Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
59%
Benzin
25
24%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
13%
 
Ukupno glasova: 104

Avatar
bega_afc
Postovi: 13772
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bega_afc » 14 nov 2018, 22:15

Brokula je napisao/la:Nikad više ovdje hvaliti se :lol:

Ogrebaše mi auto, jedno 10 cm, duboka ogrebotina. Šta je najbolje rješenje?
Priznaj gdje si se to zavlacio Brokulice. U karfiol? :mrgreen:
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37629
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 14 nov 2018, 23:30

Jel neko uzimao gume sada? Koja je do stoje najbolja ili top3? Ove Sava su jeftine, jesul prolazne za 85 KM koliko je jedna u Gumi M, montaza besplatna.

Avatar
Azpi
Postovi: 4465
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 15 nov 2018, 00:35

Meni je Sava vrh, gdje se svi pate ja sa svojim puzem popnem se iz prve i to samo dvije uzeo naprijed, ma vuce bez problema :bow: :bow:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37629
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 15 nov 2018, 00:37

Azpi je napisao/la:Meni je Sava vrh, gdje se svi pate ja sa svojim puzem popnem se iz prve i to samo dvije uzeo naprijed, ma vuce bez problema :bow: :bow:
Kako sam skontao po ovim testovima kada je snijeg onda ima performanse kao i one vrhunske (skuplje), trosi se jednako kao i ostale, buka je ista kao i kod ostalih, potrosnja goriva ista. Jedino je slabija na kisi i suhom. Ali uglavnom preporucljiva..

Avatar
Azpi
Postovi: 4465
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 15 nov 2018, 00:44

tuzlak1987 je napisao/la:
Azpi je napisao/la:Meni je Sava vrh, gdje se svi pate ja sa svojim puzem popnem se iz prve i to samo dvije uzeo naprijed, ma vuce bez problema :bow: :bow:
Kako sam skontao po ovim testovima kada je snijeg onda ima performanse kao i one vrhunske (skuplje), trosi se jednako kao i ostale, buka je ista kao i kod ostalih, potrosnja goriva ista. Jedino je slabija na kisi i suhom. Ali uglavnom preporucljiva..
Tako nekako, ma dobre a nisu preskupe gume, ja sam bas zadovoljan, ni po kisi nikakvih posebnih problema, ali opet ti po gradu sa ovim normalnim brzinama bas i ne mozes osjetiti tu razliku bar po meni, ja Cu ih opet uzeti, ove dvije starije nazad prebaciti, a dvije nove naprijed i miran :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 15 nov 2018, 06:47

Brokula je napisao/la:Ma kakva pasta, nema ovdje pasta šta raditi, sreća jako je kratka ogrebotina, al je ostrugano do lima. Hvala, vidjet ću sutra pošto bi bio uzorak boje pa da sredim to
5-6 KM u obliku spreja ili u bočici.

A Sava po snijegu beton :D
Mia San Mia

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41266
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 nov 2018, 08:47

tuzlak1987 je napisao/la:Jel neko uzimao gume sada? Koja je do stoje najbolja ili top3? Ove Sava su jeftine, jesul prolazne za 85 KM koliko je jedna u Gumi M, montaza besplatna.
Ma Conti je vrh, winter contact i nema zime :)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 15 nov 2018, 09:41

Sava je top topova. Stavio sam dvije nove naprijed, stare nazad, a i otac koristi samo njih otkako znam za sebe
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Asteriks
Postovi: 14356
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 15 nov 2018, 10:36

Kada se kupuje zimska guma, mora se znati ponasanje na tri vrste podloga - snijeg, kisa i suhi asfalt koji radi nizih temperatura trazi posebne osobine.

U samu kremu sapdaju Continental TS860, Michelin Alpin, Dunlop Winter 2 te Goodyear. Hankook je tu negdje, iako glede ljetnih sigurno top.

Sava Eskimo je dobar proizvod al upravo zbog kisnog perioda i suhog terena niskih temperatura nema grip ove elite.

Druga stvar, Sava nema izdrzljivost te zaustavni put kao npr. Continental a ono par metara nekada moze biti kljucno.

Ipak, na oba vozila u zimsko doba koristim navedenu Savu Eskimo, a za ljeto na Polu imam pomenuti Hankook.

Napomena, Sava Perfecta tj. ljetni Savin proizvod je smece, barem unazad par sezona. Da li su po tom pitanju nesto radili nisam informisan.

Kada sve sumiramo, Sava (zimska) je prilicno pouzdana i na svim podlogama zasluzuje 8/10, sto je ipak velika ocjena, ali da je top, nije.

Naravno losem vozacu koji u samom zavoju koci, na izlazu slaze snazan gas te po snijegu ima nagle pokrete, ne moze pomoci nista od navedenog.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 15 nov 2018, 17:33

Pa ko god je vozio savu, hvali da je dobra na snijegu.
Za ostalo je smeće što me opet čudi jer pripada Goodyear-u. Al jbg, valjda idu na to da poklope određeno tržište tj plasiraju proizvod za raju slabe platežne moći bez da se gleda na kvalitet.
Ono, dobra je samim tim što je jeftina.
rio_Ferdy88 je napisao/la:Conti je vrh
Ima se, može se :mrgreen:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 15 nov 2018, 17:39

Asteriks je napisao/la: 8/10
Ovu ocjenu neće dat ni direktor savinog marketinga :mrgreen:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14356
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 15 nov 2018, 18:36

U ovoj vrsti testiranja gledas odnos ulozeno - dobijeno te konfiguraciju i ponasanje gume na odredjenom podneblju. Znaci pricamo o BiH.

Trakcija po snijegu odlicna, dok kisnom terenu - dobra. Potrosnja sare ne udara po dzepu da bi vec iducu zimu imao problema.

Zasto bi davao 400 + KM ak mogu proci za 60 KM po komadu a itekako dobijem na kvaliteti.

Da bi ocijenio Savu, moras doci u ovamo te sići sa autobana.

Zbog toga 8/10.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la madridist » 15 nov 2018, 18:39

Touche Asteriks.
Sava je golf 2 medju gumama sto se tice nase Drzave.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 15 nov 2018, 19:34

To sam i napiso. Dakle, uloženo i dobijeno.
Kojoj vrsti testiranja? Postoji samo jedna.
Msm, ne koristim te gume, al čitam ocjene sa testova. Sava je uvijek među najgore ocijenjenim gumama.
Al haj, razumijem te. Tebi je i golf bolji od mercedesa :mrgreen:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14356
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 15 nov 2018, 19:58

madridist je napisao/la:Touche Asteriks.
Sava je golf 2 medju gumama sto se tice nase Drzave.
Normala, al sta seco zna. :mrgreen:

Uz sve ovo jos slabo tumaci rezultate testa. Ajmo ovako njemacki ADAC

slika

Befriedigend.

slika
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37629
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 15 nov 2018, 20:13

Uzeo sam, ispostovali ljudi besplatno namontirali.

Imaju nekih zvucnijih guma ali par njih su malo neopravdano digli cijene. Michelin i Bridgestone su najbolje sto imaju i najizdrzljivije sto se najmanje haba. Ali Continental je vjerovatno bolji u drugim parametrima, a nesto neznatno i jeftiniji.
Onda tu ima Yokohama koja je najslabija od te 4 sto se zime tice, a cijena jednaka. Fulda je mozda i bolja, a jeftinija ali Fulda nema.

Tako da nije tu bilo izbora nekog za 205/55/16. Bilo je ili iskesiraj za Continental ili uzmi Savu.

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 15 nov 2018, 20:19

Pa naravno, ADAC :mrgreen: ljudi su imali aferu o kojoj je mjesecima brujala cijela njemačka i to baš namiještali rezultate.
Al možda i nisu. Inače je sava bolja od pirelija :mrgreen:
Nego, u kojim sve dimenzijama je testirana?
Ps.
Pa što ne reče da voziš golfa. Sad mi je jasno zašto si ga onomad uzdizao iznad merca :mrgreen:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14356
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 15 nov 2018, 20:26

Adac i Bihamk, dovoljno za podrucje BiH i potpuno validno za 2018. god.

Testirane 14-ke, bas ona dimenzija sto imam na Polu.

Uz sve ovo, vozio sam Hankook, Continental (oko 700 km ukupno, po zimskim uvjetima) te pomenutu Savu (mLooogo km), pa uz rezultate mogu priloziti i vlastita iskustva (snjeg, susnjezinca, kisa...), za razliku od nekih koji navedenu Savu nisu kušali vec se drze iskljucivo teorije. Plus odbacuju rezultate testa kao neosnovane radi namjestaljke a isti se u 21. stoljecu lagano mogu provjeriti na vise nacina.

A ono za Merca, logicno manipulises situacijom gdje si nazvao dvicu trecerazrednim modelom.

Bjer, odo pratit domovinu. :mrgreen:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 15 nov 2018, 20:36

Sjooo, evo gledam, ima sava i za moje auto :mrgreen:
Ako se nakanim, uzmem jedne baš da vidim mogu li ih potrošiti za jedan dan.
Bolan Obelix, zavisi i od dimenzija. Et, potrefio si jedne koje su zadovoljavajuće u toj dimenziji, al su ostale koje su testirane bile katastrofa.
Asteriks je napisao/la:ono za Merca, logicno manipulises situacijom gdje si nazvao dvicu trecerazrednim modelom.
Pa šta hoš, niš nisam niš slago. Ustvari, bio sam blag.
Ono što je sava među gumama, to je vw među autima :mrgreen:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14356
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 15 nov 2018, 20:40

Dobre i za 15-ke, rezultati iz prosle...

slika

... a takodjer i 13-ke, eno ih na dvici. :mrgreen:

Sava ima losu reputaciju zbog ljetne Perfecte, koja je do 2016. imala svakakvih problema.

Znaci ako nesto izadje na testu to konzumenti moraju potvrditi na cesti. Nema tek tako varanja, jer danasnji mediji preko noci skacu za vrat.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 15 nov 2018, 20:42, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: bavariapivo i 6 gostiju.