Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

Najbolji terenac je:

Mercedes G
14
54%
Land Rover Defender
2
8%
Toyota Land Cruiser
4
15%
Jeep Wragnler
3
12%
Suzuki Samurai
0
Nema glasova.
Nissan Patrol
1
4%
Lada Niva
2
8%
neki drugi
0
Nema glasova.

Ukupno glasova: 26

Centre forward
Lokacija: 90 Bedford Street, Greenwich Village, New York City, NY
Kontakt:

PostPostao/la Centre forward » 06 dec 2018, 19:03

U firmi gdje radim ima taj Sprinter, prva generacija. Imali su problema sa korozijom, a ovaj moj je očit primjer. Auto je bukvalno pojeden. Nikad nije bio garažiran, al' i na ovom minusu pali od prve. Karakteristično brundanje Mečkinog dizel motora kad je hladan, ma čista perfekcija.

Kasnije su riješili taj problem, a i započeli su saradnju sa VW kada je u pitanju taj kombi program, koja je prekinuta ove godine. Svi modeli su radjeni u Dizeldorfu. Od par vozaca lakog komercijalnog programa sam cuo da je Crafter nepoderiva masina. Bukvalni nasljednik modela T3, il' pijačara kako ga popularno zovu.

Ne bi bilo loše kad bi @asteriks dobio moda na ovom pdf-u. Mogli bi uvijek imat' friške ankete a i tema bi se mogla podić' na veći nivo, a potencijala svakako ima. :thumbup:
"Zločini koji su počinjeni pripadaju najgnusnijima poznatima čovječanstvu i uključuju genocid i istrebljenje kao zločin protiv čovječnosti" (Alphons Orie)

Asteriks
Kontakt:

PostPostao/la Asteriks » 06 dec 2018, 22:49

Ne bi bilo loše kad bi @asteriks dobio moda na ovom pdf-u. Mogli bi uvijek imat' friške ankete a i tema bi se mogla podić' na veći nivo, a potencijala svakako ima.

Ma jok kakav mod, tu cemo Secka.

Tema se moze podici na vise nacina - iskustva iz prve ruke, detaljnije informisanje, sirenje vidika tj. motori, kamioni, off-road, traktori (strasno zabavan segment pun domace tradicije), licni zahvati restauracije il bar pokusaji...

Ova vrsta hobija je stil zivota. Recemo na suncan dan bez obaveza npr. zamjena tapacirunga vrata il obilazak autootpada predstavlja mi toliki uzitak koliko nekom stovaocu mountain bikinga strmoglavi spust.
It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.

semcho
Kontakt:

PostPostao/la semcho » 07 dec 2018, 05:58

Dobra ideja, lajk...

Bosniacum Lilium
Kontakt:

PostPostao/la Bosniacum Lilium » 07 dec 2018, 15:03

Korozija jeste problem nažalost, ali ta 213ka je nepoderiva masina. Pored toga, ide blesavo, cesto s njom prestizem prazan. Pali ona zimi i bez grijaca :mrgreen: U nju sipali prvo orginalno meckino ulje, pa mobil, pa liqui moly. Zadnje se najbolje pokazalo. Ulje se redovno mijenja i nema problema.

Planiramo aBd jos jedan uzeti. Sad ne znam koje ce biti, moram istražiti kako su se pokazali oni boxeri ducato i jumper, 2.2.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala. Prvi alkoholičar ekipe - Kawhi

Centre forward
Lokacija: 90 Bedford Street, Greenwich Village, New York City, NY
Kontakt:

PostPostao/la Centre forward » 07 dec 2018, 19:41

Asteriks WroteColon
Ne bi bilo loše kad bi @asteriks dobio moda na ovom pdf-u. Mogli bi uvijek imat' friške ankete a i tema bi se mogla podić' na veći nivo, a potencijala svakako ima.

Ma jok kakav mod, tu cemo Secka.

Tema se moze podici na vise nacina - iskustva iz prve ruke, detaljnije informisanje, sirenje vidika tj. motori, kamioni, off-road, traktori (strasno zabavan segment pun domace tradicije), licni zahvati restauracije il bar pokusaji...

Ova vrsta hobija je stil zivota. Recemo na suncan dan bez obaveza npr. zamjena tapacirunga vrata il obilazak autootpada predstavlja mi toliki uzitak koliko nekom stovaocu mountain bikinga strmoglavi spust.

Ja mislim da bi to tebi najbolje odgovaralo. Volis aute, ili preciznije rečeno mašine, što se vidi iz svake rečenice koju si napis'o.

Slažem se da se vidokrug može proširit'. Kamioni, autobusi, traktori, brodski dizel motori, teške mašine i slično. Mene recimo jako zanima autoindustrija bivše države, koja je bila ozbiljna i imala je šta da ponudi.
Zanimljivo je recimo da je Yuga bila treći proizvodjac autobusa u Evropi, poslije Njemačke i Švedske !! Zamisli.

Neki dan je u Tel Avivu i zvanicno predstavljena Škoda Scala. Češki Golf. Vjerujem da će ozbiljno poljujat' tržiše hatchback modela u Evropi. Cilj je da se uzme dio kolaca koji pripada PSA i Fordu, a na nekim trzistima Scala bi mogla sahranit' Astru i Tipo.

slika
slika slika
slika slika
"Zločini koji su počinjeni pripadaju najgnusnijima poznatima čovječanstvu i uključuju genocid i istrebljenje kao zločin protiv čovječnosti" (Alphons Orie)

Asteriks
Kontakt:

PostPostao/la Asteriks » 07 dec 2018, 20:05

Mene recimo jako zanima autoindustrija bivše države, koja je bila ozbiljna i imala je šta da ponudi.

https://www.scribd.com/doc/169488675/Pr ... u-Beogradu

Imas tu dobrog stiva, o svemu ponesto.

Onda, zanimljivo glediste o legnedarnom Stojadinu, ono suzivot i info iz prve ruke.

U maniru starih dobrih uputstava koja su dolazila uz nekadašnje nove automobile, naš prijatelj i saradnik Novica Marković iz Zastava 101 kluba pripremio je za sve ljubitelje Stojadina detaljno uputstvo o održavanju automobila. Za razliku od pomenutih fabričkih knjižica koje su novopečenim vlasnicima delimično objašnjavale šta je i kada potrebno da urade na održavanju svog ljubimca, Novica je prionuo na pisanje Stojadinovog kuvara na osnovu sopstvenog i kolektivnog višedecenijskog iskustva pošto je i sam vlasnik jedne klasične Zastave 101. Rezultat je stao u 50 stranica gusto kucanog teksta koji je vlasnicima Stojadina poklonjen iz čiste ljubavi prema ovom modelu i uz nadu da će čitanjem kuvara svaki budući problem postati zabavno i lako rešenje.

http://www.autoslavia.com/wp-content/up ... ic-pdf.pdf

Zlata vrijedno, itd.
It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.

topnik1
Kontakt:

PostPostao/la topnik1 » 07 dec 2018, 21:07

Ja sam sam imao predmet o kojem smo dosta učili o tome što autoindustrija u Jugoslaviji je bila fail.

-nije topnik
Grijesiti je ljudski,ali ako vam se gumica istrosi prije olovke,malo ste pretjerali!!

VOLIM TE ČELIK!!!!!

KEC
Kontakt:

PostPostao/la KEC » 08 dec 2018, 14:06

Jučer mi se desilo a vec par mjeseci nije da tokom normalne voznje mjenjac se sam izbaci ,bio sam u 4 brzini ja msm.
Ljetos mi je tako par put se desilo na autoputu ,izbacivalo iz pete brzine pa od Visokog do Zenice morao voziti u 4 i 80 km/h....Citao sam na netu da je mzd otisao nosac motora,bojim se otic ovim kvazi mjastorima oderat ce me jer neznma skoro pa nista o autima...
Bolje imat jedan nov BMW nego dva polovna Golfa 2

Azpi
Kontakt:

PostPostao/la Azpi » 08 dec 2018, 14:13

KEC WroteColonJučer mi se desilo a vec par mjeseci nije da tokom normalne voznje mjenjac se sam izbaci ,bio sam u 4 brzini ja msm.
Ljetos mi je tako par put se desilo na autoputu ,izbacivalo iz pete brzine pa od Visokog do Zenice morao voziti u 4 i 80 km/h....Citao sam na netu da je mzd otisao nosac motora,bojim se otic ovim kvazi mjastorima oderat ce me jer neznma skoro pa nista o autima...

Mozda je i mjenjac otisao, ima frajer samo radi popravak mjenjaca u Kiseljaku, odu ti nekakvi smerinzi sl. Valjda u njemu nekad, mozda je i to jbg Asteriks ce ti najbolje Reci

Asteriks
Kontakt:

PostPostao/la Asteriks » 09 dec 2018, 10:32

Da bi provjerio nosac, otvori haubu i nek neko lagano zadaje gas a ti pratis vibracije. Obicno, tu su tri nosaca motora - s prijeda, te dva paralelno nazad i vidi na kojem te prema kojoj strani neprirodno poskakuje.

Ipak, msm da bi i pored toga hitno trebao do servisa posto sumnjam i na sihron, jer isti, kao sto mu ime kaze uskladjuje okrete zupcanika i vrtila pa izbije na vecim brzinama.

Ince mehanizam mjenjaca je komplikovana stvar povezana sa kvacilom pa kada se radi, moras skinuti poluosovine, opustit nosac mjenjaca,... zbog cega je u pravilu masno placena stvar.

osobaodpovjerenja
Kontakt:

PostPostao/la osobaodpovjerenja » 09 dec 2018, 10:47

Ima li neko iskustvo kako kontaktirati prodavaca vozila na mobile.de a da nije onaj klasicni mail? Ono tipa ko na piku da mu otvoris profil i posaljes poruku?

Asteriks
Kontakt:

PostPostao/la Asteriks » 09 dec 2018, 10:51

osobaodpovjerenja WroteColonIma li neko iskustvo kako kontaktirati prodavaca vozila na mobile.de a da nije onaj klasicni mail? Ono tipa ko na piku da mu otvoris profil i posaljes poruku?

Ispod slike imas kontakt na autoscout24.de.

sekerbay
Kontakt:

PostPostao/la sekerbay » 10 dec 2018, 12:26

osobaodpovjerenja WroteColonIma li neko iskustvo kako kontaktirati prodavaca vozila na mobile.de a da nije onaj klasicni mail? Ono tipa ko na piku da mu otvoris profil i posaljes poruku?

Pa gotovo uvijek imaš broj telefona.
Klikneš na ovo anrufen

slika
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

VelaHavle
Kontakt:

PostPostao/la VelaHavle » 11 dec 2018, 19:21

Di ce zvat Roming :lol:

sekerbay
Kontakt:

PostPostao/la sekerbay » 11 dec 2018, 23:25

Što, je l skupo?
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

VelaHavle
Kontakt:

PostPostao/la VelaHavle » 12 dec 2018, 00:17

sekerbay WroteColonŠto, je l skupo?

Jest iz Bosne i ne pravi se pametan.

Bosniacum Lilium
Kontakt:

PostPostao/la Bosniacum Lilium » 12 dec 2018, 02:17

Hallo, guten tag Herr Hamadi. Ich kann nicht deutsch sprechen, so kaç para für this schöne wagen habibi. Kein fest preis bitte, yallaaaaaa.

Secko pravi dijasporac :D
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala. Prvi alkoholičar ekipe - Kawhi

Thunderstruck
Kontakt:

PostPostao/la Thunderstruck » 12 dec 2018, 13:46

Misljenje za Peugeot 307 SW, 2004. god 1.6 dizel, 80 kw? Hvala!
"It's hard to believe it's not Scholes, it's Carrick you know..."

Derdiyok
Kontakt:

PostPostao/la Derdiyok » 12 dec 2018, 18:03

Ko snadbijeva ovu pumpu Merol u Podlugovima ? Kakvo im je gorivo ?

Jutros mi kolega pokazuje sliku njihovog totema, cijene drastićne razlike.

sekerbay
Kontakt:

PostPostao/la sekerbay » 12 dec 2018, 21:34

VelaHavle WroteColon
sekerbay WroteColonŠto, je l skupo?

Jest iz Bosne i ne pravi se pametan.

:crazy:
Dječko, kad zovem u bosnu, zovem besplatno tj imam slobodne minute.
Šta znam, možda i vama telekom daje neke pakete.
Drugo, ako je privatno lice, gotovo uvijek ima i broj mobitela. Dakle, WhatsApp il viber.

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: alacious, ASD, Kompromis, Sarmelino i 10 gostiju.