Film i kinematografija

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Geerroo
x 313
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Geerroo » 06 apr 2020, 22:44

90minut je napisao/la:
06 apr 2020, 22:40
TonySosa je napisao/la:
06 apr 2020, 22:35
Chaos zaobići u širokom luku. Snipes i Statham nedorečeni, vizuelno katastrofa film.

Den of Thieves je dobar.
Mnogo me iznenadilo da ima 6.5 valjda Statham pa zato.

Upravo što si rekao vizuealno katastrofa film oni nedoreceni donekle ono može se pogledati samo baš mrtvi mrtvo prosjek.

Gerro film je klasicna drama meni je stvarno bio odlican samo s tobom nikad ne znam vrijedi gledanja sigurno.
:rol: :mrgreen:

90minut
x 165
Kontakt:

Post Postao/la 90minut » 06 apr 2020, 22:48

Recimo once upon a time in hollywood bi ja na prvu rekao da ces ti reci da ti je sr.anje, kad ono ti pišeš odlican.

Zato baš s tobom nikad se ne zna.

Pivopija
x 6
Kontakt:

Post Postao/la Pivopija » 06 apr 2020, 23:54

Kad su u pitanju filmovi sa temom pljacke, svima koji nisu gledali preporucio bih Kubrickov film The Killing. Nemoj da vas odbije sto je film crno-bijeli.
https://www.imdb.com/title/tt0049406/?ref_=nv_sr_srsg_9
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

wolfie
x 69
Kontakt:

Post Postao/la wolfie » 07 apr 2020, 00:40

Ultras - onako, nit smrdi niti miriše. Bolje da su radili remake filma Ultra iz 1991.

I dalje sam mišljenja da su Okolofutbola i Football factory najbolji filmovi vezani za ovu tematiku.
Sanele mi mrtve usta!

Celtic
x 33
Kontakt:

Post Postao/la Celtic » 07 apr 2020, 03:10

slika

Richard Jewell (2019)
Obavezno pogledati i vidjeti kako čovjeku mediji mogu uništiti život, priča je istinita i rađena po stvarnom događaju.

Richard Jewell, herojski je spasio tisuće života od bombaškog napada na Olimpijskim igrama 1996. godine. Nekoliko dana kasnije lokalni je dnevni list objavio tekst pod naslovom: FBI sumnja da je bombu postavio zaštitar heroj. Stvari su se tada počele odvijati nevjerojatnom brzinom tako da je CNN pročitao cijeli članak na televiziji, a stručnjaci su navalili proučavati Jewella sa zaključkom da on zaista odgovara psihološkom profilu terorista koji se traži. Jewell se za to vrijeme povukao u kuću svoje majke koju su mediji opsjedali poput lešinara. Richard Jewell je u konačnici oslobođen svih sumnji, ali tek nakon što su mu mediji i FBI-a doslovce uništili život.

Clint Eastwood :bow:
Zadnja izmjena: Celtic, dana/u 07 apr 2020, 03:13, ukupno mijenjano 1 put.

Blejzer10
x 240
Kontakt:

Post Postao/la Blejzer10 » 07 apr 2020, 03:12

SonVolt je napisao/la:
06 apr 2020, 11:07
Blejzer10 je napisao/la:
06 apr 2020, 02:09
Ko voli humor Norma Macdonalda, ovo je nešto nenadje.bivo :tokralju: :tokralju:
Suze :rol:
This is your life?
Let's explain it to the folks at home
Where do you get your ideas from?
Let's roll the clip
Let's take a break
Opsjednut sam Normom. Old chunk of coal.

Ova priča na kraju, negdje od 10 minute je nešto najbolje što sam čuo.
Dobar, dobar. Ovaj citat pogotovo
It's a way of marginalizing a normal person"

:clap:

kraljttbvb
x 117
Kontakt:

Post Postao/la kraljttbvb » 07 apr 2020, 08:38

Blejzer10 je napisao/la:
30 mar 2020, 23:13
Harold & Kumar 1 i 2
Dobri su mi, sva 3 dijela :thumbup:

Daj jos nesto slicno ;)
Moja zemlja, mala brana;
Vel'koj rijeci ludila...

IlCapitano
x 26
Kontakt:

Post Postao/la IlCapitano » 07 apr 2020, 09:27

Pivopija je napisao/la:
06 apr 2020, 23:54
Kad su u pitanju filmovi sa temom pljacke, svima koji nisu gledali preporucio bih Kubrickov film The Killing. Nemoj da vas odbije sto je film crno-bijeli.
https://www.imdb.com/title/tt0049406/?ref_=nv_sr_srsg_9
Kad smo kod pljački - zna li neko koji je film kad se muškarac kao pokušava ubiti, stoji na ivici zgrade i čitav grad se skupi da ga sklone, a ustvari on samo odvraća pažnju sa pljačke u drugom dijelu grada. Tako nešto...

EDIT: Našao.

https://www.imdb.com/title/tt1568338/
Gary Neville:"Del Piero is the greatest player I have ever played against, he twisted me incredibly."

Moggi:"Juve have once again become the excuse of losers, as in 2006."

★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★

Drape
x 287
Kontakt:

Post Postao/la Drape » 07 apr 2020, 10:15

Celtic je napisao/la:
07 apr 2020, 03:10
slika

Richard Jewell (2019)
Obavezno pogledati i vidjeti kako čovjeku mediji mogu uništiti život, priča je istinita i rađena po stvarnom događaju.

Richard Jewell, herojski je spasio tisuće života od bombaškog napada na Olimpijskim igrama 1996. godine. Nekoliko dana kasnije lokalni je dnevni list objavio tekst pod naslovom: FBI sumnja da je bombu postavio zaštitar heroj. Stvari su se tada počele odvijati nevjerojatnom brzinom tako da je CNN pročitao cijeli članak na televiziji, a stručnjaci su navalili proučavati Jewella sa zaključkom da on zaista odgovara psihološkom profilu terorista koji se traži. Jewell se za to vrijeme povukao u kuću svoje majke koju su mediji opsjedali poput lešinara. Richard Jewell je u konačnici oslobođen svih sumnji, ali tek nakon što su mu mediji i FBI-a doslovce uništili život.

Clint Eastwood :bow:

Odličan film o priči o kojoj je morao biti napravljen film. Pravi Richard Jewell je tužio sve te medije i svi osim jednog su pristali nagoditi se o plaćanju odštete vansudskom nagodbom. Jedina novinska kuća koja nije prihvatila nagodbu je ona za koju je radila Kathy Scruggs koja je i u filmu centralni novinar. Ona se borila sa depresijom(koja se pogoršala kad se morala u javnosti i pravno pravdati za svoje postupke) i umrla je od predoziranja prije nego što je dočekala presudu u kojoj je sud presudio u korist njene novinske kuće i argumentirao da nisu krivi za to što su prvi objavili da je Richard pod istragom FBI kao osumnjičeni, jer on i jeste bio pod istragom kao osumnjičeni. Ona do kraja života nije pristala otkriti ko je bio njen izvor iz FBI i izjavila je da neće reći ni po cijenu zatvorske kazne koja joj je prijetla.

Puno novinara je negativno pisalo o ovom filmu jer ga ipak doživljavaju kao udar na njih i zbog toga je među kritičarima lošije prošao nego što zaslužuje ali to je Eastwood sigurno i očekivao. Od ovog bi među novinarima gore prošao samo još onaj ko bi napravio film o paparazzi fotografima i kako su u stanju bukvalo uništiti ljudski život, princeza Diana varijanta.

Film se može shvatiti i kao kritika FBI metode "profiliranja ličnosti" jer su oni samo tako zaključili: Richard Jewell iako je u tridesetima i dalje živi sa mamom, nema djevojku i malo je čudan. To je naš krivac.

Donnie Darko
x 432
Kontakt:

Post Postao/la Donnie Darko » 07 apr 2020, 15:59

Odgledao Outbreak iz 1995.

Jel može neko stvarno reći da je ovo kvalitetan film, i ostat ozbiljan?

Ovo je bez dileme jedan od najglupljih i najbesmislenijih filmova, sa najlošije napisanim likovima koji sam gledao u zadnjih par godina. Sunce ti **** kakav film, kakve odluke ljudi prave u filmu, kakve stvari se dešavaju :tokralju: :tokralju: :tokralju: Taman se uživiš u radnju, a i to isključivo zato što je trenutno stanje kakvo jeste sa pandemijom, ali film te svakih minutu ili dvije podsjeća da je samo to, obični glupi film bez doze realnosti i smisla. Ljudi na kraju se helikopterima ganjaju, da bi stigli napravit vakcinu i izlječit čitav grad za par sati, dok ih zli general pokušava sabotirati i raznijeti čitav grad iz samo sebi poznatih razloga, dok se Morgan Freeman pokušava odlučiti da li je pozitivan ili negativan lik jer ni sam scenarista to ne zna, ono lik je negativan ali smo dobili Morgana Freemana da glumi ne može biti skroz loš hmmmmm. Sve to da bi Dustin Hofman mogao doći do svoje bivše žene koju još uvijek voli, koja je zaražena, ali igrom slučaja dok je smrtnost virusa 100% i to u par sati, ona sa crvenim nosićem, jer je love interest glavnog lika, čeka da je taj glavni lik spasi, a dushaaaa 😍😍😊😊🥰

A bokte šta se sve izdešava u filmu, a ja ovdje, zbog glumačke postave i tematike, očekivao normalan, prizemljen film o pandemiji i opasnosti iste. :damn: Doduše ko me ****, moja krivica.

Ode pustit Contagion na računaru i čitat klix na mobitelu da isperem oči koronom
No homo

irfo
Interni moderator
x 381
Kontakt:

Post Postao/la irfo » 07 apr 2020, 18:19

Tek sad listajuci wikipediu vidim da je Adrien Brody najmladji dobitnik oskara za glavnu ulogu i to par dana prije 30. rodjendana. Mogao bi to Chalamet skinuti za dvije tri godine
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

messilla
x 41
Kontakt:

Post Postao/la messilla » 07 apr 2020, 20:55

Donnie Darko je napisao/la:
07 apr 2020, 15:59

Ovo je bez dileme jedan od najglupljih i najbesmislenijih filmova, sa najlošije napisanim likovima koji sam gledao u zadnjih par godina. Sunce ti **** kakav film, kakve odluke ljudi prave u filmu, kakve stvari se dešavaju :tokralju: :tokralju: :tokralju: Taman se uživiš u radnju, a i to isključivo zato što je trenutno stanje kakvo jeste sa pandemijom, ali film te svakih minutu ili dvije podsjeća da je samo to, obični glupi film bez doze realnosti i smisla. Ljudi na kraju se helikopterima ganjaju, da bi stigli napravit vakcinu i izlječit čitav grad za par sati, dok ih zli general pokušava sabotirati i raznijeti čitav grad iz samo sebi poznatih razloga, dok se Morgan Freeman pokušava odlučiti da li je pozitivan ili negativan lik jer ni sam scenarista to ne zna, ono lik je negativan ali smo dobili Morgana Freemana da glumi ne može biti skroz loš hmmmmm. Sve to da bi Dustin Hofman mogao doći do svoje bivše žene koju još uvijek voli, koja je zaražena, ali igrom slučaja dok je smrtnost virusa 100% i to u par sati, ona sa crvenim nosićem, jer je love interest glavnog lika, čeka da je taj glavni lik spasi, a dushaaaa 😍😍😊😊🥰

A bokte šta se sve izdešava u filmu, a ja ovdje, zbog glumačke postave i tematike, očekivao normalan, prizemljen film o pandemiji i opasnosti iste. :damn: Doduše ko me ****, moja krivica.

Ode pustit Contagion na računaru i čitat klix na mobitelu da isperem oči koronom
:rol:
Slažem se. Nivo iritantnosti u rangu Air Force One. :mrgreen:

Pogledaj The Hot Zone. Izvukli su maksimum iz one situacije.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

ReX
x 77
Kontakt:

Post Postao/la ReX » 07 apr 2020, 21:29

slika

Underrated :kafa:

sljivo
x 326
Kontakt:

Post Postao/la sljivo » 07 apr 2020, 22:07

Što je dobar film:

slika

SlevinKelevra
x 5
Kontakt:

Post Postao/la SlevinKelevra » 07 apr 2020, 23:28

Donnie Darko je napisao/la:
07 apr 2020, 15:59

:urnebes:

Bukvalno, mislio sam napisati isti post al mi bilo mrsko. :mrgreen: Jedna od 'jacih' scena je kad Kevin Spacey provjerava one uzorke i u jednom trenutku iznerviran uzvikne God damn!, jer je naisao na jos jedan pozitivan uzorak :urnebes: Emotivni doktor :urnebes:

Treba reci da sam Outbreak gledao dan nakon Contagiona pa je moj los utisak bio pojacan, a posebno scenama ofirnog objasnjavanja publici sta je virus i kako ubija, sto je u Contagionu tako s osjecajem, kulturno uradjeno.

Geerroo
x 313
Kontakt:

Post Postao/la Geerroo » 08 apr 2020, 01:31

Jes los ovaj novi Halloween jbt. :rol:

Nisam ni skontao na kraju jel umro onaj muz od kcerke Jamie Lee Curtis :urnebes:

Captain4
x 666
Kontakt:

Post Postao/la Captain4 » 08 apr 2020, 11:01

Znam da kasnim, slabo gledam filmove. Svidio mi se Forrest Gump, fin film sa toplom pričom. Hanks je perverzno odglumio. Jest jaka ona scena kad mu se krene skidati i one njegove face. :mrgreen:

Šta kažu filmofili, jel opravdano pokupio oskare '94. ispred Shawshanka i Pulp fictiona?
"Nije važno gdje živiš, nego s kim. To sam skont'o. S kim. Sa kime."

MrPink
x 2
Kontakt:

Post Postao/la MrPink » 08 apr 2020, 12:07

Captain4 je napisao/la:
08 apr 2020, 11:01
Po meni ne.

Donnie Darko
x 432
Kontakt:

Post Postao/la Donnie Darko » 08 apr 2020, 12:11

Meni su sva tri na istom levelu i koji god da je uzeo bilo bi zasluzeno.
No homo

Fowl95
x 211
Kontakt:

Post Postao/la Fowl95 » 08 apr 2020, 12:45

Pulp fiction bi i danas postigao sličan rezultat, dok druga dva sumnjam.
Let's talk about SIX baby!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Blejzer10, Captain4, jolicnikola, Rigoletto, TheChief i 48 gostiju.