Film i kinematografija

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

AtlaZ
Kontakt:

PostPostao/la AtlaZ » 10 jun 2019, 16:27

slika

Dosadno mi bilo pa pustim 300 (nisam ga gledo i ne pamtim), kontam ponekad da bacim pogled. 10 minuta kasnije ostavljam kompjuter i telefon da bi gledao film. Vrlo podcijenjen film. Vizualno fantastican kao sto to samo Zack Snyder i zna uraditi :) :clap:

Chinaglia
Kontakt:

PostPostao/la Chinaglia » 10 jun 2019, 16:34

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 10 jun 2019, 16:40

Chinaglia WroteColonhttps://www.imdb.com/title/tt0375679/

bas dobar :salut:

odličan

Donnie Darko
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Donnie Darko » 10 jun 2019, 17:14

Fowl95 WroteColon
Trunks WroteColonX-Men: Dark Phoenix

Mogao je biti i malo bolji, ali je dobar na kraju. Otprilike dobar onoliko koliko mu radnja dopušta, a pomoglo je i to što sam ga gledao u kinu pa je utisak bolji. Mislio sam da će Jean Grey napraviti još veći haos, ali najveći nedostatak filma po meni je sama Jean Grey, odnosno glumica koja je glumi. Sophie Turner je ok odradila ulogu, ali Famke Janssen je daleko najbolja za Jean Grey, jednostavno kada pomislim na Jean Grey, vidim njen lik. Jasno mi je da su se glumci mijenjali kroz franšizu, ali to se najviše osjeti upravo kod Jean Grey, film bi bio 70% bolji da je glumila Famke Janssen. Vidjet ćemo šta će se sada spremati.

Ma neće se ništa više spremati. Otkazali su Gambita, još The New Mutants sljedeće godine i to je to. Disney je kupio sva prava i za F4 i za X-Men.
Raja se zasitila superheroj filmova nakon Endgame, izgubit će sigurno 100 miliona dolara na ovom filmu.

Što se tiče filma, malo bolji scenarij i bolja Jean = duplo bolji film.

Izgubit će jer je marketing užasan i generalno nije na dobrom glasu film, bilo ne bilo End Gamea flopali bi. Vidjet ćemo koliko je zasićenje kad Spider-Man izaće za mjesec.
No homo

irfo
Kontakt:

PostPostao/la irfo » 10 jun 2019, 17:17

Donnie Darko WroteColon
Fowl95 WroteColon
Trunks WroteColonX-Men: Dark Phoenix

Mogao je biti i malo bolji, ali je dobar na kraju. Otprilike dobar onoliko koliko mu radnja dopušta, a pomoglo je i to što sam ga gledao u kinu pa je utisak bolji. Mislio sam da će Jean Grey napraviti još veći haos, ali najveći nedostatak filma po meni je sama Jean Grey, odnosno glumica koja je glumi. Sophie Turner je ok odradila ulogu, ali Famke Janssen je daleko najbolja za Jean Grey, jednostavno kada pomislim na Jean Grey, vidim njen lik. Jasno mi je da su se glumci mijenjali kroz franšizu, ali to se najviše osjeti upravo kod Jean Grey, film bi bio 70% bolji da je glumila Famke Janssen. Vidjet ćemo šta će se sada spremati.

Ma neće se ništa više spremati. Otkazali su Gambita, još The New Mutants sljedeće godine i to je to. Disney je kupio sva prava i za F4 i za X-Men.
Raja se zasitila superheroj filmova nakon Endgame, izgubit će sigurno 100 miliona dolara na ovom filmu.

Što se tiče filma, malo bolji scenarij i bolja Jean = duplo bolji film.

Izgubit će jer je marketing užasan i generalno nije na dobrom glasu film, bilo ne bilo End Gamea flopali bi. Vidjet ćemo koliko je zasićenje kad Spider-Man izaće za mjesec.

Ne bih rekao da je marketing uzasan, cak bih rekao da je jako dobar, potrosili su bas puno para sto se toga tice, ali jednostavno film je dobio lose kritike a i najveci razlog male zarade je rekao bi sto je Apocalypse bio razocaranje

Gee, who knew that hiring the cowriter of X-Men: The Last Stand, Fant4stic, and X-Men: Apocalypse, and a guy who's never directed anything before (and I mean LITERALLY never directed anything, not even a micro budget indie, or an episode of TV), to write, produce, and direct this film would be a bad idea?
Janjuš, Kojević, Bećirspahić, Bratić, Katalinski, Hadžiabdić, Jelušić, Janković, Bukal, Sprečo i Deraković !

NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA
Fascism is cured by reading, and racism is cured by traveling.

Donnie Darko
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Donnie Darko » 10 jun 2019, 17:28

Potrošili su para, ali po sebi gledam eto, kao fan franšize, nisu me privukli ni sa jednim trailerom ili spotom. Jednostavno mi je totalno neprivlačan film bio i prije kritike. A kritike su ga sahranile realno, jedno su loše kritike, drugo je 20% ili koliko su imali, ljudi gledaju to u 2019. jbg puno više nego bi trebali.
No homo

Finn
Kontakt:

PostPostao/la Finn » 10 jun 2019, 17:31

Najveci razlog male zarade je kombinacija toga sto cijela fransiza nije nesto odradjena, a dolaskom Marvelovih filmova je, logicno, s obzirom na razliku u kvalitetu, skroz potonula (bilo je tu par solidnih filmova, ali je generalno to prilicno lose), nedostatak nekog veceg cilja sa cijelom pricom, preuzimanje Foxa od strane Disneya debelo prije izlaska filma, sto je znacilo da je ovaj film zadnji u fransizi (a imali su neke planove i za nastavak) te naravno lose kritike.

Ali i da su bile dobre, ne bi oni zaradili vise od 600m globalno da se nasade svima na glavu. Pa DOFP je zaradio 747m globalno, sto je rekord fransize, a imao je super kritike i bio je negdje na sredini cijele price. Jednostavno, nikog ne interesuje X-Men trenutno. Kad Marvelovci krenu raditi svojom metodom, tad treba ocekivati veci boom.
"Power belongs to the people who take it."

irfo
Kontakt:

PostPostao/la irfo » 10 jun 2019, 17:32

Donnie Darko WroteColonPotrošili su para, ali po sebi gledam eto, kao fan franšize, nisu me privukli ni sa jednim trailerom ili spotom. Jednostavno mi je totalno neprivlačan film bio i prije kritike. A kritike su ga sahranile realno, jedno su loše kritike, drugo je 20% ili koliko su imali, ljudi gledaju to u 2019. jbg puno više nego bi trebali.

pa doduse, ucini su kolko su mogli sto se marketinga tice, ne moze se od go.vana pita pravit :mrgreen:
bilo je valjda i puno reshoots pa nisu znali sta ubacivat u trailere i to sam procit, citava zavrsnica filma je snimljena ponovo i to godinu dana nakon originalnog snimanja
Janjuš, Kojević, Bećirspahić, Bratić, Katalinski, Hadžiabdić, Jelušić, Janković, Bukal, Sprečo i Deraković !

NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA
Fascism is cured by reading, and racism is cured by traveling.

Tritolone
Kontakt:

PostPostao/la Tritolone » 10 jun 2019, 18:25

Koja je svrha uopce ovog filma bila? Jel on zapoceo snimanje prije nego sta je Disney/Marvel kupio fox ili? Zamisli snimas film a znas da ide novi reboot sa novim glumcima, novom pricom itd. I ovaj wannabe horor X men film nikad nece izac, a trailer cak nije lose ni izgleda. Mogu mislit koju su splacinu napravili nakon 2-3 godine i valjda vec desetog odgađanja.

jbt. uspili su snimit gori film od Wolverine origina :tokralju: :tokralju: (lul sad vidim da je Benioff napisa Wolverine origins xD)
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!!!

Rise above the mountains
light a fire in the sky
for the blood is running still
from the roots of Yggdrasil

Urlando contro il cielo

Fowl95
Kontakt:

PostPostao/la Fowl95 » 10 jun 2019, 19:00

Naravno da je započeto prije nego je DIsney kupio Fox.
Puno bolji tajming bi im bio da su ga izbacili u novembru kao što je i bilo planirano.
#imaizać'

Let's talk about SIX baby!

AtlaZ
Kontakt:

PostPostao/la AtlaZ » 14 jun 2019, 00:25

slika

Dobar! :)

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 15 jun 2019, 16:15

:thumbup:

Azpi
Kontakt:

PostPostao/la Azpi » 15 jun 2019, 20:30

Ima li kakva nova komedija dobra? :hmmmmm:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Aemon i 6 gostiju.