Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 16 mar 2018, 19:01

Daj da vidimo o cem' je rijec...
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 16 mar 2018, 19:24

E ovako, malo je poduzi tekst pa halali...

E ovako...uzecu za primjer auta od mene i jarana mi...u mene je 47kw a u njeg 85kw...po ovom novom zakonu od prije koju godinu ovo za registrovanje ako nisi prije imao auto na sebi, za moje je 670 KM pa se ono smanjuje pomalo dok ne dodjes do 50% police...inace bi to bilo oko 400 KM registracije prije (jedino bi prva bila 100% polica)....u njeg je prva bila oko 900 KM a inace bi mu bila oko 500-550 da je 50%...e sad me zanima sljedece...evo sad ce meni ubrzo treca registracija i smanjilo se malo sto se tice registracije al ima jos poprilicno dok dodje do 50% ...e sad...ev zamislimo da ga vozam jos par godina i dodje do 50% i onda mi registracija oko 400 KM...e sad, ocu da prodam auto i npr kupim ovo ko u jarana od 85kw....hoce li se meni taj bonus od 50% prenijeti i na to drugo auto tako da mi prva registracija na tom autu bude odma oko 500 KM (50%) ili krecem ispocetka i na tom autu pa da mi opet treba bruku godina dok dodje do 50% ? zato ja nista ne kontam sad u vezi ovih polica - hoces li dati ili ostaviti sebi, ili uzeti povrat para ili ovo ili ono...prije dadnes auto i ako je registrovano ide odma i polica uz to i gotovo, nit bonusa nit ista...
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 16 mar 2018, 19:41

Vlastitu policu svako zadrzava sa sebe a to je ugovor o osiguranju sa datim osiguravajucim drustvom. Ukoliko nisi imao nekih prekrsaja i pizdarija vazi ti taj dostignuti bonus sa prethodne police.

Ali, ako uzmes jace auto tj. vise konja, bonus ostaje isti samo ti onda polica veca pa umjesto 400 KM bude npr. 450 il vise, zavisno do snage, ali i dalje vazi to 50 % bonusa (kad ga dostignes) posto je za jaci motor skuplje osiguranje.

Imas ti situacija gdje se pri prodaji auta pokloni polica do isteka registracije ali to malo ko radi.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 16 mar 2018, 20:20

Pa znam, kazem ti da je za moje auto oko 400 KM sa 50% bonusa a za ovaj drugi 500-550 jer je duplo jace auto, ali bolje i to nego ici ispocetka sa 900 KM...a vidi ovo jos...znaci meni je prva reg bila 670, i u toku te prve sam napravio udes gdje je dolazila policija, ja priznao krivicu i sve to, i druga reg mi je opet bila 100% upravo radi tog udesa...e sta sad npr kad dostignes 50% bonusa i ne daj Boze napravis udes je li se opet vraca na 100% ili se samo malo smanji taj bonus ?

Ali uglavnom zakljucak je - ne daj policu nizasta ! :D
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 16 mar 2018, 20:33

Kada dostignes 50 % al napravis neku stetu, osiguranje digne visinu police za sljedecu registraciju i to traje godinu dana. Ak budes cist od kazni, nakon 12 mjeseci se ponovo vracas na 50 % bonusa.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 16 mar 2018, 20:41

Znaci pazi kako vozis :)

I jos samo nesto posto vidim da si raspolozen :P znaci nije bitno je li ostalo jos dva dana do isteka registracije ili je ostala citava godina svakako ne treba davati policu pri prodaji auta jer ti ostaje bonus na njoj koliko god da je ostalo do isteka ? kazem to da me ne moze neko uhvatit na foru "svakako je pri kraju reg pa mozes to dati" :)
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Quinlan » 16 mar 2018, 20:43

ne mozes dati polisu sve i da hoces, samo ono otac/sin veza se moze prenijeti, ovako nekom drugom i sa autom ne mozes je za stalno dati sve da hoces :mrgreen:

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 16 mar 2018, 20:50

Kako ne moze brate kad ti po piku pisu "polica ide/ne ide uz auto" ?
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 16 mar 2018, 20:52

Papastathopoulos je napisao/la:Znaci pazi kako vozis :)

I jos samo nesto posto vidim da si raspolozen :P znaci nije bitno je li ostalo jos dva dana do isteka registracije ili je ostala citava godina svakako ne treba davati policu pri prodaji auta jer ti ostaje bonus na njoj koliko god da je ostalo do isteka ? kazem to da me ne moze neko uhvatit na foru "svakako je pri kraju reg pa mozes to dati" :)
Vidi, polica je tvoja mos pokloniti al samo do isteka registracije. Za to moras dobiti potvrdu iz osiguranja za taj proces kao i iz opstine.

Naravno da se moze dati pomenuta i to je necija dobra volja.

Ipak, nije ustaljena praska a ljudi se svacim sluze samo da lakse prodaju auto. :kafa:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Quinlan » 16 mar 2018, 20:59

Papastathopoulos je napisao/la:Kako ne moze brate kad ti po piku pisu "polica ide/ne ide uz auto" ?
trenutna se to nekako misli bar mislim, a i raja bubaju :mrgreen:
znam da 100% polisu ne mozes dati nikome, mozes samo ona najuza rodbinska veza sa oca/majke na sina/kcerku, nema sanse da bilo kome drugom das polisu jer su vezane sada za tebe ko tebe i ne mozes je dati uz auto

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 16 mar 2018, 21:02

Pa ko ce dati policu na stalnoj bazi nekom strancu, msm tesko da mos zamislit takav slucaj uopce. :lol:

Ono das nekom svoje osiguranje a onda vozis bicikl.

Logicno da se misli da onaj dio osiguranja koji je ostao do isteka registracije da bi lakse privukao kupca.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 17 mar 2018, 00:11

Ma ne dati je nikome i kraj price :D
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 17 mar 2018, 07:58

Quinlan je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la:Kako ne moze brate kad ti po piku pisu "polica ide/ne ide uz auto" ?
trenutna se to nekako misli bar mislim, a i raja bubaju :mrgreen:
znam da 100% polisu ne mozes dati nikome, mozes samo ona najuza rodbinska veza sa oca/majke na sina/kcerku, nema sanse da bilo kome drugom das polisu jer su vezane sada za tebe ko tebe i ne mozes je dati uz auto
A jel moguce znaci "nastavit" policu od 50% koju naslijedis? Ako do sad nisi imao na sebi auto, i preneses od oca, ide automatski 50%?
Mia San Mia

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Quinlan » 17 mar 2018, 09:13

R32 je napisao/la:
Quinlan je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la:Kako ne moze brate kad ti po piku pisu "polica ide/ne ide uz auto" ?
trenutna se to nekako misli bar mislim, a i raja bubaju :mrgreen:
znam da 100% polisu ne mozes dati nikome, mozes samo ona najuza rodbinska veza sa oca/majke na sina/kcerku, nema sanse da bilo kome drugom das polisu jer su vezane sada za tebe ko tebe i ne mozes je dati uz auto
A jel moguce znaci "nastavit" policu od 50% koju naslijedis? Ako do sad nisi imao na sebi auto, i preneses od oca, ide automatski 50%?
To moze, meni je jaran tako prebacio i nastavio sa 50%

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 17 mar 2018, 09:36

Papastathopoulos je napisao/la:Ma ne dati je nikome i kraj price :D
To ciljas neko normalno auto, npr. cetverocilindrasa ili... :mrgreen:

Razlika osiguranja za motore od 45 - 55 kW (kategorija u koju spada tvoj Polo) i jacih npr. 67 - 84 kW je skoro 60 KM.

Ako os preko 85 kW onda ces morati i 115 KM skuplje platit. Ali npr. Triglav osiguranje nudi istu cijenu za kategoriju do 100 kW.

Ja sam trenutno Grawe osiguranje, prije bio BSI a kolega VGT i kad je imao udes, povukao policu i dobio 120 KM (ostalo mu 6 mjeseci od 240 ukupne) ali cekao tri mjeseca. :lol:

Cini mi se da ih je upravo pomenuti Grawe kupio tacnije 95 % udjela, nekad pocetkom prosle godine.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 17 mar 2018, 10:10, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Sage
Postovi: 5332
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sage » 17 mar 2018, 10:10

@Asteriks,
pošto si stručnjak, da te pitam: imam ponudu za Chevroleta Lacetti, 45 000km prešo, 2011 godište, 1.4 benzin za 7500KM. Možda i 7000. Pa sam konto ako uzmem da mu plin roknem, normalno kod ovih ovlaštenih firmi tipa Atiker i sl. Znaš li kakvo je to vozilo u smislu kvarova i održavanja?
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 17 mar 2018, 10:27

Asteriks je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la:Ma ne dati je nikome i kraj price :D
To ciljas neko normalno auto, npr. cetverocilindrasa ili... :mrgreen:

Razlika osiguranja za motore od 45 - 55 kW (kategorija u koju spada tvoj Polo) i jacih npr. 67 - 84 kW je skoro 60 KM.

Ako os preko 85 kW onda ces morati i 115 KM skuplje platit. Ali npr. Triglav osiguranje nudi istu cijenu za kategoriju do 100 kW.

Ja sam trenutno Grawe osiguranje, prije bio VGT a kolega bas na ovom VGT kad je imao udes, povukao policu i dobio 120 KM (ostalo mu 6 mjeseci od 240 ukupne) ali cekao tri mjeseca. :lol:

Cini mi se da ih je upravo pomenuti Grawe kupio tacnije 95 % udjela, nekad pocetkom prosle godine.
Nemoj ba zezati, Polo je makinja i sa tri klipa :mrgreen:

Al ozb, meni je dobar, slusa hvala Bogu to je najbitnije, samo eto sto nekad imam osjecaj da trosi ko 1.8, pogotov gradske :mrgreen: ganjam sad neki posao pa vidicemo aBd, ne bi se zalijetao sigurno, ali nekako su mi dva najveca "favorita" trenutno i po svemu sto sam citao i po izgledu (preferiram limuzine) Seat Toledo 1.9 TDI (81kw/110ks) i Peugeot 407 1.6 HDI (80/109)...i Octavia TDI je isto fina...mada ima i ovih manjih auta finih otprilike tog cjenovnog ranga (Peugeot 307, Astra H)..ali ono fakat se ne bi zalijetao jer mi je i Polo super...

Zato sam i pisao ovo za policu posto su to sve jaca auta od Pola pa da vidim :D
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 17 mar 2018, 10:44

Postao/la Sage
Dobar je taj 1.4 benzinac al kad ga nadjes na 50000 km. Ipak, na 250k se radi refresh motora a nisu elasticni kao Opelovi Ecotec benzinci.

Zato im je dizelas 2.0 izdrzljiv te jeftin za odrzavat. Msm da su iz Opela posudili mjenjac i jos neke cake.

Ovaj 2.0 motor su razvili inzinjeri u VM grupaciji a isti ces naci u onom Opelovom SUV-u Antari (sam malo pojacan).

Provjeri ovjes i kompresiju prije svega.
Papastathopoulos
Gleaj ti kakvu Octaviu 1.9 TDI a ak uzmes, et mene dole da je malo provozam. Stisnemo je 4-om uz Lendavu i tu ce pokazati sve skrivene adute. :salut:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Saurman
Postovi: 29501
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Saurman » 17 mar 2018, 12:49

slika
Nikao kao oni! Arteon ima problema i sa lijepljenjem. Naime, opozivaju Arteon (nije prvi put) radi slabog lijepljenja zadnjeg spojlera. Vremenom spoj popušta, a na autoputu može otpasti pa onima iza može napraviti velike probleme. Zamislite velike brzine i

predmet u zraku koji leti prema nečijem vjetrobranu! Ovako su u Volkswagenu lijepili Arteon od 24.08.2017. do 31.08.2017. godine!
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 17 mar 2018, 13:20

Asteriks je napisao/la:Gleaj ti kakvu Octaviu 1.9 TDI a ak uzmes, et mene dole da je malo provozam. Stisnemo je 4-om uz Lendavu i tu ce pokazati sve skrivene adute. :salut:
Znaci Toledo i Pug 407 nemaju sanse pored Octavie ? :)

Vazi prijatelju, dogovoreno :D :)
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Kompromis, nerkolfc, TefalTava, tobaccos i 27 gostiju.