Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

filip13
Postovi: 38044
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la filip13 » 20 avg 2018, 10:57

Chinaglia je napisao/la:https://www.imdb.com/title/tt3532216/

il nisam upratio il se nije pisalo o ovom filmu od tomice, bas cu ga stavit na download

pogledaj,solidan je

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Molders » 20 avg 2018, 12:25

Kubrick je jedan od najvećih i najboljih režisera svih vremena, u to nema sumnje i otvoreno bih rekao da ga ljudi premalo cijene, pogotovo u odnosu na neke druge poznate režisere danas ili barem ne onoliko koliko bi trebali. 2001: a space odyssey je film kojem pripada cijela jedna era i koji je pomjerio neke granice do neba, o njemu je već sve poznato. Pogledao sam njegove najbolje filmove i vratio bi se još jednom na Eyes Wide Shut za kojeg ljudi izgleda govore da je njegov najlošiji film što mi nije jasno. Meni je po mnogo čemu bolji od Clockwork Orange koji se obično stavlja u sami vrh njegovih filmova. Ovaj mi je bolji prije svega po atmosferi iako je naravno uspio sa porukama u oba filma, ali Eyes Wide Shut je definitivno podcijenjen film. Ostala njegova najpoznatija djela su tu negdje i teško je izdvojiti bolje.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dzoni » 20 avg 2018, 12:30

Blejzer10 je napisao/la:Captain America: First avenger - komično loš film
Kombinacija naucne fantastike i partizanske eskadrile.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Mokroguz » 20 avg 2018, 17:58

slika

Ko je gledao? :mrgreen:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la xaviesta » 21 avg 2018, 00:32

Ne znam kako je Kubrick potcijenjen, ko god je gledao njegove filmove i uzeo u obzir kada je jedna Odiseja snimljena ne može reći da je šta ja znam Nolan bolji režiser.
Lolita meni možda njegov najslabiji film, a top 3 Odiseja, Narandža, i Paths of Glory i kad skontaš još Full Metal Jacket, Barry Lyndon, Shining.

Opet ne bih ga mogao staviti iznad Orsona Welesa ako nista zbog Citizena, tu su još Bergman, Tarkovsky, Fellini, Hitchcock i naravno iznad svih Kurosawa.
Ovi danas sve što rade, rade na temeljima koje su ovi postavili, doduše braco i seka ustvari sada su seke Wachowski su radile zayebane stvari sa Matrixom koje sam cak i ja kao ogromna neznalica skontao.

Opet meni najdrazi su Lynch i Gilliam, ljudi koji uspjevaju biti dio Hollywooda i pišati po istom.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 21 avg 2018, 00:38

Barry Lyndon je meni rame uz rame sa Odisejom za njegov najbolji film. Oba filma su savrsena.

Ima jos vrhunskih, ali ne bih stavio ni jedan u klasu sa ova dva. S tim da nisam gledao Paths of Glory.

Spartacus je najslabiji.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la leorey » 21 avg 2018, 00:43

Dzoni je napisao/la:
Blejzer10 je napisao/la:Captain America: First avenger - komično loš film
Kombinacija naucne fantastike i partizanske eskadrile.
Meni licno mozda i najlosiji Marvelov film u zadnjih 10 godina.
27.10.2020

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la leorey » 21 avg 2018, 00:46

Ramiy je napisao/la:Cuj zemlja prenaseljena
Ne samo zemlja vec svemir. Vidio si kad je pricao o Titanu, nekad je to bio sjajan planet, svi bili sretni. Nisu ga poslusali i znamo sta se desilo, bio je upravu.

Zbog toga je i htio da sprovede taj plan.
27.10.2020

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 21 avg 2018, 01:33

Znači Thanos previše slušao Bill Burra

Avatar
Saurman
Postovi: 29509
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 21 avg 2018, 11:32

Molders je napisao/la:Kubrick je jedan od najvećih i najboljih režisera svih vremena
To su rekli i ostali režiseri poput George Lucasa,Steven Spielberga,William Friedkina i drugih.

Za Odiseju su Clark i Kubrick izjavili da ukoliko gledaoci skontaju završetak filma onda oni nisu dobro obavili posao.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la leorey » 21 avg 2018, 12:47

Molders je napisao/la:Kubrick je jedan od najvećih i najboljih režisera svih vremena, u to nema sumnje i otvoreno bih rekao da ga ljudi premalo cijene, pogotovo u odnosu na neke druge poznate režisere danas ili barem ne onoliko koliko bi trebali. 2001: a space odyssey je film kojem pripada cijela jedna era i koji je pomjerio neke granice do neba, o njemu je već sve poznato. Pogledao sam njegove najbolje filmove i vratio bi se još jednom na Eyes Wide Shut za kojeg ljudi izgleda govore da je njegov najlošiji film što mi nije jasno. Meni je po mnogo čemu bolji od Clockwork Orange koji se obično stavlja u sami vrh njegovih filmova. Ovaj mi je bolji prije svega po atmosferi iako je naravno uspio sa porukama u oba filma, ali Eyes Wide Shut je definitivno podcijenjen film. Ostala njegova najpoznatija djela su tu negdje i teško je izdvojiti bolje.
Da, ali mnogo tezak za suradjivanje. Procitajte samo konkretno sta se desavalo na setu The Shininga.
27.10.2020

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Molders » 21 avg 2018, 14:43

leorey je napisao/la:
Molders je napisao/la:Kubrick je jedan od najvećih i najboljih režisera svih vremena, u to nema sumnje i otvoreno bih rekao da ga ljudi premalo cijene, pogotovo u odnosu na neke druge poznate režisere danas ili barem ne onoliko koliko bi trebali. 2001: a space odyssey je film kojem pripada cijela jedna era i koji je pomjerio neke granice do neba, o njemu je već sve poznato. Pogledao sam njegove najbolje filmove i vratio bi se još jednom na Eyes Wide Shut za kojeg ljudi izgleda govore da je njegov najlošiji film što mi nije jasno. Meni je po mnogo čemu bolji od Clockwork Orange koji se obično stavlja u sami vrh njegovih filmova. Ovaj mi je bolji prije svega po atmosferi iako je naravno uspio sa porukama u oba filma, ali Eyes Wide Shut je definitivno podcijenjen film. Ostala njegova najpoznatija djela su tu negdje i teško je izdvojiti bolje.
Da, ali mnogo tezak za suradjivanje. Procitajte samo konkretno sta se desavalo na setu The Shininga.
Nije on ustvari bio toliko težak za saradnju nego je bio totalni perfekcionista i hvala mu na tome jer smo zbog njega gledali toliko vrhunskih kadrova i prizora u tim filmovima. Znao je ponavljati neke scene za The Shining po stotinu puta, ali zato imaš vrhunski film kao proizvod, a i mnogi glumci su govorili da je ustvari prijatan i nasmijan prijatelj i čovjek.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Molders » 21 avg 2018, 15:03

xaviesta je napisao/la:Ne znam kako je Kubrick potcijenjen, ko god je gledao njegove filmove i uzeo u obzir kada je jedna Odiseja snimljena ne može reći da je šta ja znam Nolan bolji režiser.
Lolita meni možda njegov najslabiji film, a top 3 Odiseja, Narandža, i Paths of Glory i kad skontaš još Full Metal Jacket, Barry Lyndon, Shining.

Opet ne bih ga mogao staviti iznad Orsona Welesa ako nista zbog Citizena, tu su još Bergman, Tarkovsky, Fellini, Hitchcock i naravno iznad svih Kurosawa.
Ovi danas sve što rade, rade na temeljima koje su ovi postavili, doduše braco i seka ustvari sada su seke Wachowski su radile zayebane stvari sa Matrixom koje sam cak i ja kao ogromna neznalica skontao.

Opet meni najdrazi su Lynch i Gilliam, ljudi koji uspjevaju biti dio Hollywooda i pišati po istom.
Nisam rekao da je potpuno podcijenjen već da mu danas neki ljudi ne daju kredita koliko bi trebali jer je jedan od najvećih. Za ovo boldirano se slažem, i ja sam na to ciljao, majstor kamere i najbolje atmosfere. Recimo upravo u Nolanovim filmovima možemo vidjeti Kubrickove vještine i slično. U top 3 bi stavio 2001, The Shining i možda Full Metal Jacket iako mi je Eyes Wide Shut tu negdje, a nisam gledao Barry Lindona i one starije, osim The Killing.

filip13
Postovi: 38044
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la filip13 » 21 avg 2018, 15:05


Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la leorey » 21 avg 2018, 15:12

Molders je napisao/la:
leorey je napisao/la:
Molders je napisao/la:Kubrick je jedan od najvećih i najboljih režisera svih vremena, u to nema sumnje i otvoreno bih rekao da ga ljudi premalo cijene, pogotovo u odnosu na neke druge poznate režisere danas ili barem ne onoliko koliko bi trebali. 2001: a space odyssey je film kojem pripada cijela jedna era i koji je pomjerio neke granice do neba, o njemu je već sve poznato. Pogledao sam njegove najbolje filmove i vratio bi se još jednom na Eyes Wide Shut za kojeg ljudi izgleda govore da je njegov najlošiji film što mi nije jasno. Meni je po mnogo čemu bolji od Clockwork Orange koji se obično stavlja u sami vrh njegovih filmova. Ovaj mi je bolji prije svega po atmosferi iako je naravno uspio sa porukama u oba filma, ali Eyes Wide Shut je definitivno podcijenjen film. Ostala njegova najpoznatija djela su tu negdje i teško je izdvojiti bolje.
Da, ali mnogo tezak za suradjivanje. Procitajte samo konkretno sta se desavalo na setu The Shininga.
Nije on ustvari bio toliko težak za saradnju nego je bio totalni perfekcionista i hvala mu na tome jer smo zbog njega gledali toliko vrhunskih kadrova i prizora u tim filmovima. Znao je ponavljati neke scene za The Shining po stotinu puta, ali zato imaš vrhunski film kao proizvod, a i mnogi glumci su govorili da je ustvari prijatan i nasmijan prijatelj i čovjek.
Slazem se. I da, prijatan, prema kome zeli biti prijatan. Koga uzme na zub, to je nocna mora. Procitaj samo izjave glumice iz The Shininga sta joj je radio.
27.10.2020

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 21 avg 2018, 15:19

Molders je napisao/la:
xaviesta je napisao/la:Ne znam kako je Kubrick potcijenjen, ko god je gledao njegove filmove i uzeo u obzir kada je jedna Odiseja snimljena ne može reći da je šta ja znam Nolan bolji režiser.
Lolita meni možda njegov najslabiji film, a top 3 Odiseja, Narandža, i Paths of Glory i kad skontaš još Full Metal Jacket, Barry Lyndon, Shining.

Opet ne bih ga mogao staviti iznad Orsona Welesa ako nista zbog Citizena, tu su još Bergman, Tarkovsky, Fellini, Hitchcock i naravno iznad svih Kurosawa.
Ovi danas sve što rade, rade na temeljima koje su ovi postavili, doduše braco i seka ustvari sada su seke Wachowski su radile zayebane stvari sa Matrixom koje sam cak i ja kao ogromna neznalica skontao.

Opet meni najdrazi su Lynch i Gilliam, ljudi koji uspjevaju biti dio Hollywooda i pišati po istom.
Nisam rekao da je potpuno podcijenjen već da mu danas neki ljudi ne daju kredita koliko bi trebali jer je jedan od najvećih. Za ovo boldirano se slažem, i ja sam na to ciljao, majstor kamere i najbolje atmosfere. Recimo upravo u Nolanovim filmovima možemo vidjeti Kubrickove vještine i slično. U top 3 bi stavio 2001, The Shining i možda Full Metal Jacket iako mi je Eyes Wide Shut tu negdje, a nisam gledao Barry Lindona i one starije, osim The Killing.
Druže Kubrick je apsolutno cijenjen koliko treba biti cijenjen. Svaki režiser i glumac će ga staviti među najveće, mnogi kao najvećeg, mnogi filmovi mu se ubrajaju među najbolje ikad gdje god se okreneš. Više je cjenjen danas nego na svom režiserskom vrhuncu. Teško je naći cjenjenijeg režisera na internetu od njega, a da nije neko ko je trenutno u prajmu.

Druga stvar je ako očekuješ da će se o Odiseji u 2018. pričati kao što se priča o filmovima koji su tek izašli, ili o Kubricku jednakom mjerom kao što se priča o režiserima koji su danas na vrhu, tako nit će ikad bit, niti treba da bude.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Molders » 21 avg 2018, 16:13

Donnie Darko je napisao/la: Druže Kubrick je apsolutno cijenjen koliko treba biti cijenjen. Svaki režiser i glumac će ga staviti među najveće, mnogi kao najvećeg, mnogi filmovi mu se ubrajaju među najbolje ikad gdje god se okreneš. Više je cjenjen danas nego na svom režiserskom vrhuncu. Teško je naći cjenjenijeg režisera na internetu od njega, a da nije neko ko je trenutno u prajmu.

Druga stvar je ako očekuješ da će se o Odiseji u 2018. pričati kao što se priča o filmovima koji su tek izašli, ili o Kubricku jednakom mjerom kao što se priča o režiserima koji su danas na vrhu, tako nit će ikad bit, niti treba da bude.
Svakako da jeste, nisam ni mislio na režisere i glumce jer su oni pogledali tonu filmova i znaju ko je on, već na ljude, gledaoce i to ne sve.

Naravno da je tako, ne moraš mi to objašnjavati, ali ako nekoga ko danas aktivno gleda filmove moram uvjeravati da je Kubrick toliko dobar, da je recimo 2001 epski film i da ga vrijedi pogledati, onda nemamo o čemu pričati.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Molders » 21 avg 2018, 16:17

leorey je napisao/la: Slazem se. I da, prijatan, prema kome zeli biti prijatan. Koga uzme na zub, to je nocna mora. Procitaj samo izjave glumice iz The Shininga sta joj je radio.
Znam, čitao sam nešto ;). Nekako više gledam na to ovako, ako traži nešto od tebe na setu kako je zamislio, onda uradi tako, pogotovo ako će film učiniti boljim.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 21 avg 2018, 16:19

Pa dobro, realno, ko gleda filmove aktivno, i gledao je nešto od Kubricka (ove najbolje ako ništa), i tu ne vidi vrijednost, taj ili ne zna gledati filmove ili aktivno gubi vrijeme, a ne gleda filmove. :mrgreen:

Realno.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Molders » 21 avg 2018, 21:00

Donnie Darko je napisao/la:Pa dobro, realno, ko gleda filmove aktivno, i gledao je nešto od Kubricka (ove najbolje ako ništa), i tu ne vidi vrijednost, taj ili ne zna gledati filmove ili aktivno gubi vrijeme, a ne gleda filmove. :mrgreen:

Realno.
Pa tako je hahaha :mrgreen:.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Amazon [Bot], Beli98, Giuseppe1, Jabroni, Judd, rio_Ferdy88, samocelik i 56 gostiju.