Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la sljivo » 13 jan 2020, 21:30

11 nominacija. :opaopa: Samo da mediji pocrkaju.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 14 jan 2020, 00:14

Dobar 1917, mada mislim da nema šanse za oskara za najbolji film. Za cinematography (a i možda i za režiju) je glavni kandidat. I to mislim da je najveća mana filmu.
Na silu su ugurali ovaj one-take koncept. Film ima dobru priču i odličnu dramaturgiju. Par puta me iznenadio film u kojem pravcu je otišao a to se ne dešava baš često. Gluma dobra, pokoji kliše u radnji (pad aviona), ali ostalo sve :thumbup:

Ali film po meni ima problem s ritmom. Primjetio sam da se mnogo ljudi oko mene uspavalo i smorilo na određene dijelove, jer su nepotrebno spori, i više su ograničeni pokretom kamere nego samom radnjom. I ono što mi najviše smeta, bez obzira koliko impresivno bilo, ne volim kad primjetim tehničke aspekte filma. Ne volim da me izvlači iz priče forma filma osim ako nije nešto ala Annie Hall. Mendes je ustupio prvo mjestu Deakinsu i mislim da zbog toga nema šanse da osvoji za najbolji film. Dosta scena naturalistično prikazuje rat, i to je odlično. Ali svako malo, taman kad čovjek zaboravi da sjedi u kinu i totalno se uživi u film ir at, ide izdrkavanje s pokretom kamere gdje te Deakins prstom u oko udara 'e vidi šta možemo, e vid šta smo uradili'.

Mislim da su mogli zadržati stil mizan-kadrova ali bez privida da je sve jedan kadar. Nešto kao Inarritu što je u radio u Revenantu. Svakako u pola filma imaju fade to black rez.

Avatar
Fowl95
Postovi: 2268
Pridružen/a: 03 apr 2019, 19:59
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Fowl95 » 14 jan 2020, 00:20

Blejzer10 je napisao/la:
14 jan 2020, 00:14
Dobar 1917, mada mislim da nema šanse za oskara za najbolji film. Za cinematography (a i možda i za režiju) je glavni kandidat. I to mislim da je najveća mana filmu.
Na silu su ugurali ovaj one-take koncept. Film ima dobru priču i odličnu dramaturgiju. Par puta me iznenadio film u kojem pravcu je otišao a to se ne dešava baš često. Gluma dobra, pokoji kliše u radnji (pad aviona), ali ostalo sve :thumbup:

Ali film po meni ima problem s ritmom. Primjetio sam da se mnogo ljudi oko mene uspavalo i smorilo na određene dijelove, jer su nepotrebno spori, i više su ograničeni pokretom kamere nego samom radnjom. I ono što mi najviše smeta, bez obzira koliko impresivno bilo, ne volim kad primjetim tehničke aspekte filma. Ne volim da me izvlači iz priče forma filma osim ako nije nešto ala Annie Hall. Mendes je ustupio prvo mjestu Deakinsu i mislim da zbog toga nema šanse da osvoji za najbolji film. Dosta scena naturalistično prikazuje rat, i to je odlično. Ali svako malo, taman kad čovjek zaboravi da sjedi u kinu i totalno se uživi u film ir at, ide izdrkavanje s pokretom kamere gdje te Deakins prstom u oko udara 'e vidi šta možemo, e vid šta smo uradili'.

Mislim da su mogli zadržati stil mizan-kadrova ali bez privida da je sve jedan kadar. Nešto kao Inarritu što je u radio u Revenantu. Svakako u pola filma imaju fade to black rez.
jel moguće poginuti od noža njemačkog pilota kojem si spasio život
Let's talk about SIX baby!

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 14 jan 2020, 00:25

Fowl95 je napisao/la:
14 jan 2020, 00:20
jel moguće poginuti od noža njemačkog pilota kojem si spasio život
Taj dio je malo Saving private Ryan ripoff, ali više mi je zasmetao teatralni pad aviona drito prema njima. Odjednom se film pretvori u Nemoguću misiju. (a nije bilo potrebe)

Avatar
Fowl95
Postovi: 2268
Pridružen/a: 03 apr 2019, 19:59
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Fowl95 » 14 jan 2020, 00:30

Blejzer10 je napisao/la:
14 jan 2020, 00:25
Fowl95 je napisao/la:
14 jan 2020, 00:20
jel moguće poginuti od noža njemačkog pilota kojem si spasio život
Taj dio je malo Saving private Ryan ripoff, ali više mi je zasmetao teatralni pad aviona drito prema njima. Odjednom se film pretvori u Nemoguću misiju. (a nije bilo potrebe)
Jedino mi taj dio kvari film.
Al zato je Benedict Cumberbatch imo preyebenu kratku ulogu na kraju filma. Kako u kratkom vremenu iznijet nečiji karakter. Predivno.
Let's talk about SIX baby!

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9850
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 14 jan 2020, 04:32

ReX je napisao/la:
13 jan 2020, 18:03
irfo je napisao/la:
13 jan 2020, 17:38
Kakva glupost, cuj 11 nominacija, izaslo je ove godine barem 20 boljih filmova od Jokera
slika

Bro, never go full retard.. :kafa:

Joker ima dva zagarantovana oskara, Phoenix i Hildur.

11 BAFTA nominacija (Najvise)
11 Oscar nominacija (Najvise)

Ali eto, overrated :kafa:
Koliko ti je godina bgt?

Joker je filmcina za neshvacene nihiliste tinejdzere kojima je zivot s.ranje dok babuka placa racune i donosi im hljeba da jedu. Ali dobro, voli Hollywood da glorifikuje nihilizam, nista novo.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
SonVolt
Postovi: 1611
Pridružen/a: 25 avg 2015, 09:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la SonVolt » 14 jan 2020, 08:24

Nije mi jasno zašto je Joker tako dobro prihvaćen kod publike? Koju je žicu pogodio?
https://www.youtube.com/watch?v=5Gprcg0jUdU

Avatar
StevieG8
Postovi: 13424
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la StevieG8 » 14 jan 2020, 08:54

Priča o mentalno oboljelom pojedincu koji je u potpunosti odbačen od svih, ignorisan od strane neefikasnog sistema a od kojeg okolina ocekuje da se ponasa kao i svi drugi i samim tim ubija njegov zivot po drugi put. Ocigledno da to trenutno privlaci ljude jer je tema o kojoj se ne govori dovoljno u drustvu, koja nema veliki medijski prostor a istovremeno su svi svjesni da takvi problemi u drustvu itekako postoje. Ljudi su umorni od filmova koji uljepšavaju iskrivljenu realnost i ne pruzaju nista vise od dva sata relaksacije.
Evo najbolji primjer ova situacija u Hrvatskoj s Filipom. I on odrasta u disfunkcionalnoj porodici, sistem ignorise njegov problem i narkomaniju njegove brace, odbija da nesto poduzme protiv dilera koji na kraju prijete njemu ni krivom ni duznom i eto kako to zavrsi.
Ti kazes da ta prica pije vode samo kod tinejdzera a na tom primjeru iz realnog zivota se vidi da to nije tako,osnovana je grupa podrske u kojoj su mu platili i omogucili jednog od najboljih advokata u Hrv, salju mu pisma,spremaju novcane donacije itd. Otprilike suprotna reakcija od ocekivane bas kao i na sam film Joker koji po meni kada se svi faktori uzmu u obzir ne samo radnja i poruka filma nego i sama gluma,rezija, muzika definitivno zasluzuje da odnese nekoliko zlatnih kipića.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Trunks » 14 jan 2020, 12:04

Nevjerovatno mi je da Terrence Malick nema nijednu nominaciju. The Lighthouse također nije dobro prošao s obzirom na kritike, odnosno nema pravu nominaciju. Velika faca kao Willem Dafoe jednostavno zaslužuje Oscara, ali tržište je takvo.

Avatar
Saurman
Postovi: 29506
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 14 jan 2020, 12:25

Treba Nailu poslati neku dobru ribu da mu skine mrak s očiju koji mu se nakupio od silnih gabora koje lijepi po forumu 00:24h.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9850
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 14 jan 2020, 12:35

Btw, Irishman je isto smece. Glorifikuje jednodimenzionalna mafijaska djubrad :kafa: -
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Heller » 14 jan 2020, 13:49

Nail for Real je napisao/la:
14 jan 2020, 04:32
ReX je napisao/la:
13 jan 2020, 18:03
irfo je napisao/la:
13 jan 2020, 17:38
Kakva glupost, cuj 11 nominacija, izaslo je ove godine barem 20 boljih filmova od Jokera
slika

Bro, never go full retard.. :kafa:

Joker ima dva zagarantovana oskara, Phoenix i Hildur.

11 BAFTA nominacija (Najvise)
11 Oscar nominacija (Najvise)

Ali eto, overrated :kafa:
Koliko ti je godina bgt?

Joker je filmcina za neshvacene nihiliste tinejdzere kojima je zivot s.ranje dok babuka placa racune i donosi im hljeba da jedu. Ali dobro, voli Hollywood da glorifikuje nihilizam, nista novo.
One mrtve trebe što postavljaš po Ljepoticama su baš otklon od nihilizma.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 14 jan 2020, 17:03

Nail for Real je napisao/la:
14 jan 2020, 12:35
Glorifikuje jednodimenzionalna mafijaska djubrad :kafa: -
Jel ovo ironično ili :hmmmmm:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 jan 2020, 19:52

4 teachers decide to embark on an experiment where they each sustain a certain level of alcohol intoxication during their everyday life, believing that all people in general would benefit from a bit higher Blood Alcohol Content. As a result, their working experiences are turned upside down
https://www.imdb.com/title/tt10288566/

Ovo Helcin i Osimov biografski :think:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9850
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 14 jan 2020, 20:14

Donnie Darko je napisao/la:
14 jan 2020, 17:03
Nail for Real je napisao/la:
14 jan 2020, 12:35
Glorifikuje jednodimenzionalna mafijaska djubrad :kafa: -
Jel ovo ironično ili :hmmmmm:
Nije mi se svidio film. Glavni lik nije dovoljno dubok da nas reziser drzi zavezanim za njega tri sata.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la ASD » 14 jan 2020, 20:15

Djeluje zanimljivo.

Avatar
Finn
Postovi: 9168
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 14 jan 2020, 20:47

U 2019. godini, broj posjetilaca u bh. kinima u odnosu na 2018. godinu porastao je za 10,26%, dok je zarada u 2019. godini u odnosu na 2018. porasla za 12,7%.
“U Top 5 filmova prema zaradi na box officeu su “Joker” Todda Phillipsa, koji je ostvario prihod od 430.236 KM, a pregledalo ga je nešto više od 74 hiljade posjetilaca u bh. kinima. Na drugom mjestu je “Lion King” (Jon Favreau) sa prihodom od 400 hiljada KM i 77 hiljada gledalaca. Na trećem mjestu je “Avengers: Endgame” (Anthony Russo, Joe Russo) sa nešto više od 306 hiljada KM i 46 hiljada gledalaca."

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BernardBarnjak » 14 jan 2020, 21:13

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la irfo » 14 jan 2020, 21:18

Finn je napisao/la:
14 jan 2020, 20:47
U 2019. godini, broj posjetilaca u bh. kinima u odnosu na 2018. godinu porastao je za 10,26%, dok je zarada u 2019. godini u odnosu na 2018. porasla za 12,7%.
“U Top 5 filmova prema zaradi na box officeu su “Joker” Todda Phillipsa, koji je ostvario prihod od 430.236 KM, a pregledalo ga je nešto više od 74 hiljade posjetilaca u bh. kinima. Na drugom mjestu je “Lion King” (Jon Favreau) sa prihodom od 400 hiljada KM i 77 hiljada gledalaca. Na trećem mjestu je “Avengers: Endgame” (Anthony Russo, Joe Russo) sa nešto više od 306 hiljada KM i 46 hiljada gledalaca."
Ono sto je porazavajuce da je gledanost nasih filmova iznosila ispod 1%....
Za nekoga ko ima najjaci filmski festival u regionu takvo nesto je sramota, za nadati se da ce se stvari popraviti iducih godina povodom potpisanog projekta finansiranja domacih filmova
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Fowl95
Postovi: 2268
Pridružen/a: 03 apr 2019, 19:59
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Fowl95 » 14 jan 2020, 21:21

Baš ima išta naših filmova ove godine
Let's talk about SIX baby!

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: bavariapivo, CAGarfia, Muumii i 52 gosta.