Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 05 dec 2021, 13:36

slika
slika
Razlog pada kod VW-a - obustava proizvodnje, a skoro se 14 dana zbog nestasice poluprovodnika u Wolfsburgu nije radilo. To je pogodilo i postrojenja u Emdenu (cak do kraja ove 2021. gasi se platforma) te Hanoveru.

Poznato recemo da Passat bas iz Emdena seli u Slovacku (takodjer neko vrijeme je i Ceska/Kvasiny bila jedna od opcija), dok ce se u pomenutoj fabrici proizvoditi elektro vozila, prije svih ID.4.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
reds
Postovi: 8432
Pridružen/a: 20 jan 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la reds » 09 dec 2021, 01:37

Zdravo svima. Drug me je zamolio da postavim ovdje pitanje, pa se nadamo da je neko voljan pomoći. :)

Pregledali smo već sve što se je pisalo na ovoj temi (ima i uži spisak), ali zbog sljedećih stavki bi voljeli da čujemo još neki konkretan prijedlog.

- Auto bi se koristilo uglavnom gradsku vožnju i za relaciju Banja Luka - Sarajevo
- Udobnost je bitna karakteristika
- Benzinac prije dizela trenutno (ali nije isključivo)
- Budžet je oko 7.000 KM (ako ima nešto u ponudi za koju stoju viška, a da će napraviti značajnu razliku - može i to)

Pozdrav. :salut:
FK Pjetlovi

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 10 dec 2021, 16:33

reds je napisao/la:
09 dec 2021, 01:37
Zdravo svima. Drug me je zamolio da postavim ovdje pitanje, pa se nadamo da je neko voljan pomoći. :)

Pregledali smo već sve što se je pisalo na ovoj temi (ima i uži spisak), ali zbog sljedećih stavki bi voljeli da čujemo još neki konkretan prijedlog.

- Auto bi se koristilo uglavnom gradsku vožnju i za relaciju Banja Luka - Sarajevo
- Udobnost je bitna karakteristika
- Benzinac prije dizela trenutno (ali nije isključivo)
- Budžet je oko 7.000 KM (ako ima nešto u ponudi za koju stoju viška, a da će napraviti značajnu razliku - može i to)

Pozdrav. :salut:
Najbolji izbor ti je Focus 1.8 tddi, otp 2002/03. godiste, za negdje 3k, mozda koja stoja gore. Tu odmah u startu mozes preventivno zamjeniti dva kineticka, uradis mali servis, majstor pregleda boschpumpu te opce stanje i tjt, max ulaganja ako sve stima sa rukama majstora (uz navedeni pregled) nekih 350 KM. Cak da imas manjih problema na limariji pa i da zelis farbanje kompletnog vozila, ne bi izbio preko 1200, sto ukupno dodje oko 5k. Za taj novac vec imas automobil koji ce te sluziti godinama.

Mogu ti poslati popis ulozenog od cijene zadnjeg brisaca do disk plocice. Pojedinacno gledajuci sem gore pomenute boschpumpe (oko 450 reparacija) nemas neki skuplji a ucestaliji kvar.

U tvom budzetu znaci oko 7000, tesko ces naletiti na nesto novije, bolje, udobnije, pouzdanije te za nase staze robusnije. Downsizing benzinci, konstrukcijski gledano nisu za neke aman kilometraze prije generalke, jer izmedju ostalog na odredjenim obrtajima trpe vece opterecenje a npr. neka Astra 1.6 benzinac je pouzdana ali trosi barem 2l vise.

Msm da je bolje uzeti nesto tik starije a da je dokazano, pa uloziti odredjenu svotu vec probati vozilo oko 7k i moliti da ce registracija biti jedini veci izdatak za narednu godinu.

Eh vec za nekih 2000 KM jaci cjenovni rang mogli bi govoriti o novijim a priblizno pouzdanim rjesenjima. Ovako, Focus 1.8 tddi ostaje sigurno u samom vrhu.

Kada sam trazio za sebe nekog polovnjaka u tom momentu na raspolaganju sam imao oko 8k, a pricao sam sa ljudima ovog miljea od Mostara do Bugojna pa cak i Sarajeva. Obzirom da sam vec u familiji imao dva VW-a, probao sam od Fiata Stila do raznih Francuza. Nesto ekonomicnije od pomenutog Focusa a da bolje lezi u krivinama i ima prilicno solidno medjuubrzanje sigurno neces naci.

Nekad za godinu/dvije mozda budem gledao kakvu Toyotu, jer su Japanci nenadjebivi ali to su vec price preko 10k.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la majestic24 » 13 dec 2021, 15:34

Golf 7 ,1.6 bluemotion 2014 god,ostao bez zadnjeg pogona. Zna li neko moguce uzroke za to...da se pripremim psihicki prije odlaska kod majstora
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Fantasista » 13 dec 2021, 17:39

Al tebe ide sa golfovima :mrgreen:

Čini mi se da si muku mučio i sa četvorkom

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la majestic24 » 13 dec 2021, 17:47

Fantasista je napisao/la:
13 dec 2021, 17:39
Al tebe ide sa golfovima :mrgreen:

Čini mi se da si muku mučio i sa četvorkom
Imao sam najskuplju cetvorku u slo..kostala me jedno 15 000 😜😜😜
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
Centre forward
Postovi: 6144
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Centre forward » 13 dec 2021, 18:14

Asteriks, za te novce koje je kolega naveo može se kupiti viče nego dobra druga generacija

Focus (MK2) je bolesno dobar u krivinama, možda zato što je od pola Volvo :kafa:

Nakon par mjeseci ekspolatacije kod mene ja sam zadovoljan. Istina, točim mu najkvalitetnije gorivo, fluide sa Ford specifikacijom, nabacio sam mu najskuplje gume (Continental TS870) itd.

Jedino sam im'o problem sa hidrauličnim nosačem motora (i to su izmislili). Zamijenim, nabacim neki Akron, čini mi se, kad ono još gore. Kasnije po forumima čitam da je to krš, ne dade mi se prije jbg. Mora se nabaviti originalni, iako ni ovaj Akronov nije bio jeftin.

Da sad kupujem Focusa, to bi deff bio benzinac. Zetec je neuništiv.

PS: Golf jeste kralj klase, ali je i kralj neudobnosti u odnosu na konkurenciju. Vozim često i Golfa (6) i razlika u odnosu na Focusa je nejvjerovatna, ili je to samo što je Focus sto procentno samo moj :mrgreen:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 13 dec 2021, 19:29

Focus mk2 je skuplji za odrzavanje. Tu je, ovako ugrubo na cca 200k - plivajuci, onda dizne skuplje (cak i nek se radi o podloskama), skuplji filteri te generalno osjetljiviji motor.

Znaci ovo gledajuci na duze staze, gdje sam okvirno prikazao ulaganja poput malog servisa sa preventivom za one komponente koje su ucestalije i spadaju medju paprenije.

Sa mk1 maksimalno do 6k (osim ako naleti na picvajz) imat ce vozilo za duzi period uz redovne peporucene servise. Kod mk2 na tih 6k za godinu - dvije dodaj mozda i pofino iznad njegovog cjenovnog ranga i to bez registracije.

Sad, neko moze misliti ono pa ima mnogo do tih famoznih velikih servisa, plivajucih i cega vec ali polovna vozila se nerijetko znaju prodavati pred neku vecu intervenciju.

Ovakav ajmo rec savjet pun opreza :mrgreen: mozda ne bi dobio prije dvije godine ali u kontekstu ove krize bolje je ici na sigurniju varijantu.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 13 dec 2021, 20:09, ukupno mijenjano 2 puta.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
reds
Postovi: 8432
Pridružen/a: 20 jan 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la reds » 13 dec 2021, 19:32

Asteriks je napisao/la:
10 dec 2021, 16:33
Najbolji izbor ti je Focus 1.8 tddi, otp 2002/03. godiste, za negdje 3k, mozda koja stoja gore. Tu odmah u startu mozes preventivno zamjeniti dva kineticka, uradis mali servis, majstor pregleda boschpumpu te opce stanje i tjt, max ulaganja ako sve stima sa rukama majstora (uz navedeni pregled) nekih 350 KM. Cak da imas manjih problema na limariji pa i da zelis farbanje kompletnog vozila, ne bi izbio preko 1200, sto ukupno dodje oko 5k. Za taj novac vec imas automobil koji ce te sluziti godinama.

Mogu ti poslati popis ulozenog od cijene zadnjeg brisaca do disk plocice. Pojedinacno gledajuci sem gore pomenute boschpumpe (oko 450 reparacija) nemas neki skuplji a ucestaliji kvar.

U tvom budzetu znaci oko 7000, tesko ces naletiti na nesto novije, bolje, udobnije, pouzdanije te za nase staze robusnije. Downsizing benzinci, konstrukcijski gledano nisu za neke aman kilometraze prije generalke, jer izmedju ostalog na odredjenim obrtajima trpe vece opterecenje a npr. neka Astra 1.6 benzinac je pouzdana ali trosi barem 2l vise.

Msm da je bolje uzeti nesto tik starije a da je dokazano, pa uloziti odredjenu svotu vec probati vozilo oko 7k i moliti da ce registracija biti jedini veci izdatak za narednu godinu.

Eh vec za nekih 2000 KM jaci cjenovni rang mogli bi govoriti o novijim a priblizno pouzdanim rjesenjima. Ovako, Focus 1.8 tddi ostaje sigurno u samom vrhu.

Kada sam trazio za sebe nekog polovnjaka u tom momentu na raspolaganju sam imao oko 8k, a pricao sam sa ljudima ovog miljea od Mostara do Bugojna pa cak i Sarajeva. Obzirom da sam vec u familiji imao dva VW-a, probao sam od Fiata Stila do raznih Francuza. Nesto ekonomicnije od pomenutog Focusa a da bolje lezi u krivinama i ima prilicno solidno medjuubrzanje sigurno neces naci.

Nekad za godinu/dvije mozda budem gledao kakvu Toyotu, jer su Japanci nenadjebivi ali to su vec price preko 10k.
Hvala ti živ bio. Car si. :kralj:

Ima još jedno pitanje (obzirom da je specifičan problem), pa ako mogneš da čujem mišljenje i za ovo.

https://www.olx.ba/artikal/45517242/ren ... Y_JYKqkRqs

Imaš li predstavu šta bi mogla biti ova ABS greška?

Sretno sa i da padne ta Toyota. :salut:

Centre forward je napisao/la:
13 dec 2021, 18:14
Asteriks, za te novce koje je kolega naveo može se kupiti viče nego dobra druga generacija

Focus (MK2) je bolesno dobar u krivinama, možda zato što je od pola Volvo :kafa:

Nakon par mjeseci ekspolatacije kod mene ja sam zadovoljan. Istina, točim mu najkvalitetnije gorivo, fluide sa Ford specifikacijom, nabacio sam mu najskuplje gume (Continental TS870) itd.

Jedino sam im'o problem sa hidrauličnim nosačem motora (i to su izmislili). Zamijenim, nabacim neki Akron, čini mi se, kad ono još gore. Kasnije po forumima čitam da je to krš, ne dade mi se prije jbg. Mora se nabaviti originalni, iako ni ovaj Akronov nije bio jeftin.

Da sad kupujem Focusa, to bi deff bio benzinac. Zetec je neuništiv.

PS: Golf jeste kralj klase, ali je i kralj neudobnosti u odnosu na konkurenciju. Vozim često i Golfa (6) i razlika u odnosu na Focusa je nejvjerovatna, ili je to samo što je Focus sto procentno samo moj :mrgreen:
Hvala i tebi puno. Prenosim sve informacija i preporuke. :)
FK Pjetlovi

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bombaysaphire » 13 dec 2021, 21:19

majestic24 je napisao/la:
13 dec 2021, 17:47
Fantasista je napisao/la:
13 dec 2021, 17:39
Al tebe ide sa golfovima :mrgreen:

Čini mi se da si muku mučio i sa četvorkom
Imao sam najskuplju cetvorku u slo..kostala me jedno 15 000 😜😜😜
Boli te briga , na greškama se uči i ti si naučio :kafa:
Zezao te Golf 4 , pa si kupio Golf 7 :thumbup:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la StrikeWarzone » 13 dec 2021, 21:30

Čini se da mu je prošli bio 1.6 benzin ali je sad uzeo 1.6 diesela :kafa:
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bombaysaphire » 13 dec 2021, 21:40

StrikeWarzone je napisao/la:
13 dec 2021, 21:30
Čini se da mu je prošli bio 1.6 benzin ali je sad uzeo 1.6 diesela :kafa:
I tu je naučio , većina radi obrnuto jer noviji benzinci su loši , troše 10+ litara , kvare se , kratak vijek trajanja ...
Dizel dokazan naravno 4 litre troši , nikakvih problema , milion dobace rutinski ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

meho-medo
Postovi: 3490
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la meho-medo » 13 dec 2021, 22:23

Je li ko vozio Fiat Punto Evo 2012.godiste dizel 1.3 multijet 62kW, iskustva? Zna li neko nesto vise o ovom vozilu?
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

Avatar
Rosicky
Postovi: 8314
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Rosicky » 13 dec 2021, 23:15

Al me handri auto izludit cu

Ne pali normalno neovisno o vremenu vani..neki dan minus pali na zub a kad je 20 oce,nece..ovisno o danu..

Provjerio sve vozio kod dva majstora ne znaju tačno sta je skidali bi redom

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 14 dec 2021, 10:58

reds je napisao/la:
13 dec 2021, 19:32

Ima još jedno pitanje (obzirom da je specifičan problem), pa ako mogneš da čujem mišljenje i za ovo.

https://www.olx.ba/artikal/45517242/ren ... Y_JYKqkRqs

Imaš li predstavu šta bi mogla biti ova ABS greška?
U vise modela Renault je ugradjivao pouzdane benzince date kubikaze.

Sto se ABS greske tice, moze biti nesto minorno od zaprljanja, pa potrebne zamjene senzora do nekih vecih izdataka poput ABS pumpe isl. Inace vlasnici rijese sve vidljive mane jos pogotov one na instrument tabli, pa moguce da je u pitanju veci zahvat.

Kombinovana potrosnja oko 7.5, a gradske zimi zna izbiti na 10.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
reds
Postovi: 8432
Pridružen/a: 20 jan 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la reds » 14 dec 2021, 13:09

Asteriks je napisao/la:
14 dec 2021, 10:58
U vise modela Renault je ugradjivao pouzdane benzince date kubikaze.

Sto se ABS greske tice, moze biti nesto minorno od zaprljanja, pa potrebne zamjene senzora do nekih vecih izdataka poput ABS pumpe isl. Inace vlasnici rijese sve vidljive mane jos pogotov one na instrument tabli, pa moguce da je u pitanju veci zahvat.

Kombinovana potrosnja oko 7.5, a gradske zimi zna izbiti na 10.
Proslijedio sam sve odgovore. Hvala živ bio. :thumbup:
FK Pjetlovi

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 14 dec 2021, 18:04

Objavljen prvi tender za adaptivno upravljanje saobraćajem

Nakon što je na prijedlog ministra saobraćaja Adnana Štete, Vlada Kantona Sarajevo u aprilu ove godine usvojila Projekt adaptivnog upravljanja saobraćajem i opremanja Centra za upravljanje saobraćajem, jučer je Ministarstvo saobraćaja KS putem Portala za nabavke Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) objavilo tender za nabavke, usluge nadzora i implementaciju ovog značajnog projekta.
Pored ugradnje najsavremenije opreme na svim raskrsnicama, uspostavit će se i upravljački centar odakle će se moći vršiti nadzor nad saobraćajnicama.

“Iz upravljačkog centra će se na bazi potreba, stanja i gužvi mijenjati zeleni valovi i samim tim će se ubrzati saobraćaj. Prema našim procjenama, kada projekt bude adaptiran i implementiran, protočnost vozila na dionici od grada do Ilidže će se ubrzati za 30 posto”, dodao je ministar Šteta

Uspostavljanje ovog sistema pomoći će u rješavanju konfliktnih situacija, a video nadzor će omogućiti blagovremenu reakciju na prekršaje u saobraćaju
Implementacijom ovog tipa senzora omogućiti će daljnja poboljšanja adaptivnog upravljanja saobraćajem:

– Implementacijom raskrsnica sa pametnim adaptivnim kontrolorima semafora; pametni kontrolori semafora će se na zahtjev prilagoditi lokalnim situacijama u saobraćaju, te odreagovati direktno na osnovu trenutne situacije u saobraćaju;

– Operater će iz inteligentnog centralnog nadzornog sistema imati mogućnost postavljanja i ažuriranja strateških parametara, te mogućnost reagovanja u specifičnim situacijama;

-Video nadzor će poboljšati opštu sigurnosnu situaciju;

-Visoko tehnološka, učinkovitija i pouzdana oprema „na ulici“ u širem području grada će smanjiti ukupna kašnjenja zbog različitog intenziteta saobraćaja;

-Modernizacijom opreme “na ulici” kao što je uvođenje LED semafora će se smanjiti potrošnja energije;

-Prioritetizacijom javnog prijevoza će se smanjiti vrijeme putovanja i kašnjenje javnog prijevoza, čime će se javni prijevoz učiniti atraktivnijim. Ovo za posljedicu ima pozitivan efekt na smanjenje ukupnog broja vozila na ulici;

-Prioritetizacija se naknadno može primijeniti i za interventna vozila (hitna pomoć, vatrogasci), što će imati pozitivan efekt koji nije vezan isključivo za benefite u pogledu saobraćaja;

-Radarski senzori će pored upotrebe u adaptivnom sistemu upravljanja prikupljati i opšte saobraćajne podatke, kao što su: broj i kategorija vozila, brzina vozila, putanje kretanja vozila. Ovi podaci će dalje biti obrađivani u kontrolnom centru sistema.
Sistem adaptivnog upravljanja je ozbiljno rjesenje. Svrha je upravljanje prioritetima javnog prevoza, video nadzori te video detekcije incidenata.

Sigurno jedan od nacina za rasteretiti protok saobracaja pogotov na raskrsnicama. Poznato kako se zagusenje saobracaja na pomenutim moze rijesiti i kruznim tokovima, naravno tamo gdje ima prostora za iste. Mostar je ocit primjer, dva kruzna u Zaliku pa onda onaj savremeni kruzni - raskrsnica sa spiralnim tokovima (turborotor) kod Spanskog trga itd. Dalje tu su kruzni tokovi (msm jos u izgradnji) na krizanju Rudarske te ulice kralja Tomislava (zapadna strana) itd.
U pogledu saobracajne infrastrukture u FBiH dosta toga mozemo nazvati dzumbus ali pomaka ima i valja ih pohvaliti. :salut:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41237
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 dec 2021, 13:00



:mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bodi123 » 15 dec 2021, 13:02

rio_Ferdy88 je napisao/la:
15 dec 2021, 13:00


:mrgreen:
Da samo vidiš što nam se @delinjo ponovio :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41237
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 dec 2021, 21:18

bodi123 je napisao/la:
15 dec 2021, 13:02
rio_Ferdy88 je napisao/la:
15 dec 2021, 13:00


:mrgreen:
Da samo vidiš što nam se @delinjo ponovio :mrgreen:
Opa, jel to slatka kod dele :zviz:

Ne bi se ni pofalio papak :hmmmmm:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Amazon [Bot], enobarca, Jabroni, numanumaye22 i 24 gosta.