Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Mokroguz » 21 jun 2018, 14:31

Gledam Blade Runner(orginalni) sad, fantastican film. :D
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Sveti
Postovi: 10199
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Sveti » 21 jun 2018, 15:54

Mokroguz je napisao/la:
Sveti je napisao/la:12 Angry Man
Odlican film :thumbup: Ja sam ga tek prije tri godine pogledao, medju favoritima je sad.
Jesi li gledao Amadeus?

Ne, da budem iskren niti sam cuo za nj :oops: Iskreno, ne bih ni 12 A.M pogledao da nisam pogledao Staircase pa uvidio da zaista volim da gledam court filmove, iako 12 A.M nije bas court film.

Yebiga koja bi budala gledala sranja poput ovog https://www.imdb.com/title/tt6987760/?ref_=nv_sr_1 ako ne bih ja, pa se nema bas ni vremena
naprijed rejal

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 22 jun 2018, 15:03

:bale:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 23 jun 2018, 22:49

Ja lično ne volim ove starije filmove, ne znam, nije mi neki ćejf pogledati film, onda otići na wikipediju i vidjeti da su glumci sada penzioneri, a na filmu bili omladinci. :D
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Derdiyok » 24 jun 2018, 04:09

Escape plan 2 njesra pravo.

civsa none stalone
® GONGASHI POWERHOUSE ®

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la semcho » 24 jun 2018, 06:03

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Ja lično ne volim ove starije filmove, ne znam, nije mi neki ćejf pogledati film, onda otići na wikipediju i vidjeti da su glumci sada penzioneri, a na filmu bili omladinci. :D
Ja iskreno, nekad vise volim pogledat neki klasik koji sam gledao vise puta, nego noviji film, koji nisam ni pogledao... stariji filmovi su beton, iz osamdesetih, devedestih, nisam nikad bio ljubitelj naucne fantastike, to se sad ko najvise forsira... dobro eto i Terminator je SF, medjutim to je filmcina koju i dan danas gledaju...

filip13
Postovi: 38046
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la filip13 » 24 jun 2018, 08:26



:thumbup: :thumbup:

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 24 jun 2018, 12:48

1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la sajo10 » 24 jun 2018, 13:05

Derdiyok je napisao/la:Escape plan 2 njesra pravo.

civsa none stalone
:lol: :lol:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Derdiyok » 25 jun 2018, 01:36

Kakav je ovaj Rampage sa The Rockom?
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la sljivo » 25 jun 2018, 02:16

Naprednija i bogatija verzija trash monster filmova.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Derdiyok » 25 jun 2018, 22:17

® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Pivopija » 25 jun 2018, 22:58

Ovo obecava. :D

slika
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Chinaglia » 26 jun 2018, 04:00

hostiles (2017) - puno bolji nego sto sam ocekivao, rosamund pike je :ljepota:

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BernardBarnjak » 26 jun 2018, 07:32

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 27 jun 2018, 00:25

Chinaglia je napisao/la:hostiles (2017) - puno bolji nego sto sam ocekivao, rosamund pike je :ljepota:
Gledao i meni se sviđa! Rosamund hmm, dok je bila mlađa bila je još bolja, sad se polako pretvara u MILF-aru, ali izuzetno kvalitetnu MILF-aru, kao pojava je interesantna, jako dobra glumica! :wave:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BernardBarnjak » 27 jun 2018, 19:05

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Sveti
Postovi: 10199
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Sveti » 27 jun 2018, 19:28

Santo je napisao/la:
slika

Subota je raja, sta se kod vas gleda? Ja sam odlucio da malo dam priliku i filmovima iz ostalih dijelova planete, pa sam naisao na ovaj turski horror, koji je poprilicno poznat i van turske.

Oznur je lijepa djevojka i temperamentna djevojka koja je oduvijek bila zaljubljena u svog rodjaka Kudreta. On je sretno ozenjen, i ima slijepu djevojcicu koja mu predstavlja sve na svijetu. Ljubomorna Oznur odluci da potrazi pomoc sihirbaza.

Moj najveci problem kod ovog filma je sto sam ga gledao bez prevoda, na turskom jeziku, i jasno je da nisam kurrca razumio no uspio sam da uzivam u filmu onoliko koliko mi je taj hendikep dopustao. U biti film ne nudi nista revolucionarno. Svi oni koji su pogledali dovoljan broj horror filmova o zaposjedanjima i egzorcizmima otprilike zna u kojem smijeru sam film ide, no ono sto je vrh torte, i svojevrsni trademark skoro svih turskih horror filmova je nevjerovatno kreativna moc detalja i obrade scena koje vode ka zavrsetku price. Scary scene su iznad nekoliko nivoa od onih hollywoodskih, a cak je i gluma na zavidnom nivou. Ono sto sam primijetio je, cinjenica da su kreatori inspiraciju crpili iz j-horror kulture pa je i sama mehanika kadriranja i produkcije zrelo i efektno predstavljena u okvirima same teme filma, a naravno ni onih fucked up momenata ne manjka, a i znamo koliko su turci kao narod radikalni, pa se ne libe da svoj umjetnicki izricaj podignu na nivo koji granici sa bizarnim(scena u kojoj sihirbaz uci dovu za klanje kurbana, a kolje ni manje ni vise nego svinju itd.) Naravno, samu radnju i njen razvoj ne mogu previse da komentarisem jer ju nisam najbolje razumio, ali ove mehanicke stvari su doista sjajno uradjene.

Gledanjem ovog filma, otvorio mi se jedan novi talas horrora za koje nisam ni znao da postoje. Gledao sam do sad nekolicinu turskih horrora koji su mi bili cisto solidni ali jako gledljivi, no sad sam vidio da ima tu jos dosta neistrazenog i da definitivno vrijedi malo dublje prokopati po turskoj filmografiji koja je, usudit cu se reci, uz spance najpotentnija kad su u pitanju horror filmovi.

7/10 u svakom slucaju, i topla preporuka od mene

Link: http://www.imdb.com/title/tt4240654/?ref_=fn_al_tt_1

EDIT: Upravo sam primijetio jedan zanimljiv detalj, a to je da su skoro svi turski horror filmovi na imdb rejtovani iznad 18, sto samo po sebi nesto govori. :beba:
slika

Kao sto sam i obecao 2 godine ranije, nastavljam sa turskim horrorima i komentarisanjem istih :mrgreen:

Kad su u pitanju horror filmovi, turci imaju dvije gadne navike. Prva je da prvih 15. minuta filma toliko zakomplikuju da ne znate ko je kome sestra, brat, zena, dijete, majka ili maceha, sve dok film polako ne pocne da ulazi u kulminaciju, bukvalno vidite nekoliko ljudi koji bez objasnjenja rade stvari koje nemaju nikakvog smisla. Druga je, da svu misteriju koju stvore tokom "regularnog" dijela filma, po svrsetku od a do z objasne. To sve izgleda otprilike ovako: "Znas onog momka sto je napocetku filma opljacko kiosk u vogoscanskoj, prico sam sa sobom i pritom se izvinjavao prodavacici radi kriminala koji cini? E pa to je ucinio jer ga je otac mucio dok je bio mali, pa ga je on ubio i on mu sad dolazi u vizijama i tjera ga da cini svakakve gadosti da bi nastavio svoj gnusni posao cinjenja zla cak i nakon svoje smrti i niko ga osim tog malog ne vidi". Skontali ste.


Ovaj film mi se svidio. Nagledao sam se u zadnjim danima svega i svacega, mnogo toga sto uopce i nije vrijedno pisanja, tako je da ovaj film dosao kao blaaaago osvjezenje. Zasto samo blago? Pa, kompletan film je jedina velika reciklirana nakupina koja koristi vec uhodani okvir da napravi solidan posao, i uspijeva u tome. Rekao bih, da je ovo nesto kao lite verzija Conjuringa (nije ni blizu kvalitetom) koji koristi vec provjerenu formulu. U gore pomenutoj reci, spomenuo sam da sam trazio drugi dio, koji sam u medjuvremenu i pogledao, ponovo na turskom, a u medjuvremenu su izasli i treci i cetvrti dio koji su navodno i bolji od dvojke. Dvojka je rekao bi vise Body Horror nego paranormalni, jer iako se prica vrti oko subnaturalnih kompromisa i paranormalnog horrora, veliki fokus je upravo na maskama i izgledu djinna. Izgledi Jinna su i tu, a i u ovom dijelu odlicni. Momci i cure iz turske produkcije su u uglavnom koristili prakticne elemente sa malim primjesama CGI-a sto je za veliku pohvalu. Scenaristi su ovaj put otisli korak dalje u stvaranju price, pa su je prezentovali na jedan malo drugaciji nacin, opet ponavljam, nista revolucionarno ali opet blagi dasak osvjezenja u odnosu na sva sranja koja sam pogledao. Ukratko, prica pravi dva prijatelja, suraka, nakon smrti supruge odnosno sestre. Horror je prisutan od pocetka do kraja, u biti kao i u proslim dijelovima bez minute stanke. Iako je jako dinamican, trajanje od skoro dva sata je malo pretjerano, te su jumpscareovi ipak malo kvantitavniji u ovom dijelu spram proslih.

I to je to, ostao mi je jos jedan ovog naslova pa cemo da vidimo.


6/10

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt6029122/?ref_=nv_sr_3
naprijed rejal

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 27 jun 2018, 23:43

Blockers (2018) - U pitanju je jedna prilično zanimljiva seks komedija u kojoj tri mlade djevojke odluče da izgube nevinost na maturi, jer je konačno vrijeme je li da osjete i taj užitak (ili ne - vidjet ćete sve u filmu). Osrednja američka seks komedija, ima prilično dosta dobrih fora. Isplati se pogledati, ako ništa ozbiljno niste naumili gledati. Moja ocjena 8/10.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la enobarca » 28 jun 2018, 01:23

Hereditary :bow: Ko voli horore nek ode u kino i pogleda ovaj film, nece se pokajati sigurno.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Goalgetter i 52 gosta.