Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Fantasista » 11 maj 2019, 14:51

Koja gamad jbt.

Avatar
transandino
Postovi: 479
Pridružen/a: 12 mar 2017, 12:55
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la transandino » 11 maj 2019, 14:55

bezobrazluk zivi.. i to sam zvao preko prijatelja i opet tako skupo.. ebem ti ulje i kola i filtere
AVANTI LIBERTA 1919

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 11 maj 2019, 14:58

Idi Vladi na Tetimu, on ti je za Opele.

Avatar
transandino
Postovi: 479
Pridružen/a: 12 mar 2017, 12:55
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la transandino » 11 maj 2019, 14:59

ma drug u inostranstvu sam.. zato i jest vako skupo, pa pitam ako ima kakva rjesenja folovi.. al haman valja na servis ovaj debil sto je zadnji imo auto natego je saraf, dragi bog ga ne odvrnu.. iako sarafi na kardanu treba da se zavrnu onoliko rukom koliko moze jedan obican covjek.. al haman to je tako napravljeno da ga moras na servis vuc i kesirat po plate za **** ulje
AVANTI LIBERTA 1919

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 11 maj 2019, 15:07

Da li mi se isplati ugraditi skodinu navigaciju iz 2005 u A3 8p 2004.
Moram uzeti 2din nosac koji kosta cca. 100KM i platiti ugradnju kod majstora

Navigaciju sam dobio dzaba na poklon
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 11 maj 2019, 21:41

transandino je napisao/la:ma drug u inostranstvu sam.. zato i jest vako skupo, pa pitam ako ima kakva rjesenja folovi.. al haman valja na servis ovaj debil sto je zadnji imo auto natego je saraf, dragi bog ga ne odvrnu.. iako sarafi na kardanu treba da se zavrnu onoliko rukom koliko moze jedan obican covjek.. al haman to je tako napravljeno da ga moras na servis vuc i kesirat po plate za **** ulje
Ulje ti je max 50 eura (kvalitetno Castrol 5w30) ako je dizelas u pitanju. Filteri po 8 eura (nek je 4 filtera - zraka, ulja, klime i jos neke zeze).

Ruke, imas onaj vergleich i to je max 60 - 70 eura za npr. model 2011., 2.0 cdti. Znaci sve izadje do 150 eura, naravno ovo ako si u Svabiji. Cak i po ovlastenom servisu ne bi trebali toliko grebati ljude.

Nemas potrebe pokusavati da odvrnes saraf kartera ako nisi strucan, jer tu se prvo poprska WD sprejom da malo popusti, pa nakon deset minuta kucnes gumenim cekicem i tek onda se odvrce bez problema. U struci se kaze saraf zapeko kad tesko ide.

U protivnom mozes ostetiti navoj, pa ces morati po novi karter.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 11 maj 2019, 22:12

SMR187 je napisao/la:Da li mi se isplati ugraditi skodinu navigaciju iz 2005 u A3 8p 2004.
Moram uzeti 2din nosac koji kosta cca. 100KM i platiti ugradnju kod majstora

Navigaciju sam dobio dzaba na poklon
Ma iskreno ja bi na tvom mjestu to prodao pa eto i tu stoju dodao na te pare i uzeo onaj android, pa sve imas i navigaciju, i za muziku i pozive, milina :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 11 maj 2019, 22:41

A moze je prodati za poprilicno dobre pare :D
Jest oridjidji, al iz Skode. I otprilike je ta navigacija neupotrebljiva, a i usb i kartica ne moze.
Mia San Mia

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 12 maj 2019, 00:34

Ma stara je navigacija u pitanju. Iz fabije 2005/06 il tako

Sto se tice funkcija, navigacija mi ne treba, vise je onako zbog estetike i jer ovaj trenutni radio ne podrzava ni mp3 cd, a kamoli usb i microsd

Mp3 cd meni dosta :D
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 12 maj 2019, 02:58

Meni iskreno najbolje je android onaj ekran kako vec se zove ko tablet :D gdje dobijes sve, pa dobijes i usb i touch ekran, ma sve funkcije, sad jbg vidi mozes li prodati to, ako ne jbg ugradi ga iako ja ne bi dao preko stoje za ugradnju kad realno nista korisno neces dobiti :D
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 12 maj 2019, 11:57

Azpi je napisao/la:Meni iskreno najbolje je android onaj ekran kako vec se zove ko tablet :D gdje dobijes sve, pa dobijes i usb i touch ekran, ma sve funkcije, sad jbg vidi mozes li prodati to, ako ne jbg ugradi ga iako ja ne bi dao preko stoje za ugradnju kad realno nista korisno neces dobiti :D
Gledao sam ih na youtube, definitivno jesu najbolja opcija ali najjeftinija android navigacija na piku 620KM :o
Sa konzolom i ugradnjom izadje na blizu 800KM sto je bas previse za mene
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 12 maj 2019, 14:25

SMR187 je napisao/la:
Azpi je napisao/la:Meni iskreno najbolje je android onaj ekran kako vec se zove ko tablet :D gdje dobijes sve, pa dobijes i usb i touch ekran, ma sve funkcije, sad jbg vidi mozes li prodati to, ako ne jbg ugradi ga iako ja ne bi dao preko stoje za ugradnju kad realno nista korisno neces dobiti :D
Gledao sam ih na youtube, definitivno jesu najbolja opcija ali najjeftinija android navigacija na piku 620KM :o
Sa konzolom i ugradnjom izadje na blizu 800KM sto je bas previse za mene
Toliko auu al su nasi digli cijene, imas gesrbrst, eBay, ali Express da biras kakav ces od stoje i po pa nadalje :mrgreen:
Da i da rikverc kamerama dodju :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 12 maj 2019, 23:59

Azpi je napisao/la:
SMR187 je napisao/la:
Azpi je napisao/la:Meni iskreno najbolje je android onaj ekran kako vec se zove ko tablet :D gdje dobijes sve, pa dobijes i usb i touch ekran, ma sve funkcije, sad jbg vidi mozes li prodati to, ako ne jbg ugradi ga iako ja ne bi dao preko stoje za ugradnju kad realno nista korisno neces dobiti :D
Gledao sam ih na youtube, definitivno jesu najbolja opcija ali najjeftinija android navigacija na piku 620KM :o
Sa konzolom i ugradnjom izadje na blizu 800KM sto je bas previse za mene
Toliko auu al su nasi digli cijene, imas gesrbrst, eBay, ali Express da biras kakav ces od stoje i po pa nadalje :mrgreen:
Da i da rikverc kamerama dodju :mrgreen:
E to majstore :D eBay i te zajebancije sam totalno zaboravio jos kad sam konzolu trazio
.., ja ko debil hodam po autootpadima ne mozes ljudima objasnit sta mi treba da si proha :rol:
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 13 maj 2019, 00:07

SMR187 je napisao/la: E to majstore :D eBay i te zajebancije sam totalno zaboravio jos kad sam konzolu trazio
.., ja ko debil hodam po autootpadima ne mozes ljudima objasnit sta mi treba da si proha :rol:
Ma kakav otpad opet staro ces naci najprije, neki dan sam vidi na gearbestu bas ima dobrih ovako na izgled, jbg malo istrazi ko od ovih Kineza je malo bolji, review pokusaj naci ili neki forum temu, pa uzmes dobijes i navigaciju, i ekran i mp3 usb i parking kameru, ma milina :thumbup:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la StrikeWarzone » 13 maj 2019, 01:54

Kako najjeftinije rijesit guljenje laka s vozila? Na krovu sam.kontao stavit onu foliju to je neka low cost opcija a za haubu ne znam, koliko bi izaslo farbanje i da li se isplati uopce ?
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 13 maj 2019, 11:28

Pa mozda bolje i foliju da stavis, jer farbanje je svakako skuplje. Valja skinut staru farbu, dotjerat na svoje mjesto sve pa nanijet novu, polirat..
A imat ces opet sarenilo ako je u pitanju samo hauba i krov. Bit ce nijansa malo razlicita u odnosu na ostatak vozila.
Mia San Mia

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 13 maj 2019, 11:46

transandino je napisao/la:ma drug u inostranstvu sam.. zato i jest vako skupo, pa pitam ako ima kakva rjesenja folovi.. al haman valja na servis ovaj debil sto je zadnji imo auto natego je saraf, dragi bog ga ne odvrnu.. iako sarafi na kardanu treba da se zavrnu onoliko rukom koliko moze jedan obican covjek.. al haman to je tako napravljeno da ga moras na servis vuc i kesirat po plate za **** ulje
Jesi rijesio problem?
Mia San Mia

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 13 maj 2019, 12:39

StrikeWarzone je napisao/la:Kako najjeftinije rijesit guljenje laka s vozila? Na krovu sam.kontao stavit onu foliju to je neka low cost opcija a za haubu ne znam, koliko bi izaslo farbanje i da li se isplati uopce ?
Trebas paziti na neke stvari. Ako je lak prilicno dobro ocuvan, onda gledas da stavljas foliju ali izradjenu od vrste elastomera. Tu ti je garancija neke cetiri godine, poslije toga isti proces stavljanja. Nemoj se zaljetati na neke alternative tipa keramickih premaza il sto vec.

Druga opcija, imas jeftinih limara/lakirera koji ce ti odredjene ogrebotine sanirati po razumnoj cijeni plus mozes ispolirati ostatak, da se ujednaci boja. Sam proces je jednostavan.

Prvo se brusnim papirom obradi pogodjeni dio, a nakon toga potpuno ocisti i premaze razrjedjivacem. Onda ide temelja boja, pa nijansa date boje vozila (narucena po broju ili na uzorak - cijena 100g - max 8 KM). Nakon toga ide fina obrada i poliranje. U slucaju udubljenja uz sve ovo, koristi se auto kit.

Pogadjanje nijanse boje kod kvalitetog prodavaca boja i lakova je lagan posao, cak i kada ona osnovna na tvom vozilu vremenom izbljedi.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
dijabola
Postovi: 1088
Pridružen/a: 20 maj 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la dijabola » 13 maj 2019, 14:04

Asteriks je napisao/la:
StrikeWarzone je napisao/la:Volvo s60 2001, 2.4 benzin, automatik, @Asteriks ,prednosti i mane ?
Vjerovatno te interesuje atmosferski benzinac od 170 konja. Radi se o V5 motoru (pet cilindara). Izdrzljivi su, sto se konstrukcije tice ali ogromna potrosnja, cak 10.5 kombinovane, sto znaci da u gradu mozes izbiti na 14l. Msm da je previse.

Onda, vremenom stari benzinci, kao i svaki drugi model dodju blizu generalke sto dodatno utice na pomenutu potrosnju i max potencijal motora. Naravno i tu imas poredak, neki su skoro nepoderivi, drugi prelaze 500k, pa 400k itd.

Dalje, automatik tog doba je vjerovatno pred zahvat (na nasem trzistu) i tu racunaj dodatnu sumu. Tesko da se isplati u bilo kojem pogledu.

Licno sam ljubitelj istih (benzinaca vece kubikaze) ali tu trebas paziti na masu stvari. Prije svih, tu su legendarni bmw-ovi sestaci, pa Merecedesov V6, V8 itd.
V70 dizel, 2001 godište, manuelni? Ima li neko iskustva? Ili V50 2004-2007 ?
Kolumna: http://forum.sportsport.ba/viewtopic.php?f=35&t=6347

Avatar
Saurman
Postovi: 29506
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Saurman » 13 maj 2019, 14:20

1974---1975---1976---2001---2013---2020

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: VensanKasel i 35 gostiju.