Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Barcod
Postovi: 1705
Pridružen/a: 19 jul 2014, 19:11
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Barcod » 17 feb 2018, 14:09

forgempp je napisao/la:Zna li iko kako cu nalijepiti titl na film, posto zelim da stavim na usb pa na TV. Zelim da ih mogu povecati da mi ne budu mala slova itd.
Skinem i film i prevod sa neta, ali nez ima li kakav lijep program za to.
https://www.videohelp.com/software/MKVToolNix
Arsenal All The Way !

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 17 feb 2018, 14:37

Mnogo komplikovano ti je lijepiti titl svaki put, još kvaliteta opadne. Izvidi prvo ima li opcija na TVu za podešavanje veličine titlova.

Avatar
forgempp
Postovi: 6543
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la forgempp » 17 feb 2018, 14:42

Barcod je napisao/la:
forgempp je napisao/la:Zna li iko kako cu nalijepiti titl na film, posto zelim da stavim na usb pa na TV. Zelim da ih mogu povecati da mi ne budu mala slova itd.
Skinem i film i prevod sa neta, ali nez ima li kakav lijep program za to.
https://www.videohelp.com/software/MKVToolNix
Znam za taj program, koristio sam, mala mi slova jbg, trazim nacina da budu veca...
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Puma » 17 feb 2018, 15:33

Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dzoni » 17 feb 2018, 17:16

Mozda da convertujes film u dvd format.
Imas ovaj program dobar je za te stvari.
Mozes ubacit prevod,mislim da se i velicina,font i boja titla mogu mjenjati.

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BigDaddy » 18 feb 2018, 23:39

slika
http://www.imdb.com/title/tt0209958/

koja ludnica od filma :salut: :salut: ne znam kako ga prije nisam pogledao :facepalm:
onih sekvenci iz podsvijesti ubice se ni kubrick ne bi postidio :salut: d'onofrio je genilalan zlikovac, a jennifer u najboljim godinama :ljepota:
ipak, film svojevremeno nije dobro prošao kod publike, valjda su ljudi očekivali neku romantičnu akcijsku komediju s j.lo u glavnoj ulozi :think: a možda je i do brutalnih scena, kojih ima na pretek
slika
za mene lično, ovo je horror-sci-fi klasik :clap:

aeroms33
Postovi: 661
Pridružen/a: 10 dec 2017, 05:03
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la aeroms33 » 20 feb 2018, 02:57

Black Panter. Krenuo u kino, haver me nagovorio, kontam neko sranje sa tehnologijom ono sa trajlera,govorim frendu nisam siguran dali mi odgovara ovaj tip filma al eto hajd da pregledam. Nisam bio z toku da je u pitanju afroamericki reditelj i glumci. Sve u svemu pozitivno iznenaden,nesto novo, africki sound,crnci, 3D, uglavnom od mene 8 ocjena.Ne toliko klasicni americki blokbaster koji odes pogledat u kinu, uzivas u atmosferi, kokicama, provedes vece zaljepljen za ekran. Svidio mi se film iako sam bio skeptican. Prica o rasitmu se namece,alu puna podrska od mene za crnce# thuglife Njihoc prvi blokbaster

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la messilla » 20 feb 2018, 15:31

Nije neka konkurencija za kipic za najbolji film ove godine.

Get Out mi se najvise svidio i ostaje moj favorit. Three Billboards, Lady Bird i Dunkirk su odlicni, ali sam nekako vise ocekivao. Darkest Hour je jako dobar, ali ipak stepenicu ispod ovih.

Ostaje mi jos Phantom Thread, The Post i The Shape of Water. No sumnjam da ce se nesto ozbiljnije promijeniti.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8062
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la muhamedhulk » 20 feb 2018, 15:43

Wonder :thumbup:
Julia Roberts :ljepota:
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Sveti » 21 feb 2018, 13:50

slika

Tim eksperata svjetskih svemirskih federacija biva poslan u zemljinu orbitu svemirskim brodom na kojeg je "prikacen" generator za testiranje. Generator je moguci spas ljudske vrste jer je moguci izvor beskonacne energije. Paljenje generatora je neuspjesno, no nakon prvog uspjesnog paljenja, brod biva teleportovan van zemljine orbite, i neobjasnjive okolnosti se desavaju.

Iskreno, nekako me uhvatilo na lijevu nogu kad sam cuo da netflix izbacuje film iz cloverfild univerzuma, jer prije toga nije bilo nikakve naznake da je film uopce u izradi. Samim tim sam ocekivao puno, mozda cak i previse s obzirom da su me ostali cloverfild uratci dobrano razmazili. Film ima dozu misterije od pocetka do kraja, ali osobama koja su pogledala barem 1000 slicnih filmova u prolosti misterija je razbijena u prvih 15 minuta filma, a cak i sam naziv filma je svojevrsni mini spojler. Glumci su odradili posao solidno, te osim pokusaja splat humora u odredjenim dionicama, nemam neke zamjerke. Kraj je totalno trash.

Ocjena 5.5/10

slika

4 prijatelja se nakon smrti zajednickog prijatelja odlucuju da ispune njegovu zelju, odlaze na hiking na poznatoj stazi na granici svedske i norveske. Na pola staze jedan od njih povredjuje koljeno te grupica odlucuje da skrene sa staze te precicom kroz sumu prije stignu do odredista. U medjuvremenu ih hvata mrak de odlucuju da prenoce u jednoj napustenoj kucici, nakon cega se neobjasnjive stvari dogadjaju.

Bio sam jako skeptican prije izlaska ovog filma, prije svega radi sinopsisa, ali ime rezisera mi je davalo kakvu takvu nadu. Reziju potpisuje David Bruckner, covjek iza filmova poput Southbound, VHS i Siren, a snimljen je prema noveli Adama Nevilla, debitanta u svijetu knjizevnosti. Ukratko, film je tacno ono sto je pokusao da bude, mracan, atmosferican sa dubokom misterijom koja do samog kraja ostane neotkrivena. Iako film posjeduje klisej zaplet, ostatak filma je sve samo ne klisej, a glumci su odradili takodje sjajan posao. Britanska klapa je svoje dijelove odglumila maestralno i sjajno zatvorila paket i pokazala kako jedan horror film treba, gledano prema strikturi, da izgleda.

Ocjena 8/10
naprijed rejal

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 21 feb 2018, 14:22

Nije loš Ritual zaista, ali zadnja trećina mi je malo meeeh
Mnogo bi mi se više svidjelo da su nastavili s onim noćnim morama, da su to doveli do kraja jer su odlično režirane te scene, posebno prve noći. Ima onaj jedan trenutak kad po danu više ne zna lik šta je realnost šta san, i to mi se svidjelo, i onda s neba pade ona priča s nordijskim bogom i besmrtnicima robovima. Još krajnje smiješno izgleda kada se prikaže full.

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Sveti » 21 feb 2018, 15:47

Blejzer10 je napisao/la:Nije loš Ritual zaista, ali zadnja trećina mi je malo meeeh
Mnogo bi mi se više svidjelo da su nastavili s onim noćnim morama, da su to doveli do kraja jer su odlično režirane te scene, posebno prve noći. Ima onaj jedan trenutak kad po danu više ne zna lik šta je realnost šta san, i to mi se svidjelo, i onda s neba pade ona priča s nordijskim bogom i besmrtnicima robovima. Još krajnje smiješno izgleda kada se prikaže full.
Zavisi sta si ocekivo. Ja sam sa brucknerom naviko da nista ne ocekujem, jer je lik u svim filmovima do sad pokazo da spaja nespojivo, tako i ovde. Spooky atmosfera
a ubaci lik nordijskog poluboga i to opet izgleda tako da se useres u gace. Meni je sjeo i rasplet, cudoviste kao da je direktno iz lovercraftovog svijeta.
naprijed rejal

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Osim13 » 21 feb 2018, 15:47

dajte kakav ljubavno depresivni da se userem u gaće
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Brokula
Postovi: 30534
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Brokula » 21 feb 2018, 15:59

Osim13 je napisao/la:dajte kakav ljubavno depresivni da se userem u gaće
slika

:ljepota: :ljepota: :ljepota:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
xaviesta
Postovi: 5930
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la xaviesta » 21 feb 2018, 16:44

Osim13 je napisao/la:dajte kakav ljubavno depresivni da se userem u gaće
Breaking the waves.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Osim13 » 21 feb 2018, 16:45

hvala momci
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA


Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 21 feb 2018, 17:55

messilla je napisao/la:Nije neka konkurencija za kipic za najbolji film ove godine.

Get Out mi se najvise svidio i ostaje moj favorit. Three Billboards, Lady Bird i Dunkirk su odlicni, ali sam nekako vise ocekivao. Darkest Hour je jako dobar, ali ipak stepenicu ispod ovih.

Ostaje mi jos Phantom Thread, The Post i The Shape of Water. No sumnjam da ce se nesto ozbiljnije promijeniti.
Call be my your name nisi gledao :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..


filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la filip13 » 23 feb 2018, 09:44

Blejzer10 je napisao/la:http://www.--- SPAM ---/black/clanak/brenda ... 27893.aspx

koji ba ku.rac :lol:

nidje veze,cuj osjecao se ovako ili onako,pa sto ne reagova kao musko

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: L-Train i 13 gostiju.