Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la madridist » 06 feb 2018, 11:58

Jel pricamo o Karauli izmedju Olova i Kladnja?
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 06 feb 2018, 12:04

madridist je napisao/la:Jel pricamo o Karauli izmedju Olova i Kladnja?
Imal druge :D i ako ima sigurno nije **** ko ova.
Mia San Mia

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la madridist » 06 feb 2018, 12:10

:lol: u pravu si ma kontam sad kad ima tunel da je manje zayebana mada opet ima dobar dio puta gdje zaista usko..
Licno meni je najgluplja i najgora cesta kod nas ona Svitava prema Neumu.
Jednom prosao u oba smjera i nikad vise.
Pustara i vukojeb sa nikakvom cestom..
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 06 feb 2018, 12:31

madridist je napisao/la::lol: u pravu si ma kontam sad kad ima tunel da je manje zayebana mada opet ima dobar dio puta gdje zaista usko..
Licno meni je najgluplja i najgora cesta kod nas ona Svitava prema Neumu.
Jednom prosao u oba smjera i nikad vise.
Pustara i vukojeb sa nikakvom cestom..
Meni je gora Karaula od Svitave. Vjerovatno nikad nisi zapeo iza slepera na Karauli :D
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 06 feb 2018, 13:05

Ma najgori su ovi iz suprotnog smijera, kakvih sve budala ima. Meni proslu nedjelju trojica u makazice uletise, moram naglo zakocit i pobjec u stranu na makadam, sreca pa je bilo mjesta.

Meni najmrza dionica.
Mia San Mia

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37566
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 06 feb 2018, 13:18

Svitava, sirine maksimalno za jedno i pol auto, pa ima makadama, pa gdje nema samo prosuto malo neceg sto lici vise na beton. Hajde da se ne lazemo znamo sto je to tako i sto nece da naprave.

Karaula je poboljsana sada jer na par mjesta imaju tri trake pa iz jednog smjera mozes da prodjes pored kamiona. Prije je bila i losija, inace svi ti putevi prema SJI Bosni su losi, Karaula je i sigurnija od onog smeca prema Doboju jer je spora.

Meni je iskreno ta Svitava nocna mora, sve imas osjecaj da ce ti auto otici i da ces proletiti gdje u one provalije dole. Svitava broj jedan, put iz partizanskih filmova pa kada ono zasjedu prave :urnebes:

Samo koliko se stranci tu zafrkaju, oni gledaju navigaciju pa ih uputi preko. Idu ljudi sa onim autima od 100k gore :lol: Svako drugo on ili nasa dvojka.

Avatar
Sage
Postovi: 5332
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sage » 06 feb 2018, 13:34

Jedne zime sam vozio od Stupara do Olova u prvoj...6 slepera, Bingov sanducar za dostavu i ja...
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 06 feb 2018, 14:39

Najgora ruta Mostar - Jablanica. Od 2300 nesreca (od toga 680 sa poginulim/povrijedjenim) iz 2016. godine, preko 50 % se dogodilo bas na ovoj relaciji.

Uska cesta, zastitna ograda koja ne bi zaustavila biciklistu, nedostatak patrola i sta vec.

Barem 5x sam dozivio da se mora strasno brzo reagovati jer se na kratkom pravcu uzimaju sleperi dvoprikolicasi te generalno prosjeca brizna na 70 % puta ide preko 100 km/h. Onda, isprekidane linije kao i duzina iste radili strucnjaci pod uticajem opijata.

Sirina ceste od Salakovca do Vrapcica odgovara otp evropskom standardu jedne trake. :lol:
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 06 feb 2018, 14:47, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 06 feb 2018, 14:47

R32 je napisao/la:Ma najgori su ovi iz suprotnog smijera, kakvih sve budala ima. Meni proslu nedjelju trojica u makazice uletise, moram naglo zakocit i pobjec u stranu na makadam, sreca pa je bilo mjesta.

Meni najmrza dionica.
More bit da si se mimoišo sa mnom :oops: :oops: :mrgreen:
Tako jedne prilike išo s mora u tz.
Potrefila se neka kišurina a bh vozači gori od njemačkih :lol:
Ograničenje 50, realno možeš vozit 50, al bratija vozi 30 :twisted:
Kontam, dosta što sam se ishandrio kroz mostar, pa onim uništenim putevima do sa, još mi treba da se handrim iza ovih koji ne silaze s kočnice.
I onda krene krejzi drajv :rol:
Ne smijem ni napisat kolko se na momente vozilo.
Uglavnom, neš mi govori da se onaj put od tz do sa može syebat za 50 minuta :mrgreen:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
harden
Postovi: 23561
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la harden » 06 feb 2018, 14:49

sekerbay je napisao/la: Uglavnom, neš mi govori da se onaj put od tz do sa može syebat za 50 minuta :mrgreen:
Neš mi govori da se ti trebaš držati autobana. :lol:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 06 feb 2018, 14:59

Još par riječi o bh vozačima :crazy:
Čova ima neku kršinu sa max 150 konja a ubijeđen je da vozi hamiltonov bolid s kojim je ovaj uzeo titulu :mrgreen:
Prelazi sve redom, čak i preko pune linije.
Prije se zbog takvih kočilo, sad jok. Samo pustiš gas, pa nek udari, ko ga yebe. Da vidiš kako brato smota u kanal.
Zato mi je najdraže kad u bih idemo džipom.
harden je napisao/la:trebaš držati autobana
Pa dobro, moram nekad doć da obiđem famaliju :mrgreen:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la jasmin10 » 06 feb 2018, 15:03

Asteriks je napisao/la:Najgora ruta Mostar - Jablanica. Od 2300 nesreca (od toga 680 sa poginulim/povrijedjenim) iz 2016. godine, preko 50 % se dogodilo bas na ovoj relaciji.

Uska cesta, zastitna ograda koja ne bi zaustavila biciklistu, nedostatak patrola i sta vec.

Barem 5x sam dozivio da se mora strasno brzo reagovati jer se na kratkom pravcu uzimaju sleperi dvoprikolicasi te generalno prosjeca brizna na 70 % puta ide preko 100 km/h. Onda, isprekidane linije kao i duzina iste radili strucnjaci pod uticajem opijata.

Sirina ceste od Salakovca do Vrapcica odgovara otp evropskom standardu jedne trake. :lol:
Plus nigdje policije :crazy:

Avatar
inadian89
Postovi: 58
Pridružen/a: 05 jan 2015, 23:19
Lokacija: Soda
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la inadian89 » 06 feb 2018, 15:15

150ks je idealno za nase puteve. :D

a sto se tice karaule najgori do sada su bili vozaci octavie i fabie, nisam dugo isao tim putem pa i ne znam bas.
cesta i nije bas toliko losa kad je suha, moze se 60-100kmh vozit i presisat. **** su sleperi, a 70% njih nece da stane na prosirenju.
al zato zimi valja k'o baja. imao sam priliku pratiti nekog pezoa, solidna brzina za mrak i snijeg. i u jednom trenutku je poceo plesat i ja zakocim on je nastavio cik cak :D stignem ga kroz par minuta kad ono lola vozi ispod 30kmh :D

definitivno najbolji put je preko livna, tuzla-travnik mi je licno najmrzi zbog radara, na svakom cosku em patrola em stacionarni.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 06 feb 2018, 16:04

Čova ima neku kršinu sa max 150 konja a ubijeđen je da vozi hamiltonov bolid s kojim je ovaj uzeo titulu
Sa 150 konja se moze normalno preticati na relacijama predvidjenim za to.

Masina od 300 (+) ks nema sta traziti na nasim cestama, jer istoj ne pruzas ni pola njene mogucnosti.

Cak i ajnspric benzinci od 90 konja itekak dobro zaobilaze na pravcu. Samo je stos u tome sto nema ko da savjetuje vozace kak izgleda pravilan postupak preticanja.

Dobar dio ne zna da, kada se nalazis na udarnoj distanci, moras ici u brzinu nize (ak si u 4. i 5.), a onda u toku poravnanja prebacujes stepen vise, sem ako si vec u naletu pa uzimas par auta.

U svemu ovom kljucno je medjuubrzanje i procjena duzine pravca.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 06 feb 2018, 19:19

Svitava pa onda onaj put prema Crnoj Gori od Foce. Jarane nikad vise.
Aljegri, out!

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 06 feb 2018, 20:26

sekerbay je napisao/la:More bit da si se mimoišo sa mnom :oops: :oops: :mrgreen:
Vjerovatno, zadnji je bio neki dzip. :D
inadian89 je napisao/la:definitivno najbolji put je preko livna, tuzla-travnik mi je licno najmrzi zbog radara, na svakom cosku em patrola em stacionarni.
A ja pola godine unazad stalno na toj dionici Tz-Travnik, sve cekam kad ce koja koverta :D
Mia San Mia

Civa
Postovi: 2980
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Civa » 06 feb 2018, 20:48

Hahah, a šta je sa putem Visoko-Kiseljak? Nema 100 metara kako treba asfalta. Jedan od baš lošijih puteva, sreća pa nije duga dionica :)
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 06 feb 2018, 20:49

Kad smo već kod tih katastrofalnih puteva, sjeća li se neko onih milankovića?
To je bila strahota.
Asteriks je napisao/la:Sa 150 konja se moze normalno preticati na relacijama predvidjenim za to.
Da, na predviđenim relacijama. Ima mjesta gdje moreš preteći biciklom, jbt.
Ako ćemo realno, preko karaule nema 3 il 4 takva mjesta.
Mi govorimo o budalama za volanom, ljudima koji ulijeću u makazice gdje drugi moraju kočiti kako bi spasili sebe i tog kretena.
Pa ja sam vozio i dvoumio se da li da preteknem kamion jer smo se približavali krivini. A bio sam sa autom koje je imalo ca 600 konja.
I onda jedan takav kreten obilazi mene i kamion.
Odozdo naravno auto, i onda taj čiko mora na punu kočnicu i u jarak kako bi ova majmunčina prošla.
Kao što rekoh, vozi 150 konja a misli da vozi 1500 tj bugatija chirona :crazy:
R32 je napisao/la:Vjerovatno, zadnji je bio neki dzip.
Jok, bio je mercedes.
Zadnji put sa džipom sam bio haman prije dvije il tri godine.
Kad voziš u njemačkoj, asfalt je hrpav, imaš grip.
U bosni je to ko staklo. Ja kad na 80 dodam jači gas, pali se lampica da točkovi proklizavaju.
Još ona udubljenja koja naprave kamioni :roll: pa kad se ista napune vodom :puke:
Akvaplaning zagarantovan.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37566
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 06 feb 2018, 21:28

slika

Evo je, crna je high risk, crvena medium-high risk.

Risk je po frekvenciji smrtnih slucajeva i udesa, sto ne znaci da je put koji je zelen i dobar vec je mozda sporiji i ima slab saobracaj.

Po meni je najgori ovaj Tuzla-Doboj. A vidim i Travnik je ocajno povezan. Pitanje povezanosti Krajine i TK treba hitno pokrenuti.

Avatar
Sage
Postovi: 5332
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sage » 06 feb 2018, 23:44

jasmin10 je napisao/la:
Asteriks je napisao/la:Najgora ruta Mostar - Jablanica. Od 2300 nesreca (od toga 680 sa poginulim/povrijedjenim) iz 2016. godine, preko 50 % se dogodilo bas na ovoj relaciji.

Uska cesta, zastitna ograda koja ne bi zaustavila biciklistu, nedostatak patrola i sta vec.

Barem 5x sam dozivio da se mora strasno brzo reagovati jer se na kratkom pravcu uzimaju sleperi dvoprikolicasi te generalno prosjeca brizna na 70 % puta ide preko 100 km/h. Onda, isprekidane linije kao i duzina iste radili strucnjaci pod uticajem opijata.

Sirina ceste od Salakovca do Vrapcica odgovara otp evropskom standardu jedne trake. :lol:
Plus nigdje policije :crazy:
a kad bude policija onda narod govori gledaj onih kerova, ne mozes dahnut od njih
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Odgovori

Natrag na “Diskusije”