Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
61%
Benzin
22
22%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
13
13%
 
Ukupno glasova: 100

Avatar
KEC
Postovi: 1458
Pridružen/a: 28 okt 2012, 11:24
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la KEC » 10 maj 2019, 22:21

Fantasista je napisao/la:Jarane vozaj ga na benzin mjesec dana pa vidi da li se isplati :mrgreen:

Ugradi plin ali kod pouzdanih ljudi i miran si. Znam kamaru ljudi koji voze na plin i niko se ne zali. Svi gledaju potrosnju i time su zadovoljni.
Imao sam passata 3 dizel
Mjesecno trosio 120 km samo poso-kuca
Probo sam ovaj passat 5. 45KM sedmicno trosi, znaci mjesec dana 180 km. Zbog toga bih volio plin jer puno mi je skoro dvije stoje u gorivo davat.
Bolje imat jedan nov BMW nego dva polovna Golfa 2

Avatar
Asteriks
Postovi: 14223
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 10 maj 2019, 22:24

Na plin vozi pola BiH ali nije stos u tome.

Da pojednostavim... imas vozilo staro 17 godina kojem nije radjena generalka, jos ne. Taj benzinac ima npr. 140 konja, fabricki deklarirano. Godinama zbog potrosnje i habanja komponenti motora, izduvnog sistema etc, isti u stvarnosti ima 130 konja. Ugradnjom plina, auto ce izgubiti dodatnih 10-ak KS i dobit ces, zarad ekonomičnosti skulu koja sluzi ali ne daje svoj max.

Onda vijek trajanja ventila nek je 350k, plinom si automatski izbio barem godinu.

Logicnije je onda gledati nesto manje kubikaze.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Fantasista » 10 maj 2019, 22:37

KEC je napisao/la:
Fantasista je napisao/la:Jarane vozaj ga na benzin mjesec dana pa vidi da li se isplati :mrgreen:

Ugradi plin ali kod pouzdanih ljudi i miran si. Znam kamaru ljudi koji voze na plin i niko se ne zali. Svi gledaju potrosnju i time su zadovoljni.
Imao sam passata 3 dizel
Mjesecno trosio 120 km samo poso-kuca
Probo sam ovaj passat 5. 45KM sedmicno trosi, znaci mjesec dana 180 km. Zbog toga bih volio plin jer puno mi je skoro dvije stoje u gorivo davat.
Puno si i sa tim dizelom trosio a kamoli sa benzinom. Jos kad zima dodje guta i vise. Spucaj mu plin kad si ga vec kupio.

Inace po onome sto sam vidio pasati petice su neunistivi. Nisam ljubitelj svabskih auta ali ovaj je beton. Znam lika koji je sa svojim taksirao i presao 800 000 bez problema, ludilo.

Avatar
R32
Postovi: 3052
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 10 maj 2019, 22:38

Ma na plinu je 80% vozila, 20% ih vozi na cist benzin.
I to su tipa ovi noviji Polo 2010+ sto imaju potrosnju 5l ili stariji ljudi kojima auto sluzi za otic u goste.

Taj motor je 150 il 170 konja, nikakve promjene na plinu neces osjetit, nisi kupio da bi ga gasao u besvijest da bi stvarno iskoristio puni potencijal motora.

Sto kaze kolega iznad, kvalitetan plin i nemas brige.
Za godinu dana ces ga otplatit.
Mia San Mia

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Fantasista » 10 maj 2019, 22:43

Raja uzima benzince jer su jeftiniji i jos su manje prevalili kilometara. Ubace plin i voze se za marku :mrgreen:

Avatar
Asteriks
Postovi: 14223
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 10 maj 2019, 22:47

Kako nemas, kupio si ev striktno ovog Passata od npr. 150 konja, koji je tezak 1280 kg i ima deklarisano ubrzanje 9.3 sekunde. Ljudi, znate li sto je nosivost vozila.

Dalje, gubitkom cca 20 konja izgubio je medjuubrzanje na tu tezinu tacnije onaj strasno vazan, brzi start.

Onda, niko covjeku ne rece da Passat 5-ica ima prednji aluminijski ovjes, a nek se raspita kako kod takvog ovjesa ide zamjena kugli, lafeta itd., i generalno kako se VW nije proslavio sa tim eksperimentom.
800 000 bez problema, ludilo.
Autu koje godisnje prelazi 30 000 km, treba 26 godina da dosegne tu cifru. :lol: A taj ti ocito nije rekao na koliko je radio generalku, ono, prica taksista.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Fantasista » 10 maj 2019, 22:55

Ma nemam pojma na kolko je radio, cuo sam prije to i onda mi je i majstor potvrdio. Mislim da je 99-0 godiste ili tako nesto.

Avatar
R32
Postovi: 3052
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 10 maj 2019, 23:31

Fantasista je napisao/la:Ma nemam pojma na kolko je radio, cuo sam prije to i onda mi je i majstor potvrdio. Mislim da je 99-0 godiste ili tako nesto.
I ja sam bio svjedok Pasata iz 99' godine, radjena mu generalka na pomenutoj kilometrazi skoro je pa svaki dan na relaciji Tuzla-Mostar.

A nema sanse da on izgubi 20 konja ugradjivanjem plina.
A i za ovjes, nece ga svake sedmice radit nit kosta 1000KM.
Mia San Mia

Avatar
Asteriks
Postovi: 14223
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 10 maj 2019, 23:36

Da jos ovaj put ponovim, nece izgubiti ugradnjom plina 20 konja, vec 10 % od konacne snage + tu je onaj prirodni gubitak polovnih auta prije generalke, pa tako da, sve na kraju izajde blizu oko 20 konja.

Naravno nece stalno mijenjati, ali mijenjaju se lafete sa kuglama, sto je na svaki interval skuplje, bilo djelovi bilo ruke.

I jos nesto, da covjeku skratimo muke, upravo ovi 1.8 T sa 20 ventila nisu pogodni za ugradnju plina. Cinjenica i javno saopstenje struke iz ovlastenog servisa. :lol:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
KEC
Postovi: 1458
Pridružen/a: 28 okt 2012, 11:24
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la KEC » 11 maj 2019, 05:14

Eh hvala vam svima na odgovorima, zivi i zdravi svi bili
Bolje imat jedan nov BMW nego dva polovna Golfa 2

Avatar
R32
Postovi: 3052
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 11 maj 2019, 09:52

To sto prirodnim putem pobjegne koji konj, to je nesto drugo, to ce se i bez plina desit :mrgreen:

Hocu da kazem nemoj plasit covjeka bezveze, da je u pitanju kupovina auta to bi vec bilo nesto drugo. Moglo bi se o svacemu raspravljati. Ovako je Pasat vec tu, i cinjenica je da je kupio dobro auto. Nije ni ovjes strasan.

Eh to sto se tice plina, moguce je. Ali opet ce to vidjeti kad bude ugradjivao plin, jer je ova 1.8 kubikaza imala vise verzija.
Mia San Mia

Avatar
Centre forward
Postovi: 6093
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Centre forward » 11 maj 2019, 10:40

Neki dan na In Vivu (gdje inače toče 45 litara u rezervar kapaciteta 40) u službenu Kiu sipam dizel kad se iza mene parkira 300C. Savršena US mrcina. Stariji čovjek pravi nepuni krug i ide da natoči plin. Chrysler je izgled'o ko Dwayne Johnson kojem serviraju kupus salatu za obrok. Grehota Bgm.

Ja ne bih nikad instalir'o plin. Shvatam ekonomsku računicu takvih odluka, i to je sasvim OK, al' miris benzina k'o sto kaze Jura Stublic je jači i od Tom Ford varijante koji je Gorecki omogućio da prvi maj proslavi sa budućim šurjakom.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Asteriks
Postovi: 14223
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 11 maj 2019, 10:45

R32 je napisao/la:To sto prirodnim putem pobjegne koji konj, to je nesto drugo, to ce se i bez plina desit :mrgreen:

Hocu da kazem nemoj plasit covjeka bezveze, da je u pitanju kupovina auta to bi vec bilo nesto drugo. Moglo bi se o svacemu raspravljati. Ovako je Pasat vec tu, i cinjenica je da je kupio dobro auto. Nije ni ovjes strasan.

Eh to sto se tice plina, moguce je. Ali opet ce to vidjeti kad bude ugradjivao plin, jer je ova 1.8 kubikaza imala vise verzija.
Ne plasim vec govorim cinjenice da zna sta ga ceka. Sa plinom 10 % + prirodno = pomenuti gubitak.

Ovjes je fakat problem, jer nije izdrzljiv poput uobicajnih + skuplja zamjena, a samo je na Passatu 5 ovakav alu.

Dalje, covjek je kupio 1.8 t a ta kubikaza ovog Passata u svim verzijama ima 20 ventila i bas na isti iz servisa porucuju kako nije podobno ugraditi plin. Kad ovlasteni servis izda takvo upozorenje, onda je mogucnost da pregore ventili procentualno itekako visoka.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
R32
Postovi: 3052
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 11 maj 2019, 12:31

Centre forward je napisao/la:Neki dan na In Vivu (gdje inače toče 45 litara u rezervar kapaciteta 40)
..al' miris benzina k'o sto kaze Jura Stublic je jači i od Tom Ford varijante koji je Gorecki omogućio da prvi maj proslavi sa budućim šurjakom.
Pa dobro, dok popune crijeva, odusak :lol:

E jest fakat, da hoce onu jelkicu izmislit s mirisom benzina :mrgreen:

@Asteriks Eh moguce je, znam da se 1.8 tih generacija vrtio razlicitih snaga kod vw grupacije.
Mia San Mia

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Fantasista » 11 maj 2019, 13:00

Na In Vivu samo pivo mogu kupit :mrgreen:

Cak im je i benzin odron, meni auto kad nije otislo u qrac. Sve mi zaprljalo i zacepilo. Lik u dvojku golfa nasuo i samo uspio do Citroen Pavic salona doci i zakovo. Ovaj jedan u Octaviu sipao i morao skidati rezervar da pere.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Penaltiky » 11 maj 2019, 13:35

Fantasista je napisao/la:Na In Vivu samo pivo mogu kupit :mrgreen:

Cak im je i benzin odron, meni auto kad nije otislo u qrac. Sve mi zaprljalo i zacepilo. Lik u dvojku golfa nasuo i samo uspio do Citroen Pavic salona doci i zakovo. Ovaj jedan u Octaviu sipao i morao skidati rezervar da pere.
To drze oni isti sto drze RH Salone? Ratni profiteri.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Fantasista » 11 maj 2019, 13:58

Penaltiky je napisao/la:
Fantasista je napisao/la:Na In Vivu samo pivo mogu kupit :mrgreen:

Cak im je i benzin odron, meni auto kad nije otislo u qrac. Sve mi zaprljalo i zacepilo. Lik u dvojku golfa nasuo i samo uspio do Citroen Pavic salona doci i zakovo. Ovaj jedan u Octaviu sipao i morao skidati rezervar da pere.
To drze oni isti sto drze RH Salone? Ratni profiteri.
Jeste, to je taj.

Avatar
transandino
Postovi: 479
Pridružen/a: 12 mar 2017, 12:55
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la transandino » 11 maj 2019, 14:41

Dajte ljudi htio sam u servisu da zamjenim ulje i filtere na Opelu Insigni, medjutim traze 400 eura. Sad hocu sam da zamjenim, al saraf je bio toliko jako zavrnut, da se i sjebo dok sam na silu pokusavo odvrnut da otpustim ulje. Sta sad da se radi?
AVANTI LIBERTA 1919

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Fantasista » 11 maj 2019, 14:45

Pa ybt sto nisi kod nekog majstora otisao, nisi morao u servis kad znas da tamo gule.

Avatar
transandino
Postovi: 479
Pridružen/a: 12 mar 2017, 12:55
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la transandino » 11 maj 2019, 14:48

Fantasista je napisao/la:Pa ybt sto nisi kod nekog majstora otisao, nisi morao u servis kad znas da tamo gule.
majstori doduse ne gule jedan je trazio 320 eura za 15 minuta posla...to je cisti bezobrazluk.. evo sad sam mislio zavarit saraf na taj saraf i onda ih zajedno odvrnut
AVANTI LIBERTA 1919

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: ArtemisFowl i 17 gostiju.