Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 02 jul 2020, 09:45

Samo Tesla Model S Performance, 800 konja a ne troši ništa :bow:

Dere tog Audia i Ferrarie kao malu djecu :zviz:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Heller » 02 jul 2020, 10:07

rio_Ferdy88 je napisao/la:
02 jul 2020, 09:45
Samo Tesla Model S Performance, 800 konja a ne troši ništa :bow:

Dere tog Audia i Ferrarie kao malu djecu :zviz:
*cough* može na budžetu *cough*
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 02 jul 2020, 10:10

Heller je napisao/la:
02 jul 2020, 10:07
rio_Ferdy88 je napisao/la:
02 jul 2020, 09:45
Samo Tesla Model S Performance, 800 konja a ne troši ništa :bow:

Dere tog Audia i Ferrarie kao malu djecu :zviz:
*cough* može na budžetu *cough*
Govorimo o autu iz vlažnih snova :mrgreen:

Ovo ne mEre ni na budžetu :thumbdown:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Asteriks
Postovi: 14329
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 02 jul 2020, 12:43

rio_Ferdy88 je napisao/la:
30 jun 2020, 19:31


Kakva zvijercina, 820 konja u Ludicrus plus modu, 2,4 sekunde do stoje, 600 km na jednom punjenju i sto je najbolje ne trosi nista :bow:

Auto buducnosti :salut:
600 km u idealnim uvjetima. Znaci bez start/stop rezima, voznjom od cca 60 km/h.

U normalnim okolnostima, gradska voznja eventualno uzbrdica ili vece brzine na jednom punjenju moze max 500 km i to oni papreni modeli (obicno je 400 km i manje). Baterije jos nisu usavrsene plus sto punjenje prilicno traje. Onda, kapacitet baterije se smanjuje nakon odredjene kilometraze npr. nakon 100k a zamjena je itekako skupa.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 02 jul 2020, 13:55

I 500 je odlično, jer ga možeš kući puniti, mislim da za 3-4 sata bude na 100 posto, zavisno od baterije, a sad svakako rade na razvoju mreže super punjača, u Sa je planiran jedan, kod Splita ima isto već jedan, plus ovi slabiji po hotelima i pumpama.

Gledao sam video momak je iz Švicarske do BiH testirao Model S i rekao da može na 3 punjenja doći, taman usput staneš malo odmoriš, popiješ kafu i napuniš, jer na super punjačima ti napuni za pola sata. Plus što je faktor umora bio daleko manji, jer ima mogućnost da na autoputevima ti samo budeš korekcija a auto sam određuje kad će preticati, drži odstojanje itd..

Ide se prema tome da auto na kraju postane potpuno autonomno u vožnji sa FSD tehnologijom i da ti možeš odspavati dok se voziš, sad već imaš opciju da samo dođe sa parkinga kad ga parkiraš negdje :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la cala » 02 jul 2020, 15:30

Dok ne razviju neku super bateriju, elektricna auta su i dalje sci-fi. Zasad najblize prakticnom rjesenju su hibridi.

https://www.olx.ba/artikal/38687022/ope ... -povoljno/

Sta mislite o ovoj Astri? Pojma nemam koje motore Opel koristi i koliko su pouzdani uopste. Vecina proizvodjaca ima barem jedan motor s kojim su bas pogodili i koji su prakticki neunistivi ako ih se pravilno i redovno odrzava.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bombaysaphire » 02 jul 2020, 22:30

cala je napisao/la:
02 jul 2020, 15:30
Dok ne razviju neku super bateriju, elektricna auta su i dalje sci-fi. Zasad najblize prakticnom rjesenju su hibridi.

https://www.olx.ba/artikal/38687022/ope ... -povoljno/

Sta mislite o ovoj Astri? Pojma nemam koje motore Opel koristi i koliko su pouzdani uopste. Vecina proizvodjaca ima barem jedan motor s kojim su bas pogodili i koji su prakticki neunistivi ako ih se pravilno i redovno odrzava.
Ma šta imaš misliti ,novo auto .
Samo mi je sumnjivo oko cijene , prije par dana 24000 sada 18700 :shock:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 02 jul 2020, 22:37

Nista struja, samo hidrogen
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la cala » 02 jul 2020, 22:38

bombaysaphire je napisao/la:
02 jul 2020, 22:30
cala je napisao/la:
02 jul 2020, 15:30
Dok ne razviju neku super bateriju, elektricna auta su i dalje sci-fi. Zasad najblize prakticnom rjesenju su hibridi.

https://www.olx.ba/artikal/38687022/ope ... -povoljno/

Sta mislite o ovoj Astri? Pojma nemam koje motore Opel koristi i koliko su pouzdani uopste. Vecina proizvodjaca ima barem jedan motor s kojim su bas pogodili i koji su prakticki neunistivi ako ih se pravilno i redovno odrzava.
Ma šta imaš misliti ,novo auto .
Samo mi je sumnjivo oko cijene , prije par dana 24000 sada 18700 :shock:
I meni je. Pitao lika što ga prodaje i što nagla promjena cijene, kaže kupio novo auto pa hoće što prije ovo da proda.

Na stranu to što je novo, više me zanima kvalitet ovih motora.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bombaysaphire » 02 jul 2020, 22:45

cala je napisao/la:
02 jul 2020, 22:38
bombaysaphire je napisao/la:
02 jul 2020, 22:30
cala je napisao/la:
02 jul 2020, 15:30
Dok ne razviju neku super bateriju, elektricna auta su i dalje sci-fi. Zasad najblize prakticnom rjesenju su hibridi.

https://www.olx.ba/artikal/38687022/ope ... -povoljno/

Sta mislite o ovoj Astri? Pojma nemam koje motore Opel koristi i koliko su pouzdani uopste. Vecina proizvodjaca ima barem jedan motor s kojim su bas pogodili i koji su prakticki neunistivi ako ih se pravilno i redovno odrzava.
Ma šta imaš misliti ,novo auto .
Samo mi je sumnjivo oko cijene , prije par dana 24000 sada 18700 :shock:
I meni je. Pitao lika što ga prodaje i što nagla promjena cijene, kaže kupio novo auto pa hoće što prije ovo da proda.

Na stranu to što je novo, više me zanima kvalitet ovih motora.
Ja imam iskustva sa Corsom sti motor nikakvih problema , potrošnja odlična , fino vuče ...
Sa ovom kilometražom motor se tek "razradio" ...

Interesantan je taj lik što prodaje Astru , vidim i da na Dobrinji stan od 90 kvadrata prodaje za 99000 KM ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Lillard
Postovi: 26299
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Lillard » 02 jul 2020, 22:58

Kupuj kvalitet. Znaci nikako Opel, Ford ili Francuza 😂
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la cala » 02 jul 2020, 22:59

bombaysaphire je napisao/la:
02 jul 2020, 22:45
cala je napisao/la:
02 jul 2020, 22:38
bombaysaphire je napisao/la:
02 jul 2020, 22:30


Ma šta imaš misliti ,novo auto .
Samo mi je sumnjivo oko cijene , prije par dana 24000 sada 18700 :shock:
I meni je. Pitao lika što ga prodaje i što nagla promjena cijene, kaže kupio novo auto pa hoće što prije ovo da proda.

Na stranu to što je novo, više me zanima kvalitet ovih motora.
Ja imam iskustva sa Corsom sti motor nikakvih problema , potrošnja odlična , fino vuče ...
Sa ovom kilometražom motor se tek "razradio" ...

Interesantan je taj lik što prodaje Astru , vidim i da na Dobrinji stan od 90 kvadrata prodaje za 99000 KM ...
Ma mutan frajer k'o Dunav...

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 03 jul 2020, 12:31

Tesla is now worth more than Toyota, Disney and Coke
:bow:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Asteriks
Postovi: 14329
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 06 jul 2020, 10:34

Najsmrtonosniji putevi 2017. EU bili su oni u Hrvatskoj, Bugarskoj, Rumuniji..., dok su Svedska i Holandija medju najsigurnijim.
slika
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bombaysaphire » 06 jul 2020, 10:50

Asteriks je napisao/la:
06 jul 2020, 10:34
Najsmrtonosniji putevi EU bili su oni u Hrvatskoj, Bugarskoj, Rumuniji..., dok su npr. 2017. u Svedskoj i Holandiji medju najsigurnijim.
slika
Logično ,što više autoputeva manje smrti ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14329
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 06 jul 2020, 10:58

Naravno, jedan od faktora. Vidis na dnu slike koliko ljudi gine u gradovima te po regionalnim i lokalnim cestama.

Tu je vazna saobracajna kultura postivanja propisa te tehnicka ispravnost vozila.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Torres_9
Postovi: 13469
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Torres_9 » 07 jul 2020, 16:49

redbull93 je napisao/la:
02 jul 2020, 00:54
bombaysaphire je napisao/la:
02 jul 2020, 00:44
redbull93 je napisao/la:
02 jul 2020, 00:28


Ja vozim biciklo :urnebes:

Sto si se upalio jbt, ne kazem da je lose auto, nego samo za moj ukus ruzno bas. Isto one toyote, ima ih par al bas ruznih. Na auto gledam gledam kao na zenu, ne mogu je ruznu po kuci gledat pa ga yebi.
Đeš mi na Hondu gospodara mi , aaaaaaaa ...
Ja vozim Hondu Civic generaciju prije ovog , popularnog svemirca on kad je izašao bio dizajnom ispred vremena ..
Stoji da su Japanci hajmo reći "čudni" sa dizajnom , pogotovo Toyota i Honda , ali eto imaš Mazda po meni sa Alfom pravi najljepša auta , može tu i Peugeot proći...

I ja kad sam mlađi bio maštao sam o Golfu , igrom slučaja prvo auto mi je bila Honda Civic prva generacija i tu sam "progledao" ...
Ma ne mogu ja svasta, mora bas liciti na nesto. Vjeruj ima i ovih audia, bmw... koji mi se ne svidjaju i tesko da bi ga vozio.

Inace nisam ljubitelj japanaca i francuza nikako.

Dok mi se npr. svidja alfa romeo 159 i ona nova giulia. Onda range rover ima fina auta, mercedes finih modela, jaguar pokoji se moze izdvojiti... A fan sam audia :mrgreen:

Auto mojih snova audi RS3, nadam se za par godina da cu ga sebi moci priustiti.
Jagaur F-Pace mi je premocan, dobio ga na dan da vozam dok mi zamjene ulje na RR i navuko se samo tako. Cijena prestige modela je 55k sto nije lose, vjerovatno za par mjeseci cu ga uzet u zamjenu za RR

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bombaysaphire » 07 jul 2020, 17:44

Torres_9 je napisao/la:
07 jul 2020, 16:49
redbull93 je napisao/la:
02 jul 2020, 00:54
bombaysaphire je napisao/la:
02 jul 2020, 00:44


Đeš mi na Hondu gospodara mi , aaaaaaaa ...
Ja vozim Hondu Civic generaciju prije ovog , popularnog svemirca on kad je izašao bio dizajnom ispred vremena ..
Stoji da su Japanci hajmo reći "čudni" sa dizajnom , pogotovo Toyota i Honda , ali eto imaš Mazda po meni sa Alfom pravi najljepša auta , može tu i Peugeot proći...

I ja kad sam mlađi bio maštao sam o Golfu , igrom slučaja prvo auto mi je bila Honda Civic prva generacija i tu sam "progledao" ...
Ma ne mogu ja svasta, mora bas liciti na nesto. Vjeruj ima i ovih audia, bmw... koji mi se ne svidjaju i tesko da bi ga vozio.

Inace nisam ljubitelj japanaca i francuza nikako.

Dok mi se npr. svidja alfa romeo 159 i ona nova giulia. Onda range rover ima fina auta, mercedes finih modela, jaguar pokoji se moze izdvojiti... A fan sam audia :mrgreen:

Auto mojih snova audi RS3, nadam se za par godina da cu ga sebi moci priustiti.
Jagaur F-Pace mi je premocan, dobio ga na dan da vozam dok mi zamjene ulje na RR i navuko se samo tako. Cijena prestige modela je 55k sto nije lose, vjerovatno za par mjeseci cu ga uzet u zamjenu za RR
Fikret malinar ima takav , bijel crne felge ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Derdiyok » 09 jul 2020, 20:00

Asteriks je napisao/la:
02 jul 2020, 12:43
Momčino, opet ja :mrgreen:

Čime mogu zalijepiti štopku na zadnjoj šajbi ? Otpade mi prije neki dan, i mislio da uzmem silikon za šajbu, međutim par ljudi mi preporučuje onu 3M traku. Skoro svraćao u auto stakla, stavio lik neku gumu, dok sam došao do kuće otpala.
slika
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Asteriks
Postovi: 14329
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 09 jul 2020, 21:06

Kao opciju mozes probati
slika

Autolimari vecinom koriste silikon. Prije svega, povrsina se mora detaljno ocistiti. Za te trake ne znam, nisam cuo.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 40 gostiju.