Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Johnyx95 » 25 dec 2010, 16:33

Devil je napisao/la:Uh da ne zaboravim "Italian Job" ili ti "Posao u Italiji",a pade mi na pamet i "Nacionalno Blago 1" sa Nicolasom Cageom,a nikako da pogledam i "Nacionalno Blago 2".
Drugi dio 'Blaga' nije ni blizu prvom.Gledao davno. ;)
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Wolverine » 25 dec 2010, 18:15

1. Fight Club

slika

Uloge: Edward Norton, Brad Pitt, Zach Grenier, David Andrews, Ezra Buzzington, Christina Cabot, Jared Leto
Režija: David Fincher
Scenario: Jim Uhls
Producent/i: Ross Grayson Bell, Cean Chaffin, Art Linson
Žanr: krimi, drama, triler
Trajanje: 139'
Godina izdanja: 1999.
Zemlja: SAD / Njemačka

'Welcome to Fight Club. The first rule of Fight Club is: you do not talk about Fight Club. The second rule of Fight Club is: you DO NOT talk about Fight Club! Third rule of Fight Club: if someone yells "stop!", goes limp, or taps out, the fight is over. Fourth rule: only two guys to a fight. Fifth rule: one fight at a time, fellas. Sixth rule: the fights are bare knuckle. No shirt, no shoes, no weapons. Seventh rule: fights will go on as long as they have to. And the eighth and final rule: if this is your first time at Fight Club, you have to fight.'

Tridesetogodišnjak već noćima ne uspijeva zaspati i muče ga brige i nezadovoljstvo na poslu.

U potrazi za nekim ispušnim ventilom, počinje odlaziti na okupljanja razno raznih ovisnika, gdje se nalaze ljudi sa sličnim problemima i prepričavaju vlastita iskustva. Tamo upoznaje Marlu Singer i Tylera Durdena.Marla je djevojka nesposobna da odabere pravu odluku i odluči se na bilo kakav izbor, dok je Tyler vrlo odlučan s jasnom idejom u glavi.

Tridesetogodišnjak napušta svoj stan i odlazi živjeti s Tylerom, nastavlja odlaziti na posao, ali uskoro biva prisiljen odustati i od toga. Tyler ga odvede u 'Klub boraca', mračnu prostoriju u podrumu, u kojoj se ljudi sastaju da bi se tukli i na taj način osjećali živima.

No tridesetogodišnjak, isprva oduševljen, počinje shvaćati da se u klubu svakodnevno odvija masakr, a da iza svega toga stoji Tyler sa svojim master planom - putem kluba želi uništiti svjetsku ekonomiju.U jednom trenutku se odluči oduprijeti Tyleru, a u tome mu pomogne Marla.

Moj komentar: Prvo pravilo o Klubu boraca je da se o njemu ne govori. Drugo pravilo o Klubu boraca je da se o njemu ne govori. Sta rec osim da oni koji nisu pogledali ovaj film nemaju pojma sta propustaju. Fincher je stvorio cudoviste, pravo remek djelo koje ce zivjeti zauvjek. Knjiga je cak i bolja.

[youtube][/youtube]

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la juznjak> » 25 dec 2010, 18:58

Po meni najbolji film ikada ...nijedan film nije ostavio tako jak utisak kod mene kao Crow 1 8-)
[youtube][/youtube]

True love never dies ...
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Evil Genius » 25 dec 2010, 19:14

ne znam ko je spomenuo al' se slazem da je tesko napravit top 10 jer upravo to pokusavam al' ne uspijevam :D definitivno mi se svidjaju vasi izbori u koje bi ja ubacio jos 'american beauty', 'requiem for a dream', 'the big lebowski', 'lucky number slevin' i otprilike sve sto je tarantino uradio (naravno klasike eastwooda, de nira i pacina ne trebam ni spomnjat jer se podrazumjevaju).
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Avatar
*p!p!t@*
Postovi: 7971
Pridružen/a: 29 apr 2010, 21:11
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la *p!p!t@* » 25 dec 2010, 19:22

Eo jedan uspjeh mladog BiH stvaralastva:http://medresamostar.com/index.php?opti ... 4&Itemid=1
Rođeni to je brat
Veležov to je sin
Pjeva mu sada armija cijela
Naprijed Hasić Šemsudin!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Virtu4l » 25 dec 2010, 22:49

Evo jedan odličan film, istinita priča o jednom od najvećih p.orno glumaca svih vremena... Johnu Holmesu. Val Kilmer, Kate Bosworth, Lisa Kudrow, malo Paris Hilton...

[youtube][/youtube]
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la brazzo » 26 dec 2010, 18:20

RiNo je napisao/la:Evo da i ja probam sastaviti listu od top10 filmova, ma da mi je lakše napraviti listu od top20, jer ovdje ću sigurno izostaviti neki dobar.
[youtube][/youtube]
sjećam se da sam ovaj film odgledao baš onako ''nazor'' i vrlo malo sam povezao priču i danas dan mi nije jasno o čemu je zapravo riječ i šta je bit filma ali ne bi ga ponovo gledao to je sigurno :|
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
RiNo
Postovi: 5690
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la RiNo » 27 dec 2010, 00:27

@Brazzo, pa film i nije nešto komplikovan, možda malo na početku djeluje dosadnu ali ima dobru priču.
"Tagline" je: "Every man has a breaking point." Harry Brown, penzioner, odluči uzeti stvar u svoje ruke kad mu ubiju najboljeg prijatelja.
Inače u filmu glavnog negativca glumi Ben Drew aka Plan B (soul pjevač, reper i vatreni navijač Arsenala)

Btw, ne znam je li neko gledao film Franklyn, odličan je, iako sam skontao o čemu se radi tek' nakon sat vremena gledanja.
[youtube][/youtube]
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Wolverine » 27 dec 2010, 00:38

jel gledao ko ovdje donnie darko?

ja sinoc gledo prvi put, i nemogu vjerovat da mi je trebalo ovoliko vremena da ga pogledam. zajebite onu top10 listu, donnie darko ide suvereno na prvo mjesto.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la _dreamer_ » 27 dec 2010, 00:57

Gledao sam Donnie Darko, odlican film!

Wolverine, ako volis filmove sa orginalnim scenarijima, onda moras pogledati film Memento! To je jedini film u mom zivotu koji sam pogledao i onda ga odmah premotao nazad i pogledao ponovo.
Zadnja izmjena: _dreamer_, dana/u 27 dec 2010, 01:02, ukupno mijenjano 1 put.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Wolverine » 27 dec 2010, 01:02

gledo sam memento vise puta, ali davno. boi je na obnu vise desetaka puta.

ali sam ga ionako planirao gledati u januaru. nalazi se na january movise list :)

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la _dreamer_ » 27 dec 2010, 01:05

nije los ni ovaj film "Inception". Dobio je fenomenalne ocjene, mada je po meni malo prenapuhan. Ima fenomenalnu ideju, ali je dosta konfuzan, ali ne u smislu da je briljantan i zadivljujuci, vec da su scenarist i ekipa napravili par propusta, pa su neke scene paradoksalne i nelogicne...

No, definitivno ti preporucujem i taj film da pogledas.

[youtube][/youtube]
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

kakavdanakneiskustvu
Postovi: 4952
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la kakavdanakneiskustvu » 27 dec 2010, 09:19

_dreamer_ je napisao/la:Gledao sam Donnie Darko, odlican film!

Wolverine, ako volis filmove sa orginalnim scenarijima, onda moras pogledati film Memento! To je jedini film u mom zivotu koji sam pogledao i onda ga odmah premotao nazad i pogledao ponovo.


memento je vrh

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Wolverine » 27 dec 2010, 16:35

pogledah upravo love actually. koji bogovski film :lol: satro sam se od smjeha.

brdo fenomenalnih likova, posebno onaj propali pjevac, koje glumi nighy :lol:

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la _dreamer_ » 27 dec 2010, 17:09

Wolverine je napisao/la:pogledah upravo love actually. koji bogovski film :lol: satro sam se od smjeha.

brdo fenomenalnih likova, posebno onaj propali pjevac, koje glumi nighy :lol:
evo pristavio sam odmah da se skida. :D
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

kakavdanakneiskustvu
Postovi: 4952
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la kakavdanakneiskustvu » 28 dec 2010, 10:56

Wolverine je napisao/la:pogledah upravo love actually. koji bogovski film :lol: satro sam se od smjeha.

brdo fenomenalnih likova, posebno onaj propali pjevac, koje glumi nighy :lol:

i brdo odličnih engleskih glumaca,osobito alan rickman i emma thompson

Avatar
nevjernik
Postovi: 2236
Pridružen/a: 08 sep 2009, 16:23
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la nevjernik » 29 dec 2010, 23:11

slika

Sjajna glumacka postava, pogotovo zenski dio :P :oops:
"Smatram hrabrijeg onog koje prevlada svoje želje, nego onoga koji pobijedi svoje neprijatelje; jer najteža bitka je nad sobom samim." - Aristotel

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la juznjak> » 29 dec 2010, 23:22

Moracu pogledati taj film ,ponajvise radi Roberta kojeg volim najvise na svijetu :D a i mnogi bruje o tom film ,navodno ima dosta golisavih scena. :P :mrgreen: Kad sam kod De Nira danas sam gledao njegov film na HBO ''Everybody's Fine''(svi smo super) ,ne volim drame ali ovo je mnogo dobar film ... tako da ga preporucujem . Sinoc sam gledao jos jedan predobar film ''Pineapple Express'' jako smjesan film 8-)
slika

Pineapple Express
komedija kriminalistički
SAD, 2008

Režija: David Gordon Green
Scenarij: Seth Rogen, Evan Goldberg
Uloge: Seth Rogen, James Franco, Danny R. McBride, Kevin Corrigan
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la brazzo » 29 dec 2010, 23:27

nevjernik je napisao/la:slika

Sjajna glumacka postava, pogotovo zenski dio :P :oops:
e to si u pravu ali sve ostalo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .......
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Wolverine » 29 dec 2010, 23:30

ponovno odgledah bad santa. svaki put mi je odlican :)

sto se machete tice. film je dobar onome ko zeli da ga film zabavi za tih sat i po kolko traje. dok onima koji traze nesto genijalno film ne valja. vrhunski trash film. alba i michele :oops:

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 45 gostiju.