Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la skoroalen » 25 mar 2020, 20:28

Donnie Darko je napisao/la:
25 mar 2020, 19:01
The Gentleman :tokralju: Tip filma koji ću gledati ko zna koliko puta :salut:
Toliko podsjeća na najbolje Ričijeve radove, baš onaj njegov prepoznatljivi fazon. : :bow:
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la 90minut » 25 mar 2020, 20:30

Trunks je napisao/la:
25 mar 2020, 20:24
90minut je napisao/la:
25 mar 2020, 19:44
Geerroo je napisao/la:
25 mar 2020, 19:40


Zato mu je vjerovatno Lynch najbolji reziser ikad. :rol:
Teško da ima on toliko pogledanih filmova ovo je više neka izolovana rasprava pljuvanja Tarantina.

Ponavljam nisam u zivotu procitao da neko kaze da mu je Pulp najbolji film ikad to su nešto izmislili. :D
Prijatelju pogledao sam ja popriličan broj filmova, za svoje godine možda čak i previše ako se može tako reći kada već na to misliš. Iz svih mogućih država, svih žanrova, od indie filmova do najpopularnijih, krenuvši od silent ere pa sve do danas. Ne moram nabrajati omiljene režisere i njihova djela. To što ne pišem često ovdje jer nemam vremena ili volje je druga stvar. Ali dobro, ne poznajemo se lično pa ti ne zamjerim, to što me ti podcjenjuješ je tvoj problem.

Ovo kreveljenje kolege gore neću ni komentarisati.

Nikada nisam kritikovao mišljenje bilo koga od vas, ne znam zašto vam je problem moj komentar.
:thumbup:

Lijepo napisano, kritikujem te jer pišeš o njegovom karakteru i to.

Kinematografiju nisi nigdje spomenuo koliko ja vidim to i najveci laik na planeti ne moze osporiti da je među najboljim ikad.

Kakav si ti u regularnom zivotu jesi neki geek plasis se tako reci svoje sjene i to pa mu zamjeraš te stvari ne kontam opiši se ukratko? :D

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41203
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 25 mar 2020, 20:33

Geerroo je napisao/la:
25 mar 2020, 20:17
Kakav je Just Mercy ?
Odličan, samo pripremi paket maramica prije gledanja :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

filip13
Postovi: 37996
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la filip13 » 25 mar 2020, 22:04

skoroalen je napisao/la:
25 mar 2020, 20:15
filip13 je napisao/la:
25 mar 2020, 16:11


koji penn?
Ojj faila, čitam o Million Dollar Baby a razmišljam o Mystic River. :rol: :rol: :rol:
pretpostavljao sam

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dzoni » 25 mar 2020, 22:40

Gentlemen nije ni blizu ni Snatchu,ni Rocknrolli ni Lock Stock...
Nijedan lik nema dovoljno karizme da ga izjednacis sa neki sporednim likom iz jednog od ova 3 filma.

Dobar i drago mi je sto opet snima ovakve filmove,klasicni Ritchie.
Niko nije ni blizu u ovom zanru.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la 90minut » 25 mar 2020, 22:48

Dzoni je napisao/la:
25 mar 2020, 22:40
Gentlemen nije ni blizu ni Snatchu,ni Rocknrolli ni Lock Stock...
Nijedan lik nema dovoljno karizme da ga izjednacis sa neki sporednim likom iz jednog od ova 3 filma.

Dobar i drago mi je sto opet snima ovakve filmove,klasicni Ritchie.
Niko nije ni blizu u ovom zanru.
Hvala ti tvoje misljenje je korektno koliko citam ovu temu, a to je par godina dakle ocekivanja su spuštena debelo.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la IlCapitano » 25 mar 2020, 22:50

Gentlemen :bow:

Nisam gledao bolji, zanimljiviji film odavno.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la 90minut » 26 mar 2020, 02:53

Hvala ti Dzoni što sam smanjio ocekivanja za Gentlemen ne samo da je blizu Snatch-u i Lock Stock-u vec je rame uz rame po kvaliteti.

Rocknrolla je ispod navedena 3 mada i on je tu viri iza coska jedan mi je od drazih.

Nevjerovatno je kakav on ima nos za krimi žanr svaki mu je vrh pa i revolver.


Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Geerroo » 26 mar 2020, 02:57

LSATSB mi je najbolji. Ubjedljivo.

Rocknrolla i Gentlemen su mi tu negdje. Nakon toga dolazi Snatch koji mi je na drugo gledanje bio daleko losiji nego ovi ostali.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dzoni » 26 mar 2020, 03:16

Rocknrolla mi je najdrazi.
Toliko likova a svaki ima prejebenu pricu.
Svaki detaljno razradjen i moze imat zaseban film.
Johnny Quid,One Two,Mumble,Archie,Handsome Bob.
Vrh.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la 90minut » 26 mar 2020, 03:25

Vrlo moguce da je i meni najdrazi Rocknrolla, al' striktno po kvaliteti je iza coska Lock Stock i Snatch-u eto sad i Gentlemen.

Ako cemo po likovima niko se ne može mjeriti s ovim





Inace Netflix konstantno kupuje odlicne španske filmove.

Pogledam neki dan ovaj odlican https://www.imdb.com/title/tt8228288/

Evo upravo sad vidim na torrentu ovo s odlicnim glumcima nisam gledao, al' sam uvjeren da je film minimum prosjek.

https://www.imdb.com/title/tt9345754/


I evo jedan s glumcem koji glumi u ovom najnovijem iz 2014 ovo ako niste gledali, a zelite da gledate nešto kvalitetno je obaveza.

https://www.imdb.com/title/tt3253930/?ref_=nm_knf_i1

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Trunks » 26 mar 2020, 12:15

90minut je napisao/la:
25 mar 2020, 20:30
Trunks je napisao/la:
25 mar 2020, 20:24
90minut je napisao/la:
25 mar 2020, 19:44


Teško da ima on toliko pogledanih filmova ovo je više neka izolovana rasprava pljuvanja Tarantina.

Ponavljam nisam u zivotu procitao da neko kaze da mu je Pulp najbolji film ikad to su nešto izmislili. :D
Prijatelju pogledao sam ja popriličan broj filmova, za svoje godine možda čak i previše ako se može tako reći kada već na to misliš. Iz svih mogućih država, svih žanrova, od indie filmova do najpopularnijih, krenuvši od silent ere pa sve do danas. Ne moram nabrajati omiljene režisere i njihova djela. To što ne pišem često ovdje jer nemam vremena ili volje je druga stvar. Ali dobro, ne poznajemo se lično pa ti ne zamjerim, to što me ti podcjenjuješ je tvoj problem.

Ovo kreveljenje kolege gore neću ni komentarisati.

Nikada nisam kritikovao mišljenje bilo koga od vas, ne znam zašto vam je problem moj komentar.
:thumbup:

Lijepo napisano, kritikujem te jer pišeš o njegovom karakteru i to.

Kinematografiju nisi nigdje spomenuo koliko ja vidim to i najveci laik na planeti ne moze osporiti da je među najboljim ikad.

Kakav si ti u regularnom zivotu jesi neki geek plasis se tako reci svoje sjene i to pa mu zamjeraš te stvari ne kontam opiši se ukratko? :D
Pisao sam, sve je povezano. Sve zavisi kako to protumačiš jer režiser snima ono šta želi, kroz film se šalje poruka.

Ne znam šta ti znači ovaj zadnji dio posta.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 26 mar 2020, 14:08

slika

:thumbup:

Odlican.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Trunks » 26 mar 2020, 14:49

dejavu je napisao/la:
12 mar 2020, 11:36
neko preporuku za neki 'underrated mind blowing' film?
Pogledaj Dead Man's Shoes. Možda nije baš ono što tražiš, ali ako te zanimaju takvi filmovi, obavezno pogledaj. Nevjerovatan film. Ako si gledao This Is England, u pitanju je isti režiser. Shane Meadows legenda.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15102
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la irfo » 26 mar 2020, 15:06

Pogledah Gentlemen dvaput u dva dana, fenomenalan film. Nadam se da ce Guy Ritchie u buducnosti vise praviti ovakvih filmova a manje Alladina i King Arthura
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Finn
Postovi: 9109
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 26 mar 2020, 15:09

irfo je napisao/la:
26 mar 2020, 15:06
Pogledah Gentlemen dvaput u dva dana, fenomenalan film. Nadam se da ce Guy Ritchie u buducnosti vise praviti ovakvih filmova a manje Alladina i King Arthura
Mora praviti Aladdine da bi mogao finansirati Gentlemene i Snatcheve. Slabo ko želi ulagati u ovakve filmove. Gentlemen je zaradio 36m dolara u Americi i Kanadi. Primjera radi, Aladdin 355m.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15102
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la irfo » 26 mar 2020, 15:15

Finn je napisao/la:
26 mar 2020, 15:09
irfo je napisao/la:
26 mar 2020, 15:06
Pogledah Gentlemen dvaput u dva dana, fenomenalan film. Nadam se da ce Guy Ritchie u buducnosti vise praviti ovakvih filmova a manje Alladina i King Arthura
Mora praviti Aladdine da bi mogao finansirati Gentlemene i Snatcheve. Slabo ko želi ulagati u ovakve filmove. Gentlemen je zaradio 36m dolara u Americi i Kanadi. Primjera radi, Aladdin 355m.
Nit je Guy Ritchie neki pocetnik u industriji niti svojim parama finansira filmove pa da mora raditi filmove kao sto je Alladin. Uostalom budzet Gentlemena je bio pisljiva 22 miliona dolara.
Ocigledno je pokusao s tim visokobudzetnim blockbusterima da nesto napravi, ali mu ne ide to od ruke, pa se vraca na staro(hvala Bogu), evo i sljedeci film ce biti neki triler/akcija.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41203
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 26 mar 2020, 15:20

Donnie Darko je napisao/la:
26 mar 2020, 14:08
slika

:thumbup:

Odlican.
Nije loš, al već viđeno sve, mada mi sve sviđa akcija sa terena kako su tekme snimali, rad kamere.

Samo Ben se raširio k'o trokrilni ormar, ostala masa od Batmana :mrgreen:

Jesi gledao Onward, znam da si ljubitelj Pixara :hmmmmm:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15102
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la irfo » 26 mar 2020, 15:25

Meni nije lego ovaj The Way Back, ko sto rece @rio_Ferdy88, vec ispricana prica previse puta, nema puno toga novog
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Finn
Postovi: 9109
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 26 mar 2020, 15:44

irfo je napisao/la:
26 mar 2020, 15:15


Nit je Guy Ritchie neki pocetnik u industriji niti svojim parama finansira filmove pa da mora raditi filmove kao sto je Alladin. Uostalom budzet Gentlemena je bio pisljiva 22 miliona dolara.
Ocigledno je pokusao s tim visokobudzetnim blockbusterima da nesto napravi, ali mu ne ide to od ruke, pa se vraca na staro(hvala Bogu), evo i sljedeci film ce biti neki triler/akcija.
Naravno da dio svog novca koji zaradi od Aladdina npr. investira u ovakve filmove. To svi znaju. Ovo su njegovi "privatni projekti". Pogledaj imena među producentima. Ne uloži normalno sav svoj novac, već podijeli ulog sa još par ljudi. Konkretno u Gentlemenu sa propalim Miramaxom, što ti valjda dovoljno govori koliko su one najveće studio kuće bile zainteresovane za ovaj film. Mogao je on sve ovo predložiti Netflixu npr. i oni bi mu vjerovatno finansirali kompletan film, ali hoće čovjek svoj film u kinima pa se utalio sa još par investitora. Miramax Tako to funkcioniše u filmskoj industriji.

Filmovi gdje nije uložio ni jednu svoju marku su npr. Aladdin i Sherlock. Ulagao je bar nešto u Gentlemena, Arthura (jer je vjerovao da može pokrenuti franšizu, huge mistake), The Man from UNCLE i RocknRollu.

I ne bih baš rekao da mu blockbusteri ne ide od ruke. Samo je Arthur ispao fail, dva Sherlocka i Aladdin su zaradili brdo para. I to je praktično to od blockbustera.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.