Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la semcho » 07 dec 2018, 05:58

Dobra ideja, lajk...

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 07 dec 2018, 15:03

Korozija jeste problem nažalost, ali ta 213ka je nepoderiva masina. Pored toga, ide blesavo, cesto s njom prestizem prazan. Pali ona zimi i bez grijaca :mrgreen: U nju sipali prvo orginalno meckino ulje, pa mobil, pa liqui moly. Zadnje se najbolje pokazalo. Ulje se redovno mijenja i nema problema.

Planiramo aBd jos jedan uzeti. Sad ne znam koje ce biti, moram istražiti kako su se pokazali oni boxeri ducato i jumper, 2.2.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6148
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Centre forward » 07 dec 2018, 19:41

Asteriks je napisao/la:
Ne bi bilo loše kad bi @asteriks dobio moda na ovom pdf-u. Mogli bi uvijek imat' friške ankete a i tema bi se mogla podić' na veći nivo, a potencijala svakako ima.
Ma jok kakav mod, tu cemo Secka.

Tema se moze podici na vise nacina - iskustva iz prve ruke, detaljnije informisanje, sirenje vidika tj. motori, kamioni, off-road, traktori (strasno zabavan segment pun domace tradicije), licni zahvati restauracije il bar pokusaji...

Ova vrsta hobija je stil zivota. Recemo na suncan dan bez obaveza npr. zamjena tapacirunga vrata il obilazak autootpada predstavlja mi toliki uzitak koliko nekom stovaocu mountain bikinga strmoglavi spust.
Ja mislim da bi to tebi najbolje odgovaralo. Volis aute, ili preciznije rečeno mašine, što se vidi iz svake rečenice koju si napis'o.

Slažem se da se vidokrug može proširit'. Kamioni, autobusi, traktori, brodski dizel motori, teške mašine i slično. Mene recimo jako zanima autoindustrija bivše države, koja je bila ozbiljna i imala je šta da ponudi.
Zanimljivo je recimo da je Yuga bila treći proizvodjac autobusa u Evropi, poslije Njemačke i Švedske !! Zamisli.

Neki dan je u Tel Avivu i zvanicno predstavljena Škoda Scala. Češki Golf. Vjerujem da će ozbiljno poljujat' tržiše hatchback modela u Evropi. Cilj je da se uzme dio kolaca koji pripada PSA i Fordu, a na nekim trzistima Scala bi mogla sahranit' Astru i Tipo.
slika
slika slika
slika slika
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Asteriks
Postovi: 14323
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 07 dec 2018, 20:05

Mene recimo jako zanima autoindustrija bivše države, koja je bila ozbiljna i imala je šta da ponudi.


Imas tu dobrog stiva, o svemu ponesto.

Onda, zanimljivo glediste o legnedarnom Stojadinu, ono suzivot i info iz prve ruke.
U maniru starih dobrih uputstava koja su dolazila uz nekadašnje nove automobile, naš prijatelj i saradnik Novica Marković iz Zastava 101 kluba pripremio je za sve ljubitelje Stojadina detaljno uputstvo o održavanju automobila. Za razliku od pomenutih fabričkih knjižica koje su novopečenim vlasnicima delimično objašnjavale šta je i kada potrebno da urade na održavanju svog ljubimca, Novica je prionuo na pisanje Stojadinovog kuvara na osnovu sopstvenog i kolektivnog višedecenijskog iskustva pošto je i sam vlasnik jedne klasične Zastave 101. Rezultat je stao u 50 stranica gusto kucanog teksta koji je vlasnicima Stojadina poklonjen iz čiste ljubavi prema ovom modelu i uz nadu da će čitanjem kuvara svaki budući problem postati zabavno i lako rešenje.
http://www.autoslavia.com/wp-content/up ... ic-pdf.pdf

Zlata vrijedno, itd.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
topnik1
Postovi: 15141
Pridružen/a: 14 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la topnik1 » 07 dec 2018, 21:07

Ja sam sam imao predmet o kojem smo dosta učili o tome što autoindustrija u Jugoslaviji je bila fail.

-nije topnik
Grijesiti je ljudski,ali ako vam se gumica istrosi prije olovke,malo ste pretjerali!!

VOLIM TE ČELIK!!!!!

Avatar
KEC
Postovi: 1458
Pridružen/a: 28 okt 2012, 11:24
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la KEC » 08 dec 2018, 14:06

Jučer mi se desilo a vec par mjeseci nije da tokom normalne voznje mjenjac se sam izbaci ,bio sam u 4 brzini ja msm.
Ljetos mi je tako par put se desilo na autoputu ,izbacivalo iz pete brzine pa od Visokog do Zenice morao voziti u 4 i 80 km/h....Citao sam na netu da je mzd otisao nosac motora,bojim se otic ovim kvazi mjastorima oderat ce me jer neznma skoro pa nista o autima...
Bolje imat jedan nov BMW nego dva polovna Golfa 2

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 08 dec 2018, 14:13

KEC je napisao/la:Jučer mi se desilo a vec par mjeseci nije da tokom normalne voznje mjenjac se sam izbaci ,bio sam u 4 brzini ja msm.
Ljetos mi je tako par put se desilo na autoputu ,izbacivalo iz pete brzine pa od Visokog do Zenice morao voziti u 4 i 80 km/h....Citao sam na netu da je mzd otisao nosac motora,bojim se otic ovim kvazi mjastorima oderat ce me jer neznma skoro pa nista o autima...
Mozda je i mjenjac otisao, ima frajer samo radi popravak mjenjaca u Kiseljaku, odu ti nekakvi smerinzi sl. Valjda u njemu nekad, mozda je i to jbg Asteriks ce ti najbolje Reci
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14323
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 09 dec 2018, 10:32

Da bi provjerio nosac, otvori haubu i nek neko lagano zadaje gas a ti pratis vibracije. Obicno, tu su tri nosaca motora - s prijeda, te dva paralelno nazad i vidi na kojem te prema kojoj strani neprirodno poskakuje.

Ipak, msm da bi i pored toga hitno trebao do servisa posto sumnjam i na sihron, jer isti, kao sto mu ime kaze uskladjuje okrete zupcanika i vrtila pa izbije na vecim brzinama.

Ince mehanizam mjenjaca je komplikovana stvar povezana sa kvacilom pa kada se radi, moras skinuti poluosovine, opustit nosac mjenjaca,... zbog cega je u pravilu masno placena stvar.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
osobaodpovjerenja
Postovi: 398
Pridružen/a: 11 avg 2018, 13:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la osobaodpovjerenja » 09 dec 2018, 10:47

Ima li neko iskustvo kako kontaktirati prodavaca vozila na mobile.de a da nije onaj klasicni mail? Ono tipa ko na piku da mu otvoris profil i posaljes poruku?
Srdjan Stanic pitarski ker

Avatar
Asteriks
Postovi: 14323
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 09 dec 2018, 10:51

osobaodpovjerenja je napisao/la:Ima li neko iskustvo kako kontaktirati prodavaca vozila na mobile.de a da nije onaj klasicni mail? Ono tipa ko na piku da mu otvoris profil i posaljes poruku?
Ispod slike imas kontakt na autoscout24.de.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 10 dec 2018, 12:26

osobaodpovjerenja je napisao/la:Ima li neko iskustvo kako kontaktirati prodavaca vozila na mobile.de a da nije onaj klasicni mail? Ono tipa ko na piku da mu otvoris profil i posaljes poruku?
Pa gotovo uvijek imaš broj telefona.
Klikneš na ovo anrufen

slika
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 11 dec 2018, 19:21

Di ce zvat Roming :lol:
Aljegri, out!

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 11 dec 2018, 23:25

Što, je l skupo?
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 12 dec 2018, 00:17

sekerbay je napisao/la:Što, je l skupo?
Jest iz Bosne i ne pravi se pametan.
Aljegri, out!

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 12 dec 2018, 02:17

Hallo, guten tag Herr Hamadi. Ich kann nicht deutsch sprechen, so kaç para für this schöne wagen habibi. Kein fest preis bitte, yallaaaaaa.

Secko pravi dijasporac :D
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Thunderstruck
Postovi: 2465
Pridružen/a: 29 jul 2010, 00:03
Lokacija: Paradise city
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Thunderstruck » 12 dec 2018, 13:46

Misljenje za Peugeot 307 SW, 2004. god 1.6 dizel, 80 kw? Hvala!
"It's hard to believe it's not Scholes, it's Carrick you know..."

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Derdiyok » 12 dec 2018, 18:03

Ko snadbijeva ovu pumpu Merol u Podlugovima ? Kakvo im je gorivo ?

Jutros mi kolega pokazuje sliku njihovog totema, cijene drastićne razlike.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 12 dec 2018, 21:34

VelaHavle je napisao/la:
sekerbay je napisao/la:Što, je l skupo?
Jest iz Bosne i ne pravi se pametan.
:crazy:
Dječko, kad zovem u bosnu, zovem besplatno tj imam slobodne minute.
Šta znam, možda i vama telekom daje neke pakete.
Drugo, ako je privatno lice, gotovo uvijek ima i broj mobitela. Dakle, WhatsApp il viber.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 12 dec 2018, 23:04

Derdiyok je napisao/la:Ko snadbijeva ovu pumpu Merol u Podlugovima ? Kakvo im je gorivo ?

Jutros mi kolega pokazuje sliku njihovog totema, cijene drastićne razlike.
Samo EP i INA. Ne znam kakav je Petrol eventualno. Hifa i Gazprom su za mene smeće
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14323
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 13 dec 2018, 09:14

Thunderstruck je napisao/la:Misljenje za Peugeot 307 SW, 2004. god 1.6 dizel, 80 kw? Hvala!
Znaci zanimas se za vozilo u regionu 5500 KM.

Okvirni interval zamjene zupcastog zbog sarolikosti nase sredine dodje nekih 160k, iako u prirucnicima stoji 180.

Pezoi 1.6 od 80 kw imaju plivajuci zamajac, cije stanje mora utvrditi strucno lice prije kupovine.

Dobar motor al ova 307-ica jace snage imala je nekih caka, iako nista strasno.

Francuzi su nudili i kvalitetnih benzinaca ove kubikaze.

Nego, nevezano za ovu pricu, odavno se vrti kako su odredjene pumpe visokog pritiska lose u odredjenim modelima. Istina al treba pojednostavit situaciju, obzirom da proizvodjac pomenutih nudi obicno dva rjesenja - logicno, skuplju i jeftiniju varijantu.

Sada, jedan brend u jeftinija vozila moze gurnuti alternativno rjesenje dok npr. Japanci traze ono najbolje, pa se dvije pumpe istog proizvodjaca itekako razlikuju.

I ovo je sablon ne samo za pomenute pumpe, vec masu drugih dijelova.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: ArtemisFowl i 41 gost.