Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Otelo
Postovi: 33477
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Otelo » 17 maj 2019, 14:18

Fowl95 je napisao/la:A nije reboot franšize, samo se glumac mijenja. Idalje se nastavlja na dosadašnje DCEU filmove.
Btw. Sjeća li se ko prvog superjunaka kojeg je glumio Ben Affleck? :mrgreen:
Pa eto, to već nema smisla. MCU to nije radio i nadam se ni da neće. Osim glumca za Hulka. Povežeš se za njih. Tony Stark je Robert D. Jr. i bio je to deset godina. Da su mijenjali glumca glavnog junaka imali bi 20% manji uspjeh. DCU se raspada na platnu. Užas.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9850
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 17 maj 2019, 14:20

Ma ovi Britanci se ubili za negativce, pogledajte samo Benedicta u Star Treku i onda u Dr. Strange, tacno mu mnogo vise lezi uloga zanimljivijeg lika :kafa: .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11302
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dzoni » 17 maj 2019, 14:26

DCU treba bolje iskoristit Batmana i Supermana jer na kraju krajeva to su 2 najpoznatija superheroja.
Ostali su mi vecinom bezveze,tipa Aquamen.
Jbt nema sanse da ti napravis film kojem se 90% radnje odvija pod vodom a da ne izgleda nekako glupavo.
To mi je bio najveci problem ovog filma i glupa prica.
Marvel je potrefio recept koji se svidio ljudima i oni su to popusili.
Non stop su neki "mashupovi" gdje uz...sta znam...Iron Mana,Thora itd pojavi neki za kojeg niko nije cuo (mislim na ljude poput mene koji ne prate stripove).
Pojavi se Ant-Man 5 minuta,ovaj 10...par.smjesnih sekvenci i sljedece sto vidis je vec ima svoj film.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9850
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 17 maj 2019, 14:27

Bolji je Aquaman lik od pola tih Marvelovih, samo sto ovi imaju zanimljivije filmove.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 17 maj 2019, 14:28

sljivo je napisao/la:
Dzoni je napisao/la:Ne kontam.
Ko pojavom, Brus Vejna, djeluje nezgrapno u odnosu na prethodne glumce, il se bar meni činilo tako.
Pa sa obzirom da je inspiracija bio The Dark Knight Returns, a tamo je Batman/Bruce Wayne baš takav, ogroman, tenk, meni je to bilo super odgovarajuće.

Sušta suprotnost mlađem Bruce Wayneu iz TDK trilogije možda i jest, ali to u biti i poenta. Nije to više taj čovjek, godine i tragedije ga pojele, nije isti više.

U biti to i ne može funkcionisati u formatu u kojem su oni željeli, tj MCU formatu koji je jedna ogromna serija. To funkcioniše kao Logan što je funkcionisao, spinoff, one and done. Počinjati franšizu sa takvim Batmanom je bila idiotarija od strane Zacha Snydera i svih odgovornih.

Avatar
Otelo
Postovi: 33477
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Otelo » 17 maj 2019, 14:31

Nail for Real je napisao/la:Bolji je Aquaman lik od pola tih Marvelovih, samo sto ovi imaju zanimljivije filmove.
Pa ne može bog mora biti manje zanimljiv od nekog mrava. Ali, su ga ovi napravili takvim. Zanimljivim, humorističnim. Potrefili glumca. Prenijeli iskušani recept na nekog glupog lika. I uspjeh.

O čemu mi pričamo, pa daj Marvelu DC likove i napravit će deset puta bolju stvar s njima od DC-a, a ovi će sjebati Marvelove likove. Imaš bolje pisce, producente, scenariste i eto ti.

Ovi pokušavaju da bezuspješno kopiraju Marvel, a ne ide im.

@Dzoni meni je taj Superman vazda bio bezveze lik, nikad ga nisam doživio
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Fowl95
Postovi: 2268
Pridružen/a: 03 apr 2019, 19:59
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Fowl95 » 17 maj 2019, 14:46

ASD je napisao/la:
Fowl95 je napisao/la:A nije reboot franšize, samo se glumac mijenja. Idalje se nastavlja na dosadašnje DCEU filmove.
Btw. Sjeća li se ko prvog superjunaka kojeg je glumio Ben Affleck? :mrgreen:
Daredevil?
:thumbup:
Let's talk about SIX baby!

Avatar
Finn
Postovi: 9152
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 17 maj 2019, 14:47

U dobrim je rukama sada DC. Zaredali su par uspješnih filmova, batalili taj MCU fazon gdje je sve povezano, sada samo rade solo filmove i njihove nastavke. Wonder Woman, Aquaman i Shazam, svi super prošli, svi će dobiti sequele. U oktobru izlazi Joker, potpuno odvojen od svega, ne sumnjam da će super proći, a i budžet je mizeran tako da njima sve ide super. Još ubrzo stiže i Suicide Squad, ali sa Jamesom Gunnom na čelu, ne može biti promašaj.

Bilo je bitno da nogiraju Snydera kao nekog lidera cijele stvari (cijeli njegov mračni fazon nije dobar za biznis) odmore par godina od najpopularnijih likova (Batman i Superman), pruže šansu slabijim likovima i naprave ih privlačnim za tržište i u tome su zasada uspjeli.

Avatar
harden
Postovi: 23555
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la harden » 17 maj 2019, 14:54

Suicide squad je meni takvo razocarenje da to ne mogu opisati. Bukvalno sam zaspao u kinu dok sam ga gledao, kod kuce ga drugi put upalim i nisam ni pogledao do kraja.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Dzoni
Postovi: 11302
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dzoni » 17 maj 2019, 14:56

@Otelo
Nije ni meni nikad bio nesto zanimljiv.
Najbolje od Supermana sto sam gledao je onaj animirani serijal.
Prikazivan prije na Cartoon Network.
Al ne postoji covjek na planeti koji ne zna za Supermana s te neka strane sam mislio da ga bolje iskoriste.

GracanicaAA
Moderator
Postovi: 5305
Pridružen/a: 18 maj 2013, 17:55
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la GracanicaAA » 19 maj 2019, 21:41

:tokralju: :tokralju: :tokralju:

John Wick 3 srušio Avengerse s Box Officea zaradivši 57 miliona dolara
Lionsgateov film John Wick: Chapter 3 – Parabellum je svojim debijem, potpomognut pozitivnim recenzijama, nadmašio sva očekivanja zaradivši 57 miliona dolara u Sjedinjenim Američkim Državama i Kanadi prvog vikenda prikazivanja.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13365
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Rajaz » 19 maj 2019, 23:13

Adam faking Sandler

slika

:rol: :tokralju:

Profesor
Postovi: 4250
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Profesor » 20 maj 2019, 01:21

Ima li odvratnije face u avijetu filma od ovoga Sandlera?

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Pivopija » 20 maj 2019, 22:50

Za ljubitelje azijske kinematografije, solidan film.
https://www.imdb.com/title/tt7183578/
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
messilla
Postovi: 31125
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la messilla » 21 maj 2019, 01:00

Ide i John Wick Chapter 4 za dvije godine. Franšiza. :tokralju:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la irfo » 21 maj 2019, 01:19

messilla je napisao/la:Ide i John Wick Chapter 4 za dvije godine. Franšiza. :tokralju:
Sad pretjeruju, tri je sasvim dovoljno, rijetke su fransize u kojima se ne moze sve ispricati u tri filma
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Finn
Postovi: 9152
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 21 maj 2019, 01:27

irfo je napisao/la:
messilla je napisao/la:Ide i John Wick Chapter 4 za dvije godine. Franšiza. :tokralju:
Sad pretjeruju, tri je sasvim dovoljno, rijetke su fransize u kojima se ne moze sve ispricati u tri filma
Ybg, svaki dio zarađuje više od prethodnog, svi su kritički hvaljeni, u ovom i prošlom su poprilično otvorili taj cijeli svijet koji treba istražiti. Ovo je očekivano. Realno, jesu trebali zaključiti sa ovim. On sa svojim psom sjedi na nekim stepenicama nakon svega. :ljepota:

Mada, ja sam više za neki prequel, sam nastanak Johna Wicka i sav taj trening i odrastanje kod onih Rusa.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 21 maj 2019, 01:30

A realno koga briga koliko ih je, sve dok su na nivou.

Zanimljiv svijet, najbolja akcija trenutno u svijetu filma realno, Keanu Reeves u ulozi života (bit će upamćen po Matrixu ali meni ovdje je najbolji). Prequel sequel svejedno imaju beskonačno mnogo opcija.

GracanicaAA
Moderator
Postovi: 5305
Pridružen/a: 18 maj 2013, 17:55
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la GracanicaAA » 21 maj 2019, 01:54

messilla je napisao/la:Ide i John Wick Chapter 4 za dvije godine. Franšiza. :tokralju:
:tokralju: :tokralju:
Following Chapter 3 — Parabellum’s #1 box office debut — knocking Avengers: Endgame from the top after a three-week run — John Wick 4 has been confirmed. Not only that, the sequel has a release date: May 21, 2021.

The first John Wick movie opened in 2014 and grossed just under $90 million total, while its 2017 sequel made $172 million lifetime. The third movie, which debuted last Friday, made $57 million domestically and another $36 million overseas ($93 million total), greatly outpacing John Wick 2.

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la xaviesta » 21 maj 2019, 01:59

irfo je napisao/la: Sad pretjeruju, tri je sasvim dovoljno, rijetke su fransize u kojima se ne moze sve ispricati u tri filma
Sto se tice John Wicka tu se sve moze ispricala za sat vremena. Sto ne znaci da je 4. dio suvišan. Mada pitanje je do kada ce biti zanimljiva ljudima ona makljaža.
Don't hate what you don't understand.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: bavariapivo i 21 gost.