Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Rooney88 » 21 mar 2021, 20:40

_dreamer_ je napisao/la:
20 mar 2021, 22:30
Jel ko gledao Daru iz Jasenovca
Odgledah evo.

Ozbiljan miks emocija, generalno propaganda, kako su ga etiketirali, nije uopste problem i film nisam dozivio kao takav. Rekao bih da nisu uopste dovoljno dobro prkazalii genocid tadasnjeg rezima u Hrvatskoj. Ali shvatam da je film trebao biti o Dari, maloj djevojcici koja pokusava u svom tom haosu spasiti brata, a da je Jasenovac samo "okruzenje" teme filma, s te strane okej iako je sam kasting za curicu morao biti bolji. Pa vise emocija sam vidio na licu Stanoja dok su mu govorili da ne moze sa fudbalerima u Urugvaj. Generalno gluma mnogo losa, to me bas naljutilo jer Jasenovac zaslusuje puno bolju glumu vecine likova, djeca pogotovo lose glume. Ustase takodjer katastrofalno glume, onaj Ante vadi malo situaciju ali ostali, pogotovo zenski dio kastinga, srednja zalost!

Ali setovi su mi top, kostimi zrtava takodjer dobri, mala zamjerka na Ustase koji nema sanse da su bili svjezi, frisko osisani i sa mini valovima u jednoj takvoj svakodnevnici i hororu. Tehnicki dio filma takodjer ozbiljno dobar, vidi se ulozeno s te strane. Mozda se malo vise moglo uloziti u jednog boljeg glumca jer ih je bilo nekoliko koji su se cesce pojavljivali a boga pitaj koja im je svrha u filmu. Zna se sta je statist, ovi ljudi to nisu bili. Imali su neke svoje recenice i uloge ali sve to se moglo lakse "ispricati" kroz jedan lik, da ne spojlam previse bilo ih je par sa potpuno istom ulogom i stalno se smjenjuju na ekranu, to mi je malo cudno bilo.

Film kao film mi je negdje u sredini, ljut jesam jer mislim da nije dovoljno dobar omaž žrtvama genocida u Jasenovcu ali ako ga posmatramo striktno kao film koji prati Daru kao Daru onda moze biti i dobar, mada onda je trebalo malo vise Dare na kraju krajeva. Dakle film od mene dobija pozitivan feedback i to je to.

Ustvari, jedna stvar me najvise naljutila...
Onaj jeftini pokusaj amnestije nacista, izmedju redova naravno, u dvije-tri scene. To mi je bilo jezivo za vidjeti. Halo covjece, snimas film o najvecem stradanju tvog naroda u historiji, hajde sto si na kapaljku spomenuo Rome i ostale narode, ali gdje ces prikazati nacistu koji povraca i drugog koji ne odobrava ni pod razno sve sto se desava?
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 21 mar 2021, 21:02

Rooney88 je napisao/la:
21 mar 2021, 20:40
Ustvari, jedna stvar me najvise naljutila...
Onaj jeftini pokusaj amnestije nacista, izmedju redova naravno, u dvije-tri scene. To mi je bilo jezivo za vidjeti. Halo covjece, snimas film o najvecem stradanju tvog naroda u historiji, hajde sto si na kapaljku spomenuo Rome i ostale narode, ali gdje ces prikazati nacistu koji povraca i drugog koji ne odobrava ni pod razno sve sto se desava?
Ja to nisam shvatio kao pokušaj amnestije nacista nego da su htjeli prikazati ustaše gorim i od nacista, i da se nacisti, kakvi jesu, zgražaju nad postupcima ustaša. Komično svakako.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Rooney88 » 21 mar 2021, 21:27

Blejzer10 je napisao/la:
21 mar 2021, 21:02
Rooney88 je napisao/la:
21 mar 2021, 20:40
Ustvari, jedna stvar me najvise naljutila...
Onaj jeftini pokusaj amnestije nacista, izmedju redova naravno, u dvije-tri scene. To mi je bilo jezivo za vidjeti. Halo covjece, snimas film o najvecem stradanju tvog naroda u historiji, hajde sto si na kapaljku spomenuo Rome i ostale narode, ali gdje ces prikazati nacistu koji povraca i drugog koji ne odobrava ni pod razno sve sto se desava?
Ja to nisam shvatio kao pokušaj amnestije nacista nego da su htjeli prikazati ustaše gorim i od nacista, i da se nacisti, kakvi jesu, zgražaju nad postupcima ustaša. Komično svakako.
Da ali je degutantno za gledati sigurno, postoje dva nacina da shvatis takve scene i ljudi ce vidjeti jedan od dva, a nijedan nije dobar. I cemu uopste prikazivanje da su jedni gori od drugih kada su u tom trenutku i jedni i drugi bili cisto zlo?
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la ReX » 22 mar 2021, 13:28



Zoran Kesic :salut: :salut:
@igrajlopte 🐦


Avatar
Saurman
Postovi: 29506
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 22 mar 2021, 21:48

Remekdjelo Snydera samo kratko traje da je bar na ova 4h dodao još toliko da zaokruži priču.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 23 mar 2021, 01:52

Nomadland i Sound of Metal mi se izdvajaju od ovih nominovanih za najbolji film. Father jedino nisam gledao, nema online rip.
Nomadland mi je malo bolji. Lično me dotakao :mrgreen:

U Sound of metal nije baš organski povezano njegovo priključenje u ovu grupu. Prenaglo bez nekog pretjeranog objašnjenja važnosti da bi žrtvovao dugogodišnju vezu koja ga je spasila ovisnosti. Ostatak filma, odličan.

Judas and the Black Messiah i Trial of the Chicago 7 su mi slični filmovi, očekivani i konvencionalni u svakom smislu. Nisu loši ali nisu ni nešto posebno. Imam osjećaj da se ovaj Fred Hamptom probudi, i pogleda film o sebi da bi ih pitao zašto prave film tek nakon 50 godina, i zašto ne prave filmove o današnjici. Čak mi je ironično da film počinje njegovim govorom u kojem pravi jasnu razliku između prave revolucije i ove name changing, kneeling revolucije.

Mank neloš, glumački odličan ali nije sad da obara s nogu. Neobično je vidjeti od Finchera jedan ovakav film. Mislim da bi većini ljudi koji nisu upoznati s tim periodom bio poprilično dosadan.
Promising young woman mi je dobar, ali nije za oskar nominacije.
Od Minarija sam više očekivao. Jako simpatičan film koji bi bez odnosa unuka i bake bio prosjek, oni dignu film na malo veći nivo, po meni i dalje ni blizu dovoljan za nominacije. I ne znam na osnovu čega je ovaj iz Walking deada dobio nominaciju za najbolju ulogu. Najtanji daleko u filmu.

Sad idu ovi za najbolji strani, da vidimo ko je konkurencija QVA osim Vinterberga.

Avatar
Finn
Postovi: 9168
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 23 mar 2021, 19:54

Black Widow Releasing On Disney+ Premiere Access, Delayed To July
Topcina. Jos kako su ovo maherski odradili, MCU haman bez prekida od januara do jula. :salut:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Drape » 23 mar 2021, 23:45

Nizozemski vojnici su ipak nezadovoljni kako su prikazani u Quo Vadis, Aida iako je jedna od najvećih zamjerki Jasmili to što je njih prikazala nesposobnim ali ne i bezosjećajnim. Oni koji su bili u Srebrenici se sjećaju da su Nizozemci otvoreno prezirali muslimane. Izjava o filmu jednog od vojnika: "Činjenica da taj prevodilac puši dim na početku filma, već mislite: čovječe, nismo ni imali limenku koka-kole u kompleksu. Ili oni naoružani Srbi koji uđu u bazu i zastrašuju tamošnje izbeglice, a to se nikada nije dogodilo. U uredu Karremansa bio je samo srpski ataše, kojeg sam i ja pratio s nekima drugima. A taj nenaoružani čovjek nije vidio izbjeglicu. Dalje, mi - holandska vojska - izgledamo vrlo plaho i ti Srbi izgledaju kao divlji holivudski negativci. Pa, oni su samo nosili normalne srpske uniforme i beretke, baš kao i mi. Oni takođe nisu vikali na kapiji."

Avatar
Otelo
Postovi: 33493
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Otelo » 24 mar 2021, 08:23

Finn je napisao/la:
23 mar 2021, 19:54
Black Widow Releasing On Disney+ Premiere Access, Delayed To July
Topcina. Jos kako su ovo maherski odradili, MCU haman bez prekida od januara do jula. :salut:
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings će isto izaći na Disneyu :opaopa:

slika

:ljepota: :ljepota: :ljepota:
:mrgreen: :crazy: :urnebes: :roll:
Gledao sam sinoć prvi i treći Sharknado film i :tokralju: :tokralju: :tokralju:

90 minuta loše glume, radnje, CGI-a i najluđih uništavanja morskih pasa ikad :opaopa:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la 90minut » 24 mar 2021, 10:46

Finn je napisao/la:
23 mar 2021, 19:54
Black Widow Releasing On Disney+ Premiere Access, Delayed To July
Topcina. Jos kako su ovo maherski odradili, MCU haman bez prekida od januara do jula. :salut:
A jeste ovo mocno kako se završila wanda odma pocelo ovo drugo, e reko sacekacu obje da izlete pa gledati.

Hoce li i ovaj s Scarlett film odma izaci?

Avatar
Finn
Postovi: 9168
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 24 mar 2021, 11:26

90minut je napisao/la:
24 mar 2021, 10:46

Hoce li i ovaj s Scarlett film odma izaci?
Da, 9. jula na Disney +, u prevodu i na torrente.

Avatar
Edalicious
Postovi: 183
Pridružen/a: 05 feb 2015, 00:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Edalicious » 24 mar 2021, 14:28

Pozdrav raja. Koja je najbolja aplikacija za gledanje filmova i serija na telefonu?

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la jelle » 24 mar 2021, 14:39

Edalicious je napisao/la:
24 mar 2021, 14:28
Pozdrav raja. Koja je najbolja aplikacija za gledanje filmova i serija na telefonu?
Popcorn jel je djabna i ne moras skidati filmove i serije kao ni titlove

Avatar
Edalicious
Postovi: 183
Pridružen/a: 05 feb 2015, 00:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Edalicious » 24 mar 2021, 14:41

jelle je napisao/la:
24 mar 2021, 14:39
Edalicious je napisao/la:
24 mar 2021, 14:28
Pozdrav raja. Koja je najbolja aplikacija za gledanje filmova i serija na telefonu?
Popcorn jel je djabna i ne moras skidati filmove i serije kao ni titlove

Znam za popcorn, nego su nesto mijenjali s onim vpn-om, pa zato i pitam. Koristis li je ti sad i fercera li kao prije?

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la 90minut » 24 mar 2021, 14:46

Finn je napisao/la:
24 mar 2021, 11:26
90minut je napisao/la:
24 mar 2021, 10:46

Hoce li i ovaj s Scarlett film odma izaci?
Da, 9. jula na Disney +, u prevodu i na torrente.
Vidim u junu krece Loki dobro ovo oni odradiše baš

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la jelle » 24 mar 2021, 14:47

Edalicious je napisao/la:
24 mar 2021, 14:41
jelle je napisao/la:
24 mar 2021, 14:39
Edalicious je napisao/la:
24 mar 2021, 14:28
Pozdrav raja. Koja je najbolja aplikacija za gledanje filmova i serija na telefonu?
Popcorn jel je djabna i ne moras skidati filmove i serije kao ni titlove

Znam za popcorn, nego su nesto mijenjali s onim vpn-om, pa zato i pitam. Koristis li je ti sad i fercera li kao prije?
Pa sta ce mi VPn ni ne koristim to ... normalno fercera

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3558
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la tutankamon1905 » 24 mar 2021, 14:49

jelle je napisao/la:
24 mar 2021, 14:47
Edalicious je napisao/la:
24 mar 2021, 14:41
jelle je napisao/la:
24 mar 2021, 14:39


Popcorn jel je djabna i ne moras skidati filmove i serije kao ni titlove

Znam za popcorn, nego su nesto mijenjali s onim vpn-om, pa zato i pitam. Koristis li je ti sad i fercera li kao prije?
Pa sta ce mi VPn ni ne koristim to ... normalno fercera
Vjerovatno je u njemackoj, onda ti treba..u BiH nema potrebe

Avatar
Finn
Postovi: 9168
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 24 mar 2021, 14:49

90minut je napisao/la:
24 mar 2021, 14:46
Finn je napisao/la:
24 mar 2021, 11:26
90minut je napisao/la:
24 mar 2021, 10:46

Hoce li i ovaj s Scarlett film odma izaci?
Da, 9. jula na Disney +, u prevodu i na torrente.
Vidim u junu krece Loki dobro ovo oni odradiše baš
Shang-Chi u septembru, Eternalsi u novembru, Spiderman u decembru. Strašna godina ako ovi datumi ostanu.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la 90minut » 24 mar 2021, 14:58

Finn je napisao/la:
24 mar 2021, 14:49
90minut je napisao/la:
24 mar 2021, 14:46
Finn je napisao/la:
24 mar 2021, 11:26


Da, 9. jula na Disney +, u prevodu i na torrente.
Vidim u junu krece Loki dobro ovo oni odradiše baš
Shang-Chi u septembru, Eternalsi u novembru, Spiderman u decembru. Strašna godina ako ovi datumi ostanu.
Vidio sam maloprije baš kad si mi spomenuo da je u julu ovaj pa bice ovi datumi filmovi su gotovi svakako, a vidiš i ostatak ima datume 2022-2023..

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 48 gostiju.