Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
13
13%
 
Ukupno glasova: 101

Avatar
Azpi
Postovi: 4458
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 03 maj 2019, 16:49

samosarajvo je napisao/la: @Azpi
Audi su generalno skuplji ya kupiti, skuplji i za odrzavati mada je njihov quatro pogon najjaca moguca stvar.
Mislim da odnos ulozeno/dobijeno je najbolji na Octaviji trenutno.
A pogodio si put, sve znas :D
znam onda o cemu pricas, ja nisam toliko visoko ko ti, ali razumijem te ako moras ostaviti auto dole ispod tranzita negdje i onda se penjati :mrgreen:
ne znam vjeruj ganjaj oktaviju, ne moras zuriti taman kakva fina da ti naleti imas cijelo ljeto ili kakvi su pasati oni 4motion za odrzavanje?
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

samosarajvo
Postovi: 3651
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la samosarajvo » 03 maj 2019, 18:46

Asteriks je napisao/la:
Kao sto si i reko, treba mi 4x4 ugl za sarajevska brda po snjegu. Gledo sam svojim ocima kuda izlazi golf 4 4motion dok mi obicni ostajemo u snjegu.
Ko je vozio po snijegu od cca 10 cm, zna sto znaci visina vozila. Ko je vozio na navedene uvjete ali po makadamu, onda zna kako je ta visina strasno vazan faktor.

Prednji branik moze usporiti potrebno ubrzanje, ako staza nije prociscena, a svako zanosenje na nasip visine poda i definitivno zaglavljenje.

Izlazili su ljudi sa svakakvim gumama na svakakve lokacije, ali pricam o onom najsigurnijem.

Nego, ti napisa ovo u prvom postu..
Treba mi za vikendicu gdje imam malo makadama ali i za sarajevskog brda (zivim u istom)kada napada snjeg
...
Tako je, mada kazem ti, octavia konkretno je u 4x4 izdanju visocija od obicne, a generalno ne vrijedi za nisko auto
Ova octavija ima ja mislim oko 140-150 mm clearance sto je Ok.

Evo ovaj klip, ovo je extremna situacija sa pola metra snjega haman, auto se zaustavilo tek kad je bukvalno uletilo u ovoliki snjeg.



Ovo je malo realnija situacija ali i ovdje ima 20 cm snjega garant, ide bez problema.

@azpi
sve znas :mrgreen:
Pasati 4motion su sto se pogona vjerujem slicni kao i octavia, sto se odrzavanja tice.Ulje te mozda filter i to je to.
Mislim da je torsenov 4x4 u passatu bolji od onog kod octavije ali generalno nisam ljubitelj pasata iskreno a i odrzavanje mu je blize audiju nego octaviji, a i da ti pravo kazem karavani mi se vise svidjaju (octavia 4x4 je karavan svaka)

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 04 maj 2019, 09:17

Passat 5-ica nije za takvih terena obzirom da ima prednji aluminijski ovjes, koji je inferioran spram uobicajnih ovjesa, skuplji pri zamjeni i taj se eksperiment VW-a nije proslavio.

Passat 6-icu krase kvalitetni motori, ali glede kubikaze 2.0 tek od 2008. su ubacili one nove konstrukcije sa common rail ubrizgavanjem i upravo taj je 10x bolji od 2.0 TDI PD.

Octavija je generalno najpopularniji polovnjak na nasim prostorima. Naravno 1.9 TDI je jedina verzija koju bi preporucio sa 4x4.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Arko0311
Postovi: 8
Pridružen/a: 30 jan 2019, 22:47
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Arko0311 » 04 maj 2019, 18:46

Pozdrav, planiram uskoro uzimati auto, a za oko mi najvise zapadaju Mercedes e klasa (w211) i audi a6 (c6). Je li neko imao iskustva s njima i sta je po vama bolji izbor od ta dva?

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13486
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la QUARTERBACK » 04 maj 2019, 21:00

pozdrav, izbacuje mi ove dvije greske na boardu pa me zanima sta znace? za ovu jednu znam da je ulje za kocnice al ova druga ne znam sta je u pitanju

slika

slika
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
Brokula
Postovi: 30914
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Brokula » 04 maj 2019, 21:03

google translate :mrgreen:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la StrikeWarzone » 04 maj 2019, 21:45

Gledaj standardne kilometraze :lol:
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 05 maj 2019, 09:00

Neki dan na Slovenskoj stranici neko prodaje BMW E60,
Unutra fakat kao nov na slikama, sjedista kozna al nisu ispucala izgleda. Kad covjek naveo i kilometrazu.
900.000 presao :crazy:
Mia San Mia

samosarajvo
Postovi: 3651
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la samosarajvo » 06 maj 2019, 00:58

I na kraju,meni niko ne rece o dobrom majstoru za 4x4...?
Koliko vidim samo oni u Sirokom su se specijalizirali zs to.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 07 maj 2019, 14:59

samosarajvo je napisao/la:I na kraju,meni niko ne rece o dobrom majstoru za 4x4...?
Koliko vidim samo oni u Sirokom su se specijalizirali zs to.
To se radi u ovlastenim servisima il servisima datog brenda.

Npr. servis Vucic nema vrsnog majstora za postavljanje kedera ali zbog svoje klijentele i po narudzbi (pristupacne cijene) nude usluge strucnjaka iz drugog kantona, koji ugradnju vrsi na licu mjesta.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la StrikeWarzone » 08 maj 2019, 21:10

Volvo s60 2001, 2.4 benzin, automatik, @Asteriks ,prednosti i mane ?
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 09 maj 2019, 11:10

StrikeWarzone je napisao/la:Volvo s60 2001, 2.4 benzin, automatik, @Asteriks ,prednosti i mane ?
Vjerovatno te interesuje atmosferski benzinac od 170 konja. Radi se o V5 motoru (pet cilindara). Izdrzljivi su, sto se konstrukcije tice ali ogromna potrosnja, cak 10.5 kombinovane, sto znaci da u gradu mozes izbiti na 14l. Msm da je previse.

Onda, vremenom stari benzinci, kao i svaki drugi model dodju blizu generalke sto dodatno utice na pomenutu potrosnju i max potencijal motora. Naravno i tu imas poredak, neki su skoro nepoderivi, drugi prelaze 500k, pa 400k itd.

Dalje, automatik tog doba je vjerovatno pred zahvat (na nasem trzistu) i tu racunaj dodatnu sumu. Tesko da se isplati u bilo kojem pogledu.

Licno sam ljubitelj istih (benzinaca vece kubikaze) ali tu trebas paziti na masu stvari. Prije svih, tu su legendarni bmw-ovi sestaci, pa Merecedesov V6, V8 itd.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la StrikeWarzone » 09 maj 2019, 12:19

Asteriks je napisao/la:
StrikeWarzone je napisao/la:Volvo s60 2001, 2.4 benzin, automatik, @Asteriks ,prednosti i mane ?
Vjerovatno te interesuje atmosferski benzinac od 170 konja. Radi se o V5 motoru (pet cilindara). Izdrzljivi su, sto se konstrukcije tice ali ogromna potrosnja, cak 10.5 kombinovane, sto znaci da u gradu mozes izbiti na 14l. Msm da je previse.

Onda, vremenom stari benzinci, kao i svaki drugi model dodju blizu generalke sto dodatno utice na pomenutu potrosnju i max potencijal motora. Naravno i tu imas poredak, neki su skoro nepoderivi, drugi prelaze 500k, pa 400k itd.

Dalje, automatik tog doba je vjerovatno pred zahvat (na nasem trzistu) i tu racunaj dodatnu sumu. Tesko da se isplati u bilo kojem pogledu.

Licno sam ljubitelj istih (benzinaca vece kubikaze) ali tu trebas paziti na masu stvari. Prije svih, tu su legendarni bmw-ovi sestaci, pa Merecedesov V6, V8 itd.
Ovaj ima sekvent plin ubacen , prva je ruka jer je kupljen u autokuci u BiH i presao je 168.000.Potrosnja se regulise plinom a drago mi je sto su na glssu po pitanju izdrzljivosti,plus je olaksanje sto ide automatik mjenjac. Hvala u svakom slucaju,zadovoljstvo je imat nekog takvog na ovom forumu. :)
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 09 maj 2019, 12:24

Roki, auto kuce pogotovo one u BiH, garantuju sve samo ne sigurnost, originalnu kilometražu te konacno stanje. Otvori desetere oci.

Druga stvar, nije ceif vozati takvu makinu na plinu, barem meni. :)

U svakom slučaju sretno.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 09 maj 2019, 12:34

Ima ga kolega, odnosno bivsi kolega.
Isti model motor, automatik sa plinom, on je zadovoljan bio. Potrosnja dobra logicno jer je plin. A i nije imao nekih drugih problema. Poprilicno izdrzljiv.
Ugodan i udoban :thumbup:
Mia San Mia

Avatar
KEC
Postovi: 1458
Pridružen/a: 28 okt 2012, 11:24
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la KEC » 10 maj 2019, 20:56

Uzeo sam passat 5 1.8 benzin 2002
Planiram ugraditi plin, imal ko iskustva s time, jeli bas toliko preporucljivo i isplativo ugraditi plin
Bolje imat jedan nov BMW nego dva polovna Golfa 2

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 10 maj 2019, 21:19

Pazi, mozes svasta procitat, od uputa kako je plin cak bolji, kako moj, tvoj, nas... jaran voza plin goooodinama...

Ali, evo ti fakti. Plin skracuje radni vijek ventila, ne previse ali jest. Onda, smanjuje snagu motora za 10 %, uz ono prirodno smanjenje koje svako starije vozilo dozivi vremenom.

Samo je Opel uz mozda jos neki automobil nekog brenda (ne moze mi pasti na pamet) radio frabricki plin.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 10 maj 2019, 21:21, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 10 maj 2019, 21:21

KEC je napisao/la:Uzeo sam passat 5 1.8 benzin 2002
Planiram ugraditi plin, imal ko iskustva s time, jeli bas toliko preporucljivo i isplativo ugraditi plin
Samo u slucaju da ces ga vozati par puta mjesecno, ono ako trebas u goste onda nemoj ugradjivat :mrgreen:

Jel turbo verzija il atmosferac?
Mia San Mia

Avatar
KEC
Postovi: 1458
Pridružen/a: 28 okt 2012, 11:24
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la KEC » 10 maj 2019, 21:33

R32 je napisao/la:
KEC je napisao/la:Uzeo sam passat 5 1.8 benzin 2002
Planiram ugraditi plin, imal ko iskustva s time, jeli bas toliko preporucljivo i isplativo ugraditi plin
Samo u slucaju da ces ga vozati par puta mjesecno, ono ako trebas u goste onda nemoj ugradjivat :mrgreen:

Jel turbo verzija il atmosferac?
Svaki dan minimalno 30km jbg drug nezz sta je to
Al pise 1.8 t pa valjda je turbo
Bolje imat jedan nov BMW nego dva polovna Golfa 2

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Fantasista » 10 maj 2019, 22:16

Jarane vozaj ga na benzin mjesec dana pa vidi da li se isplati :mrgreen:

Ugradi plin ali kod pouzdanih ljudi i miran si. Znam kamaru ljudi koji voze na plin i niko se ne zali. Svi gledaju potrosnju i time su zadovoljni.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Giuseppe1 i 34 gosta.