Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 13 nov 2018, 18:52

marcelo05 je napisao/la:
Hvala ti, ali to je vec rijeseno. Dogovorio sam se s majstorom na 1200 zajedno s rukama. Vec se radi, veceras ili sutra bi trebalo bit gotovo.
Nudio mi je i jeftinije opcije, ako cu prodavat auto dalje ali nisam htio. Ako cu vec iskesirat, bar nek bude kvalitetnija opcija. Ne znaci mi dat malo vise, ako poslije nece bit problema bar s tim. Cak mi je i nudio opciju od 500KM da samo zakrpi ovo i reparira sto je otislo, pa sta Bog da. Uzeo sam ovu najskuplju u nadi da ce sad bit sve kako treba
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 13 nov 2018, 20:27

To je to. Steta jer covjek kupi auto ono i odma istrese 1200 kermi. Nije malo. Sta ti je taj iz Visokog reko za auto? Je l prijavio probleme?

:salut:
Aljegri, out!

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 13 nov 2018, 20:48

Ma kakvi, syebo da valja. Kaze svi servisi radjeni, ja mali servis radio kaze meni majstor kad ces zupcasti radit. Reko sto, kaze pa 2007 godiste zupcasti, samo neka sitnica uradjena. U servisnoj pise radjen servis :urnebes:

Ma auta normala radilo dok se ovaj kvar nije desio. Ne bi covjek nikad reko da nesto nije uredu. Ne čadi, lijepo ide, nije nista treskalo zveckalo. Kad najednom, eto, tresnu, i to momacki :D
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 13 nov 2018, 20:57

U vozila se mora ulagati. Ne treba ocekivati polovnu eleganciju poput Audija za 9000 i da si miran narednih x godina. Dijelovi su potrosna roba i sve ima vijek trajanja.

Druga stvar, problemi transmisije ne mogu skriveno proci. To se primjeti, prvo na visini kvacila a onda prvi simptomi kod saltanja. Strasno mala vjerovatnoca da nesto ode preko noci glede ove komponente. Mjenjac se moze sasuti ali to su vec druge price.

I ono najvaznije, servisna knjizica kada kupujete preko posrednika u BiH vrijedi - je'na velika nula. Il idite na lice mjesta ili prepustite strucnoj osobi od povjerenja.

Zupcasti kao jedan od kljucnih dijelova, svakak moras preventivno zamjeniti a onda si miran, ev striktno za ovaj model narednih 120k.

Pa ja sam u ebenu dvicu ulozio novu dvicu, al sada imam nesto blizu cistog kvaliteta.

Ipak, u svemu ovom ima nest pozitivno, jer pravilno uradjen mehanizam mjenjaca moze zavjeka a set kvacila kod dobrog vozaca finih godina.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18614
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 13 nov 2018, 21:15

SMR187 je napisao/la:Ma kakvi, syebo da valja. Kaze svi servisi radjeni, ja mali servis radio kaze meni majstor kad ces zupcasti radit. Reko sto, kaze pa 2007 godiste zupcasti, samo neka sitnica uradjena. U servisnoj pise radjen servis :urnebes:

Ma auta normala radilo dok se ovaj kvar nije desio. Ne bi covjek nikad reko da nesto nije uredu. Ne čadi, lijepo ide, nije nista treskalo zveckalo. Kad najednom, eto, tresnu, i to momacki :D
Prevario te. Obznani ime lopova.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Brokula
Postovi: 30955
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Brokula » 13 nov 2018, 21:20

Ja sam pravo nafakali prošao sa svojim kad sam kupio
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 13 nov 2018, 23:08

Bosniacum Lilium je napisao/la:
SMR187 je napisao/la:Ma kakvi, syebo da valja. Kaze svi servisi radjeni, ja mali servis radio kaze meni majstor kad ces zupcasti radit. Reko sto, kaze pa 2007 godiste zupcasti, samo neka sitnica uradjena. U servisnoj pise radjen servis :urnebes:

Ma auta normala radilo dok se ovaj kvar nije desio. Ne bi covjek nikad reko da nesto nije uredu. Ne čadi, lijepo ide, nije nista treskalo zveckalo. Kad najednom, eto, tresnu, i to momacki :D
Prevario te. Obznani ime lopova.
Nemam pojma. AS Automobile Visoko, tako nekako ja mislim. Mada sta ja znam, i ti ljudi uvezu auto i samo ga proslijede dalje
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37566
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 13 nov 2018, 23:11

Moj rodjak je uzeo prije jedno 3 mjeseca na Husinu Audi A3 2004 godiste, na satu 255 hiljada. Sve mu okej kaze do ovog trenutka.
Mada je i on naivno otisao, navalio covjek hoce pa hoce A3, cim su mu legle pare otisao je prvi dan i uzeo.

Opet najbolje sam sebi uvesti mada i u Njemackoj imas 1/3 auta koja nisu cista, a kada dodjes u salon vidis Turke, Ruse, Albance, Kazahstance..

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la legenda reala » 13 nov 2018, 23:43

Brokula je napisao/la:Ja sam pravo nafakali prošao sa svojim kad sam kupio
reci Mašala :mrgreen: čudo je ovaj forum :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Brokula
Postovi: 30955
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Brokula » 13 nov 2018, 23:45

legenda reala je napisao/la:
Brokula je napisao/la:Ja sam pravo nafakali prošao sa svojim kad sam kupio
reci Mašala :mrgreen: čudo je ovaj forum :P
Elhamdulillah, ne ureklo se :mrgreen:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Derdiyok » 13 nov 2018, 23:46

Takvi su Visočaci.

Najjače mi je kad kaže nešta tipa " Nemam pojma, i kod mene je par dana, ne znam da li mu fali išta. "
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
bega_afc
Postovi: 13722
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bega_afc » 14 nov 2018, 00:02

SMR187 je napisao/la:Jesam, prije 4 mjeseca. Auto je uvezeno, ali ga nisam uvezao ja nego kupio u visokom
Nije valjda od Nedima?
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
Brokula
Postovi: 30955
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Brokula » 14 nov 2018, 00:15

:twisted:
bega_afc je napisao/la:
SMR187 je napisao/la:Jesam, prije 4 mjeseca. Auto je uvezeno, ali ga nisam uvezao ja nego kupio u visokom
Nije valjda od Nedima?
Šta me prozivaš momčino, pazi malo
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 14 nov 2018, 00:16

bega_afc je napisao/la:
SMR187 je napisao/la:Jesam, prije 4 mjeseca. Auto je uvezeno, ali ga nisam uvezao ja nego kupio u visokom
Nije valjda od Nedima?
Nemam pojma ni kako se covjek zove ako vjerujes :D Sad sam provjerio, nije AS nego A&M Automobile
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18614
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 14 nov 2018, 01:02

Zna on itekako dobro sta prodaje. Ta se auta ovdje krpe i drzi vodu dok majstori odu. Uzasno...

Hajde da se to sredi barem i da te onda auto posluzi bez kvarova...
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 14 nov 2018, 10:25

Bosniacum Lilium je napisao/la:Zna on itekako dobro sta prodaje. Ta se auta ovdje krpe i drzi vodu dok majstori odu. Uzasno...

Hajde da se to sredi barem i da te onda auto posluzi bez kvarova...
Nema vise sta ni otic na njemu, sve je novo. :D Jedino je motor preostao, ali majstor je govorio jos servis dok sam radio da je motor u odlicnom stanju
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
bega_afc
Postovi: 13722
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bega_afc » 14 nov 2018, 18:01

SMR187 je napisao/la:
bega_afc je napisao/la:
SMR187 je napisao/la:Jesam, prije 4 mjeseca. Auto je uvezeno, ali ga nisam uvezao ja nego kupio u visokom
Nije valjda od Nedima?
Nemam pojma ni kako se covjek zove ako vjerujes :D Sad sam provjerio, nije AS nego A&M Automobile
Ipak nije, znaci i ostali prodaju muda pod bubrege. Trebao si za 300 ubaciti fiksni od Jajeta 80-ke i mirna BiH. :mrgreen:

Brokula <3
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
Brokula
Postovi: 30955
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Brokula » 14 nov 2018, 19:59

Nikad više ovdje hvaliti se :lol:

Ogrebaše mi auto, jedno 10 cm, duboka ogrebotina. Šta je najbolje rješenje?
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 14 nov 2018, 20:24

Kupi dvokomponentni auto-kit, WD sprej, spuzvu za poliranje, 100 grama boje na uzorak ili po broju vozila te razrjedjivac. Sve to je strasno jeftino.

Uz kit dobijes otvrdjivac. Pomjesas pomenuti kit i otvrdjivac (omjer nek ti objasni prodavac). Prije toga, poprskas sprejom, ocisti ogrebotinu i onda smjesu kita ubaci, predji nekoliko puta dok se popuni navedena. Visak skini te cekaj da se potpuno stvrdne.

Zamuti boju, tako sto ces u onu casicu sto si zbavio (100 g max) dodat fildzan razrjedjivaca te promjesaj. Sad lagano nanesi dva sloja boje cetkicom po mjestu koje si odradio. Pusti da se osusi (dva sata), ponovo naprskaj WD-om i lagano osusi kruznim pokretima.

Sve radis na suncan dan, i ako imas strpljena te mirnu ruku, mos izvesti profesionalan posao.

Nekakve cudesne paste za ogrebotine zaobidji, u sirem luku.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Brokula
Postovi: 30955
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Brokula » 14 nov 2018, 20:43

Ma kakva pasta, nema ovdje pasta šta raditi, sreća jako je kratka ogrebotina, al je ostrugano do lima. Hvala, vidjet ću sutra pošto bi bio uzorak boje pa da sredim to
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: MrPink i 17 gostiju.