Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
13
13%
 
Ukupno glasova: 101

Avatar
bega_afc
Postovi: 13713
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bega_afc » 13 jul 2018, 08:52

Azpi je napisao/la:
SMR187 je napisao/la:Ovako,
na sajbi mi (vjerovatno kako je dotrajala) ima milion nekih sitnih bijelih tackica. Na prvu se ne vide, a na suncu izgleda ko prasina. Ne moze se ocistiti, kao da je unutra u staklu, a ako sunce udara direkt na sajbu onda je bas tesko gledat kroz nju, ne vidis nista.

Do cega bi moglo bit i ima li neki laksi nacin da se sanira ili je najlakse odmah promijenit komplet sajbu
Ma prvo probaj nekako to rijesiti pa ako ne uspijes jbg mjenjaj
vidi u radnjama ima li kakvo sredstvo za to, mozda ima kad vec ima za sve
Ili probaj kakav domaci lijek za mrlje sto se koristi, ono sirce, limun mozda i soda tako nesto znam da se pravi
A probaj i aceton

Pa ako sta krene skidati dobro ti je ako ne nisi na gubitku
Moze biti od losih brisaca, ali pretpostavljam da je ona A3 koju si nedavno kupio, tako da na to nisi mogao utjecati. Raspitaj se malo za dobrog majstora koji radi poliranje, jer poliranjem ti to mogu sto posto zavrsiti.

Ili druga varijanta, kupi one kineske rejbanke. Burazere, variti u njima mozes, nista se ne vidi. :lol:
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 13 jul 2018, 14:44

Hahahaha.

Ako je napuklo nedje, mijenjaj.
Aljegri, out!

Avatar
Azpi
Postovi: 4458
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 13 jul 2018, 15:07

bega_afc je napisao/la:
Azpi je napisao/la:
SMR187 je napisao/la:Ovako,
na sajbi mi (vjerovatno kako je dotrajala) ima milion nekih sitnih bijelih tackica. Na prvu se ne vide, a na suncu izgleda ko prasina. Ne moze se ocistiti, kao da je unutra u staklu, a ako sunce udara direkt na sajbu onda je bas tesko gledat kroz nju, ne vidis nista.

Do cega bi moglo bit i ima li neki laksi nacin da se sanira ili je najlakse odmah promijenit komplet sajbu
Ma prvo probaj nekako to rijesiti pa ako ne uspijes jbg mjenjaj
vidi u radnjama ima li kakvo sredstvo za to, mozda ima kad vec ima za sve
Ili probaj kakav domaci lijek za mrlje sto se koristi, ono sirce, limun mozda i soda tako nesto znam da se pravi
A probaj i aceton

Pa ako sta krene skidati dobro ti je ako ne nisi na gubitku
Moze biti od losih brisaca, ali pretpostavljam da je ona A3 koju si nedavno kupio, tako da na to nisi mogao utjecati. Raspitaj se malo za dobrog majstora koji radi poliranje, jer poliranjem ti to mogu sto posto zavrsiti.

Ili druga varijanta, kupi one kineske rejbanke. Burazere, variti u njima mozes, nista se ne vidi. :lol:
Ma meni je bilo od brisaca kad se istroše ali budu linije male, rijesiti tako od jarana nekakvo cudi kinesko "naostrio" brisace i ko novi :mrgreen:

Ma nek proba eto i sa poliranjem, mozda mu sta upali da ne mjenja ako uspije rijesiti slucajno
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 13 jul 2018, 15:20

Ma vec sam navikao u medjuvremenu :D
Ove tackice, imam osjecaj kao da su u staklu. Na suncu nit se vide, niti pod prstom osjete neke nepravilnosti na staklu. A brisaci su onako ok, fino rade, ne mrljaju i ne prave linije
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Ferdo » 13 jul 2018, 17:40

Unutrašnjost modela Nexo. Inače Hyundaijev crossover na hidrogen pogon. Vrh unutrašnjost. Malo na Lexuse baca.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Avatar
sonpenn
Postovi: 3575
Pridružen/a: 12 avg 2013, 00:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sonpenn » 13 jul 2018, 21:30

semcho je napisao/la:To drndi oko motora je širok pojam, jarane, ipak ti vozi majstoru, moze tu biti mnogo štošta. Ako ne znaš nekog pouzdanog majstora, da nije skup, mogu ti dati prijedlog...

Nego ima li neko da mu udam ovu LAVLJU KANDZU, dat cu je povoljno, ostalo dok sam dvicu vozao...
Vozio majstoru,bila radilica remena (remen radilice) u pitanju,al et mozes ostaviti u pp broj tvog majstora nek se nađe :D :D. Hvala u svakom slucaju.
Sarajevo ljubavi moja.

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 13 jul 2018, 22:38

Ferdo je napisao/la:Unutrašnjost modela Nexo. Inače Hyundaijev crossover na hidrogen pogon. Vrh unutrašnjost. Malo na Lexuse baca.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
A ja seksa.
Aljegri, out!

Avatar
harden
Postovi: 23480
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la harden » 14 jul 2018, 00:49

Ferdo je napisao/la:
De stavljaj ove slike u spoiler zivota ti.

Šta tipkica ima, kako bih ja to pokvario lagano
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12577
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la dr.van nostrand » 14 jul 2018, 16:43

Kakva je Skoda fabia sa 1.6 benzinskim motorom? To je valjda MK2 model, 2008/9 godiste. Kakve su inace kao auta a pogotovo u toj kombinaciji sa 1.6 benzinskim motorom, jer vidim rijetke su, uglavnom je 1.2 ili 1.4
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la semcho » 15 jul 2018, 09:32

SMR187 je napisao/la:Ma vec sam navikao u medjuvremenu :D
Ove tackice, imam osjecaj kao da su u staklu. Na suncu nit se vide, niti pod prstom osjete neke nepravilnosti na staklu. A brisaci su onako ok, fino rade, ne mrljaju i ne prave linije
Imam slican problem na svom autu, kad operes, obrises sofersajbu, opet nekako ko zamagljeno, ne puno, isto ko da je nesto izgrebano...

Avatar
Sveti
Postovi: 10175
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sveti » 15 jul 2018, 10:20

harden je napisao/la:
Ferdo je napisao/la:
De stavljaj ove slike u spoiler zivota ti.

Šta tipkica ima, kako bih ja to pokvario lagano
Unutrasnjost ko u autobusa
naprijed rejal

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Derdiyok » 15 jul 2018, 10:22

Nisi fino oprao i osušio.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 15 jul 2018, 16:08

pride_of_merseyside je napisao/la:Kako meni nedostaje moj Polinjo :cry: :plac:
Ljubomorna sam na vas koji imate Pola :(
Naleti da se provozas, ako budes imala srece mozda dobijes i krug :mrgreen:

Nego, mozda je ovo pitanje glupo ali ipak cu upitati, ko ga yebe....je li auto bolje vuce kad se zamijeni set kvacila ?
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la semcho » 15 jul 2018, 17:11

Papastathopoulos je napisao/la:
pride_of_merseyside je napisao/la:Kako meni nedostaje moj Polinjo :cry: :plac:
Ljubomorna sam na vas koji imate Pola :(
Naleti da se provozas, ako budes imala srece mozda dobijes i krug :mrgreen:

Nego, mozda je ovo pitanje glupo ali ipak cu upitati, ko ga yebe....je li auto bolje vuce kad se zamijeni set kvacila ?
Naravno da da, ako mislis na komplet set sa lamelom, lamelnim diskom, to i jeste u stvari pogon auta. Vjeruj da ima i razlike kad naspes kvalitetnije gorivo, ja sam sada nasuo skuplji dizel, stvarno bolje ide...

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la semcho » 15 jul 2018, 17:16

Gdje mi je Asteriks, volio bi procitat njegovo misljenje o Renault Scenic 2005, 1.5 Dizel, potrosnja, mane, kvarovi, itd...

Avatar
bega_afc
Postovi: 13713
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bega_afc » 15 jul 2018, 23:46

semcho je napisao/la: Vjeruj da ima i razlike kad naspes kvalitetnije gorivo, ja sam sada nasuo skuplji dizel, stvarno bolje ide...
Da ti nisi slucajno to umislio kao i moj poznanik koji je sipao na Q petrolu? :mrgreen:

Ured godinu dana tocio skuplje gorivo, slusalo ga auto, bolje primalo gas i sve sto ide uz to. Dok nije dobio provjerenu informaciju od koga na Q petrolu dobijaju gorivo. Kad je shvatio koliko je para bacio, trazio od mene da ga samaram jer nije mogao dici ruku na sebe. :rol:
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la BosnianKingdom » 16 jul 2018, 00:08

bega_afc je napisao/la:
semcho je napisao/la: Vjeruj da ima i razlike kad naspes kvalitetnije gorivo, ja sam sada nasuo skuplji dizel, stvarno bolje ide...
Da ti nisi slucajno to umislio kao i moj poznanik koji je sipao na Q petrolu? :mrgreen:

Ured godinu dana tocio skuplje gorivo, slusalo ga auto, bolje primalo gas i sve sto ide uz to. Dok nije dobio provjerenu informaciju od koga na Q petrolu dobijaju gorivo. Kad je shvatio koliko je para bacio, trazio od mene da ga samaram jer nije mogao dici ruku na sebe. :rol:
Mozemo li i mi dobiti tu informacije? Ja imam snage dici ruku na sebe, ne trebas mi ti...
Sabrine mi moje!

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Penaltiky » 16 jul 2018, 00:22

BosnianKingdom je napisao/la:
bega_afc je napisao/la:
semcho je napisao/la: Vjeruj da ima i razlike kad naspes kvalitetnije gorivo, ja sam sada nasuo skuplji dizel, stvarno bolje ide...
Da ti nisi slucajno to umislio kao i moj poznanik koji je sipao na Q petrolu? :mrgreen:

Ured godinu dana tocio skuplje gorivo, slusalo ga auto, bolje primalo gas i sve sto ide uz to. Dok nije dobio provjerenu informaciju od koga na Q petrolu dobijaju gorivo. Kad je shvatio koliko je para bacio, trazio od mene da ga samaram jer nije mogao dici ruku na sebe. :rol:
Mozemo li i mi dobiti tu informacije? Ja imam snage dici ruku na sebe, ne trebas mi ti...
Znaš li ti šta je na Crnogorskom dić ruku na sebe? :mrgreen:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 16 jul 2018, 09:14

Kako funkcionisu oni radari, tzv. pistolji? Danas bio kod termoelektrane u tz, ali mislim da nije stigao okinuti jer ga je zaklonio bus.

U slucaju da jest stigao okinuti, opet me nije stigao zaustaviti jer je sve bilo nekako u sekundu. U tom slucaju kazna dolazi kuci ili?
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Azpi
Postovi: 4458
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 16 jul 2018, 10:08

SMR187 je napisao/la:Kako funkcionisu oni radari, tzv. pistolji? Danas bio kod termoelektrane u tz, ali mislim da nije stigao okinuti jer ga je zaklonio bus.

U slucaju da jest stigao okinuti, opet me nije stigao zaustaviti jer je sve bilo nekako u sekundu. U tom slucaju kazna dolazi kuci ili?
Ma dolazi kuci, mene neki dan navecer kod coloseuma na Skenderiji je snimio, 40 ograničenje cekam da dodje :crazy:
E sad jedino da te nije ufatio nadaj se :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa, ExEsPerac, Jabroni, Muumii, Pantelija, Rosicky i 25 gostiju.