Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 14 jun 2018, 19:09

Šta ti je život... Bože dragi, danas te ima, sutra te nema, ili propadneš k'o kauč - primjer Jet Lee-ja.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la sajo10 » 15 jun 2018, 03:26

Avengers: Infinity War 2B (worldwide gross) :mrgreen:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Mokroguz » 15 jun 2018, 23:33

Volim ovakve filmove:


Gledam Underworld seriju ponovo, nije bas toliko slabo koliko se cini prvi put.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la semcho » 16 jun 2018, 09:09

Niciji sin, hrvatski film, jel neko gledao, vas utisak?

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1946
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la UnitedWA » 16 jun 2018, 14:51

Ne nasjedajte na ovu sliku Jet Lija, jeste čovjek ostario i ima zdrastvenih problema ali ta je slika splet užasne kamere, svjetla i ugla.
Ovako izgleda inače.
slika

Avatar
Saurman
Postovi: 29448
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 16 jun 2018, 14:53

Izgleda tako kad mu stave kilo šminke.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 16 jun 2018, 14:54

UnitedWA je napisao/la:Ne nasjedajte na ovu sliku Jet Lija, jeste čovjek ostario i ima zdrastvenih problema ali ta je slika splet užasne kamere, svjetla i ugla.
Ovako izgleda inače.
slika
Ne znam kako inače izgleda, ali ako je užasna kamera ugao i osvjetljenje slučaj na prvoj, gomila photoshopa filtera i sminke je na ovoj.

Avatar
Saurman
Postovi: 29448
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 16 jun 2018, 14:55

Prva slika pokazuje njegov realan izgled bez šminke i photoshopa.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1946
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la UnitedWA » 16 jun 2018, 14:57

Nemoj biti smiješan.
slika

Avatar
Saurman
Postovi: 29448
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 16 jun 2018, 14:58

slika
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
TonySosa
Postovi: 7201
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la TonySosa » 17 jun 2018, 04:46

Neki bi rekli da može biti samo JEDAN.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la sajo10 » 18 jun 2018, 02:48



M: How old are you?
R: I'm fifteen..
M: MF, you look 30


:lol: :lol: :lol:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 18 jun 2018, 03:16

Delirium (2018) - horror film!

Jedan od najgorih filmova koje sam pogledao, čitajući komentare čovjek bi rekao da film nečemu valja, ali to je izgubljenih sat i kusur vremena. Kajem se što sam uopšte pokušao pogledati ovaj film, ovo je grozno, očajno! Nema goreg osjećaja nego izgubiti vrijeme na nešto nekvalitetno!
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 19 jun 2018, 01:01

Midnight Sun (2018) - izuzetno tužan film, ali i prilično interesantan. U glavnoj ulozi neodoljiva Bella Thorne, meni lično najdraža mlada glumica. Film je prilično zanimljiv, ali nam i pokazuje da treba iskoristiti svaki trenutak svoga života, bez obzira u kakvom se stanju nalazimo, bili zdravi, bolesni ili na ivici sloma. Iskoristimo ovaj život, jer nikad ne znamo kad ćemo prestati disati, kada ćemo otići u historiju, tada više nećemo imati priliku da promjenimo neke stvari koje u ovom momentu promijeniti možemo! 8/10!
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Sveti » 20 jun 2018, 11:19

12 Angry Man - Priznajen, sramota me sto sam ovaj masterpis tek sad pogledao, ali yebiga, nema insan vremena od gledanja raznih horror srotova koji svakodnevno izlaze. Film je sjajan ne radi svoje legalne zice, vec zbog moralne dvojbe koja se prozima kroz cio film. Postoji li osnovana sumnja ili ne? Ako ne postoji 18 godisnji djecak ide na stolicu, ako ne, postoji mogucnost da ubica bude pusten na slobodu. Glumci su sjajni, stara skola, 15tominutne scene bez ikakvih rezova su remek djelo. Istina, odredjene stvari nisu ostarile dobro, neka preglumljavanja i odrednjene dionice (npr. kada onom aporofobu svi okrenu ledja) su little over the top ali ne kvare kompletnu sliku.

My cousin vinny - U djiru court filmova u kojem se nalazim poslije netflixovog staircase-a o kojem cu kasnije pricati, pogledah i ovu kriminalisticku komediju. Dva klinca bivaju optuzeni za ubistvo koje nisu pocinili, te im je jedini izlaz odbrana od strane rodjaka vinnija koji je tek poceo sa prakticiranjem prava. U biti, film ima sve ono sto mozes ocekivati od 90´komedije, dosta splat humora i ne bas puno logike. Da budem iskren, da sam kojim slucajem pogledao ovaj film pa staircase, uzivao bih u filmu vise, ali nakon sto dobijete relativnu sliku i upoznate odredjena pravila u sudnici, tesko je progledati kroz prste nekim krsenjima fundamentalnih pravila. Osim toga, film je jako zabavan, Joe Pesci je onakav kakvog biste ga i ocekivali, dovitljiv, pametan i neobrazovan. Marisa Tomei je dobila oskara za najbolju sporednu ulogu te godine, iako se usrala od preglumljavanja u bukvalno svakoj sceni.
naprijed rejal

enobarca
Postovi: 8100
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la enobarca » 20 jun 2018, 11:46

Sveti je napisao/la:...
Daj preporuci kakvih horora koji su tebe ocarali da vidim ima li sta da se probere :mrgreen: I ja sam veliki fan tog zanra i bas sam dosta pregledao, tesko mi i naci vise nesto poznatije sto nisam gledao, ako ima nesto sto je proslo ispod radara a da je dobro bujrum sa preporukom.Inace od danas krece u kinima ovaj novi Hereditary, poprilican hajp se stvorio oko njega pa cemo vidjeti, planiram ici sljedece sedmice gledati ga.

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Sveti » 20 jun 2018, 12:46

enobarca je napisao/la:
Sveti je napisao/la:...
Daj preporuci kakvih horora koji su tebe ocarali da vidim ima li sta da se probere :mrgreen: I ja sam veliki fan tog zanra i bas sam dosta pregledao, tesko mi i naci vise nesto poznatije sto nisam gledao, ako ima nesto sto je proslo ispod radara a da je dobro bujrum sa preporukom.Inace od danas krece u kinima ovaj novi Hereditary, poprilican hajp se stvorio oko njega pa cemo vidjeti, planiram ici sljedece sedmice gledati ga.
Prvo bih ti u tom slucaju preporucio Bensona, jednog od najpotcjenjenijih mladih horror stvaralaca i njegove uratke:

The Resolution, The Spring i posljednji The Endless. Necu ti otkrivat plot, to mozes i sam nac na netu, ali njegovi filmovi nisu konvencionalni horrori pa bas i nisu za svakog. Ako si fan zanra, leci ce ti sigurno.

Zatim bih ti preporucio pywacket (koji si mozda i gledao jer je dozivio poprilicno veliki marketning i ekspanziju), i Unsane. Za laike unsane nije horror film, sa cim se apsolutno ne bih slozio.


Posljednja dva koja bih ti preporucio su Marrowbone i Veronica. Potonji film je prilicno straight forward, bez okolisanja i ja vrlo prediktabilnim twistom na kraju. No i takav je odlican za pogledati.


Meni licno su na listi Wildling i Gonjiam: Haunted Asylum korejski koje jos nisam pogledao, ali hocu cim nadjem vremena.

Mozda si neke i pogledao, ali vjerujem da vecinu nisi.


Ima dosta dobrih horrora u zadnjih 3 godine koje nisam pogledao, ali mazohista kakav jesam, obicno gledam srotine D produkcije koje me u vecini slucajeva vise zabave od ovih ozbiljnih :mrgreen:

P.s Znas li kakvog pocetnika dizajnera internet stranica voljnog da mi napravi obicnu stranicu :mrgreen:
naprijed rejal

enobarca
Postovi: 8100
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la enobarca » 20 jun 2018, 14:21

Od tog Bensona nisam nijedan pogledao, moracu kad uhvatim vremena u ovaj koji dan.Ta 4 ispod sam pogledao a na watchlisti mi je takodjer Wildling ali nikako da se nakanim, sto se tice Azijskih pogledao sam dosta njih ali da me ubijes sad se ne mogu sjetiti nijednog osim onog sa dvije sestre one, jedna ustvari mrtva bude, tako nesto, uglavnom nije los.Izasao je i neki dan HD snimak horora Ghostland, mislim da ga je radio isti lik koji je radio i Martyrs, ja sam ga pogledao ali jos mi se nisu slegli dojmovi do kraja pa i ne mogu reci je li me odusevio ili nije :mrgreen:

Sto se tice stranice registriraj se na ove freelance sajtove, upwork, freelancer i tu mozes naci ljude koji ce to odraditi, kazu da su Indijci i Kinezi pravo jeftini pa vidi.
Edit:ako ti se ne da **** sa strancima onda imas i na piku dosta ljudi koji to rade.

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 21 jun 2018, 02:39

Ono što mi je ostalo od tebe - turski film.
Jako tužan, ali na momente i veoma sretan film. Romatičan film prije svega, zaista vrijedan pažnje i gledanja.
U glavnoj ulozi zanosna Neslihan Atagul. Moja ocjena 8.5/10.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Mokroguz » 21 jun 2018, 06:18

Sveti je napisao/la:12 Angry Man
Odlican film :thumbup: Ja sam ga tek prije tri godine pogledao, medju favoritima je sad.
Jesi li gledao Amadeus?
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.