju mi se scene uništenja, erupcija, piroklastični oblak... i kraj, drago mi je što je onakav...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Chinaglia » 21 apr 2015, 19:06

kralju, do prije par mjeseci nisam ni znao da postoji, a od prije tih par mjeseci ga želim gledam i tek maloprije ga odgledam :rol:

Avatar
HariTz
Postovi: 2531
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la HariTz » 21 apr 2015, 22:30

U ovom Fast and Furiousu zna li neko dokad je bio pravi glumac Paul Walker a kad je zamjenjen braćom ?
Gledo sam film i stv su dobro odradili, tek nekad pred kraj sam primjetio da to nije on.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 21 apr 2015, 23:09

HariTz je napisao/la:U ovom Fast and Furiousu zna li neko dokad je bio pravi glumac Paul Walker a kad je zamjenjen braćom ?
Gledo sam film i stv su dobro odradili, tek nekad pred kraj sam primjetio da to nije on.
Ma par scena. Zadnja scena, ima ona kad na telefon čini mi se priča ne sjećam se najbolje, tu ga snimaju većinom sa leđa što znači da nije pravi Paul. Možda sve kad se sabere nekih 2 ili 3% njegovih scena je CGI.

Avatar
HariTz
Postovi: 2531
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la HariTz » 21 apr 2015, 23:10

Donnie Darko je napisao/la:
HariTz je napisao/la:U ovom Fast and Furiousu zna li neko dokad je bio pravi glumac Paul Walker a kad je zamjenjen braćom ?
Gledo sam film i stv su dobro odradili, tek nekad pred kraj sam primjetio da to nije on.
Ma par scena. Zadnja scena, ima ona kad na telefon čini mi se priča ne sjećam se najbolje, tu ga snimaju većinom sa leđa što znači da nije pravi Paul. Možda sve kad se sabere nekih 2 ili 3% njegovih scena je CGI.
Aha, ja mislio Bgm negdje pola filma da rekoše da je uspio snimit prije nesreće, pa mi je izgledalo više nego dobro kako su to uradili. Haman da je stigao snimiti većinu.
Ugl. hvala ti :thumbup:

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la messilla » 21 apr 2015, 23:14

Mijenjali su scenarij. Pogotovo se to primijeti u drugom dijelu filma, kada se dosta slabije pojavljuje.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Murga
Postovi: 3115
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Murga » 22 apr 2015, 03:46

Chinaglia je napisao/la:kralju, do prije par mjeseci nisam ni znao da postoji, a od prije tih par mjeseci ga želim gledam i tek maloprije ga odgledam :rol:
Da si pogledao listu koju sam ti postavio prije 3 sedmice, mozda bi ga i prije odgledao.

http://forum.sportsport.ba/viewtopic.ph ... 0#p4154560" onclick="window.open(this.href);return false;
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
vecaveca
Postovi: 1145
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:30
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la vecaveca » 22 apr 2015, 11:22

Stavi novu listu majstore ovu sam ti pregledao :D :D

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Chinaglia » 22 apr 2015, 11:48

Murga je napisao/la:
Chinaglia je napisao/la:kralju, do prije par mjeseci nisam ni znao da postoji, a od prije tih par mjeseci ga želim gledam i tek maloprije ga odgledam :rol:
Da si pogledao listu koju sam ti postavio prije 3 sedmice, mozda bi ga i prije odgledao.

http://forum.sportsport.ba/viewtopic.ph ... 0#p4154560" onclick="window.open(this.href);return false;
haha, vidio sam ba listu, svidilo mi se par filmova koje ću pogledat', al' sam zaboravio u zabilješke stavit', zato sam jučer napisao da je neko ovdje skoro postavio onaj film (misleći na tebe, al' sam zaboravio nick) :thumbup:

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la filip13 » 22 apr 2015, 17:01

je li vam se desila promjena na popcornu,kako ubaciti prevod?

Avatar
vecaveca
Postovi: 1145
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:30
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la vecaveca » 22 apr 2015, 17:10

Preporuke trilogija ???

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: begla, enobarca, Pensioner26 i 22 gosta.